-Ne verjamem človeku, ki reče, da ga niti en resničnostni šov ni zabaval.
No, mislim pa da moraš kar verjeti, da res ne. Veliko ljudem se zdijo resničnostni šovi popolna bedarija in rajši preklopijo TV program, ko na kakšnega naletijo.
~nisem rekla VSI šovi, ampak zagotovo je večini ljudi bil vsaj en del šova zabaven.
Mogoče res ne vsem, zagotovo pa veliko ljudem.
-Resničnostni šovi so pučni. ( mislim, da si tukaj mislila POUČNI)
Ne morem se strinjati. Slovenija ima talent mogoče še, ampak kaj pa je počnega v Big Brotherju, Baru in Kmetiji? Naučiš se le preklinjanja, lenobe, sovraštva in nasilja.
~ja, mislila sem poučni, in povedala sem v kakšnem smislu. Strinjam se s tabo, da se iz preklinjanja, pitja…ne moreš naučiti nič, vseeno pa se naučiš sprejeti drugačnost kar tudi nekaj šteje.

-Resničnostni šovi nam krajšajo čas ... Vklopiš TV. Ne govorim, da je to zelo dobro, a je bolje kot sedeti in delati nič.
Tudi to ne drži. Kot sem že povdarila je vseeno bolje sedeti in delati nič, kot pa si kvariti oči na bedarijah kot so resničnostni šovi. Gotovo je veliko drugih možnosti, za zapolnitev prostega časa. Lahko naprimer bereš, greš na sprehod... če je že potrebno gledati TV je veliko bolj pametno pogledati kakšen dokumentarec ali dober film.
~Po pravici povej, res raje sediš in gledaš v prazno, kot pa da gledaš resničnostni šov? Mislim, da ne. Tudi jaz raje pogledam dober film, a včasih je prav zabavno pogledati kakšen šov.

-Resničnostni šovi prinašajo denar.
To še kako drži, ampak pogosto ljudje zaradi tega zapravijo preveč denarja, za katerega bi bilo veliko bolj pametno, da bi šel kam v dobrodelne namene. Ljudje pri tem pozabijo, da en klic tukaj stane okrog 1€, kar niti ni veliko, ampak če pokličeš npr. 10-krat kot to počnejo nekateri se kar nabere. 100 drugih načinov je, kako lahko bolj pametno zapraviš denar.
~Povdarila sem, da denar zaslužijo organizatorji, res je, da ga gledalci nekaj zgubijo, zato pa je zaslužen organizatorjev toliko večji.
In pomisli, da bi bila na organizatorjevem mestu. Zagotovo bi ti bilo všeč, da bi dobro zaslužila.
Včasih moraš ljudem preprosto privoščiti denar, ki ga zaslužijo.
Jaz mislim, da se ljudje prijavljajo zaradi obojega. Čeprav še vedno velja tisto ''denar je sveta vladar'' in to žal drži, zato je verjetno na prvem mestu denar. Ni pa nujno seveda. Ampak dejstvo je, da se v resničnostne šove, kot so Big Brother, Dvor, Kmetija in Bar prijavljajo večinoma različni ljudje, ki bi radi na najlažji način brez dela zaslužili, pri tem pa sploh ne pomislijo v kaj se spuščajo.
~s prvim delom se ne strinjam, saj se veliko ljudi prijavi, čeprav vedo, da nimajo možnosti za zmago. Prijavijo se, da bi jih ljudje v bodoče prepoznali in da bi morda z ‘Lovci na talente’ sklenili kakšno pogodbo(kar je tudi povezano z denarjem)
Resničnostni šovi se le zapravljanje našega časa in denarja za glasovanje. Kdo se sploh še spomni zmagovalca Big Bortherja Nasketa/ja? Da sploh ne govorim o Baru, ker se niti ne spomnim kdo je zmagal. Ali pa Kmetija? Saj sploh ne vem več kdo je sodeloval.
~ sodeč po tvoji povedi si te resničnostne šove gledala.
Torej zakaj zdaj zatrjuješ, da je to zapravljanje našega časa in podobno?
Čeprav to zdaj govoriš se tega v resnici ne zavedaš, ker SI jih gledala.
Poleg tega se veliko ljudi ne zaveda pod kakšnim pritiskom so ljudje, ki gredo v Resničnostne šove. To te lahko popolnima psihično zlomi. Če ljudem nisi všeč in si povrhu vsega še izjemno občutljiva oseba, narediš veliko napako s sodelovanjem v resničnostnih šovih. Le kaj imaš od tega, da te vsi zasmehujejo, čez nekaj let, pa se te sploh nihče več ne spomni?
~res je, vendar je sodelovanje v šovu prostovoljno in človeka nihče ne sili v to.
Tudi šovi kot so Slovenija ima Talent imajo določene slabosti. Res je, da so ljudje tam zato, da pokažejo svoj talent. S tem seveda ni nič narobe. Vendar kaj potem, če si trdno prepričan, da si dober, da lahko uspeš, potem te pa surovo zavrnejo, da si zanič. To te lahko čisto zlomi in se odpoveš svojim največjim sanjam le zato, ker nekateri mislijo, da nisi vredu. Vendar to NI prav! Za svoje sanje se moraš boriti, vztrajati in si želiti tudi ko ti gre slabo. Zaradi zavrnitve pa veliko ljudi, tudi če so dobri odneha in lahko zapade v alkoholizem in droge.
~Opozorili so, naj se prijavljajo taki, ki so prepričani v svoj talent. Boljše pa je, da človeku poveš če resnico, kot pa da se slepi, da ima talent, v resnici pa ga nima.
Sploh ni prav, če se v resničnostne šove prijavljajo ljudje, ki imajo otroke. Tudi otroke lahko to zelo prizadane, sploh če te potem v šoli zasmehujejo, ali pa te ne marajo več, ker je v Kmetiji tvoj oče, ki npr. preklinja in nič ne dela. Majhni otroci pa še bolj potrebujejo starše. Zelo neodgovorno je, da zapustiš - pa čeprav za nekaj tednov - svojega otroka.
~na to pa šov nima nobenega vpliva, vse je stvar posameznika.
Človek bi se moral zavedati, da mora ostati z otrokom, a tu govorimo o slabosti ljudi in ne o slabostih resničnostnih šovov.
09. maj 2011
uaau..
mene pa ne bo, ker nekam grem zato sem naprosila evica17 in sweetvam.love..one bodo razglasile rezulate
navijam za obe (:
pa se opravičujem, da vama niseem pmagala tko k sm oblubla...ampak mislm, da nista rable moj epomoči
10. maj 2011
do kdaj pa te ne bo?
10. maj 2011
-Resničnostni šovi nam krajšajo čas ... Vklopiš TV. Ne govorim, da je to zelo dobro, a je bolje kot sedeti in delati nič.
Tudi to ne drži. Kot sem že povdarila je vseeno bolje sedeti in delati nič, kot pa si kvariti oči na bedarijah kot so resničnostni šovi. Gotovo je veliko drugih možnosti, za zapolnitev prostega časa. Lahko naprimer bereš, greš na sprehod... če je že potrebno gledati TV je veliko bolj pametno pogledati kakšen dokumentarec ali dober film.
~Po pravici povej, res raje sediš in gledaš v prazno, kot pa da gledaš resničnostni šov? Mislim, da ne. Tudi jaz raje pogledam dober film, a včasih je prav zabavno pogledati kakšen šov.
*Po pravici povem> Ja, rajši sedim in gledam v prazno, ampak mi tega nikoli ni treba. VEDNO se najde nekaj drugega za početi.
*Seveda, saj ga. Ampak mislim, da to ni ravno pravi način služenja denarja. Organizatroji zaslužijo OGROMNO! In ta denar bi se lahko marsikje pametneje porabil.
~ sodeč po tvoji povedi si te resničnostne šove gledala. Torej zakaj zdaj zatrjuješ, da je to zapravljanje našega časa in podobno? Čeprav to zdaj govoriš se tega v resnici ne zavedaš, ker SI jih gledala.
*Po čem sklepaš da sem jih? Zato ker sem omenila Nasketa? No, naj ti povem resnico: Te resničnostne šove je kdaj pa kdaj gledala moja mami, ampak to NE POMENI , da sem jih gledala tudi jaz! Kdo pa v tistem trenutku ne bi slišal zanj? V šoli so imeli 1 teden razpravo o tem, če si je zaslužil ali ne. Kako, da potem ne bi slišala? Če verjameš ali ne, sem mogla pošteno pobrskati po spominu, da sem se spomnila njegovega imena. To je zapravljanje našega časa in za tem stojim. Tudi če sem kdaj mogoče pogledala kakšno oddajo ... Še vedno sem proti. Saj tudi ljudje kadijo, pa vedo, da je škodljivo!
~res je, vendar je sodelovanje v šovu prostovoljno in človeka nihče ne sili v to.
*Tako je. Ampak ravno zato bi jih morali ukiniti. Država bi mogla spodbujati svoje državljani k dobrim delom in jih usmerjati k zaposlitvi, ne pa dovoliti da se sramotijo v resničnostnih šovih.
Človek bi se moral zavedati, da mora ostati z otrokom, a tu govorimo o slabosti ljudi in ne o slabostih resničnostnih šovov.
*Ja pa ima. Šov ima ogromen vpliv. Zaradi denarja, slave in podobnega mnogo ljudi zapusti svojega otroka. In to je slabost šovov, ker spodbujajo oz. omogočajo tudi takim ljudem naj se prijavijo.
10. maj 2011
*Po pravici povem> Ja, rajši sedim in gledam v prazno, ampak mi tega nikoli ni treba. VEDNO se najde nekaj drugega za početi.
**
Torej si ena izmed redkih. Tudi jaz raje berem, grem fotografirat,...
Ampak moraš vedet, da za večino ljudi, posebej otrok ne velja tako.
Vztrajam pri tem, da je pretirano gledanje televizije škodljivo, a tako kot večina tudi jaz včasih pogledam kakšen del šova in moram priznati, da se mi zdi prav zabavno(to se zgodi manj kot 1x na teden)

*Seveda, saj ga. Ampak mislim, da to ni ravno pravi način služenja denarja. Organizatroji zaslužijo OGROMNO! In ta denar bi se lahko marsikje pametneje porabil.
**Na svetu pač ni pravice za vse(vem, žalostno, a resnično) kaj pa politiki? Kaj pa tatovi? Je to pravično prislužen denar? In še mnogo drugih ljudi goljufa, da bi dobili več denarja, malo je takšnih, ki so dandanes pravični (glede posla). Šovi so le še en način za zaslužek in s tem se moramo sprijazniti,ker jih NE BODO ukinili, ker prinašajo preveč denarja in to se organizatorjem in državi zdi naravnost odlično.
~ sodeč po tvoji povedi si te resničnostne šove gledala. Torej zakaj zdaj zatrjuješ, da je to zapravljanje našega časa in podobno? Čeprav to zdaj govoriš se tega v resnici ne zavedaš, ker SI jih gledala.
*Po čem sklepaš da sem jih? Zato ker sem omenila Nasketa? No, naj ti povem resnico: Te resničnostne šove je kdaj pa kdaj gledala moja mami, ampak to NE POMENI , da sem jih gledala tudi jaz! Kdo pa v tistem trenutku ne bi slišal zanj? V šoli so imeli 1 teden razpravo o tem, če si je zaslužil ali ne. Kako, da potem ne bi slišala? Če verjameš ali ne, sem mogla pošteno pobrskati po spominu, da sem se spomnila njegovega imena. To je zapravljanje našega časa in za tem stojim. Tudi če sem kdaj mogoče pogledala kakšno oddajo ... Še vedno sem proti. Saj tudi ljudje kadijo, pa vedo, da je škodljivo!
** Glede na tvoj stavek (še enkrat ga dobro preberi),mogoče se res motim, mogoče imam prav. Ampak to sploh ni pomembno. S pomočjo šovov zaslovi veliko ljudi, a le redki gledalcem ostanejo v spominu (spet smo pri drugačnosti). In verjamem, da je šov vredno izpeljati, če se vsaj enemu človeku izpolnijo sanje.
*Tako je. Ampak ravno zato bi jih morali ukiniti. Država bi mogla spodbujati svoje državljani k dobrim delom in jih usmerjati k zaposlitvi, ne pa dovoliti da se sramotijo v resničnostnih šovih.
**Res je, a jih ne spodbujajo. Ravno zato so 'izumili' šove. Mislili so, da bodo tako najlažje zaposlili ljudi in mogoče imajo celo prav. Za to jim ni potrebno veliko delati, pa še korist imajo: denar $. NE GOVORIM, da je to prav, a to je še en primer, ko se moreš postaviti v njihovo kožo(država).
*Ja pa ima. Šov ima ogromen vpliv. Zaradi denarja, slave in podobnega mnogo ljudi zapusti svojega otroka. In to je slabost šovov, ker spodbujajo oz. omogočajo tudi takim ljudem naj se prijavijo.
**Ima nekaj vpliva, a ostajam pri tem, da če ima človek dovolj zdrave pameti tega ne bo naredil. To je na nek način tudi preizkušnja, kako mediji vplivajo na človeka.Nekateri se jim podredijo, drugi ostajajo pri svojem in se ne prijavljajo. To samo dokazuje človekovo trdo voljo in lastno mnenje.
10. maj 2011
dobro malo bom podebatirala..
na začetku si zelo dobro povedala , z razliko od smile-girl , ki se je odločila da bo raje govorila o kvarjenju oči in nezabavnih resničnostnih šovih. Na začetku moram priznati , da mi je bolj všeč tvoj komentar saj si zelo dobro povedala in to tudi drži.Res nam TV krajša čas , zato , smile-girl si me presenetila kar si nadaljevala z pisanjem. Kako lepo in očitno si razložila , kako lahko drugače porabimo prosti čas in da TV škoduje. Zelo mi je všeč mnenje obeh , saj sta posebni in ena boljša od druge. Zelo sem vesela , da nisem v koži zdaj vajne šefice , ki bo določila zmagovalko , ker se gotovo nebi morala odločiti katera mora zmagati in ji bo hudo , ker sta obe dobro napisali in gotovo ene izmed vaju z izgubo nebo hotela prizadeti.
Obe sta res odlični , želim vama veliko sreče za obe navijam ! Lepo bodita in še naprej tako dobro pišita.
Eva
10. maj 2011
Hvala, Eva.
Če bo zmagala smile-girl ji bom zmago privoščila, ker je v debatiranju res dobra (:
Do kdaj pa imava čas?
10. maj 2011
Se strinjam =)

Torej si ena izmed redkih. Tudi jaz raje berem, grem fotografirat,...
Ampak moraš vedet, da za večino ljudi, posebej otrok ne velja tako.
Vztrajam pri tem, da je pretirano gledanje televizije škodljivo, a tako kot večina tudi jaz včasih pogledam kakšen del šova in moram priznati, da se mi zdi prav zabavno(to se zgodi manj kot 1x na teden)
× Ja, tukaj imaš nažalost prav. Ampak ravno zato bi mogli resničnostne šove ukiniti oz. vsaj zmanjšati, da bi ljudje spoznali kako lahko na enostavnejši in bolj zabaven način izkoristiš prosti čas. Sedaj pa velika večina raje sedi pred TV-jem in se uči (večinoma) neumnosti.

**Na svetu pač ni pravice za vse(vem, žalostno, a resnično) kaj pa politiki? Kaj pa tatovi? Je to pravično prislužen denar? In še mnogo drugih ljudi goljufa, da bi dobili več denarja, malo je takšnih, ki so dandanes pravični (glede posla). Šovi so le še en način za zaslužek in s tem se moramo sprijazniti,ker jih NE BODO ukinili, ker prinašajo preveč denarja in to se organizatorjem in državi zdi naravnost odlično
× Tudi tukaj se strinjam z začetkom. Ne, ni pravično prislužen denar in to vsi vemo. Ampak mi zdaj debatiramo o resničnostnih šovih. Ne pravim, da resničnostni šovi nisi dober vir zaslužka, ampak kaj pa če bi del denarja vseeno koristili v dobrodelne namene? Vsaj polovico? Jaz ne bi imela absolutno nič prosti. Mislim, menim, da je butasto zapravljati denar za nekaj, kar se bo čez par mesecev/let pozabilo. Ukinili jih nažalost najbrž res ne bodo, ampak prav je, da ljudje izvejo slabosti, ki jih prinašajo poleg dobrega zaslužka.

** Glede na tvoj stavek (še enkrat ga dobro preberi),mogoče se res motim, mogoče imam prav. Ampak to sploh ni pomembno. S pomočjo šovov zaslovi veliko ljudi, a le redki gledalcem ostanejo v spominu (spet smo pri drugačnosti). In verjamem, da je šov vredno izpeljati, če se vsaj enemu človeku izpolnijo sanje.
× Aja, mogoče sem res malo nerazumljivo napisala. Ampak vse, kar sem želela povedati je to, da so resničnostni šovi nekaj časa res popularni, čez čas pa takšna slava zbledi (ne čisto pri vseh, pri večini pa). Posledice in boleči trenutki pa ostanejo.

**Res je, a jih ne spodbujajo. Ravno zato so 'izumili' šove. Mislili so, da bodo tako najlažje zaposlili ljudi in mogoče imajo celo prav. Za to jim ni potrebno veliko delati, pa še korist imajo: denar $. NE GOVORIM, da je to prav, a to je še en primer, ko se moreš postaviti v njihovo kožo(država).
× Država zasluži ogromno, to 100% drži. Veliko pa izgubijo naivneži, ki se prijavijo. In žalostno je, da država služi na njihov račun.

~s prvim delom se ne strinjam, saj se veliko ljudi prijavi, čeprav vedo, da nimajo možnosti za zmago. Prijavijo se, da bi jih ljudje v bodoče prepoznali in da bi morda z ‘Lovci na talente’ sklenili kakšno pogodbo(kar je tudi povezano z denarjem)
× Napisala sem, da NI NUJNO, da se prijavljajo zaradi denarja, ampak, da se večina pomojem vseeno prijavi ravno zaradi tega.

**Ima nekaj vpliva, a ostajam pri tem, da če ima človek dovolj zdrave pameti tega ne bo naredil. To je na nek način tudi preizkušnja, kako mediji vplivajo na človeka.Nekateri se jim podredijo, drugi ostajajo pri svojem in se ne prijavljajo. To samo dokazuje človekovo trdo voljo in lastno mnenje.
× Delno se strinjam. Seveda človek z vsaj nekaj možgani ne bo sodeloval v resničnostnih šovih. Omenila si, da je to preizkušnja. Res je. Ampak zakaj bi kar 'preizkušali' če je kakšen človek tako neumen, da bo zaradi resničnostnega šova pač pripravljen žrtvovati odnose v družini? Zaradi mnogih resničnostnih šovo se odnosti med družinami poslabšajo.
10. maj 2011
bom tudi jaz malo pokmentirala
najbolj me je pritegnila ravno ta izjava- resničnostni šovi nam krajšajo čas, in potem
- da bi lahko me tem asom naredili kaj koristnejšega kot gledali te šove
moram reči, da se strinjam z obema, saj ti ti šovi res krajšajo čas, med njimi se zabavaš, se sprostiš, nasmejiš ... pozitivni učinki
res pa je tudi, da bi med njimi lahko naredil veliko bolj koristnih stvari: s učil, naredil nalogo, bral, ... verjetno se vam zdi, da samo nakladam, da to lahko narediš pred začetkom šova, ampak ravno meni se je to zgodilo pred SIT sem brala in gledala filme, misleč, da se bom že zvečer učila (vem ja, spadam med tiste, ki vse naredijo zadnji trenutek -.-) in nato se je začelo in nisem mogla prenehat gleat, čeprav sem vedel,da naslednji dan pišemo test
... tako, da se strinjam z obema, resničnostni šovi ti krajšajo čas, čeprav ti ga tudi kradejo
10. maj 2011
× Ja, tukaj imaš nažalost prav. Ampak ravno zato bi mogli resničnostne šove ukiniti oz. vsaj zmanjšati, da bi ljudje spoznali kako lahko na enostavnejši in bolj zabaven način izkoristiš prosti čas. Sedaj pa velika večina raje sedi pred TV-jem in se uči (večinoma) neumnosti.

*Strinjam se, da bi morali število šovov zmanjšati in nekatere celo ukiniti (Kmetija, Bar).
Ampak s tem ko bi jih ukinili bi zagotovo dobili veliko pritožb od ljudi, ki so te šove z veseljem gledali. Nimamo vsi enakega okusa in okusi se razlikujejo tudi pri resničnostnih šovih; eni jih gledajo, drugi sovražijo, tretji so od njih celo odvisni.
Če bi jaz odločala glede tega bi pustila SIT, ANTM in še kakšen drug šov.
Na žalost pa tako ne gre, ker, kot sem že povedala imamo različne okuse in morajo zato predvajati več različnih šovov.
× Tudi tukaj se strinjam z začetkom. Ne, ni pravično prislužen denar in to vsi vemo. Ampak mi zdaj debatiramo o resničnostnih šovih. Ne pravim, da resničnostni šovi nisi dober vir zaslužka, ampak kaj pa če bi del denarja vseeno koristili v dobrodelne namene? Vsaj polovico? Jaz ne bi imela absolutno nič prosti. Mislim, menim, da je butasto zapravljati denar za nekaj, kar se bo čez par mesecev/let pozabilo. Ukinili jih nažalost najbrž res ne bodo, ampak prav je, da ljudje izvejo slabosti, ki jih prinašajo poleg dobrega zaslužka.

*Vem, da debatiramo o resničnostnih šovih a sem dala samo primer.
Strinjam se, da bi lahko dali del denarja v dobrodelne namene a so najbogatejši ljudje na žalost ponavadi tudi najbolj skopušni in za nič na svetu ne bi revnim odstopili nekaj svojega denarja, ker si drugače ne bi mogli kupiti novih čevljev ki jih tako nujno potrebujejo (sarkazem).
Moram pa povdariti, da tudi zapravljanje denarja pri resničnostnih šovih ni odvisno samo od organizatorjev. Tudi v tem primeru mora imeti človek dovolj zdrave pameti in ne zapraviti preveč denarja zaradi brezzveznih stvari.

× Aja, mogoče sem res malo nerazumljivo napisala. Ampak vse, kar sem želela povedati je to, da so resničnostni šovi nekaj časa res popularni, čez čas pa takšna slava zbledi (ne čisto pri vseh, pri večini pa). Posledice in boleči trenutki pa ostanejo.

*To bom vzela, kot, da jih nisi gledala. Vseeno pa je veliko ljudi, ki šove z veseljem gleda potem pa govorijo kako brezzvezni in škodljivi so.
Kot sem že rekla, zdi se mi, da je šov vreden, če se vsaj enemu človeku uresničijo sanje.
Res je, da bodo nekateri prizadeti, a tudi v realnem življenju nikoli nismo vsi zmagovalci (na žalost)

× Delno se strinjam. Seveda človek z vsaj nekaj možgani ne bo sodeloval v resničnostnih šovih. Omenila si, da je to preizkušnja. Res je. Ampak zakaj bi kar 'preizkušali' če je kakšen človek tako neumen, da bo zaradi resničnostnega šova pač pripravljen žrtvovati odnose v družini? Zaradi mnogih resničnostnih šovo se odnosti med družinami poslabšajo.

*Zakaj bi preizkušali? Ker si organizatorji s tem lahko povečajo gledanost in z njimi zaslužijo.
Prav malo jim je mar za odnose v neki družini, ko pa lahko na podlagi tega pridobijo veliko denarja. To je res žalostno, a preprosto ne gre drugače, ker so nekateri ljudje tako neumni in ne vedo kaj je prav in kaj ni. Vse bi naredili, da bi se pojavili na TV, zato se tudi za nekaj časa odpovejo družini. Organizatorji pa znajo to izkoristiti in s tem zaslužijo. Vem, da ni prav, a je res.
Če pa gledaš po drugi strain: Organizatorji zaslužijo, udeleženem pa se izpolni želja, da se pojavijo v javnosti. Torej so vsi na nek način srečni in zadovoljni.
11. maj 2011
*Strinjam se, da bi morali število šovov zmanjšati in nekatere celo ukiniti (Kmetija, Bar).
Ampak s tem ko bi jih ukinili bi zagotovo dobili veliko pritožb od ljudi, ki so te šove z veseljem gledali. Nimamo vsi enakega okusa in okusi se razlikujejo tudi pri resničnostnih šovih; eni jih gledajo, drugi sovražijo, tretji so od njih celo odvisni.
Če bi jaz odločala glede tega bi pustila SIT, ANTM in še kakšen drug šov.
Na žalost pa tako ne gre, ker, kot sem že povedala imamo različne okuse in morajo zato predvajati več različnih šovov.
# Res je, dobili bi veliko pritožb. Ampak veliko ljudi bi bilo tudi veselih, da bodo namesto resničnostnih šovov vrteli kakšne zanimive nadaljevanke (ne mislim tistih španskih). Tudi to drži, da nimamo vsi enakega okusa in prav je tako. Vendar bi država ljudem morala dati vedeti, da jim resničnostni šovi bolj škodijo kot koristijo. Vem, da ljudje sami izbirajo kaj gledajo in da se polnoletni sami odločajo, ampak saj tudi v šoli vsi ne maramo matematike, pa se jo za dobro oceno pač naučimo. Torej morali bi predvajati koristne stvari.

*Vem, da debatiramo o resničnostnih šovih a sem dala samo primer.
Strinjam se, da bi lahko dali del denarja v dobrodelne namene a so najbogatejši ljudje na žalost ponavadi tudi najbolj skopušni in za nič na svetu ne bi revnim odstopili nekaj svojega denarja, ker si drugače ne bi mogli kupiti novih čevljev ki jih tako nujno potrebujejo (sarkazem).
Moram pa povdariti, da tudi zapravljanje denarja pri resničnostnih šovih ni odvisno samo od organizatorjev. Tudi v tem primeru mora imeti človek dovolj zdrave pameti in ne zapraviti preveč denarja zaradi brezzveznih stvari.
# Razumem, da je bil primer. Ja, se popolnoma strinjam, da so bogati ljudje ponavadi skopušni, ampak ravno zato bi morali šove ukiniti. Da ne bi določeni ljudje na enostaven način zaslužili denarja, ki ga ljudje vsak dan trdo služijo. Tako kot sem že prej napisala, tudi tukaj ni vseeno ali nekateri naivneži pač zapravijo ogromno denarja in se tega zavejo šele ko dobijo dooolg račun za telefon. Saj si tudi ti najbrž ne misliš, ko imate napovedano kontrolno: ''Ah, ne da se mi učiti. Mogoče bo pa učiteljica pozabila kontrolno.'' Ni vredno dati roke v ogenj. Mogoče se sliši, da sem malo zgrešila temo, ampak point vsega je, da država ne bi smela služiti na tak način na naivnežih.

*To bom vzela, kot, da jih nisi gledala. Vseeno pa je veliko ljudi, ki šove z veseljem gleda potem pa govorijo kako brezzvezni in škodljivi so.
Kot sem že rekla, zdi se mi, da je šov vreden, če se vsaj enemu človeku uresničijo sanje.
Res je, da bodo nekateri prizadeti, a tudi v realnem življenju nikoli nismo vsi zmagovalci (na žalost)
# Res je, da jih veliko ljudi gleda, čeprav menijo, da so škodlijivi, ampak kot sem enkrat prej že napisala: Saj tudi ljudje kadijo, pa vedo da je škodljivo. Isto je s šovi. Lepo je, če se enemu človeku uresničijo sanje, s tem se strinjam tudi jaz. Ampak poleg tega pa se 15 ljudem ki še sodelujejo (lahko jih je tudi manj ali več, dala sem samo primer) sanje VEČINOMA porušijo in ostanejo praznih rok. Mislim, da je bolje, da 1 človek ostane brez slave in denarja, kot pa da je potem še drugih 15 ljudi užaljenih. Res je tudi to, da v realnem življenju nikoli nismo vsi zmagovalci. Ampak realni svet je drugačni od namišljenega, od iluzije v resničnostnih šovih.

*Zakaj bi preizkušali? Ker si organizatorji s tem lahko povečajo gledanost in z njimi zaslužijo.
Prav malo jim je mar za odnose v neki družini, ko pa lahko na podlagi tega pridobijo veliko denarja. To je res žalostno, a preprosto ne gre drugače, ker so nekateri ljudje tako neumni in ne vedo kaj je prav in kaj ni. Vse bi naredili, da bi se pojavili na TV, zato se tudi za nekaj časa odpovejo družini. Organizatorji pa znajo to izkoristiti in s tem zaslužijo. Vem, da ni prav, a je res.
Če pa gledaš po drugi strain: Organizatorji zaslužijo, udeleženem pa se izpolni želja, da se pojavijo v javnosti. Torej so vsi na nek način srečni in zadovoljni.
# Saj ravno zato bi jih morala država ukiniti, da ne bi bilo takega izkoriščanja in kvarjenja odnosov v družini.
Tisti trenutek so morda res vsi srečni, a ko pridejo ven, ko se soočijo z realnostjo pa ni nujno, da so še tako srečni. To jih velikokrat čisto zlomi in ne prenesejo pritiska. Organizatorje pa prav malo briga in žalostno je, da država to dovoli.
11. maj 2011
lahko zvečer napišem? trening mam zdaj /:
11. maj 2011
sej js tut dans nimam časa... pa jutr tut ne bom mogla. v petek se spet oglasim
11. maj 2011
lahko ju3 napisem? dans gremo nekam, prejsnje dni pa sn se mogla ucit.
15. maj 2011
Ammm že 10 dni je minilo XD
Nočem te priganjat, ampak boš kmal napisala?
21. maj 2011
hjoj, sem čist pozabla na to (:
pišem.
21. maj 2011
# Res je, dobili bi veliko pritožb. Ampak veliko ljudi bi bilo tudi veselih, da bodo namesto resničnostnih šovov vrteli kakšne zanimive nadaljevanke (ne mislim tistih španskih). Tudi to drži, da nimamo vsi enakega okusa in prav je tako. Vendar bi država ljudem morala dati vedeti, da jim resničnostni šovi bolj škodijo kot koristijo. Vem, da ljudje sami izbirajo kaj gledajo in da se polnoletni sami odločajo, ampak saj tudi v šoli vsi ne maramo matematike, pa se jo za dobro oceno pač naučimo. Torej morali bi predvajati koristne stvari.
*Nekatetri ljudje želijo več nadaljevank in nanizank, drugim so bolj všeč resničnostni šovi. Ker pa obojim ne moremo nikoli ustreči, morajo predvajat 50% nadaljevank in 50% resničnostnih šovov, da jim je bi upadla gledanost. Ko si omenila matematiko…Šola je dandanes obvezna in zraven spada tudi učenje matematike. Nihče pa ni rekel, da je gledanje resničnostnih šovov obvezno. In če je človek pameten bo presodil kaj je zanj dobro in kaj mu je všeč.

# Razumem, da je bil primer. Ja, se popolnoma strinjam, da so bogati ljudje ponavadi skopušni, ampak ravno zato bi morali šove ukiniti. Da ne bi določeni ljudje na enostaven način zaslužili denarja, ki ga ljudje vsak dan trdo služijo. Tako kot sem že prej napisala, tudi tukaj ni vseeno ali nekateri naivneži pač zapravijo ogromno denarja in se tega zavejo šele ko dobijo dooolg račun za telefon. Saj si tudi ti najbrž ne misliš, ko imate napovedano kontrolno: ''Ah, ne da se mi učiti. Mogoče bo pa učiteljica pozabila kontrolno.'' Ni vredno dati roke v ogenj. Mogoče se sliši, da sem malo zgrešila temo, ampak point vsega je, da država ne bi smela služiti na tak način na naivnežih.
*Tudi če bi šove ukinili, bi ljudje še vedno trdo delali, zaslužili pa ne bi niti centa več. To bi bilo slabo za ljudi, ki s šovi služijo. Spremenilo pa se ne bi nič, razen visoke plače organizatorjev.

# Res je, da jih veliko ljudi gleda, čeprav menijo, da so škodlijivi, ampak kot sem enkrat prej že napisala: Saj tudi ljudje kadijo, pa vedo da je škodljivo. Isto je s šovi. Lepo je, če se enemu človeku uresničijo sanje, s tem se strinjam tudi jaz. Ampak poleg tega pa se 15 ljudem ki še sodelujejo (lahko jih je tudi manj ali več, dala sem samo primer) sanje VEČINOMA porušijo in ostanejo praznih rok. Mislim, da je bolje, da 1 človek ostane brez slave in denarja, kot pa da je potem še drugih 15 ljudi užaljenih. Res je tudi to, da v realnem življenju nikoli nismo vsi zmagovalci. Ampak realni svet je drugačni od namišljenega, od iluzije v resničnostnih šovih.
*Šova in kajenja ne moramo primerjat. Ljudje kadijo zaradi odvisnosti od tobaka. Preveč kajenja te lahko ubije. Nikoli pa še nisem slišala, da bi kdo umrl od šovov. Vem, da si od njih lahko odvisen, a ne na tako grozen način, kot si odvisen od cigaretov.
Jaz osebno pa zmagovalcu privoščim zmago čeprav bo ostalih 15 poraženih.
Poraženci bi se morali že, ko so se prijavili vprašatil, če res imajo talent in če imajo moč, da prenesejo poraz. Prav imaš, da je resnični svet drugačen od ‘’namišljenega’’, a imata podobnost.
VEDNO nekdo zmaga in nekdo zgubi. Ampak v primeru poraza moraš zbrati vse moči in se pobrati ter iti dalje, saj neveš, mogoče te za vogalom čaka nova, boljša priložnost.

# Saj ravno zato bi jih morala država ukiniti, da ne bi bilo takega izkoriščanja in kvarjenja odnosov v družini.
Tisti trenutek so morda res vsi srečni, a ko pridejo ven, ko se soočijo z realnostjo pa ni nujno, da so še tako srečni. To jih velikokrat čisto zlomi in ne prenesejo pritiska. Organizatorje pa prav malo briga in žalostno je, da država to dovoli.
*Kot sem rekla, državi je vseeno za odnose v družini. Morda še nisi opazila, da je politikom tako rekoč vseeno za vse, pomemben jim je le denar. Kot sem že rekla, ko se prijaviš v šov moraš razmisliti če boš v primeru poraza slednjega znal prenesti. Z zadnjim stavkom pa se popolnoma strinjam. Ampak svet je krut, nepravičen, treba se je sprijazniti. Vem, da se sliši grozno, a je preprosto res, in zakaj bi si zatiskali oči?
21. maj 2011
Uaau
22. maj 2011
kdaj pa bodo rezultati?
22. maj 2011
to se morte pa z unimdvema šeficama zment..vse je v njihovih rokah
24. maj 2011
rezultati bodo zdaj in razglasila jih bom jas (=
24. maj 2011
ZMAGOVALKA TEGA ŠOVA JE :
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
--
-
-
-
-maslcek !!!!!!!11
čestitke zelo odlična si bila tudi tvoja sotekmovalka.
težko sma se odločili a ti si zmagovalka (=
še enkrat čestitke obema.
24. maj 2011
Omg omg omg, hvala!
Tega sploh nisem pričakovala, ker me je smile-girl na trenutke tako zaključevala, da sem morala dobro razmisliti kaj naj napišem
Zelo sem vesela in čestitam smile-girl, ki je bila odlična sotekmovalka!
24. maj 2011
ah ja... čestitam tut tep. pr men je vedno tako, da pridem do vrha pol pa... tut ti si bla odlična!
27. maj 2011
maslcek iskreno ti čestitam! super si se odrezala!
smile-girl ti pa sploh! ne sekeri se. zame ste obe zmagovalke.
upam, da vam je tekmovnje mau pomagu in ste se o nekaterih tekmah več izobrazle in oblikovale mnenje. to v svetu velja veliko.
hvala vsem, k ste sodelovale
rada vas maam.
maslcek. povej kdaj nej drug tekmovanje nardim za naj debatnik k sej veš-nagrada je, da si moja desna roka.!
rada vas mam!
29. junij 2011
drugo tekmovanje...v ponedeljek se bi začelo?
Hvala Dani.se
29. junij 2011
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani