kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
hejj!
sem kairi_uwupie! odločila sem se, da naredim še eno temo, ki pa bo malo drugačna kot klasični top modeli.
opazila sem, da vas kar veliko piše in zato sem se odločila, da naredim nekaj novega na to temo. takšne teme na igrah še nisem zasledila in sem vesela, da to lahko naredim prva! : )

kako bo tekmovanje potekalo?
-ko se vas prijavi dovolj (razmišljala sem, da za začetek vsaj 5 tekmovalk) bom podala prvi "izziv" oziroma nalogo
-podala bom osebe ter včasih tudi situacijo v kateri te osebe so in vi boste napisali krajšo zgodbo oziroma odlomek, dodale boste tudi slike (lahko oseb, kraja, predmetov...)
-zgodbam bom dala oceno (odvisno od zahtevnosti in kriterijev, ki jih bom podala)
-ocene se bodo skozi "izzive" seštevale (v prvih 3. "izzivih" še ne, ker ne bo še nobena izpadla)
-po tretjem izzivu bom pa ovedla tudi izpadanje
-zgodbe ne rabijo biti preveč dolge in ne rabijo biti niti slovnično popolnoma pravile, torej lahko so uporabljene pogovorne besede
-lahko pišete v slovenščini ali angleščini-kako vam je pač lažje
-lahko črpate snov za zgodbe tudi iz kakšnih že nastalih knjig, filmov ali serij
-uvedla sem tudi črno piko (●), črno piko dobi vsaka, ki izziva ne opravi pravočasno- tri črne pike pomeni izključitev
-če mogoče kdaj ne utegnete opraviti izziva se lahko opravičite (največ 3x), če se opravičite prejmete 50% točk, da vas zaščitijo pred izpadom iz tekmovanja

kako se prijavim?
-vsak, ki se želi pridružiti mora izpolniti prijavnico spodaj, prijavljajate se lahko do konca 3. "izziva"
-"predznanje" iziroma izkušnje niso pomembne, saj smo tukaj zato, da se imamo fajn : )

P R I J A V N I C A
➵ime oziroma vzdevek:
➵starost:
➵najljubša knjiga (klasična knjiga ali internetna)
➵slika:

se že veselim vaše kreativnosti : )
15. april 2020
P R I J A V N I C A
➵ime oziroma vzdevek: Anesa
➵starost: 16
➵najljubša knjiga (klasična knjiga ali internetna): Elvis Škorc genialni štor
➵slika:
15. april 2020
P R I J A V N I C A
➵ime oziroma vzdevek: glency
➵starost: 19
➵najljubša knjiga (klasična knjiga ali internetna): klasična
➵slika:
15. april 2020
msaje5
msaje5
P R I J A V N I C A
➵ime oziroma vzdevek: Luna
➵starost: 14
➵najljubša knjiga (klasična knjiga ali internetna) : klasična
➵slika:
15. april 2020
P R I J A V N I C A
➵ime oziroma vzdevek:Lia
➵starost:18
➵najljubša knjiga (klasična knjiga ali internetna):Klasična (Harry Potter)
➵slika:
16. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
TEKMOVALKE:
- Anesa Reven
- ♡Glency ♡
- msaje5
- Lia Potter
-
-
-
-
-
-
●= črna pika
☐ = popravi
16. april 2020
➵ime oziroma vzdevek: Lisa
➵starost: 12
➵najljubša knjiga (klasična knjiga ali internetna) klasična(hči dima in kosti, HP, VA,...ogromno jih je )
➵slika:
17. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
TEKMOVALKE:
- Anesa Reven
- ♡Glency ♡
- msaje5
- Lia Potter
- Lalisa*
-
-
-
-
-
●= črna pika
☐ = popravi
17. april 2020
nsaje21
nsaje21
P R I J A V N I C A
➵ime oziroma vzdevek: Lara
➵starost: 14
➵najljubša knjiga (klasična knjiga ali internetna) Vampirska akademija
➵slika:
17. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
TEKMOVALKE:
- Anesa Reven
- ♡Glency ♡
- msaje5
- Lia Potter
- Lalisa*
- nsaje21
-
-
-
-
●= črna pika
☐ = popravi
17. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
trenutno vas je prijavljenih 6...želim si, da bi malo delile okoli, da nas bo čimveč. čez par minut pa objavim prvi izziv prijave bodo odprte do 4. izziva!
17. april 2020
msaje5
msaje5
ok. pa lepo ozadje na tvojem profilu kairi
17. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡

1. naloga
čas izvedbe: 27.4.2020

osebe:
-Valery: sedemnajstletna punca iz Varšave, odraščala v manj premožni družini, senca svoje polsestre z katero se drugače dobro razumeta, želi rešiti probleme današnje družbe
-Emilia: polsestra od Valery, stara je sedemnajst, z Valery v dobrih odnosih, samozavestna (zdrava mera samozavesti), ima fanta po imenu Lucas.
Luke: najboljši prijatelj od Valery, zaljubljen v Emilio, ki je punca njegovega brata, želi rešiti probleme današnje družbe
Adam: Lukeov brat, Emiliin fant, zagledan sam vase, vara Emilio z Janalyn
Janalyn: zagledana sama vase, odraščala v bolj premožni družini, Adamova simpatija, Emiliina lažna prijateljica, norčuje se iz Valery

situacija:
-dogaja se v Varšavi
-prepir med Lukeom in Adamom- Luke izve za afero Adama in Janalyn
-za afero izve tudi Valery in pove Emilii-reakcija poljubna (si jo izmislite same)
-Emilia in Luke se zbližata
-vsaj en ljubezenski zaplet-poljubna izbira (par izberite oziroma ustvarite same)
-srečen ali žalosten konec-izbira je vaša

dolžina:
-poljubna

točkovanje:
-v tej nalogi dobite "poskusne" točke ter povratno informacijo- te točke morda vplivajo v finalu!
-spodaj bom napisala še kriterij

slike, ki jih morate dodati:
-poljubno število
-slika mesta (Varšava)
-slike glavnih oseb (ni posebnih kriterijev, izberete same)
-karkoli se spomnete in mislite, da bi sodilo v zgodbo

če katera česa ne razume, lahko napiše ali v temo ali v zs. upam pa, da so navodila čim bolj jasna.
veliko veselja pri pisanju!
17. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
✾K R I T E R I J I✾
+1 točka- naloga oddana pravi čas
+1 točka- v zgodbo vključene vse navedene osebe (seveda lahko dodate tudi svoje)
+1 točka- v zgodbi so osebe povezane in imajo smiselne odnose prilagojene njihovim osebnostim
+1 točka- vključeni vsi kriteriji kar se tiče situacije (kje se zgodba dogaja, prepiri med osebami, ljubezenski zapleti....)
+1 točka- zgodba dolga vsaj približno 100 besed (to ni skoraj nič)
+1 točka- jasen zaključek
+1 točka- zgodba napisana v 1. ali 3. osebi (1. oseba pomeni, da se vživiš v osebo in govoriš kot da si ti ta oseba, 3. oseba pomeni pa, da pripoveduješ ti o vseh osebah, si kot opazovalec, če katera ne razume ji lahko povem tudi na primeru)
+1 točka- v nalogo je vključena vsaj 1 slika
+1 točka- slike ustrezajo kriterijem (bodo navedeni pri vsaki nalogi)
+1 točka- zgodba je čimbolj nenavadna, zanimiva, inovativna...

*zgoraj sem pozabila omenit, da lahko pišete v 1. osebi (katerakoli oseba, ki si jo izberete) ali v 3. osebi (torej kot opazovalec)-če ne razumete kaj mislim, lahko razložim na primeru
*lahko pišete v slovenščini ali v angleščini!
*če vam je to premalo časa pa povejte in vam lahko podaljšam!

veselim se že branja vaših zgodb, za vsa vprašanja sem vam pa na voljo v zs!
17. april 2020
Poljubna številja:

Slika mesta (Varšave):

Valery:

Emilia:

Lucas:

Luke:

Adam:

Janalyn:

karkoli se spomnete in mislite, da bi sodilo v zgodbo:

Ko Valerya pove Emiliji, da je Adam poljubil strastno Janalyn se Emiliji zavrti in pade okol. Emilia se zbliža z Lukeom v Parizu in tam se zaplete ljubezen tako, da ji Luke prinese vrtnico in ona se mu lepo zahvali takrt pride iskrica med njima. Konec se konča žalostno.
18. april 2020
upam da je vredu
18. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
TEKMOVALKE:
- Anesa Reven ☐ (slike so super, želela bi si le malo daljšo zgodbo, bom objavila primer, da vam bo lažje)
- ♡Glency ♡
- msaje5
- Lia Potter
- Lalisa*
- nsaje21
-
-
-
-
●= črna pika
☐ = popravi
18. april 2020
prosim za objavo primera ker ne vem točno kako
18. april 2020
kairi_υωυρiє ♡
kairi_υωυρiє ♡
p r i m e r p r v e n a l o g e:
prvo bi rada povedala, da sem se zgoraj pri Emilii zmotila, namesto Lucasa sem mislila Adama! Lucas ni del te zgodbe
(pisala bom v prvi osebi in sicer v vlogi Valery)
-------------------------------------------------------------------------
Zbudila sem se na deževno ponedeljkovo jutro v Varšavi. Šla sem zbudit še Emilio. Skupaj sva pojedle zajtrk ter se šle uredit za šolo.
"Daj no, obljubila si mi, da te lahko naličim!" mi je rekla Emilia. Ne maram se ličiti, nikoli se nisem. Zavzdihnila sem ter se vsedla na stol nasproti nje. Začela me je ličiti ter se z mano pogovarjala o počitnicah, katere prirejata z Adamom že od januarja. "Zveni lepo" sem rekla ter se rahlo nasmehnila. Pred mano je postavila ogledalo, priznati moram, da sem zgledala lepo. Oblekle sva se ter odšle pred hišo. Tam naju je že čakal Luke. "Hej!" sem mu rekla ter ga objela. Pozdravil je Emilio ter se ji nežno nasmehnil. Vedno sem vedela, da si želi nekaj z njo, moram pa priznati, da ni ravno primerno glede na to, da je v zvezi z njegovim bratom, čeprav njuna zveza ni ravno zdrava. Vzela sem dežnik in odšli smo proti šoli. Emilia je neprestano klicala Adama a se ji ni oglasil. Pogledala sem Lukea. Vedela sem, da nekaj ve. Ko smo končno prišli do šole sva z Lukeom odšla do omaric, ki so bile na drugi strani kot Emiliina. "Kje je Adam?" sem ga skorajda jezno vprašala. Sprva me je samo tiho gledal. "Luke, vse mi lahko poveš..." sem dodala. "Včeraj sva se skregala, ker sem ga videl z Janalyn..." je rekel ter pogledal v tla. "Ubila ga bom.." sem rekla ter se obrnila, da bi ga našla v hodniku polnem srednješolcev. "Valery...ne, ni vredno." je tiho rekel Luke. Nakar sem ga opazila. Prišel je iz hišnikove omare skupaj z Janalyn. Tam sta se ločila ter šla vsak svojo smer. Janalyn je začela hoditi proti nama. "Yikes, prosim očisti to dol iz tvojega obraza srček, ne zgleda ravno dobro." je izustila. "In to je prišlo od punce, ki je ravnokar položila tipa svoje najboljše prijateljica v skladišču v katerem hišnik hrani orodje." sem ji odvrnila. Nikoli se ji nisem upala zoprstaviti, bilo me je strah. Čutila sem Lukeovo roko, ki me je držala za zapestje, da se ne bi premaknila. "Oprosti? Kaj si rekla?" je vsa šokirana rekla Janalyn. "Slišala si me, ne boš se spravila iz tega. To lahko poveš tudi Adamu." sem ji rekla. Odmaknila sem Lukeovo roko ter odšla poiskat Emilio. Našla sem jo na klopi pred učilnico v kateri imamo čez 10 minut pouk. "Emilia...nekaj ti moram povedati." sem ji rekla. Takoj je vedela, da je nekaj narobe. Prikimala je, jaz pa sem jo prijela za roko."Adam...Luke mi je povedal, da te Adam vara." sem z težkim srcem rekla. "Ne....To ni možno Valery, samo ljubosumna si, da imam nekoga, ki me ljubi." je rekla ter se odmaknila od mene. Jezno je odšla proti svoji omarici. Kmalu je zazvnonil zvonec ter odšla sem v učilnico. Nikjer nisem videla Emilie ali Lukea, bilo mi je čudno. Poslušala sem učiteljevo razlago, ampak nisem se morala osredotočiti. 15 minut v uro je nekdo potrkal. Notri sta vstopila Luke ter Emilia. Emilia je zgledala kot, da je jokala, Luke jo je pa zaskrbljeno gledal. Poskusila sem se osredotočiti, ko je na mojo mizo priletel listek. Razprla sem ga. Pisalo je "Oprosti, da ti nisem verjela... Luke mi je vse povedal. Izbrala sem napačnega brata.". Pogledala sem jo in se ji nasmehnila. Torej to pomeni, da ji je všeč Luke?? Po končani uri sem spakirala stvari v torbo ter odšla do omaric. Tam sta se mi pridružila Luke in Emilia, ki sta mi povedala, da sta skupaj, saj sta ugotovila, da imata čustva drug do drugega ter, da je Emilia je pustila Adama preko sporočila. V 15 minutah sta najpomembnejši osebi v mojem življenju prišli v zvezo? Cel dan sem se ju izogibala ter domov odšla sama. Okoli četrte ure popoldne sem dobila sms od Lukea. "Je vse vredu?" je pisalo. Odgovorila sem z kratkim "Ja".Začela sem razmišljati, sem res okej? Spet mi je zazvonil telefon. "Skrbi me zate. Te moti zveza mene in Emilie?" je pisalo. Nisem odgovorila, verjetno me res moti. Emilia je odšla vrnit Adamu njegove stvari. "Pridem k tebi." sem dobila še eno sporočilo. Nisem se odzvala. Čez okoli 10 minut je pozvnonilo. Šla sem odpret, bil je Luke. "Pogovorila se bova..." je rekel. "Nimava se o čem..." sem mu odgovorila. "Sva jaz in Emilia problem?" je vprašal. Odkimala sem, čeprav sem vedela, da lažem. Pogledala sem v tla. "Valery." je rekel ter obrnil mojo glavo proti njemu. Nagnila sem se k njemu ter ga poljubila. Sprva je bil v šoku, kasneje pa me je poljubil nazaj. Poljubljala sva se nekaj časa nakar sem slišala, da so se odprla vrata. Vedela sem, da je Emilia. "Fuck, ni tako kot zgleda!" sem rekla. Luke je ostal tiho ter jo gledal. Emilia je bila mirna, kot da ne bi videla poljuba med mano, njeno polsestro ter Lukeom, njenim fantom. "Vredu je, vidva sta si usojena. Vsi to vemo. " je rekla ter se nasmehnila. "Si sigurna?" sem vprašala. "Valery, poznata se že celo življenje, jaz pa on se komajda poznava. Najina zveza je bila tako ali tako napaka. Oprosti Luke." je rekla ter me objela. "Vesela sem zate." mi je zašepetala. Odšla je gor v sobo. "Oprosti." sem mu rekla. "Valery...Vedno si bila ti tista, ki je zame. Samo moral sem ugotoviti to." je rekel. Objela sem ga.

Valery:

Emilia:

Luke:

Adam:

Janelyn:

Varšava:

to je nekakšen primer kako bi naj zgledalo, lahko je krajša moja je daljša, da boste imele boljšo predstavo. seveda mi lahko pišete če imate še kakšna vprašanja.
18. april 2020
Jaz se odjavljam
18. april 2020
msaje5
msaje5
tudi jaz se odjavljam.
19. april 2020
msaje5
msaje5
Samo sporočam tisti ki ste tukaj prijavljeni ali pa bi želeli sodelovati, voditeljica Kairi si je zbrisala profil ali pa ji je profil zbrisal administrator.
19. april 2020
nsaje21
nsaje21
odjavljam se
19. april 2020
msaje5
msaje5
neee theboom4
19. april 2020
Japp, js bom tudi odšla, nima smisla biti tukaj, če pa ni voditeljice...
19. april 2020
msaje5
msaje5
res je.
19. april 2020
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani