u237760
u237760
Hello!

Vem, da je že veliko takih tem, ampak so vse starejše, zato sem se odločila narediti novo.

V tej temi bom objavljala nasvete, ideje in novice.

Lahko dajete predloge/želje, če pa hočete, lahko tudi pomagate.

Upam, da tema ne bo tako hitro propadla.

-

Nekateri predlogi(izbirajte):
- Nasveti o učenju
- Testi
- Moda
- Svet slavnih
- Kako čim prej zaspati?
- Vaši predlogi

Hvala, če boste sodelovali.

Bye za enkrat!
21. december 2018
u236818
u236818
Next!
×Moda
×Kako uspeti na socijalnih omrežjih?
×Lele Pons&Hannah Stocking
22. december 2018
u237760
u237760
Hvala. Za prvi Next bom govorila o modi pozimi 2018/19.

-

Za to zimo se priporočajo žive ter udarne barve, med toplimi in hladnimi odtenki.

To leto so najboljše barve oblačil ter modnih dodatkov vijolična, rumena,
roza, modra, seveda pa lahko tudi oblečete razne kombinacije (rdeča z modro, roza z oranžno, vijolična s rumeno...).

Letos se prilegajo tudi mentalni odtenki, zato lahko oblečete nekaj srebrnega ali zlatega, a pretiravati tudi ni potrebno.

Srečevale boste kariraste teksture, brokatne tkanine, potiske, perje, resice, perje, bleščice in usnje.
Zraven dodajte debele žabe, gležnarje, debelo pletenino, plašč). Zraven nosite obleke in dodatke s potiskom rož, ki ste jih kupile spomladi in poleti.

Zgornja oblačila naj bodo predvsem velika.

Priporočajo se tudi živalski vzorci, zraven pa neonski odtenki.

Pa še slike:

-

Upam, da vam je všeč in da je dovolj dolgo. Pa da vam bo kaj pomagalo. Oproščam se za napakice.

Next?
Mnenje?
Izbirajte:
- Nasveti o učenju
- Testi
- Svet slavnih
- Kako čim prej zaspati?
- Vaši predlogi
23. december 2018
u236818
u236818
Next!
Ful dobr napisano Super twinkica
×Svet slavnih
23. december 2018
u237760
u237760
Hvala Umica! Dala bom nasvete o tem kako uspeti na socialnih omrežjih.

-

1. Izmisli si vzdevek, ki naj ne bo preveč čuden, ampak tudi ne tisti, ki ga ima veliko ljudi.

2. Najdi si zanimivo profilko (tudi naslovnico), ki te čim boljše opisuje.

3. Dodajaj ljudi, ki jih poznaš ter njihove prijatelje.

4. Dajaj zanimive videe/slike, ki niso žaljive do nekoga ali pa vsiljive.

5. Komentiraj ter všečkaj kakšno sliko, a ne vsake, saj bodo mislili, da si nadležna.

6. Bodi preprosta, a povej tudi svoje mnenje.

7. Ne kregaj se.

-

Upam, da je okej.
Next?
Mnenje?
Izbirajte med temami, ki sem jih zgoraj napisala.
23. december 2018
Next + kako čimprej zaspati, ker je to trenutno moja dilema #1
23. december 2018
u236818
u236818
Next!

Dej testeee!!
23. december 2018
u237760
u237760
Hvala obema. Predstavila bom Lele Pons in Hannah Stocking.

-

Lele Pons je spletna zvezdnica. Rodila se je 25.junija 1996, v Caracasu, Venezuela. Stara je 22 let. Njeno polno ime je Eleonora Pons Maronese.
Šolala se je v Miami Country Day School. Njena mama je Anna Maronese, oče pa Luis Pons. Napisala je eno knjigo in ta je Surviving High School: A Novel. Dobila je 8 nominacij, večinoma po izboru najstnikov.

Hannah Stocking je tudi spletna zvezdnica. Stara je 26 let. Rodila se je 4.februarja, leta 1992. Visoka je 1, 77. Šolala se je na Dominican University of California, Ashland High School.
Njen sorojenec je Ruby Stocking. Igrala je v dveh filmih/tv-odajah in to so Boo! 2 A Madea Halloween in Undivided ATTS.

-

Upam, da je to okej, saj se mi mudi. Pa še na telefonu sem.
Next?
Mnenje?
24. december 2018
hvaljen jezus
24. december 2018
u236818
u236818
Wow! Sem ena super obozevalka teh dveh bestick, sm tok velik pa se jst nism vedla Odlicno je
Next!
24. december 2018
neeexz
24. december 2018
u237760
u237760
Uma: Saj samo pogledaš na google
24. december 2018
u236818
u236818
vemm
24. december 2018
u237760
u237760
Hvala obema, ker komentirata! Tokrat bom govorila o novicah slavnih.

-

1. Sedmo sezono Talentov je zmagala Tjaša Dobravec, ki je plesala na drogu. Gledalci so morali izbirati med Tilnom Lotričem ter njo, izbrali pa so Tjašo.

2. Luka Dončić je med tekmo doživel manjšo nesrečo, ki je namreč padel na devetletnika. Kasneje mu je podpisal dres ter mu ga dal, deček pa je bil navdušen. Postal je najbolj vroča tema na Twitterju.

3. Ana Klašnja ne izgleda več tako kot prej. Namesto dolgih, valovitih, je slovenska balerina presenetila z
daljšim modnim pažem.

-

Če želite, lahko pišem po vaši želji o določeni slavni osebi novice.

Next?
Mnenje?
24. december 2018
Meni osebno je tak škoda Aninih lepih, dolgih las :/

Next!
24. december 2018
u237760
u237760
Hvala Lori! Dala ti bom par trikov, ki jih sicer nisem preizkusila, a okej.

-
1. Ne trudi se preveč in pusti, da misli plavajo.
#Vsak dan pojdi spati ob približno enaki uri, veliko telovadi in izogibaj se zunanjim motnjam, zaradi katerih ostajaš budna. Lahko pa narediš obratno metodo: V tem primeru se bo tvoj um trudil upreti.

2. Vgasni luči in odstrani telefon.
#Vgasni luči in se izogni modri svetlobi vsaj eno uro pred spanjem. Zagrni zavese in odstrani sijoče naprave.

3. Privošči si toplo kopel.
#Če se boš vsak dan kopala ob približno isti uri, bo to postala tvoja rutina, in pripravljena boš na kasnejše dejavnosti.

4. Preden greš spat, si obuj nogavice.
#Zaradi tega se toplota razširi po celotnem telesu, kar pomeni, da je čas za spanje.

5. Dihaj.
#Vdih skozi nos in izdih skozi usta ti pomagata, da se tvoje telo sprosti, to metodo pa lahko uporabiš kot 'motečo', podobno kot štetje ovac in naštevanje imen.

6. Tehnika.
#Izvedeš jo tako:
-Vrh jezika položi tik za zgornjimi zobmi. Tako naj ostane skozi celotno vajo.

- Dihaj samo skozi usta in proizvajaj zvok pihanja vetra.

- Zapri usta in, med tem ko šteješ do štiri, potiho vdihni skozi nos.

- Zadrži sapo in preštej do 7.

- Nato izdihni skozi usta in, med tem ko šteješ do osem, proizvajaj zvok pihanja vetra.

- To je bil samo en dihljaj. Zdaj ponovno vdihni in vajo ponovi še trikrat.

-

Upam, da ti bo kaj pomagalo.

Next?
Mnenje?
24. december 2018
u236818
u236818
Next!
Uu to zadnje pa moram probat!
24. december 2018
u237760
u237760
Tokrat vam bom dala en test.

-

Je tvoje življenje srečno?

1. Tvoja skrivna simpatija ti pove, da se morata po pouku nujno pogovoriti. Kaj si misliš?
a) Sigurno mi hoče povedati, da sem mu tudi jaz všeč.
b) Eh, rekel bo, da me noče videti.

2. Si glavna v ekipi. Nekega dne te pokliče ravnateljica. Kaj si ti misliš?
a) Verjetno mi hoče dati nagrado. Komaj čakam!
b) Sigurno me bo odpustila. Tako grozna sem!

3. Sama greš na sestanek. Tam govorijo o tvojem uspehu. Kako se počutiš?
a) Super! Dali mi bodo vse petice to leto.
b) Grozno. Hočejo povedati o mojih groznih predstavitvah.

4. Neznanki pomagaš nositi težke vrečke, kasneje pa ti ponudi, da greš k njej. Kaj misliš, da ti bo povedala/dala?
a) Prilegla bi se kakšna sladkarija, a tudi zahvala bi bila super. Odlično sem se odrezala!
b) Hm, verjetno bo povedala kako grozno sem nosila vrečke ter me nagnala ven.

5. Za počitnice greš v tabor. Tam nobenega ne poznaš. Kaj boš delala?
a) Očarala bom ljudi, seveda! Vsi me bodo toplo sprejeli medse in videli, da sem super oseba.
b) Sama bom sigurno. Ne marajo me.

Rešitve:
Večinoma a: Ti si velik optimist. Stvari vedno gledaš pozitivno. Le tako naprej!

Večinoma b: Ne bodi tako pesimistična do sebe. Nisi tako grozna, kot si misliš. Če boš malo bolj vesela, boš privlačila vesele ljudi v svoje življenje! Tako da kar na delo!
-

Upam, da vam je test všeč. Sama sem ga naredila.
Next?
Mnenje?
Izbirajte:
- Nasveti o učenju
- Recepti
- Horoskop
- Vaši predlogi
24. december 2018
u236818
u236818
Večinoma a...
Nextie!

Hmm... Horoskop, recepti in te nasveti za dolgocasnooo ucenje
24. december 2018
u237760
u237760
Haha Uma kr vse si dala. Za keri znak pa nucaš horoskop?
24. december 2018
u236818
u236818
ja skoraj vse... mojega predloga ni Lev, pa za dvojcke in bikce me zanima
24. december 2018
u237760
u237760
Evo, horoskop.

-

Lev

Pust dan , močnejših čustev. Levi ne marate mir, ki ga nosi energija raka, raje imate akcijo, dinamiko, biti v glavni pozornosti in podobno. Toda če se potrudite in delujete v skladu z rakovo energijo, si vzamete čas zase, napolnite baterije, se povežete s svojimi, bodo naslednji dnevi še toliko bolj konstruktivni, veseli in ustvarjalni.

23.7-22.8
5.zodiakalno znamenje
Vladar: Sonce
Element: Ogenj
Kvaliteta: Fiksen
Barva: Oranžna, zlata
Značilnosti: Samozavest, dominantnost, energija, plemenitost, moč, želi biti v središču pozornosti, vladar, rad ima otroke, prirojen občutek za dramatičnost
Poklic: Ples, oblikovanje, odvetnik, igralec, turizem, šef ali samozaposlen

Dvojčka

Življenje bo zahtevalo nekaj več resnosti. Družinske odgovornosti bodo spodbujale trezne premisleke o finančnem področju. Pomagajte si s prilagodljivostjo in iznajdljivostjo. Pozornost usmerite na domače, praktične vidike življenja.

21.5-21.6

3.zodiakalno znamenje
Vladar: Merkur
Element: Zrak
Kvaliteta: Spremenljiv
Barva: Rumena, oranžna
Značilnosti: Komunikativen, radoveden, trgovec, intelektualen, ljubezniv
Poklic: Novinar, trgovina, tehnika, pisanje komercialnih vsebin

Bik

Mirni in prijetni dnevi. Znali se boste toplo in sočutno povezovati z ljudmi v bližnji okolici. Poudarek je na odnosih in na sposobnosti prisluhniti. Prava pozornost na partnerjeve besede lahko okrepi bližino in naklonjenost. Uživali boste v dobri hrani, v urejanju in lepšanju svojega doma.

21.4-20.5

2.zodiakalno znamenje
Vladar: Venera
Element: Zemlja
Kvaliteta: Fiksen
Barva: Zelena, rjava
Značilnosti: trmoglavost, zvestoba, umetniška nadarjenost, čutnost, rad uživa v vsem, lenoba, je stabilen
Poklic: Likovna umetnost, petje, ples, govorništvo

-

Upam, da je okej. Če hočeš še za kakšem znak, kar povej.
Next?
Mnenje?
24. december 2018
u236818
u236818
Next!

Zakaj prilagajanje rakom?!?!
24. december 2018
u237760
u237760
Ne vem, nisem jaz tega pisala
24. december 2018
u236818
u236818
Brez zamere rakci, zakon ste, ampak moja bivsa bff je bla rak in jst jo tak sovrazim
24. december 2018
u237760
u237760
Zdej pa bom dala en božični recept.

-

Božični venec

Sestavine: (za 12 oseb)
- olupljeni mandlji (75 g)
- suhe brusnice. (75 g)
- češnjevo žganje (120 ml)
- maslo (6 žlic)
- amaretta za premaz (1 žlička)
SLADKORNI PRELIV
- mleti sladkor (80 g)
- pomarančni sok (približno polovico)
TESTO
- Moka (500 g)
- Mleti cimet (1 žlička)
- Sladkor (3 žlice)
- Suhi kvas (1 vrečka)
- Drobno naribana lupinica ene limone
- Mleko (180 ml)
- Maslo (60 g)
- Jajca (2)
- Sol (1 žlička)
- Amareta (40 ml)

Priprava
1. Brusnice stresemo v posodo, jih prelijemo s češnjevim žganjem in pustimo, da se namakajo. V skledo presejemo moko in jo zmešamo z mletim cimetom, sladkorjem, naribano limonino lupinico in suhim kvasom.

2. Mleko skupaj z maslom segrejemo do mlačnega. Kozico odstavimo in v mlačno zmes vmešamo amaretto, jajca in sol. Zmes vlijemo v skledo in sestavine zgnetemo v gladko in voljno testo, ki ga pokrijemo s krpo in pustimo vzhajati na toplem mestu približno 60 minut oziroma tako dolgo, da se njegov volumen podvoji.
3. Mandlje grobo sesekljamo, namočene brusnice odcedimo. Vzhajano testo na rahlo pomokani delovni površini razvaljamo v pravokotnik, debeline približno 4 mm. Razvaljano testo premažemo s stopljenim maslom, potem pa po njem potrosimo mandlje in brusnice.
4.Testo po daljši strani zvijemo v svaljek, ki ga po dolžini prerežemo na pol. Iz obeh polovic spletemo kito, ki jo oblikujemo v venec. Ko spletamo kito, polovici obrnemo tako, da je prerezana stran obrnjena navzgor. Venec po vrhu premažemo z maslom in pustimo, da na toplem mestu vzhaja 15 minut.
5.Pečico segrejemo na 170 stopinj Celzija. Večji pekač dobro namastimo z maslom, nanj položimo vzhajan venec in ga pečemo 45 minut. Še vroč venec premažemo z amarettom.
6. V skledo presejemo sladkor v prahu in mu primešemo toliko pomarančnega soka, da dobimo srednje gost preliv, s katerim premažemo venec, ki ga pred serviranjem dobro ohladimo.

-

In voila, končano!

Next?
Mnenje?
25. december 2018
u237760
u237760
Oprostite za to
25. december 2018
u237990
u237990
o cool,
25. december 2018
u237760
u237760
Dala vam bom par nasvetov za učenje. Pa srečen božič!

-

1.Pripravi se vnaprej
Pred testom se od učencev ali učiteljev pozanimaj kakšni tipi nalog bodo v testu, koliko bo trajal, koliko bo dolg...Sploh pa je bolje vedeti, kaj ta učitelj zahteva od svojih učencev.

2.Organiziraj si zapiske
Pomembna stvar: Ne prepisuj vsega. Zapiši si pomembne informacije, katere morate znati. Označuj si z drugimi barvami, podčrtuj, riši...Tako bodo tvoji zapiski lažji za učenje. Če ne moreš hkrati poslušati in delati zapiskov, raje poslušaj.

3.Načrtuj si čas učenja
Naredi si urnik, na katerem boš imela čas za zabavo ter učenje. Tako boš bolj organizirana ter ne bo ti treba razmišljati, kaj imaš zdajle.

4.Vprašaj
Če česa ne razumeš, vprašaj. Učitelji bodo veseli, da sodeluješ ter ti razložili. Če te je sram, si lahko nejasna vprašanja napišeš na platnico zvezka in ga vprašaš po uri ali pa naslednjo.

5.Po trdem delu si zaslužiš nagrado
Vsake toliko se nagradi s stvarjo, ki si jo že toliko časa želiš.

6.Spanec
Spat pojdi ob približno enaki uri, saj nespečnost vpliva na zapomnitev učenega. Raje se ne uči celo noč, saj če si utrujena, se ne boš ničesar naučila, raje se naspi ter se zbudi eno uro prej. Ampak vseeno svetujem, da se učite vsak dan po pol ure.

7.Preveri svoje predznanje
Preden se odpraviš učiti, naredi kakšen rebus, križanko ali pa barvaj pobarvanko. S tem boš ugotovila, kaj se še moraš naučiti.

8.Med učenjem imej odmore
Med učenjem si naredi odmore za 15 minut. Med njimi lahko poješ prigrizek, nekaj popiješ, se pogovoriš s prijateljico, greš na sprehod...Tako se boš odpočila.

9.Ne odlašaj
Učiti se začni dovolj zgodaj, da ti ne zmanjka časa za učenje.

10.Delaj si miselne vzorce, preglednice
Naredi si kakšen miselni vzorec ali preglednico, tako si boš bolje zapomnil snov.

-

Če hočete lahko naredim še drugi del, saj imam še nekaj nasvetov, a se mi zdi, da je zdaj dovolj.

Next?
Mnenje?
Izbirajte:
- Horoskop
- Poklici(opis)
- Nasveti za učenje 2
- Vaši predlogi
25. december 2018
u236818
u236818
Next!

Nasveti za učenje 2 plsss... to mi je ful koristl, k pac jst ne najdm motivacije za ucenje
26. december 2018
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani