nvm
naj zgodba na svetu
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxtttttttt
08. september 2014
next
10. september 2014
Nekaj trenutkov sva si samo gledala v oči in zazdelo se mi je, da je videl v meni nekaj drugega kot samo spako za katero so me imeli drugi, potem pa mi je za uho zataknil svetlo rjav pramen las. »Boš ribo?« je prijazno vprašal. Pokimala sem. »Ja, p-prosim.« Pokimal je in mi na krožnik dal ribo in mi ga ponudil. Vzela sem ga in jo začela po tiho jesti. Tudi on je vzel svojo in mi sedel nasproti. Nekaj časa sva samo tiho jedla. »Nikoli te nisem povprašal po priimku,« je čez nekaj časa spregovoril Daniel. »Torej, kakšen je?« »N-nimam ga.« »Vsak ga ima.« »N-no p-potem pa sem j-jaz prva, k-ki ga n-nima.« Nekaj trenutkov sva oba molčala. »Si kdaj pomislila, da se ga ne spomniš?« je vprašal rekel. Zazrla sem se v leseno steno za njim. Kaj pa če ima prav? Kaj če sem nekoč resnično imela starše in mogoče kakšnega brata in sestro? Kaj če me niso vedno tako preganjali? Oh ko bi se le lahko spomnila dogodkov preden sem živela pri tistemu prijaznemu gospodu. »M-mogoče i-imaš prav.« V tišini sva pojedla do konca. Potem pa sem pobrala najine krožnike in jih odšla ven umit. Ko sem prišla nazaj je Daniel z vejo dregal v ogenj, čeprav je še vedno gorel. Krožnika sem pospravila nazaj na svoje mesto in se sedla in se s hrbtom naslonila na zid. S kopa sem vzela ravno in tanjši konec lesa in začela izrezovati novo puščico. »O č-čem r-razmišljaš?« sem čez nekaj minut vprašala. S kotičkom očesa sem opazila, da me je pogledal. »O ničemer.« »S-slab l-lažnivec si.« »To sem že nekajkrat slišal,« premolknil je. »Kaj počneš?« D-delam p-puščico.« »Bi me naučila?« Pogledala sem ga. »Ne v-vem.« »Daj, no. Saj si rekla, da me boš naučila streljati z lokom in mislim, da izdelava puščice sodi zraven, ne?« Zavzdihnila sem. Ali nikoli ne odneha z vprašanji? »P-prav.« Zmagovalno se mi je nasmehnil in v sedel poleg mene.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
oproščam se da je tak kratek nimam ideje.
kako se vam zdi?
kaj vidi v resnici Daniel v njej?
next?
12. september 2014
men se zdi super
12. september 2014
aja next
12. september 2014
super
nvm
neeeeeeeeeeexttttttttttttt
12. september 2014
u163794
u163794
next
12. september 2014
next
12. september 2014
u175848
u175848
nnnneeeexxxxtttt
13. september 2014
ne oprošči se kul je!
kul!!
Ljubezen na "prvo puščico"
itak HALOOOOO
13. september 2014
hvala jasmina16 I<3 YOU(ne ljubim te sam rada te mam)
13. september 2014
Neeeeeext
13. september 2014
next?
15. september 2014
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext proooosiiiim
15. september 2014
nnnnnnnnnnnneeeext
<3333333 love your story forever
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x
x....lah bi še nadaljevala sam bo boljš, če sam napišem.....NEXT
NEEEEEEEEEEEEEEEXT PROOOOOSIM<333333333333 LOVE YOUR STORY!!!!!!!<3333333
16. september 2014
V roke je vzel tanjši konec lesa in jaz sem mu na svojem pokazala, kako more to delati, potem je poskusil še on. Seveda se je najprej urezal, ampak ga to ni ustavilo. Zavila sem z očmi in ga prijela za roko v kateri je držal nož. »N-narobe d-delaš. Rezati m-moraš s-stran od s-sebe.« Držala sem ga za roko in skupaj sva naredila nekaj potegov, da se je začela že prikazovati konica. »Tako?« je vprašal. Pokimala sem. »Ja. Z-zdaj pa j-jo d-dokončaj.« Hotela sem odmakniti roko, a me je hitro prijel za njo in noč mu je padel v naročje. Začudeno sem ga pogledala. »Zakaj me nisi tudi ti vprašala za priimek?« »A-ali bi te m-mogla?« »No, ne, ampak veliko ljudi povpraša po priimku druge osebe.« Skomignila sem z rameni. »Kot v-vidiš nisem kot d-drugi.« Pokimal je, a moje roke ni izpustil. V meni se je nekaj premikalo, nekaj ne znanega. Dlje časa, ko sva se držala za roko in si gledala v oči bolj se mi je zdelo, da v meni ne vidi samo neko mešanko ali pa izobčenko. Zdelo se mi je da v meni vidi pravega človeka, človeka ki je bil že več let pozabljen, zavržen. Zazdelo se mi je, da sta najina obraza vedno bližje, potem pa je zašepetal: »Ali sem ti že kdaj povedal, da so mi tvoje oči zares všeč?« »P-poem pa si v-verjetno edini, ki t-tako m-misli.« počasi sem osvobodila svojo roko in si jo položila v naročje. »Zakaj?« je vprašal. »K-ker so z-zmes d-dveh baru.« »In meni so ravno zaradi tega všeč. Zdijo se mi tako čarobne.« Pogledala sem stran. Kaj pa mu je? So bile ribe strupene ali pa ni ravno pri pameti? Da bi bile moje oči čarobne? Zagotovo mu manka nekaj koleščkov v glavi. »K-kaj, če bi j-jo jutri do k-konca i-izrezal. R-rada bi š-šla spat.« »Ja. V redu.« hitro sva pospravila ostanke in noč sem pospravila nazaj za pas. Jaz sem se v legla ob zid v bližini odprtine v kateri je gorel ogenj, on pa na ležišče. Zaspala sem še preden sem do konca zaprla oči.
kaj se je premaknilo v Risi?
zakaj je Danielu tako pomemben priimek?
kaj bo sledilo?
next?
16. september 2014
1.grem stavt d je zalublena kej tazga
2. zato k bo ugotovu d se mogoče družini od njiju poznata kej tazga
3. ja pomojm...nm
4. morm te razočarat. Ne next. Ampak.....NEEEEEEEEEEEEEEEEXT! NUJNO! PLIIIS
16. september 2014
ja verjetn proti koncu tedna, pride kak.
16. september 2014
nvm
isto kot je rekla imperatrix
nvm
neeeeeeeeeeeeeeeeeextttt
17. september 2014
u163794
u163794
nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxtttttttttttttttttttt
17. september 2014
https://www.igre123.com/forum/tema/bradavicarka!!!/75223/
ja, vem d boš oglaševala nazaj...
18. september 2014
Zjutraj sem se zbudila še predno je sonce vzšlo. Pogledala sem proti Danielu in ta je še spal. Po tiho sme na ogenj položila še nekaj vej in ugotovila, da jih bom morala iti nabrati, še prej pa nama bom morala priskrbeti zajtrk, saj od posušenega sadja in oreščkov ne moreva živeti, no verjetno on ne. Pograbila sem eno večjo posodo v kateri sem vedno segrevala vodo pozimi. Odšla sem k potoku na katerem se je naredila tanka plast ledu. Razbila sem jo in zajela ledeno mrzlo vodo. Ko sem jo začutila na koži me je zmrazilo, a sem samo stisnila zobe in posodo odnesla nazaj notri. Položila sem jo pred odprtino v kateri je gorel ogenj, da bi se voda segrela in poiskala en čist kos blaga in ga položila ob posodo. Še enkrat sem ga pogledala. Videti je bil tako miren in zdrav, ko je spal. Kaj ti je Risa? Se je oglasil notranji glasek. To je mestni človek, ki nikoli ne bo ustav v gozdu samo zaradi ene divjakinje.
Nisem si hotela priznati, da ima moj notranji glas prav. Nikoli se ne bi odrekel vsem ugodju, ki ga ima v mestu, samo zaradi tega, da bi si me hotel bolje spoznati. Kar pa tudi ni obstajala nobena možnost. Za to se že enkrat spravi k sebi Risa in nehaj sanjariti o čudnih stvareh in že enkrat spravi v red ta čudna čustva, sem si v mislih rekla.
Hitro sem pograbila lok in nekaj puščic in se odpravila na lov. Vseeno mi je bilo, kaj bom ulovila, samo ribe nisem hotela več jesti. Saj sem se samo ob misli na njo spomnila na njega, ko mi jo je očistil lice in dlani in mi jih skrbno povil, potem pa mi je ponudil še odlično pečeno ribo.
Po tiho sem gazila po snegu in opazovala okolico. Iskala sem kakšno koli žival, ki bi jo lahko ubila, seveda en preveliko, ker jo nikoli ne bi mogla spraviti k bivališču in tudi pojesti je ne bi mogla kaj hitro. Že nekaj časa sem hodila med drevesi, ko sem opazila, da sem zadihana. Iz kamna sem odstranila sneg in sedla na njega. Glavo sem naslonila na drevo in zaprla oči. Nekaj časa sem hotela slišati ničesar, niti praskanje ognja. Samo tišino.
Potem pa se je nekaj v grmovju premaknilo in hitro sem odprla oči. Iz njega je prišel velik bel zajec. Kopal je po snegu in verjetno iskal kaj hrane. Ko me je opazil tam, se ej takoj pognal v bek. Brez pomislekov sem v lok postavila puščico in ga napela. Namerila sem in izstrelila. Poletela je skozi zrak in pristala v živalci. Bila je mrtva. Pohitela sem k njej, da mi je katera izmed divjih živali ne bi vzela. Pokleknila sem ob njej in iz njega izvlekla puščico. »Hvala ti,« sem zašepetala. Očitno bova danes jedla zajca.
DANIEL
Bil sem buden še preden je odšla, ampak iz neznanega razloga nisem hotel vstati. Bila je tako lepa, da nikoli ne bi pomislil, da je zmožna biti tako smrtonosna in tudi divja. To mi je bilo pri njej najbolj všeč. Da je, ne glede na situacijo v kateri se je znašla, vedno lahko skovala hitri in seveda nor načrt. Le kakšen človek bi z pločevinkami razbil okno v trgovini in skočil skozi njega, da bi si porezal roke in lice? Le pogumen človek.
Ko se že čez nekaj časa ni vrnila sem sedel in pogledal kaj je sploh bilo v posodi. Voda. Takoj se mi je posvetilo, zakaj jo je nastavila. Pograbil sem vrečko v katerih so bila oblačila in hitro pogledal po njej. Nekaj boksaric, majic, kavbojk, nekaj nogavic in debel usnjen plašč. Na vrhu pa so bili še topli zimski gležnjarji.
Brisačo sem namočil v vodo in si z njo umil obraz in vrat. Umil sem si še roke in počasi odstranil povoje, da sem si lahko pogledal še rane na nogah. Lepo so se mi že celila. Tudi njih sem si umil. Večji problem so mi naredile rane na hrbtu, ker jih nisem mogel doseči. Po nekaj minutah poskušanja sem obupal in si oblekel majico in nove žametne hlače. Rane na nogah pa sem si še enkrat povil, saj nisem hotel tvegati, da bi se okužile. Na stopala sem si še povlekel tople volnene nogavice in se obul.
Zastrmel sem se v ogenj. Na živce mi je šlo, da se je morala ona ukvarjati z vsemi skrbi. Jaz pa sem samo poležaval tukaj in pazil na ta ogenj. Ne to se bo končalo, sem si rekel. Odšel sem ven in sabo odnesel tudi posodo z umazano vodo in krpo. Vodo sem zlil ven in oboje umil v potočku. Voda je bila ledno mrzla, a se nisem zmenil za to. Potem sem ju odnesel nazaj notri in ju postavil v bližino ognja, da bi se posušile. Potem pa sem si na hrbet oprtal koš in se podal za lesom.
od krit povejte: a je tole kr neki al ne?
next?
19. september 2014
no, če sem odkrita....
1. če že daješ kratke nekte, pol naj bo notri kaj napetega
2. ni mi všeč, kot sem žže rekla, da se nič ne dogaja. mi je vseen kaj naj se dogaja! zarad mene nej jo spet lovijo al panej jo daniel poljub. vseen.
3. Next? Of course.
PoNaVlJaM: nAJ se ZaČnE kAj dOgAjAtI!!
19. september 2014
hvala za mnenje.
19. september 2014
vedla sem, da ti bo všeč, če ti povem. sam rs nej bo v nextu kej napet pa to...
19. september 2014
čaki sam ideja se mi utrne pa bo. verjetno bom kako dobila sred noči, ko bom spala, pol pa jo bom dala not.
19. september 2014
u163794
u163794
a da odkrit povem...????
NAJ BOL!!!!
NISEM BLA ŠE NA BOLŠI ZGODBICI!!!!
NNNNNNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTTTTT
20. september 2014
hey sori k oglašujem, sam nujno rabim bralce.
http://www.igre123.com/forum/tema/bradavicarka-sola-za-carovnike/75264/
20. september 2014
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg