u167582
u167582
omg. perfect je!
Neeeeext!
10. maj 2014
Sandra ga ni ubila. po moje. nekej hujšga je... al pa samo pretiravam s svojimi teorijami zarote >.<
neeeext!
11. maj 2014
✝4.POGLAVJE✝

Vsi se nejeverno spogledamo in zdi se, da je rdečelascu zopet nerodno. Ko me pogleda se mu obotavljivo nasmehnem; le to lahko spravim iz sebe. »In koga smo potem pokopali?« šele čez nekaj časa vpraša teta in v svoj objem stiska mamo, ki krčevito joka. Zdi se, da jo bo z svojimi zaščitniškimi kretnjami skorajda zadušila. » To je poglavitni problem,« čez obraz se mu razleže rdečica,« ne vemo.« Francis me objame prek ramen:« Kako ne veste?« Njegov zaščitniški obraz se naguba. » Trupli sta bili zamenjani.« kratko odgovori policaj. »Ampak,« šele čez nekaj časa se mi posveti,« kako veste, da je zamenjano truplo Andrewovo?« Vsi me presenečeno pogledajo. »Ugrabitelj in najverjetneje potencialni morilec nam je pustil sporočilce,« policaj počaka nekaj sekund, da napetost naraste,« pustil nam je prst.« Postane mi slabo. »Kot najverjetneje že veste ima vsak svoj unikatni prstni odtis. Preverili smo v bazi. Pripada Andrewu. » »Ja, ampak rekli ste mi, da so se mu polomili udi,« začnem. Rdečelasec pokima:« Da. Roke in noge. Skoraj vsi prsti na roki so mu ostali celi, le palec na levi in prstanec na desni se je odlomil. Potencialni morilec nam je pustil kazalec.« Darren se razdraženo obrne:« Kako lahko z gotovostjo trdite, da je to maslo 'potencialnega morilca'?« Rdečelasec vzdihne:« Napisal je nekaj.« Odrinem Francisca in se postavim v svojo zavarovalno držo:« Napisal je nekaj?« Pogleda me in njegov pogled je zmeden:« Da, ampak sporočila v celoti ne razumemo. 'Izginil sem brez sledi. Ne trudite se me iskati, tako kot se niste trudili iskati njo'.« V sobi je tiho in zdi se, da se je vročina omilila. Srce mi bije hitreje. »Je mogoče Andrew imel povezavo z izginotjem kakšnega dekleta?« čez minutko vpraša. Vsi odkimamo. »To ne dokazuje ničesar.« Hannah razdraženo vstane. Njen obraz je razjarjen:« Je mogoče to kakšna neslana šala?,« pogleda rdečelasega policaja,« dva dni nazaj je umrl in vi že iščete razloge, da bližnji ne bi verjeli, da so ga pokopali?« »Ni tako. Zelo nam je žal za vašo izgubo,« rdečelasec nas vse pogleda,« ampak vse dokazuje nato, da je truplo izginilo.« »Nič ne dokazuje.« Hannah trmasto odgovori. Nekaj časa v tišini poslušamo mamino hlipanje. » Včeraj se je v mrtvašnici zgodil vlom. Tajnico patologinje so z topim predmetom udarili po glavi. Predvidevamo, da so takrat zamenjali trupli in pustili sporočilce. Najpomembnejše pa je to, da je bilo sporočilce puščeno v tistem delu, kjer so bili shranjeni Andrewovi ostanki.« počasi pove. »Ampak zakaj?« odvrnem počasi že skoraj na robu solz. » Možnih je več razlogov, a ne razmišljamo enako, kot ljudje, ki delajo takšne stvari.« odvrne. » Ste dali truplo upepeliti?« vpraša. »Ne.« odvrnem tiho. Slabost narašča. » Torej moramo počakati nalog za dovoljenje izkopa trupla. Šele takrat bomo vedeli, če je bila zamenjava naključna, ali pa se za tem skriva pomemben dokaz. » pokroviteljsko se nasmehne. Zopet prevlada tišina. » Želeli smo vas samo obvestiti,« policaj odpre vrata in me pogleda,« in resnično upamo, da bomo zadevi prišli do dna.« Vsem se še enkrat otožno nasmehne nato pa izgine za vrati. »Ne morem verjeti.« odvrne Hannah. Resnično je razburjena. Globoko vdihnem, ker slabosti ne morem več kontrolirati. »J-j-jaz,« ne morem več govoriti zato hitro stečem skozi vrata, po stopnicah navzdol do vhoda, kjer na uničene ciprese izbruham ves žolč.« Opazim, da me policaj opazuje iz svojega zelenega forda. Ko ga po navalu pogledam, se mi nasmehne. Razume me, pomislim. Rdečelasec odpelje, jaz pa še dolgo gledam za izginulim avtom.

Zakaj bi morilec ukradel Andrewovo truplo?
Kakšne teorije?
Hvala za vse komentarje(:
11. maj 2014
u167582
u167582
dons sm lena. next time!
Neeeeeeeeeeeext!
11. maj 2014
neeeeeeext!
11. maj 2014
u167233
u167233
Da bi zabrisal sledi za sabo?
Neeeext
11. maj 2014
u160233
u160233
MAJA BOM NA IGRAH PREKLOPILA NA OFF, VSAJ VEČINA ČASA, KER JE MESEC RES NAPOREN...TAKO, DA NE ZAMERITE, ČE NEKAJ ČASA NE BOM NADALJEVALA ALI BRALA VAŠIH ZGODB-OBLJUBIM, DA BOM VSE NADOKNADILA.
12. maj 2014
Super zgodba *_* sem pa eno napaka opazla (ker sem pac smotana) rdečo lasec ni pravilno izrazanje (kaksno lasec? Rjavo lasec rdece lasec) pac to mi v oci pade pa se neki si narobe sklanjala sam ne najdm trenutno ( sry ker to pisem, smotana oseba sm) drugac mi je pa fulll usec zgodba
12. maj 2014
neeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!
Zakaj bi morilec ukradel Andrewovo truplo? bwo
Kakšne teorije?nope, ne še
Hvala za vse komentarje(: zato pa smo bralci ;')
12. maj 2014
u160233
u160233
Miserable-ne zamerit, al vzet na napačen način:
kako pa bi potem ti napisala? (:
Še enkrat, nič slabega ne mislim, sam ne vidim, kako se naj bi drugače izrazla? O.o
12. maj 2014
Tjašyy- rdecelasec ne? Ona je napisala rdeco lasec napise se pa rdece lasec ;3
Moja teorija o zgodbi:
Ta je truplo ukradel, da bi skril dokaze, on pa je ena oseba k so njegovo hcer al pa puco ugrabl pa se mu je strgal ;D
12. maj 2014
мιѕєяαвℓє:
Hvala ti za tole opazko in seveda nič ne zamerim ali karkoli. Sem pa avtomatsko mislila najbrž, ker ga Kate velikokrat poimenuje rdečelasec in ne po imenu ali priimku. Pa se hitro zmotiš(:
In Tjašyy: Ne zamerim, tudi sama imam ogromno dela in zato bodo nexti bol poredko.
12. maj 2014
u122384
u122384
Zakaj bi morilec ukradel Andrewovo truplo? Ker... Ga je hotel skriti, ker so na njem dokazi njegovega umora in je v vsem tem nekaj več.
Kakšne teorije? Pisala boš pogoste in dolge nexte, še naprej tako odlično kot da, samo da boš popravila to, da včasih napišeš kakšno narečno besedo in jaz utihnila, ko bo prišel nov next in bom začela brat in nehala težarit zaradi dolgčasa, glede Andrewa pa se ne bom spomnila niti ene spodobne teorije.
Hvala za vse komentarje(: Saj nisem še nobenega napisala, ampak ni zakaj!
Next!
12. maj 2014
✝4. POGLAVJE✝
»Trish? Bi lahko delila z nami?« učiteljičin strogi obraz se prikaže nad njo. Počasi dvignem glavo, a me v resnici ne zanima. Trish globoko zardi, usteca se ji nerodno ukrivijo, njena soseda Nina pa odločno strmi v učiteljičine oči. »Pravzaprav sva se spraševali, če je res, da je bil Kate-in brat umorjen?!« Vsi obrazi se obrnejo v mojo smer. Presenečeno obstanem. Vau, govorice, se res hitro širijo. Zdi se, da tudi učiteljica nestrpno pričakuje moj odgovor. » Moja stvar.« tiho odvrnem. »Se ti zdi?« Nina se vzvišeno obrne. Premeri mojo glavo in se posmehljivo nasmehne. Namenoma v roke prime svoje dolge lase in jih vrže na hrbet. Zaškripam z zobmi:« Ja, se mi zdi. To je OSEBNA zadeva.« »Aja,« grobo me pogleda in namršči obrvi,« če je to res, je morilec na prostosti. In zdi se, da to zadeva vse nas.« Globoko vdihnem in sili me na jok. Nemočno pogledam učiteljico, a ta le nestrpno opazuje moj obraz. »Res je.« skoraj zašepetam, a vem, da me vsi slišijo. Nina se zadovoljno nasmehne:« Sem vedela.« Da bi se pomirila nežno pobožam obesek, ki mi visi okoli vratu. Andi mi ga je podaril za 14 rojstni dan in od takrat ga nisem snela. » Nič čudnega.« glasno reče Dylan. Vnovično dvignem pogled in se grobo zazrem v sogovorca. » Nič čudnega?« jezno siknem. »Slišal sem, da je narkoman.« skomigne z rameni in pomiga z obrvmi. Z roko si gre skozi strnišče in se nasmehne Nini. »Hej, hej,« glasno vzdihnem in počakam, da me pogleda,« kaj si pravkar rekel? Da je bil narkoman?« »Vilarju je prodal za 30 pesov.« Vstanem, roke se mi tresejo in srce mi hitreje bije. » Bi se lahko tvoja usrana rit brez karakterja še bolj zlagala?« »HEJ! Lahko prenehata!« učiteljica se glasno zadere in počasi odide pred kateder. Z roko mi nakaže naj se usedem. Skušam se usesti, a mi Aaron iz zadnje klopi izmakne stol, zato padem na tla. Solze mi zopet silijo v oči, a jih z ogromno mero ponosa in arogance pogoltnem. Kot pogoltnem smeh sošolcev in kot pogoltnem neumno Dylanovo opazko.
-čez 2 uri-
Hitro stopim za rjavo stavbo. Zavoham dim in skoraj omedlim od zavesti, da že skoraj cel dan nisem kadila. Trdno zavezani bulerji me režejo v noge in samo čakam kdaj se mi bo zaustavil obtok krvi. Globoko diham in roke imam potne. Ura je dve minuti čez dve in v srcu me špika. V daljavi opazim majhno skupinico in zato še pospešim svoj tempo. Celotno telo mi govori, kaj sploh delam tu, ko pa me je mama že skoraj vse življenje opozarjala, da je to edini nevaren kraj v Wyomingu. »HEJ!« zakričim, ko sem bližje. Oplazijo me z pogledom. »Kdo si ti?« vpraša. »Nekdo, ki potrebuje odgovore.«
Oprostite za kratek next.
V mesecu maju nimam ravno veliko časa, zato bodo nexti redki, če želite, da so kvalitetni.
Kakšne kritike?
Nadaljujem?
16. maj 2014
Next.... Zakaj bi morilec ukradel Andrewovo truplo? Ker bo z truplom švercal droge mogoče nevem
16. maj 2014
Neeeeeeeeext!
16. maj 2014
neeeeeeeeeeeeeeeeeext
nobenih kritik
17. maj 2014
u167582
u167582
nečesa ne razumem: kok the hell so lohk ljudje tok zlobni?? brat je bil umorjen!! halo??
Neeeext!
17. maj 2014
u122384
u122384
kasneje se razpiešm.
17. maj 2014
pomoje je njen brat živ.. no vsaj upam. drgač me pa prov zanima če bo imel tisti rdečelasec pomembno vlogo v zgodbi, glede na to, da je večkrat omenjen.
neeeeeeeet!
19. maj 2014
✝6.POGLAVJE✝
Zaničljivo pihne dim in omamno se ozrem v cigareto v roki. Posmehljivo me pogleda:« Kadiš?« Rahlo prikimam, lica mi prikrije rdečica. »Na.« odvrne in mi jo porine pred nos, skoraj se onesvestim od sreče. »En dim.« reče in se zazre v daljavo. »Kako ti je ime?« me vpraša čez nekaj trenutkov. »Katie,« tiho rečem in mu vrnem cigareto,« Katie Clay.« Vstane in napnejo se mu mišice po telesu. Občudujoče zajamem sapo in tiho opazujem predstavo. »Te pošilja Andrew?« vpraša in odvrže cigaretni ogorek. Presenečeno ga pogledam, skoraj osuplo:« Mar ne veš?« Dvoumno me pogleda in se opravičujoče nasmehne:« Mar bi moral kaj vedeti?« « Andrew je pred dvema tednoma umrl.« Moje besede ga več kot očitno spravijo iz tira. Zažvižga in iz stavbe stopita še dva neznana fanta. Zdita se mi zadeta. »Jo bo treba odstraniti?« vpraša en in me pregleda z očmi. Nasmehne se mi, a mu nasmeha ne vrnem. »Andrew je mrtev.« jima pojasni. Obema se razširijo oči, a prekleto, da skušajo vsi trije nekaj skriti pred mano. » Bilo je na televiziji. Niste videli?« vprašam. »Bili smo v Mehiki.« odstotno odvrne Vilar. »Oh.« samo tiho šepnem. »Kako je umrl?« vpraša fant z divje črnimi lasmi. »Nekdo ga je namenoma zbil do smrti.« odgovorim. »Namenoma?« Vilar privzdigne obrv. »Ubili so ga.« na kratko povzamem. Odločim se, da jim ne bom nič povedala o izgubljenem truplu. Globoko vdihnem, vročina je zopet neznosna. Iz torbe skušam vzeti flašo z vodo, a me tisti fant z črnimi lasmi prime za roko. Njegova roka je trdno okleščena na mojem zapestju iz oči pa mu sije nenavadna odločnost. »Kaj skrivaš? Kdo si ti?« sikne skozi zobe. Vilar mu pomigne naj me izpusti. Neodločeno spusti mojo roko, a zdi se mi, da jo še vedno čutim na sebi. » Hotela sem vzeti vodo,« pojasnim, a zdi se, da mi ne verjamejo,« vroče je.« Po čelu mi spolzi pot. Nerodno mi je, ko si ga obrišem. Vilar zašepeta nekaj črnolascu. Ta presenečeno prikima. »Kaj želiš Katie?« me tiho vpraša Vilar. Iz oči mu sije strah, a se kmalu razprši v nekaj neprepoznavnega. Morda je jeza. Ali pa bes. »Nismo ga mi ubili, če želiš to slišati.« Globoko vdihnem, srce mi začne glasno razbijati. »Saj ni to,« odvrnem,« zanima me, če je bil moj brat res narkoman?« Vsi se spogledajo nato pa prasnejo v smeh:« Narkoman?« Sama se bledo nasmehnem. » Andrew? Ne,« se nasmeji Vilar,« samo enkrat sem ga videl.«
20. 10. 2011, 5. 00, sreda
»Hej, druščina,« navdušeno se zasmejim,« mislim, da imamo družbo.« Opazujem Andrewo-vo postavo, ki se nam približuje. Naredim zadnji požirek piva, nato pa pločevinko brcnem v grmovje. Danijeva glava pogleda iz notranjosti šotora in se zareži,« Zakaj je prišel?« »Da jih dobi po glavi.« se tudi sam zarežim in naredim korak naprej.« Hej,« narejeno veselo mu pomaham,« ti še ni jasno, da je vandalizem v tem mestu, rezerviran le zame?« Opazim, da ima ogromne podočnjake in, ko mi odvrne je njegov glas raskav:« Nisem se prišel kregat.« »Hej, pobi, ste slišali tole,« zasmejim se proti šotorom iz katerih so se prikazali fantje,« ni se prišel kregat.« Zarežijo se:« Ne moremo trditi, da imamo enake namene.« Moj glas se zresni, ko me obupano pogleda,« Kaj se dogaja, stari?« » Imate Takrin?« vpraša. Presenečeno se spogledamo.« Zakaj rabiš zdravilo proti demenci?« Napade ga hud kašelj:« Imate ali ne?« zahrope. » Rabil bom nekaj časa, da ga dobim.« tiho odvrnem. Prikima:« Imam denar, a zdravilo potrebujem čim prej.«
»Rabil je zdravilo proti demenci?« presenečeno odvrnem. Vilar prikima:« Dobil sem ga čez nekaj dni. Šel sem mu na roko in ga prodal za 30 dolarjev.« O tem je torej govoril Dylan. »Hvala.« odvrnem in jim pomaham. Medtem ko hodim proti domu je moja glava polna vprašanj in obupano pomislim, da še najbrž nekaj časa ne bom dobila vseh odgovorov.
.......................................................
Živjo Najprej opravičilo, ker nisem tako dolgo pisala. V šoli je norišnica, valeta, zadnji testi, zunaj pa lepo vreme, tako da malce lenarim na sončku.
Tukaj je en next in v njem je ogromen dokaz, tako ogromen, da se najbrž še dolgo ne bo poveznil v celoto.
Hvala vam bralkam
Imam pa eno vprašanje:
Se Vilar laže ali govori resnico?
20. maj 2014
u167582
u167582
je umrl od tega? dvomim., pa kakšen je to dokaz??
če so hoteli nekaj skriti... mogoče so lagali. aja pa kaj je demenca? tok sm lena da se mi ne da nikamor pogledat
Neeeeeeeeeext!
20. maj 2014
Demenca je, ko trpiš za izgubo spomina oz. ko se ne spominjaš skoraj ničesar več...
20. maj 2014
u167582
u167582
aja... potem je očitno pozabil kdo je! haha sam ne bom ugibala. grem stavit, da bi mela narobe c;
21. maj 2014
u167233
u167233
Neeeeeeext
Ummm.. mogoce laze?
21. maj 2014
u122384
u122384
Ninč, kako točno bi se pa potem spomnil priti nazaj...?
Next!
21. maj 2014
u167582
u167582
hmmm idk :/
21. maj 2014
Next.... pomojem govori resnico ampak ji ni povedal še vsega
23. maj 2014
✝7.POGLAVJE.✝
»Torej si izvedela, da je rabil zdravilo proti demenci?« Hannah me presenečeno pogleda, zlagajoč knjigo na polico. Vneto prikimam,« Se ti mogoče sanja kaj o tem?« Opazim kako žalostno preleti stranico in avtorja na knjigi. »Ne,« kalen pogled upre vame,« po koncu zveze nisem ravno morala… biti njegova prijateljica.« Prikimam. »Ne razumem,« zamišljeno uprem oči v police,« nisem opazila, da bi imel težave z spominom.« Globoko vdihne:« Mogoče ga pa res ni imel.« Začudeno jo pogledam a še v istem trenutku me spreleti misel:« Misliš, da ga je kupil za nekoga drugega?« Samo prikima. »Ampak zakaj? Kaj se je zgodilo?« obupano vprašam. »Te odgovore bo razrešila policija, Kate.« odločno me pogleda in iz žepa kavbojk potegne mobilca. »Ne, ne, ne!« iz rok ji izpulim napravico. » Zaslišali bodo Vilarja in njegove. Spravila bi jih v težave.« Dvomljivo me pogleda:« Tega podatka ne smeš zamolčati, Kate! Mogoče je prav ta demenca ogromen košček sestavljanke, ki bo vse poveza v celoto!« »Seveda, Hannah! Ampak morda bo prav ta demenca obrnila vse na glavo. Policisti bodo verjeli, da je bilo zdravilo zanj!« »Mogoče pa je tudi bilo!« sikne proti meni in se še v istem trenutku prime za glavo. Na njen nežen, dekliški obraz se naseli vnovična žalost. Opazim, kako se je postarala v teh dneh. »Oprosti Kate. Nisem nameravala žaliti njegovega spomina.« prime me za roko. Občutim, da je potna. »Saj ga nisi,« nežno rečem,« samo svoje mnenje si povedala.« Slišiva kako ji zazvoni telefon. Tiho se javi. »Ja…prav…v knjižnici…Kate…saj pridem…adijo.« Žalostno me pogleda:« Mama.« Objame me in mi šepne na uho, naj se držim. Prikimam ji in se ji zahvalim za pomoč, nato pa odide. Iz hlačnega žepa potegnem zmečkan listek in se odpravim k knjižničarki. Pod nos ji pomolim listek na katerem je zapisana številka kartice in ji nakažem, da bi rada šla malo na računalnik. Prikima nato pa se zopet posveti stranki. Sedem za mizo, ki je precej oddaljena in je postavljena v osamljen kot. Z prsti živčno bobnam po mizi, ko čakam, da se celotna stvar vklopi. S tresočimi rokami kliknem na google. Zapišem eno samo besedico in čakam na rezultate. Kliknem na članek in po tiho začnem brati:« Nekdanji vodja Francoske antidopinške komisije Marc Sanson zatrjuje, da so številni dirkači jemali takrin, ki v možganih ''skladišči'' spomin - tudi posamezne detajle dirkaških stezItalijanski športni časopisi danes obširno poročajo o šokantnih razkritjih Marca Sansona o dopingu v formuli 1 v francoskih medijih. Sanson je bil med leti 2003 in 2005 predsednik Francoske antidopinške komisije, ki je med drugim pomagala razkriti številne prevare v svetu kolesarstva, tudi najbolj znani primer ameriškega padlega šampiona Lancea Armstronga. Sanson je v enem izmed intervjujev namreč razkril, da so se še sredi prejšnjega desetletja dopingirali tudi številni vozniki formule 1. Jemali so prepovedano substanco takrin, ki spodbuja človeški spomin. Takrin je droga, ki so jo sprva uporabljali kot zdravilo proti Alzheimerjevi bolezni, prekomerna uporaba pa je vodila k številnim stranskim učinkom, ki so negativno vplivali na človeško zdravje - znanstveniki so po številnih študijah prišli do zaključkov, da so patienci zaradi posledic predoziranja trpeli za slabostjo, močnimi krči, pretiranim potenjem in celo težavami s srcem. Dirkači so takrin, sodeč po besedah nekdanjega vodje Francoske antidopiške komisije, jemali zaradi želje, da bi si v spomin čim bolje vtisnili posamezne detajle različnih stez formule 1, kar jim je močno olajševalo delo pri uvozih v številne zahtevne ovinke.« Ko preberem še preostanek članka sem osupla. Takrin je droga in zdravilo obenem. Zakaj je Andrew potreboval takrin? Kaj si je rabil vtisniti v spomin? Opazim, da se mi približuje knjižničarka, zato hitro zaprem stran. » Oprostite gospodična,« za trenutek ošine ekran,« če še potrebujete internet boste morali doplačati.« Vstanem:« Ne, saj sem že končala.« Opazim, da se njen pogled ustavi na moji glavi. »Je kaj narobe?« vprašam, kanček jezno. Zamišljeno odkima. Odpravim se proti izhodu in presenečeno obstanem, ko opazim, da me nekdo čaka.

Oprostite, ker dolgo ni bilo nexta. Počasi se nam zaključujejo stvari in mi je pomembnejša šola, kot tale zgodbica...
Imam pa vseeno eno vprašanje:
Kdo je čakal Kate?
30. maj 2014
.... in oprostite, da je toliko napak. Ni se mi ljubilo popravljati...
30. maj 2014
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani