u216558
u216558
Next
07. februar 2017
u221212
u221212
Hvala za posvečeno popolnost! Res!
Iiiii love
Neextt!!!!!
07. februar 2017
še dva nexta, Alone TM, dobiš!
07. februar 2017
u220784
u220784
hvala!
07. februar 2017
še en Next!
09. februar 2017
u221557
u221557
Next
11. februar 2017
Ta Next je posvečen Alone TM

oprostite, nisem našla boljše slike
Kar zgodilo se je. Poljubil me je in poljub sem mu vrnila itd. in vse bi bilo čisto na skrivaj, če naju ne bi zmotila Manca.
„ Mami? Api? A je kaj narobe,“ je utrujeno rekla Manca, midva pa sva skočila narazen.
„ Srček, kaj pa bi bilo narobe?“ sem jo objela.
„ A bom mela polbrata ali polsestro,“ me je vprašala, jaz pa sem udarila Apolona po plečih.
„ Apolon! Kaj ji kvasiš neumnosti?! A si povedal preveč podrobnosti,“ sem bila jezna, Apolon pa mi je navihano pokimal. Klofnila sem ga.
„ Manca, to ni tako, mora iti precej precej dlje,“ sem ji razložila.
„ Kaj pa je bilo potem to,“ jo je zanimalo. Zakaj je bila pokonci ob pol enih zjutraj še vedno nisem vedela.
„ Api je rekel, da se morata met rada, pa da se morta lubčkat pa met rada,“ je šla naprej.
„ Vidva imata to,“ me je dražila. Nisem vedela, koga bi ubila, Manco, ali Apolona, ali kar oba.
„ To je šlo čez meje,“ sem začela že skoraj kričat, ko sem opazila, da je Manca napol v solzah.
„ Kaj pa je, Mančika?“ naju je z Apolonom zaskrbelo.
„Skoraj sem že pozabila, ampak ja, vstala sem in šla na pe-pe in sem padla... Pa od zadnjič je bila še majhna črepinja. Pa sem se na črepinjo zabodla... Sem jo že ven dala, ampak boliiiii,“ je tožila. Zasmejala sem se in pogledala Apolona. Še vedno reče stranišču pe-pe. Srčkano.
„ Pokaži rokico,“ sem ji prijela roko in pogledala, da ni nič. Popihala sem malce rdeče mesto ter ga poljubila. Narahlo sem jo udarila po hrbtu, da sem jo spodbudila, da naj gre spat. Ampak čisto, čisto, čisto rahlo. Šla je spat. Apolona sem klofnila, a nisem rekla nič. Le klofnila sem ga.
„ Oprosti,“ je začel, jaz pa sem reagirala tako, da še sama nisem tega pričakovala...

4 nexti.
11. februar 2017
u221212
u221212
Next! Iiiii, Manca...
11. februar 2017
Next iiiii i love it i cant wait to Next part
11. februar 2017
OOOO, you are just awwwww....
Kako bo odreagirala?
Kako se bo naprej odvijalo?
Želi katera posvečen Next?
Mnenja/kritike/pohvale/teorije/nexti...
11. februar 2017
u221212
u221212
Nimam pojma, mogoče ga bo še enkrat klofnila...
Nimam pojma...
Sem ga imela glihkar...
Super je, do sedaj mi je od oseb najbolj všeč Manca. Ful lušna je (ne po zunanjosti, po tem kako se obnaša cx)
11. februar 2017
u220784
u220784
neeeexttt hvala za posvečen Next!
11. februar 2017
u216558
u216558
Next
11. februar 2017
okiii, zdej bom pa dala malo slikic... ^_^
Okii, to je Manca

To je pa Apolon:

Pa uživite ob branju ^_^
Malo daljši Next, ker sem radostne volje

Kar poljubila sem ga. Poljub mi je vrnil. Nasmehnila sem se in ga spet poljubila ter objela.
„ Apolon. Vesela sem, ker te imam. Ampak...“
„ Ni prav, kar delava, kajne? Mislim,poročena sva bila za en mesec, da si dobila Manco in vse, ampak sva še vedno le prijatelja, kajne,“ me je dopolnil. Pokimala sem. Pogledal je na uro.
„ Moram iti,“ je rekel.
„ Ostani,“ sem mu ponudila, a je odkimal.
„ Nisi nič utrujen, od čuvanja Mance,“ sem bila radovedna. Odkimal mi je.
„ Sem doktoriran psiholog, veš, da ostajam še dlje pokonci, pa tako ali tako sem jo znal umiriti, ker to znam,“ mi je nežno rekel. Zasmejala sem se.
„ Piflar,“ sem posmehljivo rekla.
„ Jaz sem naredila srednjo vzgojiteljsko, pa faks, zdaj pa pri starcih tičim, ampak bogovi so bili do vseh enakopravni, zato moram biti tudi jaz,“ sem mu odgovorila.
„ A ni šlo to malo čez meje, zmešalo se ti je,“ se je od mene odmaknil Apolon.
„ Ti si misli kar hočeš, ampak oni so moj vzor,“ me je prav malo brigalo, oziroma mi je po domače povedano 'dol mahalo' za njegova čustva.
„ Vidi se ti, Artemida, vidi se ti,“ je užaljeno rekel in šel. Šla sem v kuhinjo in naredila sendvič za Manco, za v šolo, ter šla k njej v sobo. Prižgala sem luč, ona pa se, kot ponavadi ni zbudila. Odprla sem omaro ter poiskala nekaj oblek. Na stol na njeni mizi sem dala obleke, ter šla v dnevno sobo. Zazehala sem. Še jaz sem se preoblekla v tesne pajkice ter 4x preveliko majico. Opravila sem nočno rutino (mislim, da veste, kakšna je, zato je ne bom opisovala) ter se odpravila spat. Zjutraj me je zbudila budilka, ki je kazala 5 zjutraj. Zavzdihnila sem. Sem pripravljena na kačo? Pokimala sem in se oblekla. Oblekla sem si modro obleko, ki mi je segala do tal. Imela je svilene rokave. Je imel Apolon prav? Ja. Slekla sem si jo in jo vrgla v omaro. Vzela sem majico ter kavbojke. Tako. Bolje. Še črno jopico. Popolno. Zbudila sem Manco.
„ Kaj je,“ je zaspano rekla. Usedla sem se poleg nje.
„ Ura je 5 in moraš vstati, ker imam zate presenečenje,“ sem ji zašepetala. Ona je mahnjena na kače. Sobo ima polno posterjev s kačami, same kačje igrače. Ni kot navadne njene vrstnice- samorogi, vile, konji... Ne. Ona želi le kačo. Oblekla se je in pri tem sem ji pomagala.
„ Gre lahko Živa z nama,“ me je vprašala po igrači, ki je bila seveda kača.
„ Žal mi je, ampak v avto gre lahko, z nama pa ne,“ sem jo razočarala. Nisem želela kakšnih motenj v trgovini s kačami. Peljala sem jo tja. Presenečeno je gledala. Ravno so odprli. Sklonila sem se k njej.
„ Kar razglej se, ena je tvoja,“ sem ji zašepetala na uho, ter šla k bolj prijazni papigi. Prodajalka mi je dovolila, da jo pobožam. Rajši imam papige.
„ To je vaša hčerka,“ me je prijazno vprašala prodajalka. Pokimala sem ji.
„ Ne verjamem vam, zaradi vašega obraza in postave,“ se mi je nasmehnila.
„ A, če mislite to, da ženske po porodu niso več take, vam povem, da je posvojena,“ sem ji nežno rekla. Nisem želela zveneti zadirčno. Nasmehnila se mi je.
„ Jaz pa moj mož poskušava posvojiti otroka, pa ne prideva na vrsto, žal,“ se mi je odprla.
„ Dajte telefon,“ sem stegnila roko in dala mi ga je. Vipkala sem številko in ji telefon vrnila. Ker sem tolikokrat poklicala, sem jo vedela na pamet. Dobra sem v pomnenju številk.
„ Tako sem jo pri 23 letih dobila, mojo Manco. Saj veste, da pri teh letih skoraj ni mogoče posvojiti otroka. Pokličite in povejte, kaj vas veže na otroke, po vsej verjetnosti boste dobili otroka v enem ali dveh mesecih,“ sem ji svetovala.
„ Zelo dobro delo delajo. Ker ni veliko otrok za v posvojitev, lahko tudi pripeljejo iz države, kjer je preveč otrok za posvojitev in dajo vsem priložnost,“ sem ji razložila.
„ Hvala,“ mi je rekla, potem pa je prišla Manca.
„ Jaz bi pitona, mama,“ mi je rekla in me zvlekla do terarija. Ko sem ga videla, kako ogromen je, me je kar odbilo stran.
„ Malo boš morala zrasti zanj, oprosti,“ sva s prodajalko rekli v en glas.
„ Svetovala bi ti tisto kačo tam,“ je pokazala prodajalka na bolj prijazno kačo.
„ Hraniš jo le enkrat na mesec, pa ne s podganami, na srečo. Le s kačjo hrano, kot nekakšni briketi. Jaz moram tistemu pitonu nositi žive podgane,“ se je zmrazila. Pokimala sem Manci.
„ Sem vedela, da je treba žive podgane nosit. Vem pa tudi, da mami ne mara podgan,“ mi je rekla.
„ Raje jih streljam, kot pa nekaj hranim z njimi,“ sem rekla. Ker so boginjo Artemido upodabljali z lokom, sem se naučila streljati z njim. Le da ne streljam pogosto. Ko sem bila mlada sem, sedaj pa ne več. Manca se je zasmejala.
„ Kaj je, Manca, katero kačo boš vzela,“ sem jo vprašala. Malo jo pa moram razvajati.
„ Mami, težka odločitev je,“ je rekla in s prodajalko sva se zasmejali.
„ Če bi izbirala kače,“ sva s prodajalko otrpnili.
4 nexti.

Kaj bo?
11. februar 2017
u221212
u221212
Tole s kačami je popolno
Next!
11. februar 2017
u220784
u220784
Next! Samo ne razumem zakaj sta s prodajalko otrpnili?
12. februar 2017
ker je Manca rekla, da je težka odločitev. Ampak, če bi izbirala kače. torej, onidve sta mislili, da ona izbra kače. Razumeš?
12. februar 2017
u216558
u216558
Aja, nekaj drugega si je še ogledovala, ne? Pa ful dobro je. Next!
12. februar 2017
Next
A mogoce kaca itbere lastnika
12. februar 2017
mobena ni zadela... Next zvečer ali pa jutri, ker nisem ravno pri volji, saj se moram pripravljati na nastop, ki je danes!
12. februar 2017
u221212
u221212
Mogoče je ker je Manca rekla ''kače'' v množini, Artemida pa je mislila kot samo eno kačo, zato sta otrpnili
12. februar 2017
ne
12. februar 2017
„ Če pa izbiram med kačami in pomislim nate, je odločitev najlažja. Bojiš se kač, ampak me želiš razvajati. Ne. Odločitev je lahka: ne bom izbrala kače. Ker se jih bojiš. Vem, da veš, da bova s seboj odnesli varno kačo, ampak res sem premajhna za kakršnokoli kačo. Ti se jih bojiš in pač ja. Saj je tudi brez kač lahko preživeti. Mami, dovolj je, da te imam,“ je končala. Gledala sem jo.
„ A si ti resna, Manca,“ sem bila šokirana. Objela me je okoli pasu, saj dlje ni dosegla.
„ Seveda, Mami. Edino, kar lahko narediš zame si že naredila,“ je rekla.
„ Kaj pa,“ sem jo vprašala.
„ Me vzljubila in posvojila, če me že starši niso želeli,“ me je spravila v jok. Dvignila sem jo k sebi.
„ Te malo razganja, a,“ sem poskušala obrniti na šalo in pokimala mi je.
„ Seveda mama, kakor rečeš,“ smo se zasmejali.
„ Kaj pa praviš na mucko, če ne želiš kače,“ sem ji rekla.
„ To pa lahko,“ sva se zasmejali.
-------------------------
Tako sva vzeli tigrastega samčka. Kako je lepo mijavkal tale Garfield. Sedaj je bil že velik len maček. Včasih se malo igra. Ležala sem na postelji in on je spal na meni. Manca je bila na šolskem izletu. Apolon se je usedel zraven mene in zaprla sem oči ter pobožala Garfielda.
„ Artemida, kaj je narobe,“ je bil zaskrbljen Apolon. Nisem mu odgovorila, le pogledala sem ga.
„ Artemida!!!“
Usedla sem se.
„ KAJ JE?!!!!!!!“
Garfield je že zdavnaj zbežal.
„ Kaj- je- na- ro- be,“ mi je zlogoval.
„ Nič,“ sem rekla, kljub solzam, ki so mi tekle po licih. Objel me je okoli ramen.
„ Povej,“ je vstrajal.
„ Prav,“ sem zavzdihnila.
3 nexti.
Kaj bo narobe?
Ali vam je všeč?
23. februar 2017
Next
1. /
2. Ja
3. Js pros
23. februar 2017
Prosim
23. februar 2017
u216558
u216558
Next
23. februar 2017
Okj, ta Next bo posvečen blažki11 +še en Next
23. februar 2017
u220784
u220784
Next!
24. februar 2017
kdaj bo Next
24. februar 2017
EEEEEEVOOOOOOOOOOOOOOO! Že hitim iuiuiu rešilc, keep on dancing bom nextala, ko bom mela čas in se mi bo dalo popravljat...
„ Artemida Dečman pri telefonu,“ sem se javila.
„ Dober dan, sem Mario,“ je povedal moški na drugi strani.
„ Če kaj prodajate, me ne zanima,“ sem odgovorila in pri tem z drugo roko pokazala Manci, naj bo tiho.
„ Ne prodajam nekaj. Ste vi posvojili dojenčico po imenu Manca,“ me je vprašal in roke so se mi zatresle. Kaj če mi jo bodo vzeli?
„ Ja,“ sem boječe rekla.
„ Sem njen oče. Njena mama... Je narkomanka. In komaj, da sem jo prepričal, da med nosečnostjo ni kadila. Hči sem moral dati v posvojitev, če ne, bi...“
„ Če ne, bi Manca živela slabo življenje,“ sem ga dopolnila.
„ Ja. Imenoval sem jo in jo dal v posvojitev. Ker je bila njena mama jezna, mi je ni dovolila videti, sedaj pa so jo zaprli in mi tega nihče ne omejuje, razen vas,“ je rekel.
„ Iz kje pa ste,“ me je zanimalo.
„ Iz Hrvaške, a govorim slovensko,“ je rekel.
„ A naj pridem v Zagreb, kamorkoli,“ sem začela.
„ Jaz pridem. Le povejte, kam,“ je bil prijazen. Nasmehnila sem se.
„ V Ljubljano, v bar Cacao, prva miza,“ sem mu razložila.
„ Vem, kje je, kdaj se vidimo?“
„ Imate čas jutri ob 14.00?“
„ Seveda. Aja, katera je njena najljubša žival?“
„ Kača,“ sem mu odgovorila in sva bila zmenjena. Šla sem k Manci, ki se je odplazila v sobo. Rada se plazi. Pa ne po vseh štirih. Samo čisto tiho gre ob stenah in se skriva v senci. Kot kača, se mi zdi. Podrla sem jo na posteljo. Bila sem vesela in navdušena.
„ Mančika moja, veš kaj je jutri,“ sem ji navihano rekla.
> Manca govori<
Mami me je navihano gledala.
„ Kaj pa je jutri, razen šole,“ sem jo vprašala.
„ Zelo pomemben dan,“ se je nasmihala mami. Njene modre oči so me navihano gledale.
„ Aha, hočeš, da ugibam. Hmmm, jutri, jutri jutri je... Čigav rojstni dan?“ sem neuspešno ugibala.
„ Udam se,“ sem morala priznati.
„ Jutri prvič v življenju vidiš svojega očija. Ampak pravega,“ mi je povedala, jaz pa sem se zresnila.
2 nexta.
24. februar 2017
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg