u234767
u234767
haha jutri pride 3. poglavje
03. avgust 2018
Next
05. avgust 2018
u234767
u234767
Vredu 3. poglavje:
06. avgust 2018
u234767
u234767
Tretje poglavje:
•Prijateljski piknik

Sprehajala sem se ob morju in opazovala metulje, ki so letali s cveta na cvet, opazovala sem njihova pisana krila in kako elegantno letijo. Kar naenkrat sem zagledala čudovit prizor. Štirje prelepi pisani metulji, ki so se spustili na isti cvet. Izgledalo je kot, da imajo piknik. Hitro sem potegnila fotoaparat na plano in fotografirala ta čudovit prizor. Nekaj časa sem opazovala fotografijo potem pa me je prešinila ideja. "Naredila bom piknik prijateljstva in povabila vse svoje prijateljice," sem vzkliknila, "cel dan se bomo lahko smejale in zabavale in klepetale!" Nekaj časa sem brez razloga opazovala morje in kar nakenkrat sem dobila še eno idejo. "To bi bil lahko piknik na morju," sem rekla "na ladjici!" Hitro sem vzela telefon in prijateljicam sporočila, da bomo imeli piknik na morju in da se ob 16:00 dobimo pred mojo vilo. Potem sem se spomnila, da moram rezervirati ladjico. Hitro sem odhitela rezervirati ladjico in ugotovila, da je možnost ravno od 16:15 do 20:30. Popoln čas! Hitro sem plačala in odhitela domov, da povem mami od kdaj do kdaj me nebo in zakaj. Komaj sem dočakala, da bo ura 16:00 in ob 16:05 smo bile že vse zbrane. Ravno pravi čas, saj smo rabile še pet minut do ladjice. Na moje presenečenje so tudi prijateljice prinesle prigrizke, čeprav sem hotela, za vse poskrbeti jaz. Pa smo odplule. Pogovarjale smo se o raznih stvareh, se šli razne igrice s papirjem, se smejale in se (v glavnem) zabavale. Proti koncu sem jim rekla: "Hvala, da sta prišle! Zelo ste mi polepšale dan. Še posebej, ker mi je bilo grozno dolgčas." Izvlekla sem sliko metuljev, ki sem jih slikala ob sprehodu. Ja sprintala sem jo samo za moje prijateljice. Vsaki sem dala eno sliko in spet spregovorila: "Predstavljate si, da smo te metulji mi. Tako smo si različne, a smo vseeno enake. Nobena ni popolna," pogledala sem jih, "ampak vas imam še vedno rada kot prijateljice." Trenutek tišine. Ne prenesem tišine, zato sem nadaljevala: "Tudi jaz nisem popolna," zasmejale smo se. Valentina je rekla: "Emma, to je tako čudno in smešno slišati od tebe." "Kaj češ, nihče ni popoln, to velja tudi zame, le da še ne vemo na kateri način nisem popolna. Bom že ugotovila." Sem ji odgovorila. Preostanek večera smo se smejali se pogovarjale in zabavale. Bil je odličen dan. Na poti domov smo se s težkim srcem polovile. Nekako se mi je zdejlo kot, da jih ne bom več videla. No kaj pa veš, življenje je polno presenečenj.
06. avgust 2018
u234767
u234767
Kakšen Next?
07. avgust 2018
u234767
u234767
•••••••••••••••••••••*Emmin Dnevnik*••••••••••••••••••••••
V moji sobi sem preverjala katere stvari za šolo moram še kupiti, ravno, ko mami udre v mojo sobo in vzklikne: "Poroka bo jutri!" "To ni vredu!!!" Skoraj zavpijem nanjo. "Že danes popoldne izberemo jedi in oblačila, jutri eno uro pred poroko pa se gremo urejati," reče mami "res sem morala vse priče obvestiti o novem urniku za urejanje in
[c]VSE[/c] goste (Torej 60 gostov) obvestiti, da je datum poroke prestavljen. Ampak tako je še najbolje. Z tvojim očijem imava načrte za vnaprej in sva se zmenila, da bo tako najbolje. Vse je že vrejeno. Ob 13:30 se bojo začele priprave." Nekaj časa sem bila tiho potem pa sem rekla: "Vse mi je jasno, samo kakšne načrte imata z očijem?" Mami je skomignila z rameni in mi s tem dala vedeti, da je skrivnost. Sovražim jih. Ko je mami odšla sem si zamrmrala: "Neverjetno! Že jutri je poroka. To ni prav. Jutri sem naneravala obiskati azil. Bom pač naredila to zelo zgodaj zjutraj. Se bo že nekako speljalo." Čakala sem na priprave. Že ob 13:15 smo z mami čakali pred vilo. Prvi sta prišli Valentina in njena mama. Še pred 13:25 smo bili vsi zbrani. Prvo smo odšli na izbiro hrane. Izbrali smo nekaj ogabnih jedi in polno dobrot. Potem smo izbrali obleke. Mami je izbrala obleko bledo rožnate barve, ki se je prelivala v belo, jaz sem vzela bež z zlatimi obrobami in poševnimi valovitimi trakci, Valentina je izbrala temno modro oblekico, Lily in Liza sta imeli tesni rjavoi obleki, ki ju delata bolj suhi ostale pa me niso brigale. Po mojem mnenju sm jaz in mama imeli najboljše in najlepše obleke. Domov smo odšli šele ob 22:43 in ko smo se poslovili sem spet imela občutek, da juh vidim zadnjič. Zakaj?
07. avgust 2018
u234305
u234305
Oprosti za tako pozen komentar!

Next! Tisto, kar si napisala o metuljih se mi je zdelo zelo lepo napisano! ^^
08. avgust 2018
Next!
08. avgust 2018
u234767
u234767
hvala obema
08. avgust 2018
Next!
10. avgust 2018
u234767
u234767
hvala Next oride naslednji teden
10. avgust 2018
Next!
10. avgust 2018
u234767
u234767
hvala se 1 Next?
10. avgust 2018
u234767
u234767
Iiii novi Next!!! Končno!
No pa smo dočakali. Dan poroke. Čeprav je mami rekla da naj bi bila poroka pred petimi nevi se je na koncu vseeno odločila, da bo tri dni pred mojim rojstnim dnevom. Torej danes. Čez eno uro se z družicami zberemo pred mojo vilo in se gremo urejat. Kul. Ravno odhajam iz kuhinje. Sestradana sem bila, zato sem morala nekaj prigrizniti. Hodila sem proti sobi in šla mimo očijeve sobe za sestanke. Slišala sem mami, ki je omenila Slovenijo. Ustavila sem se. Malo se prisliškovala. Oče je omenil neko hišo in sosesko in naše sosede. Slišala sem še dva glasova in ko sem pogledala skozi ključnavnico sem ugotovila, da pri sestanku sodelujeta tudi Valentinina starša. Valentinina mama je rekla: "Pa Emma in Valentina? Kdaj jima bomo povedali?" Kaj nama bojo povedali? "Po Emminem rojstnem dnevu bosta zvedeli." Je rekel oče. Odšla sem naprej proti moji sobi. Ko sem prišla v sobo sem vzela telefon in poklicala Valentino. Javila se je: Halo, Em. Kaj dogaja?" "Hej. Pridi k meni prosim. In pohiti. Nekaj pomembnega ti moram povedati." Sem rekla in prekinila. Prišla je čez dobrih deset minut. Povedala sem vse kar sem slišala. Valentina je ravno rekla: Em, kaj pa, če bi..." V sobo je stopil oči. "Hej Valentina, si prišla malo na obisk k Emmi? Kako sta?" Je vprašal. V en glas sva se zlagali: "Super!" Odšel je. Res nisem bila super. Kakšni plani so v zvezi z Slovenijo in sosedi in sosesko? Tole mi ni bilo všeč. Kaj nam prikrivajo starši? Tole bom ugotovila. "No kaj si že začela govoriti preden je oči prišel?" Sem vprašala Valentino. "Nič, nič." Je rekla.
Pohvale?
Next?
Bi kdo posvečen Next?
13. avgust 2018
u234767
u234767
•••••••••••••••••••••*Emmin dnevnik*••••••••••••••••••••••
Po poročnem dnevu smo se tako zabavali, da nisem imela časa pisati v dnevnik. Z prijateljicami smo hodile na sladoled, tortico, pijačo... Res smo se imele lepo. Dva dni po poroki me je mami vprašala: "Bi šle skupaj na sladoled? Z očijem imava zadnje čase veliko dela, zato nisva imeli časa samo za naju." Ko je omenila delo z očijem, sem se spomnila, da moram odkriti njihove načrte. V odgovor sem ji pokimala. Mogoče mi bo pa kaj več povedala o tem, kaj imata z očijem v načtrih. Odšle sva v mojo najljubšo slaščičarno. Naročila sem sladoled z okusom piškotka in karamele. Z mami sva lizale sladoled in sedele na klopi. "Emma, kako bi bilo če bi imela Valentino za sosedo?" Je vprašala mami. Valentinina vila, je bila od moje odaljena skoraj kilometer. Vendar takrat nisem preusperjala pozornosti na vprašanje. Vedela sem, da mami govori o tistem ,kar nameravata z očijem in Valentininimo staršil. Nato sem se spomnila, da bi morala odgovoriti na vprašanje. "Zelo bi bila vesela! Z Valentino bi se lahko vsak dan družili in nebi rabili šoferja zato!" Sem vzkliknila tako glasno, da je par turistov kar zazijalo vame. Namenila sem jim grd pogled in se posvetila mami. Nič ni rekla. VmČez nekaj čase je zamenjala temo pogovora, potem, pa sva šli domov. Zelo sem bila razočarana, ker nisem izvedela kaj več. Takrat se mi ni posvetilo kaj mami musli z Slovenijo in sosesko in Valentino.
17. avgust 2018
u234767
u234767
Peto poglavje:
•Moj rojstni dan

Danes je popolnoma moj dan. Moj najboljši dan. Danes, 16.8. 2018, je moj rojstni dan! Zbudila sem se ob 13:43 in poležavala še približno pol ure. Ker to sem pač jaz. In danes sem lahko bila še pisebej jaz. Ko sem končno vstala sem prvo odšla na zajtrk. Palačinke, njam! Mami in oči sta mi čestitala. Mami mi je ta darilo dala prekrasno belo majčko z žepkom in kolibrijem z cvetovi. Zahvalila sem se ji in jo objela. Oči mi je dal za darilo obesek za ključe na kateremu je bil napis Najboljša HČERKA NA SVETU. Tudi njemu sem se zahvalila in ga objela. Odločila sem se, da danes nebom praznovala s prijateljicami, celo z Valentino ne. Danes bo dan za mene, očija in mami. Oči je v hotelu vzel dela prost dan. Najprej smo odšli na tortico in sok. Potem sta me starša peljala na sladoled. Ta dan je bil popoln. Odpeljali so me v knjigarno, kjer sem si kupila knjižico z naslovom Zgodba mojega življenja, potem pa še v trgovino z obutvijo. kjer so mi kupili čevlje, ki jih od nekdaj želim imeti. Čeprav sem imela v mislih nekaj res odličnega za ta dan, sem ugotovila, da je lahko še bolje. Z mami in očijem.sem se ves čas smejalacin zabavala. Konec dneva mi je mami podala nahrbtnik in rekla: "Em, tukaj imaš kopalke, pridi, gremo na morje!" "Na morje? Res? Za moj rojstni dan? Hvala mami in oči! To je noro dobro!!!" Čez pol ure smo že bili na morju. Čofotala sem in čofotala. Delala sem stoje, kolesa, prevale, salte in še mnoge druge stvari. Ta dan res nebi mogel biti boljši. Telefon sem pustila doma, da me rojstnodnevne čestitke nebi ometale. A to sem morala obžalovati, saj sem ob prihodu domov videla 136 sporočil, samo za moj rojstni dan. No ta dan pa je bil res the best!
Pohvale?
Teorije?
Next?
Bi kdo posvečen Next?
17. avgust 2018
u234305
u234305
Jaz pa zelo ne maram morja (plavanja). Tudi bazeni mi niso nič bolj všeč
Oprosti za pozen Next. Sem brala en kup drugih zadev za nazaj in sem tole zgrešila. X)
17. avgust 2018
u234767
u234767
Sej jst tud ne, sm a ni point da zivis v Benetkah to da tam zivis zarad morja?
17. avgust 2018
neext
17. avgust 2018
u234767
u234767
A bi kera povecen Next?
17. avgust 2018
u236745
u236745
Ok tko, malo sem mislila opustiti to zgodbo, samo ker na Wattpadu nemoten objavljati nekaj časa bom tukaj no pa gremo, Next, uspelo mi bo

P.S.: Samo, da veste, ne bom več pisala Emin dnevnik aja. prosila bi vas, da se zamenjate, Emma in njene sošolke so zdaj stare 16/17 in ne 9/10

Šesto poglavje:
- Skrivnosti skoraj odkrite

Danes, bi bil čisto normalen dan?, če nebi mami imela namena narediti celo zmedo zaradi boge skrite skrivnosti. No ja, ravno smo zajtrkovali. "Khm, prosim za posluh," je rekla mami, "rada bi, da se lepo uredite, saj popoldne pride Valentina z starši na kosilo." Čudno, mami nikoli ne komplicira, ko gre za Valentinino družino. To postaja vse bolj čudno! No ja, ko smo pojedli zajtrk sem hotela iti na sprehod do parka, pa je mami rekla, da do prihoda Valentine z njeno družino, ne gre iz hiše nihče. Zabičala mi je: "Do zdaj sem te lahko razvajala, zdaj pa je čas, da začneš upoštevati pravila. V svojo sobo pojdi brat. To je ukaz!" Nejevoljno sem se odpravila v sobo, seveda pa nisem začela brati, vzela sem tablico in se začela dopisovati z Valentino.
*
VALENTINA

Zelo sem se razveselila Emminega sporočila. Pogovarjali sva se ko je ona kar na enkrat vprašala:
'hej, a veš da pridete k nam na kosilo?'
'jaaa, mami mi je govorila o tem. zelo čudno se je obnašala?!' sem ji odgovorila.
'aaa, čudn. ej morm it, mami prihaja. rekla mi je da berem jst pa se v s čs s rabo dopisom. cauci, vidva!'
'a ajoj, čauu bby!'
Tako nekako je izgledal najin pogovor. Kmalu je minil čas, medtem, pa se mi Emma ni nič javila. Mami me je poklicala, mi rekla naj se preoblečem v nekaj lepega potem pa gremo k Emmi. Oblekla sem nekaj, ker mi je bilo še najbolj vseč, nekako tako izgleda:
https://goo.gl/images/Dvc7i6
No pa smo se odpravili. Prišli smo k Emmi domov. W. O. W. Emmin outfit je bil izven njenega stila. Kot, da bi se kmečko dekle poizkusilo obleči moderno. Ampak, saj to ni pomembno. Upam. Za njo ne izgleda tako.
*
EMMA

Valentina je prišla. Objeli sva se. Dolgo se nisva videli, zato sem jo že pogrešala. Ko sem videla valentinin izraz, ko je videla moja oblačila se nisem mogla zadržati, da nisem planila v smeh. Tako je izgledala ta modna polomija:
https://goo.gl/images/zJExfC

"Vem, vem, grozno sem oblečena. Ampak saj tebi ni pomembno, ne?" sem rekla.
Prikimala je in se zasmejala. Odšli sva v mojo sobo in tam bili do kosila. Ko sva pojedli kosilo, so naju starši čudno pogledali. Videla sem, da me je pogledala. To se mi ne zdi vredu. Kaj se dogaja?
Teorije?
Pohvale?
Next?
Posvetim komu Next?
05. oktober 2018
Njekst
07. oktober 2018
u236745
u236745
hvala, se gdo pllsss
07. oktober 2018
u236818