u113670
u113670
Tam so naju napotili na intenzivno nego. ker spuščajo samo po en obisk, sem prvega spustila not očkota, js pa sm počakala..kmalu je k meni prisedel star a na izgled prijazen zdravnik.

z: kako ti je ime?
js: kassiopeia Rider.
Z: no jaz sem pa JOže Darin, sem zdravnik tvoje mame. Na prehodu za pešce, ko je šla čez po vseh predpisih, jo je zbil pijan voznik...
js: no povejte mi kaj je, prenesem resnico!
Z: res? (pokimala sem) no, pol pa ti povem, da tvoja mati nima možnosti. ia prehude notranje krvavitve, počeno sedmo vretence, z rebrom preluknjana pluča in trikratni zlom noge in strdek v trebušnem predelu, ni ji pomoči, žal...

me je žalostno pogledal zdravnik
js: a tako...

sm rekla izjemno mirno. kakor je mirno morje pred cunamijem, sem bila mirna js.
oče je prišu ven. bil je dokaj dobre volje. na uho mi je šepnil :mama je dobro:
šla sem not in mama me je pogledala.....
14. maj 2013
u113670
u113670
''Kassi moja...očetu sem lagaala, da ne bi delal tako histerije tu v bolnišnice, tebi pa bom povedala. čutim da bom umrla. čutim. prosim ko umrem...
js:ne govori tega!
M: pusti me da povem kar hočem.. ko umrem, prosim, ne popusti v šoli in ne delaj neumnosti. bodi ob očetu in mu pomagaj kar se da boš lahko. še naprej jahaj, ker vem da te to razveseljuje. samo ne razočaraj me in ne delaj neumosti, ker vem da si moja deklica, na katero sem ponosna.

pokimala sem, brezveze bi blo, da bi se z njo kregala in jo vznemirjala. pešvoh je bla. prebrala sem ji spis o gozdu, ki je bil zlo lep in mami se je nasmehnila. objela sem jo, čeprav sem se mogla pazit vseh teh cevk. ko se mi je nasmehnila in me pogledala z ljubečimi očmi, pa sem zaslišala
PIPIPIPIPIPIPIPIPIP.PIP...PIP.....PIP................PIP..................PIP...PIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP. TAKRAT SO PRIHITELI zdravniki in oče, ki se je vrgu na tla. spustila sem njeno roko. meni pa je le ena solza stekla po licu. in v glavi se mi je pojavilo le eno vpašanje. ?
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ZAKAJ?
14. maj 2013
neext
14. maj 2013
u113670
u113670
she wolf 22?
17. maj 2013
neext no!
17. maj 2013
Se opravičujem za odsotnost
Bom zdej neki napisala
17. maj 2013
neext
17. maj 2013
Po klicu sem stekla v gozd. Kmalu sem našla ljubko hiško na drevesu. Seveda bi jo morali prenoviti. "Hej!" sem zaklicala gor Kassie in splezala po drevesu. Razgledali sva se in jo določili za najino skrivališče. Pač najino. Nenkrat je Kassie zazvonil mobi. Takoj se je oglasila. Z vsako besedo je postajala drugačna. Hitro mi je naročila naj za hiško povem Aaronu in potem je stekla domov. Na hitro sem premislila. Ne. Nikomur ne bom povedala.

Vsedla sem se na tla in razmišljala. Skozi slušalko sem slišala pogovor. Upala sem da bo vse vredu. Splezala sem dol in stekla domov. Ustavila sem se pred ograjo. Naj grem domov ali k Kassi.

Skočila sem čez ograjo in stekla na Kassin vrt. Malija sem počohala po vratu in potrkala na vrata. Odprla mi je Kassi. Imela je rdeče oči od joka. Objela sem jo in jo začela tolažiti. Vrnila mi je objem in se začela jokati. Posmrkala se je. "Kaj se je zgodilo?" sem jo tiho vprašala. Pogledala je stran in solze so se ji vsule po licih. Odločila sem se da je ne bom več spraševala o tem. "Hej! Razmišljala sem da bi prenovili hiško. Bila bi samo najina! Niti fanta ne bi vedela!" sem rekla da bi spremenila temo. Uspelo mi je. Kassi se je nasmehnila in odšli sva v njeno sobo in se začeli pogovarjati v prenovi.
17. maj 2013
u113670
u113670
jej! krasno
18. maj 2013
u113670
u113670
MINIL JE EN TEDEN
_

_

_
NIsem hodla iz hiše, nisem hodla v šolo. Doma sem ždela v svoji postelji in gledala skozi okno na travnik , polja in gozd. vsake tolko je pršla Ash, prava prijatelca, samo ob njej sem se kdaj nasmehnila, no in ob mojmu psu (Maliju) in mojih mačlkah. Oče je bil potrt,a tega ni kazal navzven, normalno je hodil v službo, a vse je delal robotsko, brez čustev, ki so bila potlačena globoko v njega v srce, polno bolečine in žalosti. Celo dovolil mi je, da moj pes hodi v hišo (pred tem je veljalo pravilo, psi so čuvaji in morejo spat zunaj!) NO, saj je Mali res spal zunaj, v svoji prelepi topli uti. Maj mi je na dan petsto sms jev pisal, ampak ni mogel priti k meni, saj nisem še povedala očetu, da mam fanta. Oče se sploh ni zmenil zame. nI mi bil v oporo, jaz pa ne njemu. Nenadoma me je prešinila zamisl, kaj če mi bo bolje, če si povzročim telesno bolečino? tekla sem v kopalnico, vzela britvoco in se usedla na tla. Zbirala sem pogum, potem pa na hitro potegnila. Zajavkala sem, saj me je zapeklo, potem pa sem se začela smejat. tisti čuden smeh, žalosten smeh. a smejala sem se. Z britvico sem si naredila lepovršinske praske, kri skoraj da ni pritekla (lih ena kapljica in še ta je padla na tla), sploh pa se moraš res potrudit, da se z britvico urežeš, ker je zasnovana tako, da se se je res težko urezat (čene bi vsi, ki si brijejo noge že izkvaveli). na tri majhne 'praske' sem našpricala arniko (kot sprej za rane, samo boljši in naraven). potem sem šla v sobo. ulegla sem se na posteljo. takrat pa je v sobo udru oče.
o: takoj boš nehala s tem....že mamina smrt me je prizadela, sedaj mi pa še ti hiraš. samo poglej se, shujšala si, samo ležiš in lihkar sem v kopalnici napel kapljico krvi in britvico. če se mi režeš....
utihnu je in hitro pograbil mojo roko. obrnil so je in zagledal tri sveže praske. ostro me je pogledal
js: mačka me je opraskala!
sem hito bleknila.
22. maj 2013
u113670
u113670
ni mi vrjel, ampak je ostal tiho.
o: kakorkoli, vemkolko ti pomeni jahanje in ti nisi šla na jahanje zadnjič. in dovolj te mam. Ker je sobota, ti dam še en dan čistega počitka in miru. V ponedeljek, glej da boš šla v šolo, in ko se boš vrnila, boš naredila domače naloge, potem boš pa šla k psihologinji. Ime ji je Katherine Jones. ima 43 let in ima veliko strank, ker je najboljša.

šou je stran in me pustu samo v sobi mojimi mislimi. takrat mi je pred oči priplavala podoba mame na postli v bolnici
:::::::::. ko umrem, prosim, ne popusti v šoli in ne delaj neumnosti. bodi ob očetu in mu pomagaj kar se da boš lahko. še naprej jahaj, ker vem da te to razveseljuje. samo ne razočaraj me in ne delaj neumosti, ker vem da si moja deklica, na katero sem ponosna.:::::::::::::::::
to mi je rekla..... in js sm nardila nasprotno od tega, nisem hodla v šolo, očetu ne pomagam, manjkala sem na treningu od jahanja, in rezanje je neumnost, kar pomeni, da sem jo razočarala

(((Maaama! joj, kako sem ti lahko naredila kaj takega. Ti želiš, da gre moje življenje naprej, da se te spominjam z veseljem, ne pa da objokujem tu svojo usodo!))) sem zakričala v mislih, poklicala Ash ki je pridrkala z vsemi zveski iz preteklega tedna,d a sem prepisala vso snov. potem sem rekla, da gremo naslednji dan skupaj v šolo.
pokimala je in rekla samo : nazaj si Kass!

pokimala sem ji in šla pod tuš. menjala sem britvoco (saj je bla tista ''umazana'') in si pobrila noge (za Maja moram bit lepa, ne?), umila sem si lase z najboljšim šamponom in balzamom. Potem sem vrgla kup oblek v pranje in se psihično in fizično pripravila na naslednji dan. Poklicala sem le še Aljošo Strogega, in mu sporočila, da v torek spet pridem na jahanje. ponosno je pokimal. bil bi razočaran, če bi tako talentirana 'punca nehala jahat
22. maj 2013
u113670
u113670
Naslednje jutro sem zgodaj vstala, se oblekla, počesala in šla v šolo. Pri pouku sem se kr javla kemijo in geografijo in dobila sem pet. vsi sošolci so bli prijazni do mene in mi izreki sožalje, čeprav so mi šli na živce z vedno istim : '''iskreno sožalje Kass'' ali ''iskreno sožalje Kassi''. to so mi izrekli tudi vsi učitelji. potem sem med odmorom preživela z Majem, ki je bil zelo vesel, da sem spet pršla v šolo. po šoli (končali smo prej, kr so nam odpadle dve uri) sem šla v šoping z Ash. Kupla sem si svetlo rožnate in vijolične all-starke (doma sem že imela rdeče, svtlo in tmno modre, črne, zelene in rumene) porabla sem dosti denarja, pol sem si kupla še kratke jeans hlače in nekaj majc, pa klobuk

(pa glejte smo klobuk ne te ženske gor )
oblekla sem se v nove kratke hlače, al-starke in klobuk. ko smo z ash ble zunaj, me je v vozičku peljala po parkirišču. potem pa sva tam enga psa opazle in ash ga je dvignila in mi ga dala v naročje

22. maj 2013
u113670
u113670
no potem sem prišla domu, sm pisala sms Nikol, da v torek pridem na jahanje, odpisala mi je z ''jeeeeej '' potem pa sem mogla it k psihologinji....prišla sem pred ogrooomno, visoooko, stekleeeno staaavbo. pogledala sem na vizitko, trinajsto nadstropje.... šla sem v dvogalo in mimo vsakega nadstropja smo šli, je zazvončkljalo. ko je zazvončkljalo trinajstič, sem se odpravila prosti vratom, na katerih je pisalo psihologinja dr. Jones
takrat sem šele opazla, to so bila vrata s številko 13. 13 nadstropje 13 soba....kakšna nesreča! no, ko sem vstopla, sem bila presenečena, to je bil ogromen, odprt, kvadraten prostor, z okni od tal do stropa. nekje be na sredini, ampak bolj ob oknu, sta stala dva fotelja. ob eni steni je stal majhen pult, z skledo sadja, majhnim štedilnikom in omarico (za kavo.....) ob isti steni, le malo bolj naprej, je bila pisalna miza. drugače, pa so bile po prostoru razporejene rastline. delovalo je pomirjujoče. na enemu od foteljev, je sedela dr. Jones. rekla je naj prisedem. ko sem se vsedla je spregovorila.
dr.: torej, k meni si prišla, ker tvoj oče meni, da se moraš z nekom pogovorit...tu sem jaz. preden se pogovoriva, rekel mi je, naj ti rečem, d aželi, da opravljaš kakšna dobra dela...

tu sem jo prekinla
js: a kot, pomaganje starcem v domi za ostarele, jim brat pravljice al pa pometat pred hišami?

dr.: ja, nekaj takega. ampak ne. ti boš pomagala moji mami. pa ne da ne zmore. živi v veliki hiši, čisto sama in nima družbe. ima 73 let. Ime ji je Estelle. ostalo ti bo povedala sama. k njej boš morala hodit dvakrat na teden, lahko pa še večkrat.

js: NO (POMISLILA SEM NA MAMO) prav...

ko smo se nekaj časa pogovarjale, me je naročila v ponedeljek ob pol štirih. potem pa me je peljala naravnost v hišo njene matere. tam me je pustila, potem pa šla. no, kakorkoli, to ni bila hiša, ampak vila!
https://bookywook-prod.s3.amazonaws.com/uploads/post/image/518e587f5998907fea005e76/literary-towns-we-want-to-live-in.jpg
prav taka kot na sliki. zajela sem sapo.... in vstopila. pozdravila me je stara urejena, gospa, z iskrivimi očmi. bele lase je imela spete v figo, in oblečena je bila v rožasto krilo. rekla sem, da me pošilja njena hči, Katherine in pokimala je. peljala me je v jedilnico, na ččaj. usedla sem se zraven nje.
estelle: no, kako ti je ime punčka? pa kolko let imaš? no , predstavi se in povej kaj o sebi...tudi stvari ki se ti zdijo nepomembne.
js: ime mi ej Kassiopeia, prijatelji me kličejo Kassi ali pa kass...
ustavila sem se. do te gospe sem občutla domačnost in radost..nevem zakaj.
js: hodim v deveti razred in imam 14 let...ne čakajte, 15 let imam! pozabla sem, da imam rojstni dan, tri dni po mamini smrti je bil!.................no, torej imampetnajst let in moja najboljša prijatelca je Ash, ampak se odlično razumem tudi z NIkol. rada jaham in rada mam žiivali, hodim na plesne vaje in rada pišem rišem in berem, hodim na učne ure klavirja in petja.....

povedla sem še veliko stvari o sebi in besede so mi kar letele iz ust. kakor poplava.

Estele: veliko si prestla v zadnjem tednu, kajne? in praviš, da te ima ta maj rad? si prepičana?
js:ja
Estelle: no dobro. ker kot vidim si krasna punčka. no sedaj pa ti bom povedala js nekaj o sebi.Ime mi je Estelle Viviann Lavoisier. rodila sem se v Angliji , in moj oče je bil anglež, a mama francozinja. šest let sem živela v angliji in se priučila njihovega življenja, potem pa mi je oče umrl in z mamo sva se preselile v Francijo, k sorodnikom. tam sem živela dokler nisem zanosila z mojo prvorojenko Jacquline. Takrat sem se poročila z Noelom Jonesom. Potem sem rodila še Jenevive (Ženeviv) in Chantal, pa tudi Martina in nazadnje pri tridesetih še Katehrine. Moj mož je potem kmalu umrl. Pozabila sem povedati, da sem bila kraljica neke majhne državice znotraj francije, ki pa je kmalu razpadla, a deklič, denar ostane, ahh, denar ostane. tako sem se z Katherine preselila sem, saj so ostali moji otroci razpršeni po celem svetu in tu sem se postarala in sedaj imam 73let. sem sem se preselila pri 40, Katherine je imel 10 let.... ojoj! koliko je ura teci domov!

najboljše je bilo to, da je bila ta vila le deset minut hoje oddaljena od moje hiše. in to starko sem vzljubila v tem kratkem času, ko sva se pogovarjale, zanimivo preteklost je imela... ko sem stala na pragu in se poslovila od nje, mi je v žep potisnila 100 evrov. dala sm ji jih nazaj v roko (to pa je ja dobrodelno delo ne? saj se ga ne plačuje..)
potem mi je dala še enkrat v roko. spet sem ji vrnila.
estelle: daj no, si pozabila, da sem bila kraljica? vzami

točno! vzela sem 100 evrov in prišla domov nasmejana in sproščena. končno sem sprejela mamino smrt. vzela sem telefon in napisala dolg sms maju. potem sem poklicala še Ash in ji povedala kako sem se imela. samo psihologinjo sem spustila...za enkrat nisem še želela da ve, da hodim k psihologinji.
22. maj 2013
Kassi je kmalu normalno začela hoditi v šolo. Vem da ji ni bilo prijetno da so ji vsi govorili da jim je žal za njeno mamo. Nisem hotela da bi jo spomnili na to. Tudi jaz sem imela njeno mamo zelo rada. Preprosto je bila tam ko moja ni mogla biti.
Po pouku sva se z Kassi namenili kupovat. Res sva kupili veliko. Sploh zato ker se bliža poletje.
https://www.shorts-shorts.com/wp-content/uploads/2011/05/1306564811-15.jpg

Pa še neka podobnih. Zbirala sem all-starke, kot Kassi. To sva počeli že dolgo.
Potem sva se pač šli malo zabavat. No na žalost sem morala kmalu domov. Moji psički mi pač postavljata omejitve, kaj naj.
Stopila sem v hišo in pozdravila Star in Dark. Počohljala sem ju in jima dala hrano in vodo v njune posodice. Potem sem se zmuznila v sobo. Kassi je imela pred nekaj dnevi rojstni dan. Kako sem lahko pozabila?! Nisem ji še kupila darila. Čakaj! Tudi jaz nisem dobila česa za rojstni dan. Mama mi po navadi takoj da darilo. Gotovo ima nekaj za bregom.... Telefon mi je začel zvoniti pozno zvečer. "Oj Kassi!" "Oj Ash. Veš kk fajn je blo pri stari gospe! ....." in tako mi je povedala Kassi vse o neki stari gospe. Moram priznati da me je zamikalo iti tja. Poslovili sva se inzaprla sem telefon. Ulegla sem se in zaspala.
23. maj 2013
Več ne morem napisat ker se moram posvetovati z Wildy
23. maj 2013
u113670
u113670
...Wildy??
24. maj 2013
u113670
u113670
naslednji dan, torek. v šoli me je en ''frajerski'' fant objel, kar sem mu pustila. do začetka ure je blo še deset minut. takrat pa sem videla Majev jezni pogled. ahh..nisem se zmenila zanj. Jaz in Ashley smo obe najpopularnejše, najvitkejše, najpametnejše in sploh najlepše punce na šoli, tega ''mesta'' ne bom zanemarjala zaradi fanta. Ampak potem je ta fant dal roko niže, na mojo zadnjico., ko me je nevljudno zgrabil, sem ga mahnila po lisu, da se mu je poznal rdeč odtis moje dani. Maj, ki je vse to budno opazoval, je skočil skoraj čez pol učilnice in tega butca boksnil v obraz. Pritekla mu je kri, a butcu, se je pridružil prijatelj in mahnu na tla Maja, ampak pol se je vmešal še Aaron (ki je vedno držal z Majem) in skotalili so se v pretep. js pa sm se odplazla nazakj in prisedla k Ash. prav zabavali sva se. potem pa je pršu učitelj in jim vsem dodelil pripor (ne samo njim štirim, celemu razredu, ker naj bi po učiteljevem mnenju spodbujali pretep) a učitelj naju je posebej pohvalil, ker sve delali naloge za šolo (le odprt zvezek sva meli pred sabo-butec)
24. maj 2013
u113670
u113670
po šoli, sva z ash šli na vlak, na trening jahanja. tam sva spet blesteli (js na mojemu Marahu) in po treningu, naju je Aljoša strog ustavil.
AljošaS: Punci... Ashley, ti si zelo dobra, le konje moraš bolj gnat, vedno ti gredo prepočasi.
Ti Kass...nevem kaj naj nardim s tabo. Ti si vihrava deklica, ki rada dirka in konji to čutijo in ti šibajo. ok, konji morajo it hitro, ampak ne tako hitro. druga stvar. le na Marahu jahaš dobro. Ne bom ti dajal drugih konje, ker boš le poslabšala tvoj talent. tretja stvar. nadarjena si. zate je jahanje kot dihanje. in zato sem se odločil, da si pripravljena na tekmovanja... zato pričakujem, da boš hodila na treninge ob ponedeljkih, sredah in četrtkih.in ob sobotah jutraj boš imela trojno uro...kasneje so bomo zmenli še za kdaj. Ash, ti še ne boš tekmovala...nevem zakaj.no, lep dan vama želim. potem sva šli skupšaj v plesni klub, kjer obe pleševa, šli sva na trening. obe sva bili dobri. potem naju je učitlca ustavla.
uč.: ok, vidve sta dobri, ampak draga Kass, ti nisi s srcem pri stvari. Pa tudi Ash je boljša od tebe, moram priznat

kot da bi me kdo boksnil sem jo pogledala
js:kaj,,k,k..k..kakoo?
uč.: ashley rada pleše, dobro pleše in je res nadarjena! njeni gibi so kot ...kot...neznam opisat. ampak giblje se tako naravno, kakor, da bi se že kot dojenček učila plesa...

prizadeto sem pogledala učitlco. ljubosumna sm bla na Ash, mislim logično da sem bla ljubosumna nanjo, če je bla (priznam) opazno boljša od mene.
24. maj 2013
u113670
u113670
zato sem si rekla...tako al tko mam dodatne treninge jahanja, zato bom pustila ples, naj tu blesti Ash in tekmuje, js bom pa na jahanju ( a vseeno sem bla ljubosumna!! in to zelo!!) zato sem se pri priči izpisala iz plesnega kluba. žalostno sem se nasmehnila Ashley, ki pa je bila videti vesela...verjetno zato, ker jo je učitlca pohvalla.

potem sem šla nekam k jezeru in poklicala Maja

kmalu je pršu in mi sporoču, da bomo 9.b razred šli za en teden v nek hotel na Havaje al Kanarske otoke al Karibe. in to zato, ker je tam tekmovanje iz plesa, na katerem bo tekmovala Ashh
js:kaj, kkako? kako da js nič ne vem?
Maj: šele zdej smo vsi dobili sms.. Ashley se moremo zahvalit! (((((zato ashley ti določi na katere otoke bomo šli!)))))
24. maj 2013
u113670
u113670
naslednji dan v sredo sem si zjutraj obuvala moje črne all-starke

ko me kliče ash...
ash: čau Kasssssssssssssssssssss
js: ja ashhhhhhhhhhhhhhhhhh? kaj te muči?
ash: rada bi si tatoo nardila
js: pa kaj te je to zdej primlo? do včeraj si sovražla tatooje!?
ash: ma nevem, enega bi si nardila... neka posebna special barva je, ki gre stran z mešanico majoneze in še nečim
js: kje si pa to slišala???
ash: ma en prijatlca sestre od moje prijatlce dela neke kemijske poskuse in je izumla tatooje, ki ti držijo do konca življenja, razen če si jih zdrgneš z majonezo mešano z kečapom in z ekstratom kamiličnega čaja.. una punca je geeenij! in še neke barve je izuumla, ki so tudi ''večne'' in NARAVNE ker vem da si nočeš barvat las z strupenimi barvami ampak lahko gredo dol, če jih trikrat v pol ure namočiš v olje, v katerem si prej natresla baziliko.
js: wtf?! ok, pa si bom lase pobarvala ...vvvvvvv...v blond ok?
ash: coool
js: mimogrede, veš da bomo zaradi...
ash: ...zaradi mene šli na neke otoke? ja vem!
jskk, coool. dej morm pohitet, čene bom zamudila v šolo!
in sm jo prekinla
24. maj 2013
u113670
u113670
potem v šoli smo se ceu čas pogovarjale o tem kakšn tatoo si bo izbrala, in da hoče, da je presenečenje zame. ampak vseeno smo šle po šoli po neki ovinkasti cesti nekam bogu za hrbtom, kjer me je ta punca (25 let) pobarvala...priznam, da sem si bla všeč. ko sem se prvič pogledala v ogledalo, sem se začela smejat

ampak potem sem se zresnila in pomislila, da je bla to Ashleyina zamisel, in da sem se prav odločla.
24. maj 2013
u113670
u113670

pol me je Ash nagnala in rekla, da mi bo pokazala tatoo, potem in bo prišla k meni domov. doma je oče najprej pobulil, potem odpru usta, da bi me nadru, potem pa jih je zapru, reku da sem lepa in zamomljal nekaj v smislu : zdej bom pa mel težave z mladimi snubci moje hčere!

v sobi sem se fotografirala v črno belo in sliko poslala Maju[img]https://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=50027389[/img] nazaj mi je poslal srčke in smejke z izbuljenimi očmi.
zdej sem samo čakala Ashley, da mi pride pokazat kakšen tatoo in kje si ga je nardila
24. maj 2013
neeext!
24. maj 2013
neeeext
24. maj 2013
Moram priznati da bi tudi sama precej uživala v dobrem pretepu. Res sem se rada pretepala. Že od takrat ko se je nek bedak iz višjega razreda spravil name jaz pa sem mu zlomila nos in skoraj še kaj drugega. V razred je stopil učitelj in nam v nekaj sekundah izrekel kazen. Kdo bi si mislil? Izgledalo je kot bi vadil doma pred ogledalom.
Stopil je do naju z Kassi in naju pohvalil da delama za šolo. Bedak.

S Kassi sva se po pouku odpravile na vlak in potem kar v bokse s konji in jahat.
" Punci... Ashley, ti si zelo dobra, le konje moraš bolj gnat, vedno ti gredo prepočasi.
Ti Kass...nevem kaj naj nardim s tabo. Ti si vihrava deklica, ki rada dirka in konji to čutijo in ti šibajo. ok, konji morajo it hitro, ampak ne tako hitro. druga stvar. le na Marahu jahaš dobro. Ne bom ti dajal drugih konje, ker boš le poslabšala tvoj talent. tretja stvar. nadarjena si. zate je jahanje kot dihanje. in zato sem se odločil, da si pripravljena na tekmovanja... zato pričakujem, da boš hodila na treninge ob ponedeljkih, sredah in četrtkih.in ob sobotah jutraj boš imela trojno uro...kasneje so bomo zmenli še za kdaj. Ash, ti še ne boš tekmovala...nevem zakaj.no, lep dan vama želim" je rekel Aljoša po končanem treningu. Jezna sem bila na Aljošana in ljubosumna na Kassi. Zelo ljubosumna. Po navadi ko njo pohvali in mene tako se počutim ljubosumno. A ne tako zelo. Tudi jaz bi rada tekmovala! Ampak ne s temi konji. Ne. Mislim da se ne uvrščajo med mojih deset najljubših pasem.
Kakorkoli svojih čustev nikoli ne kažem. Vedno jih dobro skrijem kot zdaj. "Greva?" sem tišje prašala, saj sem se bala svojega glasu. "Mhm..." je prikimala in odpeljali sva se nazaj na postajo. Šli sva na plesne vaje.
Stopili sva v studio in šli do garderob ter se preoblekli. Oblekla sem se v tričetrt hlače ki sem jih nasila skoraj samo zato ker so mi bile zelo udobne in mehke in sem se lahko dobro premikala, mi niso drsele z riti kot nekatere:

In majico s kratkimi rokavi:

Odpravili sva se k ostalim in začeli smo plesati našo novo koreografijo (če sem prav napisala ) na pesem :

Izpopolnili smo nekaj gibov in plesali dlje. Trenerka je ves čas popravljala gibe ki se niso ujemali z glasbo. "Zdaj pa vsak posameznik!" je zaklicala. Vedeli smo da to pomeni da si samo izmislimo svoj ples. Vsak posameznik. Po navadi nam tega ni bilo treba delati saj nas je bilo kar veliko. "Po abecedi gremo! Ashley! Na mesto!" je ukazovala. Bila je precej uspešna v svojem delu. Stopila sem na stran, kjer sem mislila začet. Glasba se je začela vrtet in jaz sem se začela premikat. Uzela sem nekaj gibov iz skupne točke in dodala nekaj svojih. Ko smo se ustavili se mi je trenerka pohvalno nasmehnila in začela mučiti druge.

Ko sva se s Kassie spreoblekli je do naju stopila trenerka.
uč.: "ok, vidve sta dobri, ampak draga Kass, ti nisi s srcem pri stvari. Pa tudi Ash je boljša od tebe, moram priznat"
Kaj??
Kass: "kaj,,k,k..k..kakoo?"
uč.: "Ashley rada pleše, dobro pleše in je res nadarjena! Njeni gibi so kot ...kot...neznam opisat. Ampak giblje se tako naravno, kakor, da bi se že kot dojenček učila plesa..."
Kassi sem prisilila da je šla ven iz studia. Vem kako se je počutila. Ona se je potem odjavila od plesa. Odpravila se je nekam. Pomahala sem ji v slovo in odšla nazaj v notranjost. Trenerka me je poklicala. "Ashley. Tebe sem prijavila na tekmovanje plesalcev na Havajih. Tebe in še nekaj drugih, samo v glavnem se zanašam nate. Ker to kar si mi danes pokazala......" je rekla in zmajala z glavo. "Brez komentarja." je končala.
Havaji!! Šla bom na HAVAJE!! Jeej! Odpravila sem se proti vratom. "In še nekaj Ash.
Izbranci iz tvojega razreda bodo šli s tabo." je še rekla. Kassi. Takoj sem pomislila nanjo.
Pokimala sem in se nasmehnila. "Kdaj?" "Kdaj hočeš? Tekmovanje je čez dva tedna."
"Drugi teden." sem rekla in se odpravila skozi vrata domov. Slišala sem kako je trenerka nekaj rekla da se strinja. Takoj, kar po poti sem začela klicariti. Najprej Aaron, potem Maj. Kmalu bom poklicala Kassi. Nekaj uredim.
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT4I1Xp4VyRqA7ZAbrzx8W8T-s3DnCOHqsfcSJrf6XTZeNgCY
24. maj 2013
Stopila sem v hišo in prav presenetilo me je ko je bila mama že doma. "Mami! Drugi teden gremo na Havaje! Tekmovanje imam." sem rekla. Objela me je: "Super!" nekaj časa sva se pogovarjali, potem pa me je poklicala Julija. Moja prijateljica.
Jul: Hejj! Upam da ne motim ampak imam pomembno novico.
js: Kaj je? Ne ne motiš.
Jul: Glede tatujev in barv za lase.
in mi je razložila o teh posebnih tatoojih in barvah za lase. No zdaj moram nujno poklicati Kassi.
Naslednji dan:
Ulegla sem se na posteljo in začela vtipkavati številke. Ka je bila Kassiina telefonska vpisana sem pritisnila gub kličiin Kassi jeodgovorila po nekaj piskih.
Js: čau Kasssssssssssss
Kassi: ja ashhhhhhhhhhhhhhhhhh? kaj te muči?
Js: rada bi si tatoo nardila
Kassi: pa kaj te je to zdej primlo? do včeraj si sovražla tatooje!?
Js: ma nevem, enega bi si nardila... neka posebna special barva je, ki gre stran z mešanico majoneze in še nečim
Kassi: kje si pa to slišala???
Js: ma en prijatlca sestre od moje prijatlce dela neke kemijske poskuse in je izumla tatooje, ki ti držijo do konca življenja, razen če si jih zdrgneš z majonezo mešano z kečapom in z ekstratom kamiličnega čaja.. una punca je geeenij! in še neke barve je izuumla, ki so tudi ''večne'' in NARAVNE ker vem da si nočeš barvat las z strupenimi barvami ampak lahko gredo dol, če jih trikrat v pol ure namočiš v olje, v katerem si prej natresla baziliko.
Kassi: wtf?! ok, pa si bom lase pobarvala ...vvvvvvv...v blond ok?
Js: coool
Kassi: mimogrede, veš da bomo zaradi...
Js: ...zaradi mene šli na neke otoke? ja vem!
Kass: coool. dej morm pohitet, čene bom zamudila v šolo!
in je prekinila.
Oblekla sem se v normalna oblačila za v šolo, potem pa sem dala psičkama hrano in šla v šolo.

Mene so poklicali v ravnateljičino pisarno. Vsedla sem se na stol nasproti njenega in bila tiho. "Slišala sem da greš na tekmovanje na Havaje. Je to res?" me je vprašala.
"Ja." sem potrdila čeprav mislim da je že vedela. Nasmehnila se je. "Torej vso srečo. Upam da boš dobro zastopala to šolo in kraj." je rekla in mi podala roko. "Ti in nekaj sošolcev je opravičenih, da grejo s tabo. Kateri so to?" je vpreašala in vzela list.
"Jaz, Kassiopeia Rider, Maj __, Aaron Morgan, Julija Williams." se je tako moj spisek končal. Julijo sem morala povabiti. No drugače tudi ona pleše tam. Tem ki so bili našteti ni treba več ta teden v šolo ker v nedeljo odpotujemo. Tam smo deset dni in po tekmovanju, razglasitvi mest preidemo nazaj.

Odpravila sem se po tatoo. Odločila sem se za nekaj preprostega in lepega. Zvezdice.
Moj najljubši simbol so zvezdice in luna. Tatovirala me je neka punca. Bila je prijazna in ni me preveč bolelo. Je pa dolgo trajalo.
Moji tatuji:

Imela sem še podobne po gležnjih.
Ko sva se z Kassie spet srečali pri njej sem ji pokazala tatuje. Njen oče je prav pobuljil ko me je videl. Mislim da je rekel nekaj takega: "Še ene fantovske težave. Bolje da opozorim ...." narpej nisem več ujela. Šla sem v Kassiino sobo in ji pokazala tatuje. Ona je bila malce podobna meni, samo da se jas nisem barvala na blond ampak sem že bla.
Ta razlika se je pa videla če si znal ločit. Bili sva navdušeni nad najinimi prebarvanimi deli telesa. "Pakiraj!" sem ji naenkrat rekla. "Zakaj?" "Ker v nedeljo gremo. Jaz, ti, Maj, Aaron in Julija." sem ji rekla. Ko je slišala je izpod postelje povlekla potovalko in začela pripravljati stvari za dva tedna. V kovček je zlagala majice, hlače, brisače, trenerke, krila, spodnje perilo, itd....
25. maj 2013
NEXT
27. maj 2013
u113670
u113670
COOL
27. maj 2013
u63177
u63177
Next
28. maj 2013
u113670
u113670
Ko smo vse spakirale, sva šle spat. Ko je napočil dan za odhod, smo se zjutraj ob 5.15 dobili na avtobusni postaji, kjer naj naj bi avtobuspeljal do letališča.Maj, Aaron,Julija Ash in js, smo se uspešno posedli v letalo. Ker so bili sedeži dva, pa dva pa dva v eni vrsti in tako tri kolone, smo se v prvo kolono v 10 vrsto usedla js pa Maj, v drugo kolono isto vrsto Aaron pa Ash, v tratjo kolono pa jUlija. let je potekal mirno in umes sem malo (zelooo malo) zadremala. zbudil me je maj in mi pokazal razgled. bili smo NAD oblaki in sonce je žarelo zelo lepo. Čez nekje pol ure, pa nas je stevardesa opozorila na turbulence. Za mano je neka deklica vprašala očeta kaj so to turbolence. obrnila sem se nazaj in razložola, da so turbulence takrat, ko v ozračju nastane vaakumski prostor in še nevem kaj sm nakladala zraven. na koncu sem ugotovila, da sem jo s tujimi in zakompliciranimi besedami še bolj zmedla. takrat pa je letalo nenadoma padlo. moj želodec pa je ostal zgoraj. na nek način mi je blo slabo, a zabavala sem se. vsi so bili panični in so kričali, z Ash pa smo se spogledale, dvignile roke in vriskale kot na vlakcu smrti. Maj me je z eno roko držal za stegno. Večkrat smo padli in počasi sem se že skoraj naveličala tega, ko sem pogledala skozi okno in zagledala, da smo zdej pod oblaki. strle so švigale v zraku sem opazlo mnogo majhnih delcev, torej je moral pihati močan veter, temno je blo in padale so težke dežne kaplje. nevem kolko časa je minilo, da nas je le veter tresel in smo vsi v tišini poslušali škrabljanje dežja, ki se je kasneje spremenilo v točo. Ko sem se kasneje zavedla, smo že pristajali v havajih.
SORRY ZA KRATEK NEXT , ma mam ful dela za šolo.
31. maj 2013
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani