NASTOPAJOČI:

Kaja&Gaja (dvojcici)

Manca(Kajina BFF)

Maja(Gajina BFF)

Mai(Mlajši bratec)

Luka(Maiev prijatelj)

Miha

David

Alex

Maks

Rebeka

23. avgust 2016
Aja tale začetek je napisan v dveh delih ker je največje dovoljenje za slike 10 js jim mam pa več

Zoja

OK...LETS DO THIS!
Kaja in Gaja sta dvojcici. A če odštejemo to, da sta si podobni, se sploh ne vidi, da sta sestri.
Kaja je odličnjakinja, pianistka in obožuje vse,kar je popolno.
Gaja je pa bolj "hipster girl" Njen slog oblačenja je čisto nekaj drugega kot pa od Kaje, ki se oblači bolj "vintidž"
Gaja je obsedena s črno barvo, medtem ko ima Kaja najraje pastelne barve.
Tudi po karakterju sta čisto različni.
Kaja je bolj umirjena in tiha, Gaja je pa samosvoja in trmoglava.
Imata mlajšega brata Maia, ki je star 7.
Gajin slog oblačenja:

Kajin slog oblačenja:

Kajina soba:

Gajina soba:

Boš bral forum???

Next?
23. avgust 2016
Jaaaaaa

Next
23. avgust 2016
JUTRO
5:45
Kaja se prebudi od znanem zvoku budilke. "Nov dan, nova priložnost" si misli in odgrne zavese, da v sobo začnejo padati prvi sončni žarki. Potiho se odpravi v kuhinjo, kjer si naredi zajtrk. Ko poje, se odpravi v kopalnico. Hitro si umije obraz in počeše lase, ki jih nato spne v figo. Ko umije zobe, se odpravi v svojo sobo,kjer pospravi posteljo.
Zdaj je čas, da se obleče. Odpre omaro in se zazre v svoja oblačila.
Obleče črne pajkice in pastelno roza srajco, čez pa še mehek bel pulover.
Nato iz tal pobere športno torbo, in se peš odpravi na trening umetnostnega drsanja.
Po končanem treningu pride domov. Ponavadi vsi še spijo, le Mai gleda risanke v dnevni sobi. Ura je 7:30.
Kaja skoči pod toplo prho, nato pa gre v sobo, kjer se pripravi za šolo. Vsi njeni zvezki so urejeni. Niso strgani ali pokracani, kot Gajini. Vsi so lepo oviti in pripravljeni da grejo v šolo.
Ob 7:50 Kaja dobi sporočilo.
"Oj, bova danes skupaj sedeli na avtobusu?? Manca"
Kaja ji napiše odgovor: "Ja itak da bova, si se učila za današnji test?"
Ko ji Manca odgovori, Kaja pospravi svoj Iphone 6s v predal. Dobro ve, da v telefoni v šoli niso dovoljeni. To pravilo skoraj nihče ne upošteva, a Kaja je pač Kaja in bo upoštevala vsa pravila.
7:55
Gajo zbudi grozen zvok budilke. Ko jo ugasne, najprej preveri Snapchat,Facebook in Instagram. Nato z muko vstane in si izbere oblačila.
Napol v snu iz omare vzame sivo baggy trenerko in bel pulover s kapuco, na katerem piše: "LOL"
Ko se obleče, gre v kopalnico, kjer se umije in počeše lase.
Nato gre v svojo sobo, in vzame svojo šolsko torbo. Iz mize vzame nepopolno domačo nalogo za matematiko in jo stlači v torbo. Pa kaj, če ni narejena. Gledala je posnetke na YT in potem je bila preveč utrujena, da naredi nalogo.
Gaja iz mize vzame svoj Iphone 5S in ga vrže v torbo. Nato se po stopnicah odpravi v kuhinjo,kjer vzame čokoladni krof, ki si ga zbaše v usta.
Ob 8:10 gresta dekleti na hodnik, kjer se obujeta.
Kaja obuje svoje nove balerinke, Gaja pa svoje stare strgane allstarke.
Nato obe v en glas zakličeta: "Bye" in se odpravita proti avtobusni postaji, ki stoji 20 metrov stran.
Tam je že nekaj otrok. "Kaja, Gaja, tuki smo" zakliče Alex.
Ko ga Kaja vidi, ji srce začne hitro biti. "Oj Alex" ga navdušeno pozdravi Kaja.
Alex: "Hmm oj.. kako si?"
Kaja se zatopi v pogovor, Gaja gre pa da drugih otrok. Zasliši pogovor med Davidom in Maksom.
David: "Kok sta luštna Alex pa Kaja"
Maks: "Sj to. A mislš da jo bo prašu?"
David: " Nevem, men je reku da jo bo..."
Zdaj je imela Gaja dovolj. Že od prvega razreda je zaljubljena v Alexa, on pa tega niti ne ve. Prejšni teden je pa Kaja izjavila, da je luštkan, in zdaj je on v njo.
Pri Kaji je vse z zlatom posejano...

A ni vse dobro kar se sveti......
Next??
Mnenja?
23. avgust 2016
Next

Ful je dobr
23. avgust 2016
Hvalaaa
Nextam kmaluu
23. avgust 2016
u213963
u213963
Omg kul pišeš Next
23. avgust 2016
u215817
u215817
Next upam d bo kmal
23. avgust 2016
Sorii
Starši so me vlekl po enih obiskihh jojjjj

v roku 1 ure bo Next
23. avgust 2016
Next
23. avgust 2016
u215817
u215817
Next super ti gre!
23. avgust 2016
Kmalu je prišel šolski avtobus. Kaja in Manca sta sedli na zadnje sedeže. Alex in Miha sta bila takoj pri njima. lex je nemudoma začel osvajati Kajo. "Kok maš lepo majco dons" ji je rekel. "Kok maš lepo majco dons" ga je s cvilečim glasom oponašala Gaja. Zgleda, da jo je Alex slišal, saj se je obrnil proti njej, Kaja pa jo je prebodla s pogledom. Čez nekaj minut se je avtobus ustavl na drugi postaji in na avtobus je vstopila Gajina BFF Maja.
Maja je sedla k Gaji in jo pogledala. "Kaja in Alex?" jo vprašujoče vpraša. "Mhmmm" ji odg. Gaja, ki je v obraz rdeča kot paradižnik. Čez pol ure pridejo pred šolo.
Gaja je svojo sestru izgubila v gneči drugih otrok, ki so se prerivali proti vratom šole.
Ko je prišla v garderobo, se je preobula in se odpravila proti svojemu razredu.
V šolski avli je videla Alexa, ki objema Kajo. Zavzdihnila je in šla v učilnico.
Ko je bilo pouka konec, je šla v jedilnico na kosilo. Naročila je špagete bolonez, paradižnikovo solato,ledeni čaj in sladoled. Ko je pospravila pladenj, je odprla sladoled. Imel je veliko smetane. Nato je dobila odlično idejo. Šla je do mize, kjer sta sedela Alex in Kaja. Ko je Kaja vstala, da bi odnesla svoj pladenj, je Gaja rekla : "UPS" in se s sladoledom naslonila na sestrin pulover. "PA GAJA, A SI TI NORMALNA?" je zakričala. Njen bel pulover je imel veliko čokoladno packo. "O sori Kaja, naj ti pomagam" je rekla Gaja in iz mize vzela ledeni čaj ter ga polila po Kaji.
Kaja je vzela krožnik špagetov, ki je bil na Mancinem pladnju in ga zvrnila Gaji na glavo.
Gaja je zakričala in stekla stran. Kaja je pa začela jokati.
Alex je hitro reagiral. Dal ji je svoj pulover in ji rekel, naj ga obleče, da je ne bo zeblo. Ko je Gaja to videla, je vedela da mora ukrepati, Stekla je do požarnega alarma in ga pritisnila.
Dežurni učitelj v jedlinici je zaklical: "VSI VEN!"
Kmalu so se zaslišale gasilske sirene. Iz stropa je začela pršeti voda

Jacob se je nagnil do Kaje in jo poljubil.
Gaja: "Joj, le vse sem poslabšala!"
Kmalu so prišli gasilci. Gaja je stekla domov in se vrgla na posteljo. Oblile so jo solze. "KAJ SEM NAREDILA!?!?" je zakričala v blazino.
"Le kako sem bila lahko toliko sebična do moje sestre? In do kuharic? Vsa hrana, ki so jo naredile se je zmočila in zdaj je uničena! Majca od Kaje je čisto nova! Babica ji jo je kupila za uspeh na tekmovanju! In jaz? Jaz same težave povzročam!"
Ko se je nehala jokati, je šla b kopalnico, kjer si je pripravila penečo kopel. "Ahh peneče kopeli imam najraje! Več kot je mehurčkov, bolje je" si je mislila Gaja, ko je celo vsebino šampona zlila v kopalno kad. Nato je legla v vroče mehurčke in se prepustila užitku.
Kmalu je zaslišala, da nekdo hodi po stopnicah. "GAJA, PRIDE VEN!" je zakričala Kaja.
Gaja se je vsa mokra zavila v brisačo in odprla vrata.
Pričakovala je le Kajo, a pred vrati so stali Kaja,Manca,Miha,Alex in David.
Gaja je zakričala in spustila brisačo
Next??
23. avgust 2016
u215817
u215817
Next
23. avgust 2016
Next
23. avgust 2016
Next
23. avgust 2016
Next
23. avgust 2016
u213963
u213963
Next
23. avgust 2016
Kaja in Manca sta hitro tragirali, saj sta Alexu in Mihu zakrili oči. Le David, ki je stal na sredini je rekel: "wow" in si še sam zakril oči.
Gaja je pobrala brisačo in stekla v svojo sobo. Hitro je oblekla;

Obraz je zarila v blazino in začela glasno jokati. V sobo je prišla Kaja.
Drugi so šli raje domov. "Gaja, kaj je narobe?" vpraša Kaja.
Gaja jo objame in začne še glasneje jokati. Nato ji vse pove, od začetka do konca.
Na koncu doda: "Kaja, oprosti, za vse!" Kaja ji reče: "Je že v redu" in jo objame.
Nato se začneta pogovarjati o vsakdanjih rečeh.
Nato Gaja prižge televizijo in skupaj gledata film.
Čez kakšno uro zaslišita, da se zaloputnejo vrata.
Obe se takoj predramita in sna in v sobo pride Mai, njun sedemletni bratec.
"K-k-kje je m-mami?" v joku vpraša. Kaja: "Mami je v službi, kaj je narobe? Zakaj jokaš?"
Mai: "Mami je rekla da me prideta VIDVE iskat ob pol treh. Zdej je pa ura štiri. Mogu sm čez celo mesto sam domov! Enkrat sm se celo izgubiu! Poj mi je pa ena teta povedata da morm v drugo stran da pridem do doma! Mami vaju bom povedal!"
Nato je stekel v svojo sobo.
Maieva soba:

Kaja in Gaja sta se spogledali in šli v Maievo sobo.
Kaja: "Mai prooosim ne povej mami da sva pozabili nate"
Mai: *si zatiska ušesa* "ne slišim tee"
Gaja: "Kaj naj ti dava da ji neboš povedal?"
Kaja: "Dali ti bova karkoli?"
Mai: "Karkoli?"
Gaja: "Ja"
Mai: "Hočem da me peljeta v otroško igralnico in v McDonalds amm in na sladoled! Ja, ja sladoled hočem! NE nee tri sladolede hočem"
Kaja in Gaja se spet spogledata, zavzdihneta in v enem glasu rečeta: "No prav"
Dekleti sta šli v sobe, da se preoblečeta, saj je vzunaj kar toplo, v tisti igralnici je pa prav soparno.
Gaja je oblekla:

Kaja pa:

Dekleti sta vzeli denar in se z Maiem odpravili v igralnico.

Takoj ko so prišli, sta dekleti sedli za mizo, Mai je pa stekel med igrala.
Čez nekaj časa ju je poklical, naj prideta k njemu, da se igrajo.
Gaja je stekla po stopnicah, ki so vodile v zaviti tobogan. Ko je na drugi strani prišla ven, je imela čisto razkuštrane lase, a nasmeh na obrazu.
Kaja si je popravila figo in šla na blazine. "Kaja, pridi gremo na tobogan!" je razigrano zaklicala Gaja.
"Gaja, 13 let sva stari, nemoreva kar tako na tobogan za male otroke" zakliče Kaja.
Gaja: "Itak da lahko!" nato je že ni bilo več, ker je stekla za Maiem.
Kaji ni preostalo nič drugega, kot da steče za njima. Ko so se utrudili, so sedli za mizo in naročili sok.
"Pridi Gaja, greva nazaj" je rekel Mai, ki je bil poln energije.
Gaja: "Oh Mai, ti kar pojdi, pridem za tabo"
...
Čez 10 minut je Gaja stekla med igrala. Takoj zatem je zazvonil Kajin telefon. Mama je klicala. Rekla je,da pride kasneje kot ponavadi. Kaja: "je že ok mami"
Mami: "Kje je pa Mai?" Kaja: "amm nekje se lovi z Gajo.. morm it čauu"
Nato je prišla Gaja in rekla: "Kaja, problem imava!"
Nato je padla na kolena in začela jokati. Kaja: "Gaja! Povej kaj je bilo!"
Gaja: "Mai je izginil..."
23. avgust 2016
u215817
u215817
Ojojjjj oouuu.... Next k se ti bo dal
24. avgust 2016
u213544
u213544
Next+ ful dobro pišeš
24. avgust 2016
"KAJ?!?! KAKO TO MISLIŠ IZGINIL?" glasno reče Kaja. Gaja: "Ja, lepo! Lovila sva se po zavtem tunelu, poj je pa on izginil! Še sama nevem kam je žel"
Kaja: "Ja a si ga šla iskat?"
Gaja: "JA! Ampak ga nikjer NI!"
Dekleti sta stekli med igrala in začeli iskati Maia, a Gaja je imela prav-ni ga bilo.
Po 20 minutah vnetega iskanja sta sedli za mizo.
Kaja: "Jooj, mami naju bo UBILA!"
Gaja: "Kaj pa če greva na informacije?"
Kaja: "Ja, dobra ideja!"
Dekleti sta stekli k informacijam in vprašali, če so kje videli majhnega črnolasega fantka z rumeno majco in kavbojkami. Kaja je pokazala njegovo sliko na telefonu.
Zaposlena: "Tale fantek se je kakšne pol ure nazaj odpravil proti izhodu.
Kaja je stekla ven iz zgradbe in začela jokati na ves glas. Solze kar niso nehale teči.
Sedlea je na klopco in razmišljala. Nato ji je nekdo od zadaj zakril oči in rekel: "Ugani kdo?" Kaja se je obrnila in za njo je stal:
...
...
...
"MAI!" Zakliče Kaja in ga objame. "Kje si bil?"
Mai: " Z enim fantkom sva se igrala skrivalnice in nisem vedel kam naj se skrijem tako da sem stekel ven!"
Kaja: "Nikoli me ne straši tako, prav?"
Mai: "Prav. Oprosti... Greva lahko zdaj v McDonalds?"
Kaja Maia prime za roko in skupaj počakata na Gajo nato se pa skupaj odpravijo v Mc Donalds

Gaja je naročila pomfrit, big mac, mc sunday deluxe in colo
Mai je naročil happy meal,
Kaja je pa naročila solato z italiansko omako.
Gaja: "Kaja, dej probej ta big mac, samo en griz"
Kaja: "Ok, samo en griz"
Ko je Kaja poskusila Big Mac, je bila v nebesih. Oh, ta okus! Kako je božanski!
Kaja iz torbice vzame denar in si gre kupit dva Big Maca, solato pa vrže v smeti
"mmmm njamiii" momlja, ko se baše.
Ko poje, se skupaj odpravijo na sladoled. Ponavadi Kaja vzame majhno kepico sladoleda z okusom jogurta, A danes je dan za grešitve. Vzame dve XXL kepici. Ena ima okus Nutelle,druga pa Snickers.
Gaja je buljila v Kajo, ko je v hipu zmazala svoj sladoled, nato je čez popila še pol litra pepsi kole.
Nato so šli domov.
...
...
...
POLNOČ
...
...
...
Kaja kleči v kopalnici in bruha. V očeh ji vrejo solze.
Nato v kopalnico pride mama. "N-n-nikoli v-v-večč" zaihti Kaja in leže na posteljo.
Vsa ta nezdrava hrana Kaji ni dobro dela.
Njeno telo je navajeno na jogurte, eko in bio hrano, ne pa na Mc Donalds in gazirane pijače.
Drugo jutro Kaja ni šla na trening. Mama je rekla, da je bolje, naj ostane doma.
Kaja: *Gaji* "Ahh pa ravno danes imam zmenek z Alexom..."
Gaja je nato doibla nenavadno misel. Kaja jo je pogledala v oči in rekla: "saj ne misliš..."
"Mislim ravno na to" jo prekine Gaja.
Nato sta obe v en glas dejali: "Menjava"

Next?????
24. avgust 2016
Next
24. avgust 2016
Omg Next kako si dobra v tem!
24. avgust 2016
u215817
u215817
O ful dobr komi cakam Next!
24. avgust 2016
Next
24. avgust 2016
u213963
u213963
Omg Next
24. avgust 2016
Next
24. avgust 2016
Kaja je vstala iz postelje in šla do omare. Vzela je svetlo modro oblekico in bele čevlje

"Na, to obleci" reče. Gaja gre v kopalnico in čez nekaj minut pride ven. "Wauu kako ti paše" ji reče Kaja. Nato doda: "Sedi na posteljo, da ti naredim figo"
Oh, saj res. Figa. Kaja jo je imela vsak dan. Gaja, je pa fige sovražila, saj je menila da z njo zgleda kot vesoljec.

Ko ji je Kaja naredila figo, ji je rekla: "Glej, da ne boš delala traparij na moj račun"
Gaja: " Saj ne bom noo, kaj si tako panična... Kje je tvoja torba?"
Kaja ji poda torbo in reče: "Veliko sreče... Aja in ne pozabi! Po pouku počakaš Alexa, da gresta skupaj na kosilo, nato pa v park na sprehod"
Gaja se nasmehne in ji zagotovi, da bo vse v redu.
Nato obuje sestrine balerinke in se odpravi na postajo.
Tam vse poteka gladko. Nato pride Alex in jo objame. "ohh kako diši" si misli Gaja.
Ko pride v šolo, se preobuje v copate in gre v učilnico, kjer se pripravi na pouk.
Nato do nje pride Maja. "Ojlaaa Maja!" vzklikne Gaja.
Maja: "Gaja? Zakaj si tako oblečena? In zakaj imaš... figo?? A je use ok?"
Nato ji je Gaja vse razložila.
Pouk je potekal mirno. Ko je bilo zadnje ure konec, je šla Gaja na hodnik. Tam jo je že čakal Alex. Prijel jo je za roko in skupaj sta šla na kosilo. V jedilnici sta se pogovarjala o veliko stvareh, a večino časa je govorila Gaja.
Po kosliu sta šla v garderobo, nato pa z roko v roki v park. Sedla sta na klopco in strmela en v drugega.
Alex=A Gaja=G
A- Je vse ok s tabo?
G- Jaa itak... zakaj?
A- Nevem no... Učeri si bla bol taka mirna pa tiha, dons pa skoz sam govoriš hahah
G- Aja, ammm nevem no učeri sm mela slab dan.
A- Kaja, neki ti morm povedat, sam upam da ne boš zamerla
G- Povej
A-Men je bol ušeč tvoja sestra...
G- Alex, js ti tud neki morm povedat...
A-Gaja, sej vem da si to ti
G- A si torej resn mislu da sm ti js všeč?
A- Ja... Si bol zabavna, pa bol se je s tabo pogovarjat pto...
Alex se nato nagne nad Gajo in jo poljubi. Gaja mu vrne poljub.
"Gaja, bi hodila z mano?" jo vpraša Alex.
Gaja se nato spomne na svojo sestro, ki leži v svoji sobi in gleda tv.
"Ammm jaa" mi odg.
Nato sedeta na klopco in se začneta pogovarjati.
A: Veš zakaj sem bil v tvojo sestro?
G:Ne,zakaj?
A:Noo jaz sem že od lenskega leta vate, ampak sem si mislil da tako kul punca kot si ti nebi bla zmano... Zato sem bil rajši v Kajo, ker me spominja nate

Gaja se nasmehne in se nasloni nanj.

Nato začne razmišljevati....
"Le kaj naj povem Kaji?!?!" se vpraša
24. avgust 2016
Next Next Next
24. avgust 2016
u213963
u213963
Next
24. avgust 2016
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani