Helou.
Mene zanima koliko vas jaha, na katero šolo hodite, (če sploh hodite) kako dolgo jahate, kakšnega konja jahate, preskakujete ovire, koliko, imate izpite..itd.

Na tej temi se nasploh pogovarjamo o konjih in vse v zvezi z njimi ;*

**Preskakovanje ovir je zahtevna disciplina, ki zahteva popolno sodelovanje konja in jahača, saj v nasprotnem primeru lahko pride do poškodb – konj se lahko pred oviro ustraši in ustavi ter vrže jahača s sebe. Pri preskakovanju se izrazi konjeva moč in njegovo zaupanje v jahača, da ga bo varno pripeljal preko ovir. Poleg moči in fizične pripravljenosti mora imeti konj tudi veselje do skakanja. Jahač pa mora poskrbeti, da neprestano nadgrajuje svoje znanje ter izboljšuje občutek za konja.

Tekmovanja in točke
Tekmovanje se ocenjuje s točkami, ki jih konj doseže s čistimi preskoki ovir – v primeru, da konj oviro podre, dobi kazenske točke – ter da z ovirami opravi v čim krajšem, predvsem pa predpisanem času. Če se konj pred oviro ustavi ali ustraši, dobi štiri kazenske točke, če to ponovi dvakrat, je diskvalificiran. Prav tako je diskvalificiran, če pade ali vrže jahača s sebe. Če se konj ovire dotakne, ampak ne podere prečke, ne dobi kazenskih točk. V nasprotnem primeru, če prečko podere s prednjimi ali zadnjimi nogami, ali če stopi v bazen z vodo, dobi štiri kazenske točke. Kazenske točke dobi tudi, če prekorači predpisani čas.

Ovire
Preskakovanje ovir se odvija na parkurju z ovirami, ki vključujejo vertikalne, horizontalne ter dvojne in trojne kombinacije ovir, ter mnoge zavoje in spremembe smeri. Ovire so barvite ter domiselno postavljene. Tehnično zahtevnejši parkurji obsegajo ovire različnih težavnostnih stopenj, običajno vključujejo tudi bazen z vodo in visoki zid. Na najprestižnejših Grand Prix tekmovanjih morajo konji in jahači premagati od 10 do 16 ovir, ki so lahko visoke do 1,6 metra ter široke do dveh metrov.

Oprema jahača
Na tekmovanjih morajo jahači nositi predpisano obleko, ki vključuje čelado, visoke škornje, bele, bež ali svetlo rjave hlače, suknjič temne barve, elegantno belo srajco, kravato ali metuljček ter običajno tudi ostroge in usnjene rokavice.

Preskakovanje ovir v Sloveniji
Na državnem nivoju je organiziranih kar nekaj tekmovanj v preskakovanju ovir, tečaje preskakovanja ovir pa podobno kot pri dresuri ponujajo redki konjeniški klubi, ki jih boste najlažje poiskali kar na spletu. Cena individualne ure preskakovanja ovir znaša od 30 do 40 evrov.

Hodiš v jahalno šolo?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

14. julij 2013
Tukaj tudi intervjuvamo jahače z licenco, včasih jih določim jaz, lahko pa mi tudi napišete po zasebcu.
14. julij 2013
Jaz jaham konje že dolgo(stara sem 14, letos bom 15), in sicer slovenske hladnokrvne, westrn stil<3 ne hodim v šolo jahanja saj se mi zdi da če si samouk se s konjem lahko bolj povežeš, če se nečesa ne naučiš hitro lahko delaš na isti stvari dneve, tedne, mesece...
14. julij 2013
u100166
u100166
Jaz jaham ze od svojega 3 leta. Trenirati jahanje pa sem zacela lansko leto na taboru. Imam tudi svojega konja.
17. julij 2013
Js pa jaham priblizno 4-5 let.ne kaham lih v klubu ampak pr eni k je s.p.
Pac mogoce se naucim mau manj kt bi se v klubu sam je pa zlo prijazna istruktorca pa konji so tut zlo zlo zlo uredu.
Drgac pa nisem se preskakovala ovir ampak bom zdej avgusta delala jahaca 1, izpitne pole sem pa ze napisala
22. julij 2013
Jaz jaham od četrtga leta naprej... Jaham na ranču Ložar, kjer sem edina z angleškim stilom.
Preskakujem ovire, jaham angleško polnokrvno kobilo (stara je 6 let in sm jo sama izšolala).
Narjena mam izpita 1 in 2, trenutno pa nisem v nobeni jahalni šoli. Hehe, sama svoj gospodar
Če bi pa še kej radi vedl, pa kr uprašite
23. julij 2013
u100166
u100166
A jahas na rancu KK Lozar v Studi v Domzalah?????
23. julij 2013
Jap... Zakaj?
24. julij 2013
u100166
u100166
zato ker sem jaz tut! sam se je moja trenerka katja preselila na drug ranc
24. julij 2013
u100166
u100166
нттρ://ωωω.ιgяєΙ2Э.cσм/ƒσяυм/тємα/αмєяιcα-ѕ-ηє-т-тσρ-мσ∂єℓ/ƼףΙбƼ/Ι
✰ ѕσяу,∂α ѕмєтιм
✰ ѕαм נє ησν тσρ мσ∂єℓ
✰ ιη ηυנησ ѕє мσяαѕ ρяιנανιтι
✰ ιη cє ѕє тι ηα мσנσ тємσ ѕє נαz ηα тνσנσ
✰ ρℓιѕ!
25. julij 2013
ja, sej vem... Če se spomnš jaham kobilo Luno, una z tisto belo črto... zdej je pa Katja tm pr Meti Pirnat Radovič, ane - to je par ulc stran od mene
25. julij 2013
A pozna ktera jahalni klub Kasco Svečina? Kak se vam zdi? Js sm bla enkrat tam na tekmi pa se mi je ful fajn zdelo )
25. julij 2013
Jst jaham 1 leto in sicer pri klubu Islandski konji Trnje. Tam imajo islandske konje. Izpit bi lahko šla letos delat ampak gremo ravno takrat na morje. Pa tm se učimo tud tolt in pas... Jst znam toltat
29. julij 2013
hey, jz mam dva konja princess in spring<3.tekmujem v p. ovir in jaham v KKCpri škofji vasi
26. november 2013
u100166
u100166
kako je tekmovat? mene to ful zanima. maš že kakšen pokal,medaljo?
29. november 2013
hey ja imam 6 medalj 1 pokal in najman 15 rozet. tekmovati je super in moreš imeti dobrga konja ki mu zaupaš
29. november 2013
u100166
u100166
Waw!!!!!! Čestitam!
30. november 2013
u100166
u100166
Kok visok pa preskakuješ? 110 cm....?
30. november 2013
hvala ja do 120 cm na tekmovanji drugač več
30. november 2013
O super. Jaz sem zdele začela že z 160 cm
03. december 2013
omg prav na tekomovanjih al kr tak. jz sn sam doma parkat probala
03. december 2013
Na tekmovanjih+plus kr tak
03. december 2013
FUL DOBER
04. december 2013
u158304
u158304
Js jaham že 5 let.Zdaj sem učiteljica jahanja.Tekmujem 2 leti.Jaham western,preskakujem,špansko,endurnce,angleško,polo,...
Preskakujem do 230cm.
07. december 2013
u100166
u100166
Do 230 cm!!!!! O,bravo!!!! Jst si ne upam več od 130 cm!!!!!!
07. december 2013
u100166
u100166
*do
07. december 2013
ღʟᴏʀɪ45ღ hahahahahahhahaha Lori dafuck? *
Honey, pr 12ih ne morš bit učiteljica jahanja, in pr 12 niti ne smeš preskakovat 230cm honey. Pravila so pravila.
Prvo se prepričaj in malo preglej ko pa se nekaj važiš in izmišljuješ okej?
Hvala *
Ta tema ni za laganje!!
09. december 2013
u158304
u158304
Dej ti mal nehej pamet solit.Ja sem učiteljica jahanja.Pa mam konje ki so visoki čez 180cm.In so za preskakovat.Če hočš še kej pamet solit pa kr na zs napiš
10. december 2013
Drgač ma мяѕ. иιкα мαℓιк prou.pr 12 letih tok tko al tko ne morš preskakvt pa je loh konj velk tut več k 2 metra.Pa tut če bi že tok visok preskakvala nebi mogla zravn dela še tok velik drugih stvari ampak bi res mogla skor sam skakat.
10. december 2013
* ne morš tok velik preskakvt
10. december 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg