Next
25. junij 2016
Next
25. junij 2016
Next
26. junij 2016
Next
26. junij 2016
u143259
u143259
Neeeext+nova bralka
Fuuuuuul zanimiu
27. junij 2016
hvala za nexte
Kako je možno, da sem tole prej spregledala. Pomaknem se proti okenski polici in
v roke vzamem svetilko, ker me zanima, če še vedno deluje. Parkrat pritisnem gumb
za prižig a brez uspeha. Odložim jo in namesto nje poberem listek.
S tresočimi rokami ga razgrnem, da vidim kaj je na njem.
Pisalo je: “Žal mi je, če sem te prestrašil. Nisem imel namena.«
Kaj naj bi to pomenilo? Kdo ga je napisal? In najpomembnejše : Kako se je to znašlo v sobi? Listek še vedno držim v roki, ko odpiram okno. Prebiram ga kar naprej, kar je dokaj nesmiselno, ker ga znam že na pamet. To pa je bilo dobro presenečenje, ni kaj. Torej niso bile sanje, saj imam pred sabo neizpodbiten dokaz v nasprotno.
Z namenom, da se zamotim si prižgem televizijo in se zleknem na posteljo. Od tam preklapljam med kanali, saj hočem uloviti kaj zanimivega. Ko sem že globoko
zatopljena v en film z naslovom The last witch hunter, prične deževati. Rahlo pršenje preide v močnejši dež, temu pa v ozadju sledi še grmenje in bliskanje. Zmanjka elektrike in znajdem se v temi. Kar je pač je. Vstanem ter se tipaje prebijem do
okna, da ga zaprem dol. Kot kaže dež še ne bo hitro ponehal. Nameravam se spraviti spat, ko od spodaj zaslišim nekakšen ropot. Temu sledi še škripanje stopnic in na
koncu se vrata v mojo sobo začnejo nenadoma odpirati. Prestrašeno strmim vanje in stojim na mestu. Noge me sploh ne ubogajo več. V glavi kujem načrte za pobeg.
Pa kaj je narobe z mano?
Vame posveti močna svetloba, jaz pa le hitro pogledam stran. » Si vredu? Kdaj je zmanjkalo toka?» : me zaskrbljeno vpraša znan glas.
“Sem, pred kratkim. Sta že doma?» : oddahnila sem si. Ati je še enkrat pritisnil na
stikalo a brez uspeha. Čez sobo se odpravim k njemu.
»Prideš dol? » : me vpraša.
“ Ne, mislim, da grem kar spat.« : odločno rečem, ker se mi zdi, da je to trenutno še najboljša ideja.
Iz žepa izvleče rezervno baterijo, mi reče naj jo obdržim ter mi zaželi lahko noč. Zahvalim se, rečem lahko noč ,dam rolete dol in se pripravim za spat. Ne ljubi se mi hodit dol in spraševat kako in kaj je bilo. Vse lahko namreč izvem jutri. Od spodaj še nekaj časa slišim njuna glasova, dokler ne potihneta.
Še vedno lahko slišim kako dežuje, kar pa me na nek način pomirja.

.......................................................................................................
28. junij 2016
Next
28. junij 2016
Next
28. junij 2016
Next
28. junij 2016
Next
28. junij 2016
u143259
u143259
Neeeext
28. junij 2016
Ko končno zaprem oči in potonem v spanec, me pričaka še eno presenečenje.
V sanjah se mi neprestano prikazujejo podobe same sebe , kako stojim tam in čakam.
Na istem mestu, kot tisto noč, samo da tokrat še ni tako temno in lahko še vedno
dobro razločim stvari. S hrbtom sem naslonjena na drevo in poslušam, kako dežuje.
Na glavi imam kapuco, roke mi počivajo v žepu jopice. Sanje so zelo žive. Skoraj bi lahko zatrdila, da se to res dogaja.
Izza dreves se izlušči postava v črnem plašču s kapuco in se mi začne približevati.
Bil je fant, sklepala sem, da ni toliko starejši od mene. Rekla bi da je največ 3 leta starejši od mene, ne več. Bil je višji od mene, imel je sive oči prav tako kot jaz,
to sem lahko videla, ko mi je prišel dovolj blizu. Ostal je na primerni razdalji do
mene, opazila sem tudi, da me je premeril od glave do peta. Na obrazu se mu je
zarisal nasmešek, za katerega pa nisem prepričana ,od kod se je vzel.
Kdo je to in kaj bi rad od mene? Ogovoril me je.
S hladnim glasom, ki je bil v nasprotju z nasmehom malo prej, je rekel:
» Kako kaj glava?«
» Am... Vredu. « Nezaupljivo ga pogledam in si mislim kaj se gre. Vbistvu niti ni vredu, ampak to ni njegova stvar. Moja je.
Vrača mi pogled in počutim se kot, da natančno ve kaj čutim. Reče pa le:
» Še vedno te boli. Včeraj si se res grdo potolkla. « Šele zdaj se zavem, da prav.
Kako ve to? Razen ... Če je on tisti, zaradi katerega sem šla tja. Počasi je
nadaljeval: » Da, jaz sem tisti, ki te je poklical. In padla si, ker si se me ustrašila.
Res mi je žal, nisem pričakoval takšnega odziva.“ Vem, da bi morala reči kaj pametnega, vendar se nekako nisem mogla pripraviti do tega. Sploh ne vem, zakaj.
Iz nekega razloga sem prepričana, da ni dobro, da bi mu sploh zaupala. Iz sebe ne spravim nič drugega, kot le: ” Kdo sploh si?”
“Moje ime je Erik”: izjavi ter se pomakne bližje k meni, da bi mi segel v roko. Jaz bi najraje naredila nekaj korakov nazaj, ampak vem, da bi to izpadlo skrajno nevljudno, zato le sežem v njegovo roko in zamrmram svoje ime. Me je strah?
Zakaj imam glede njega tako slab občutek? Nevem. Samo nasmehne se in prikima, za par trenutkov zadrži mojo roko v svoji, nato pa se le pomakne nazaj in me izpusti.

......................................................................................................
06. julij 2016
Next
06. julij 2016
u208800
u208800
Next!!
06. julij 2016
Next
06. julij 2016
Next
07. julij 2016
Zamišljeno rečem: “Torej ni šlo le za sanje, kajne? Tisto noč? Vse, kar se spomnim,
je bil glas in nato čista tema. Edino, kar nevem je... Kako sem prišla domov? “
Le odkima: “ Vse je resnično. Glede tistega ... Domov si prišla z mano. Ne bi te mogel kar pustiti tam. “
Malo presenečena vseeno dodam: “ Lahko bi me.”
Prekriža roke ter mi nameni ocenjujoč pogled. Je v njegovih očeh nekaj hladnega, ali
pa kot vedno le pretiravam?
“ Da, lahko bi te. Pa te nisem. Za koga me pa imaš?” Zaznam nekakšno ostrino v njegovem glasu, čeprav se mi vseeno zdi, da ga to zabava. Skomignem z rameni: “ Nevem, ne poznam te. “ Po pomisleku dodam še: “Kako veš, kje sem doma?”
Nasmehne se: “ Vem več kot si misliš. Poslušaj me. Nič slabega ti nočem. Resno. “
Mislim, da je najbolje, da vem vsaj pri čem sem, zato ga vprašam:
“ Dobro, kaj hočeš od mene? “
“ Nekaj bi ti predlagal. Pravzaprav imam zate pogodbo.” : utihne in me pozorno pogleda. Ne rečem ničesar in čakam, da nadaljuje. Med najinim pogovorom je vsaj nehalo deževati.
Nadaljuje: “ Torej... Morala mi boš povsem zaupati. Dejansko gre za neke vrste sodelovanje med mano in tabo. “
Karkoli naj bi to že pomenilo. Lahko mu dam vsaj priložnost za razlago. “ Poslušam”
“ Kar bom rekel zdaj, se ti bo verjetno zdelo popolnoma nemogoče. Kar pa ne pomeni, da tega tudi ni. Obstajata dva svetova. Eden je tak, v katerem živiš ti :
čisto normalen, tukaj ni skrivnosti, čarovnija ne obstaja. Je pa še en.
Temačnejši svet, ki predstavlja nevarnost, temo, tveganje, neprestano izpostavljanje
in čarovnijo. Tam je možno vse. Vse, za kar v vašem svetu mislite, da ne obstaja. “

Priprem oči in rečem: “Se šališ, kajne?”
Tokrat je popolnoma resen, zdi se mi celo malo napet, ko mi odgovori : “ Ne.
Jaz prihajam od tam. “
Saj ne misli resno? Ne more. “ Ampak... Kako?” : zbegano rečem.
Spusti se v pripovedovanje, jaz pa le poslušam.
“ Tudi jaz sem odraščal v tvojem svetu. V drugem niti nisem tako dolgo.
Pri tebi se ljudje delijo na dobre in slabe? Tam, od koder prihajam jaz, je malo drugače. Tam vlada tema. Obstajajo le slabi... Zelo slabi.
In pa tisti, ki varujejo vaš svet pred njimi.
..............................................................................................
Kakšno mnenje?
10. julij 2016
Next
10. julij 2016
Next
10. julij 2016
Next
10. julij 2016
In še enkrat Next Next Next Next Next Next Next!!!!
10. julij 2016
hvala za nexte
Prekinem ga: “ Čakaj malo ... Varujejo nas pred kom točno? In ti si eden izmed njih?“
“Da, jaz sem nekakšen posrednik med vašim in našim svetom. Varujem vas.
Gre za to,da tam prevladuje magija. Nekateri ljudje je ne morejo več obvladovati,
zato ona začne obvladovati njih. Na najslabši možni način. V njih uniči še najmanjši
up, ni več pozitivnih stvari, je le še obup, sence, tema in smrt.
Spremenijo se, niso več ljudje, ampak nekaj veliko bolj grozljivega. “
Stresem se. Tole ni dobro. Sploh ni dobro “ Mi smo torej povezani z vašim svetom? “
Prikima in mi namigne, naj mu sledim.
Previdno reče: “Mhm. Mi, varuhi smo vez z vami, normalnimi ljudmi. Nas je čedalje manj, število “ slabih” pa čedalje bolj narašča. Zato smo dobili nalogo, da se
povežemo z vami. Da vas naučimo, kar znamo sami. In upamo, da nam boste pomagali
v bitki proti njim.”
Hodila sem ob njem, ko sva zapuščala gozd in obstala na jasi.
“ V kakem smislu so slabi ? “ : tiho zamrmram
“ V vseh. Oni so tvoja najhujša nočna mora. Njihov cilj je uničiti vašo raso, želijo se maščevati, hočejo, da trpite. “
Zdaj sem že kar pošteno prestrašena. Tega ni, to ne obstaja. Ne sme.
“ Ampak zakaj saj jim nismo naredili nič? Še vemo ne, da kaj takega dejansko
obstaja?"
Zasmeje se: “ Si povsem prepričana? Pomisli malo na preteklost.”
Zamislim se. V glavi logično povezujem vse slišane stvari : “ Imaš v mislih
čarovništvo? ” Prebrala sem namreč kar nekaj člankov, kako so ravnali z osebami, obtoženimi čarovništva in da o grmadah in vseh grozljivih stvareh ne govorim.
Je to njihov razlog za maščevanje? Ampak kako bi se borili proti nekom, ki obstaja
le v pripovedkah. Kako se upirati nekomu, za katerega misliš, da sploh ne obstaja?
“ Točno tako. Zdaj pa temu dodaj, da to niso navadni čarovniki ali kakor koli bi rekla temu. Zdaj jih obvladuje temna magija in sence. Žene jih želja po ubijanju. Po razlivanju krvi. ”: reče
“ Prav, recimo, da verjamem. Ne obeta se nič dobrega. Kaj imam pri tem jaz?“ : se pozanimam
“ Jaz potrebujem tvojo pomoč. Seveda, če se boš strinjala s tem”: odgovori
“ Kako to, da si izbral ravno mene? Nevem, kako naj bi ti pomagala.” : rečem
Z očmi poišče moje: “ Zato, ker si nekaj posebnega. Tudi v tebi je čarovnija, le da je skrita. Če je ne bi imela, me ne bi slišala. Ne bi prišla k meni, tisto noč. “
Saj nevem, kaj naj si mislim. Je to šala?
“ Moj predlog pa je takšen ... Z mano bi preživela veliko časa, da te naučim vse. kar znam jaz. Šlo bi le za posel, za urjenje. Brez vsakršnih čustev. Z namenom, da odkriješ, kar nosiš v sebi in se naučiš rokovati s svojo magijo. Da spoznaš drug svet in se znaš braniti. Ko bi bila pripravljena pa bi rad povratno uslugo. Da mi pomagaš premagati in uničiti njih.”
“ Res ne vem, kaj naj rečem. Zdi se preveč neverjetno, preveč noro, da bi bilo res. “
Zavzdihne in se zastrmi nekam daleč: “ Vem. Dal ti bom čas za premislek.
Karkoli se boš odločila, to bom spoštoval. “
Sploh nisem opazila, kdaj sva se znašla v moji sobi.
“ No, vredu. So potem tole sanje ali resničnost?”
» Spiš in sanjaš. Ampak pozneje se boš spolnila vsega, tako da bi lahko rekla, da se dejansko pogovarjaš z mano. V mojem svetu.«
Z desno roko se je približal moji glavi, zamižal in se le za hip dotaknil temena. Glavobol, ki me je še pred par urami utrujal, je povsem izginil. Oddahnila sem si.
» Zdaj ti bo bolje.«
» Hvala.« Še tisti trenutek je stal tam, nato pa ga ni bilo več.
.......................................................................................................
11. julij 2016
nexttt
11. julij 2016
Next
11. julij 2016
u202260
u202260
Next
12. julij 2016
u72708
u72708
Next waww noro! Usec mi je da ni napisan po tisti klasicni sceni kao nee erik ti nisi resnicen in nebom sla s tabo bla bla bla in pol bi ji dokazu da je res k bi jo en napadu itd... ac na svpj cudovit nacin peljes zgodbo. . Useckam
12. julij 2016
Next
12. julij 2016
Nexxt res je dobrr*-*
13. julij 2016
Od takrat je minil kakšen teden. Več kot dovolj časa je bilo, da se odločim kaj želim. Naj pristanem na njegov predlog ali naj ga zavrnem? Pa se vse skupaj res splača? Je vredno tvegati, se podajati v nevarnost in pri tem morda celo ne uspeti? Po drugi
strani je vse skupaj dobra priložnost, se naučiti nekaj novega, spoznati nove stvari, spoznati njega. Vse odkar sva nazadnje govorila mi ni in ni šel iz glave. Pretekle
večere sem ponavadi porabila za to, da sem si poiskala kaj informacij oz. podatkov
na internetu. Sklepala sem, da se kar veliko od slišanih reči navezuje na čarovništvo in magijo... Škoda, da ni mogla obstajati le bela ali tako imenova “dobra” magija.
Seveda mora vedno obstajati nasprotje : črna magija. Tako kot že prejšnje večere
tudi zdaj okupiram računalnik in v brskalnik vnesem iskani pojem : črna magija. Pregledovala sem najdena besedila, zgodbe in vse mogoče teorije povezane s tem.
Kako naj vem, kaj je zares pomembno?
Prišla sem do članka, ki mi je vzbudil pozornost :

“ Čarovništvo, črna magija, uroki, čaranje in prekletstva lahko povzročijo razdrobitev izvajalca, čarovnika ali čarodeja. Vendar niso samo »čarovniki« ali »demoni« tisti, ki ustvarjajo uroke. Včasih, je lahko urok poslan na nekoga preprosto kot zaščitni ukrep,
če je druga oseba, ki je vključena hotela škodovati, kaznovati ali ubijati. Vsak urok, prekletstvo ali čarovnija uporabi simbol, kot sredstvo ali spodbudo v fizičnem svetu.

Pod izraz negativna ali črna magija spadajo vsa dejanja, katera delajo posredno ali neposredno nekomu škodo. Škoda se lahko dela z različnimi rituali na predmete, z izgovorjavo točno določenih besed, ki so namenjene za dosego nekega nekomu škodljivega namena, tudi negativne misli na neko osebo (naj mu gre vse slabo). Vsaka stvar, ki je delana z namenom pridobitve materialnih sredstev, denarja ali osebe, z zavestnim namenom, da bo zaradi tega nekdo prikrajšan, je tudi delanje negativne magije. Pobiranje nekomu energijo, zdravje, srečo, denar na energijski ravni in tudi
vse vrste ritualov z prižiganjem sveč, delanje lutk, vizualizacija oseb na predmete, ki imajo za nekoga škodljive posledice, je huda vrsta črne magije!
Vsaka oseba, ki se ukvarja s črno magijo je oseba, ki je prodala svojo dušo hudiču. Preden oseba lahko postane črni mag mora skleniti pogodbo s hudičem (poseben ritual)
v kateri se zaveže hudiču, da mu proda svojo dušo in, da mu bo v zameno za njegovo pomoč večno služlila in pošiljala ostale duše za hrano.

Ljudje si vedno predstavljajo, da se s črno magijo ukvarjajo le ljudje, ki nam že na
prvi pogled spodbudijo strah, če jih samo pogledamo. To je velika zmota. Črni magi so ljudje, ki so na prvi pogled zelo urejeni in prijazni, živijo v urejenih okoljih in so nam vedno pripravljeni priskočiti na pomoč. V tem je njihov čar in prednost, saj vi osebno
ne bi nikoli pomislili ali celo verjeli, da se prav ti ljudje ukvarjajo s črno magijo in da
se najhujši rituali črne magije dogajajo prav za njihovimi vrati. Seveda ni vedno temu tako in obstaja tudi majhno število ljudi, ki se ukvarjajo s črno magijo in nam že na
prvi pogled tudi spodbudijo strah.
Običajno se izvajajo ponoči, med 1.00 in 3.00 uro zjutraj. Črna magija se izvede s pomočjo raznih predmetov kot so: zelišča, magični simboli, ples za priklic duhov,
osebni predmeti žrtev, kosti, zemlja.... “

Z roko sem si podpirala glavo in se pomikala skozi zadnje besede sestavka. Za danes
je bilo dovolj. Po vsem tem sem dobila kar kurjo kožo. Zaprla sem zavihek in ugasnila računalnik. Za 10 minut izginem v kopalnico, da se pripravim za spanje. V popolni
nočni opremi (pižama) se spravim nazaj v sobo... Le, da v njej nisem sama.

...................................................................................................
13. julij 2016
u72708
u72708
Next
14. julij 2016
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani