bom nadaljevala......
16. januar 2014

8.Del
Šla sva po glavni ulici, do glavnega trga. Thomas je vzel telefon in nekomu pisal, jaz pa sem opazovala okolico. Ljudje so nekam hiteli, le kam? Sobota je! Zmajala sem z glavo in se osredotočila na skupino ljudi, pri tržnicah. Bili so stari toliko kot jaz – vsaj približno. Smejali se so in pili kavo, nekaj jih je jedlo rogljičke. Izgledali so tako srečni, nasmejani, kot da nimajo skrbi. No, vsaj ugrabljeni niso mi je šinilo skozi možgane. Tukaj so, med prijatelji… O, ne. Prijatelji – Christina! Gotovo ne ve kje sem, zagnala bo paniko in poklicala moje starše. Oh, katastrofa. V jezi sem nevede začela z peto udarjati v tla in tiho preklinjati. Kaj naj naredim, kaj naj naredim. ''hm, je kaj narobe?'' Thomas je stal pred mano in me čudno gledal.
''Christina!'' sem siknila.
''Kakšna Christina? Ej, jaz nisem Christina. Thomas sem, se spomniš?'' Izgledal je kot, da se zabava.
''Vem, vem, ti budala. Christina, moja prijateljica, ki je bila včeraj z mano…''
''Ja, kaj je z njo?''
''Um, no. Ne ve kje sem…'' Thomas mi je namenil začuden pogled.
''Pa bi morala vedeti kje si? Je tvoja mama ali kaj?'' No, super. Zdaj se že norčuje…
''NE! Mislim ja… mislim ne. Ni moja mama, ampak mora vedeti kje sem, preden naredi celi štos iz tega.'' Pri pripovedovanju sem krilila z rokami – to počnem, ko sem živčna.
''Ne mahaj z rokami no! Saj boš še koga ubila!''
''Ja, oprosti. Ampak moram poklicati Christy. Prosim Thomas…''
''Ja ja. Razumem. Posodil ti bom telefon ampak-'' vskočila sem mu v besedo in se mu začela zahvaljevati. Nato sem se zravnala, si na obraz nadela puppy face in počakala, da mi izroči telefon. Thomas je globoko izdihnil.
''Lahko zdaj nadaljujem? No, hotel sem reči, da ji ne smeš povedati da si z mano prav? Nekaj si izmisli…'' Nedolžno sem prikimala in še kar čakala na telefon. Začelo se mi je muditi.
Thomas pa je še kar odlašal. ''Thomas, lahko dobim telefon prosim''? sem karseda milo rekla. ''Takoj ko se nehaš obnašati tako čudno.''
''Kako čudno?''
'' Tako čudno pač. Delaš se popolnoma nedolžno. Nehaj!''
''Že prav, že prav. Mi daš zdaj telefon? Prosim kreten?'' sem rekla. Besedo kreten sem še posebej poudarila in mu tako – vsaj upam – dala vedeti, da sem ga ubogala.
''Hej žaliti pa me tudi ni potrebno.'' Pobrskal je po žepu in mi izročil telefon. ''Izvoli''
je rekel in čakal, da začnem klicati.
Christina se mi je oglasila po dveh piskih in me seveda takoj napadla s vprašanji.
''Jenny! Si tam? Si neumna? Pa kaj se greš? Kje hodiš?''
''Živijo Christy, lepo te je slišati'' sem mirno rekla. ''kje jaz hodim? Pa kam si ti izginila in me pustila samo s tistim človekom?''
''Ja kam sem šla. K Jake-u! mislim, da sem vsaj 100x omenila, zakaj sploh greva na zabavo!''
''Ja, si vem… ampak vseeno ne bi smela kar izginiti!''
''vem, oprosti Jenny…''
''Saj je OK no. Ampak tega mi ne naredi nikoli več… In kje si zdaj?''
''Ugani!''
''Nisem pri volji, kje si?''
''V Jake-ovi postelji Christina Rodriges osebnooooooooo!'' od šoka sem kar zazijala.
''Lahko ponoviš prosim?''
''Me nisi slišala?''
''Sem, ampak nisem prepričana, da sem slišala prav…''
''kaj si slišala Jenny?''
''Da si pri Jake-u?''
''Da, sem! O moj boooooooog. Ne morem verjetiiii!''
''Ja, jaz tudi ne… kako?''
''Ne vem, ti vse razložim v šoli! Ne morem zdaj… hitro, povej mi. kej pa si ti?'' Poškilila sem k Thomasu, ki me je gledal z nežnim pogledom.
''Um, um. Ni pomembno…'' sem zjecljala.
''Kako ni pomembno! Jennifer, kje si?''
''Jaz, jaz… sem… ''
''O moj bog, že razumem! Jennifer O'Connor si mogoče pri kakšnem fantu?''
''no, lahko bi se tako reklo…'' Verjetno sem precej zardela, saj je Thomas dvignil obrv. ''Ti vse razložim v šoli Christina. Adijo!''
''Ampak ej! Jenny, pri-'' Njen glas je utihnil, saj sem prekinila. Thomasu sem izročila telefon. Gledal me je kot, da nekaj pričakuje. Nek govor mogoče?
''Želiš Thomas?'' sem počasi rekla.
''Je že zagnala paniko?'' se je pozanimal.
''Ne… Skoraj bi jo. Ampak dvomim, po moje je pozabila name. Ima preveč dela s Jake-om…''
''Hm, s kom?'' Thomas me je za hip šokirano pogledal, ampak se je hitro zbral. Kaj pa je zdaj z njim?
''Um, z Jake-om. Fant z naše šole. Fejmič. Zelene oči, rjavi lasje…'' Moj sogovornik se je čudno mrščil in takrat sem pomislila, da ga mogoče pozna. Je zato tako zmeden?
''Thomas, ga mogoče poznaš?''
''NE.'' Njegov odgovor je bil hiter – skoraj prehiter. Čudno… Že sem ga hotela še bolj zaslišati, ko me je naenkrat prijel za roko, me zavrtel k sebi in me poljubil. Spet me je odneslo v nebesa in spet me ni dolgo pustil tam – čez sekundo (vsaj meni se je tako zdelo) me je že spustil in mi v uho zašepetal: ''Tam so fantje in ti si moja punca. Pridna bodi.'' Srce mi je začelo hitro biti, ko sem se zavedala kaj je rekel. Fantje? Tisti fantje, ki so… ki so…. ''Vse bo dobro. Samo pomiri se in se smehljaj.'' me je skušal pomiriti. Globoko sem vdihnila in se obrnila okoli svoje osi, ter se znašla iz oči v oči z najnevarnejšo tolpo v našem mestu.

16. januar 2014
u28319
u28319
Neeeeeeeeext:$$
16. januar 2014
nextttttttttttttttttttt
17. januar 2014
u162463
u162463
next....*
18. januar 2014
neeeexxxxxxxxt!
18. januar 2014

9.Del
Presneto, pa ne da sem se zapletla ravno z njimi? Mora biti ravno v tej tolpi? Bila sem v nevarnosti, v veliki nevarnosti. Nikoli ne puščajo prič. Stisnila sem se k Thomasu in ga prijela za roko. To sem naredila nagonsko. Začutil je mojo paniko in me nežno objel. Zakaj nisem pobegnila, ko sem še imela čas? Zdaj je prepozno. Tega sem se dobro zavedala.
'Živijo fantje. Kaj bo novega?' je Thomas mirno rekel in začel pogovor z njimi. Vsi razen enega so strmeli vame in me verjetno ocenjevali, ter premlevali kdo sem. Tisti eden, ki pa ni strmel vame, pa se je pogovarjal z mojim 'fantom'.
'Tom ,kam za vraga si šel včeraj? Kar izginil si, pa kaj se greš?'
'Ne krči name Dom! Bil se hm, zaposlen.' Tistemu enemu, ki ni strmel vame, je bilo verjetno ime Dom – in bil je jezen, zelo jezen.
'S čim le?' Dom je prekričal roke na prsih in čakal na Thomasov odgovor. Thomas si je šel z roko skozi lase in s kimom glave nakazal name. Kaj? Dom me je pogledal in šele zdaj sem opazila, da je kar čeden. Ne tako kot Thomas, ampak vseeno.
'Z njo si bil? Bil si z dekletom? In z istim dekletom si še vedno?' je posmehljivo rekel, Thomas pa se je začel mrščiti. 'Vau, to bo nov čudež. Thomas je z istim dekletom že 8 ur, kdo bi si mislil…' Z vsake besede je kapljal sarkazem. Kaj hudiča je mislil s tem? Gotovo ne kaj dobrega saj mu je Thomas namenil utihni-že pogled.
'Utihni Dom. Moje zasebno življenje te naj ne briga…'
'da ne? Tolikokrat sem ti že rešil rit, da me tvoje zasebno življenje še kako briga. Kdo je to?' s prstom je pokazal name. 'spet kakšna kurba?' Zgroženo sem zajela sapo. Kako si drzne? Hotela sem ga nadreti, a me je Thomas prehitel, ko je grozeče stopil naprej in tiho rekel: 'Da je nikoli več ne pokličeš tako Dom. Resno mislim. Ne izzivaj me, dobro veš česa sem sposoben' Okej, priznam. Še mene je prestrašil. Dom pa ni bil niti malo prestrašen, še smejal se je. V znak predaje je dvignil roke: 'Že prav, že prav. No, kdo pa potem je to?' je dejal v smehu. Thomas se je hitro pomiril, ko je videl, da se Dom bolj ko ne šali. 'Jennifer' sem rekla in mu podala roko. Počutila sem se nevidno, zato sem to preprosto spremenila. Dom in Thomas sta začudeno dvignila obrvi, kot da ju preseneča, da vem govoriti. Čudaka. Nasmehnila se sem in čakala, da se predstavi še Dom. 'Dom' je kratko rekel. 'Tole pa so Bryan, John, Kevin in Gabriel' je govoril, medtem, ko je s prsti kazal na druge fante. 'In kot vidiš, kar ne morejo nehati strmeti vate…' je še dodal napol v smehu. 'me veseli' sem rekla in skomignila z rameni. Pogledala sem Thomasa, ki je jezno strmel v fante. Nekako sem vedela, da moram nekaj reči, skoraj čutila sem lahko njegovo jezo. Le zakaj je jezen? 'Hm, se opravičujem, da sem ga včeraj zadržala… nujno je bilo…' sem počasi rekla in čakala na njihov odziv. Ko so prikimali sem se nasmehnila. Verjeli so, hvala bogu. 'Thomas se lahko pogovoriva o Pandi?' je rekel Dom. Zmedeno sem se namrščila, kakšni pandi? 'Bryan, bodi z Jennifer, mi pa se gremo pogovorit. Prav?' Jake je prikimal, jaz pa sem, no… v bistvu nisem naredila ničesar, saj sem bila malo zmedena. Zelo zmedena. Thomas je Bryanu namenil pogled, ki si ga nisem znala razložiti, me objel, hitro poljubil in s fanti odšel za vogal. Z Bryanom sem ostala sama. Pogledala ga se, izgledal je skoraj tako zmeden, kot sem bila prej jaz. 'Kaj pa je? Zakaj se tako mrščiš?' sem ga vprašala. 'Ah nič. Samo…. Nikoli še nisem videl, da bi se Thomas tako obnašal do kakšne punce…'' je zamišljeno rekel, jaz pa sem se spet zmedla. Kako se obnaša do mene? 'Hm, upam da je to kompliment…?' Bryan se je nasmehnil. 'Je, verjemi da je.' Pridružila sem se mu z nasmehom. Bilo je mrzlo in začelo me je zebsti. Bryan je to takoj (ne vem kako) opazil in mi ponudil čaj v kavarni. 'Lepo prosim' sem rekla. Nakazal mi je naj stopam pred njim, nimam pojma zakaj, in odpravila sva se do kavarne. Usedla se sva, si naročila čaj in začela klepetati. O šoli, družini, glasbi, slikah, računalnikih, skratka o vsem razen o tolpi. Nisem si ga upala nič vprašati, pa tudi nisem bila prepričana, da bi mi odgovoril. Smejala sem se njegovim poskusom španščine, ko se je meni za hrbtom prikazala senca.

---------
Le kdo je to?
Kaj mislite, da se bo zgodilo?
19. januar 2014
u147737
u147737
Senca... Kaj js vem.. Cara pa Taylor hehe k sta lih na sliki? ne sej ne, nwm Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!
19. januar 2014
u28319
u28319
Neeeeeext:3 Mogoče je una njena prjatlca haha. č:
19. januar 2014
u161160
u161160
next
19. januar 2014
christine???? nextttttttt
19. januar 2014
u69203