u215961
u215961
The Shannara Chronicles
COLONIA
29. november 2016
u215961
u215961
THE EDGE OF SEVENTEEN
29. november 2016
u215961
u215961
She's (perfect) life
29. november 2016
u215961
u215961

'Življenje se ji jeobrnilo na glavo. Nič ni po starem, vse je sesuto, zmleto v prah. Ampak njej ni vzelo volje do življenja. Še vedno živi naprej. A z hudimi ranami, ki se nikoli ne bodo zacelile.''
29. november 2016
u215961
u215961
Zares me je malo skrbelo, zakaj je želel tako hitro oditi. Še hvala nisem mogla reči. Odšla sva proti izposojevalnici avtomobilov. Če mislite, da to ne obstaja, vam povem, da obstaja. Ko sva hodila sva bila čisto tiho. Niti za roke se nisva držala, kot se vedno. Malo pa je bilo krivo tudi, ker sva bila obložena s kovčkoma. Matic je hodil nekaj metrov pred menoj. Hodil je z isto distanco in veliko hitreje kot jaz. Ko sva le prišla do izposojevalnice. Matic je stopil k izposolje
29. november 2016
u215961
u215961
Zares me je malo skrbelo, zakaj je želel tako hitro oditi. Še hvala nisem mogla reči. Odšla sva proti izposojevalnici avtomobilov. Če mislite, da to ne obstaja, vam povem, da obstaja. Ko sva hodila sva bila čisto tiho. Niti za roke se nisva držala, kot se vedno. Malo pa je bilo krivo tudi, ker sva bila obložena s kovčkoma. Matic je hodil nekaj metrov pred menoj. Hodil je z isto distanco in veliko hitreje kot jaz. Ko sva le prišla do izposojevalnice. Matic je stopil k izposojevalcu, ter mu pokazal osebno izkaznico in vozniški izpit. Izposojevalec je bil kar malo dvomljiv, ali mu posodi avto ali ne. To je bilo zaradi starosti. A je, hvala bogu, kmalu popustil.
Usedla sva se v avtomobil, Matic je brez besed vžgal avto. Jaz sem ga prijela za roko, ta pa je nemudoma ugasnil avtomobil. ''Nekaj te muči..'' sem zašepetala. Stisnil je mojo roko. Vedela sem, da je nekaj narobe. ''Kaj je narobe?'' sem vprašala. ''Veš, nisem samo jaz od volkodlakov, obstajajo tudi drugi...'' je rekel s tresočim glasom. ''Res? Zakaj se jim ne pridružiš?'' sem vprašala. ''Ne razumeš..'' je povedal z otožnim glasom. Gledal je nekam v daljavo. Z drugo roko sem mu obrnila pogled, da me je moral pogledati. ''Če mi boš povedal, bom razumela..'' ''V redu, bom.'' je rekel in mi podaril nasmeh. ''Volkovi se ne maramo med samo, dobesedno.
29. november 2016
u215961
u215961
Hvala za nexte...
....................................................................................................................
Zares me je malo skrbelo, zakaj je želel tako hitro oditi. Še hvala nisem mogla reči. Odšla sva proti izposojevalnici avtomobilov. Če mislite, da to ne obstaja, vam povem, da obstaja. Ko sva hodila sva bila čisto tiho. Niti za roke se nisva držala, kot se vedno. Malo pa je bilo krivo tudi, ker sva bila obložena s kovčkoma. Matic je hodil nekaj metrov pred menoj. Hodil je z isto distanco in veliko hitreje kot jaz. Ko sva le prišla do izposojevalnice. Matic je stopil k izposojevalcu, ter mu pokazal osebno izkaznico in vozniški izpit. Izposojevalec je bil kar malo dvomljiv, ali mu posodi avto ali ne. To je bilo zaradi starosti. A je, hvala bogu, kmalu popustil.
Usedla sva se v avtomobil, Matic je brez besed vžgal avto. Jaz sem ga prijela za roko, ta pa je nemudoma ugasnil avtomobil. ''Nekaj te muči..'' sem zašepetala. Stisnil je mojo roko. Vedela sem, da je nekaj narobe. ''Kaj je narobe?'' sem vprašala. ''Veš, nisem samo jaz od volkodlakov, obstajajo tudi drugi...'' je rekel s tresočim glasom. ''Res? Zakaj se jim ne pridružiš?'' sem vprašala. ''Ne razumeš..'' je povedal z otožnim glasom. Gledal je nekam v daljavo. Z drugo roko sem mu obrnila pogled, da me je moral pogledati. ''Če mi boš povedal, bom razumela..'' ''V redu, bom.'' je rekel in mi podaril nasmeh. ''Volkovi se ne maramo med samo, dobesedno...''
.....................................................................................................................
Vam je všeč?
Mene ne bo jutri, pojutrišnjem in po pojutrišnjem nič gor. Tako, da bo Next napisal moj brat. Upam, da bo v redu Next...
29. november 2016
u215961
u215961
Kot ste najbrž že videle ta Next pišem jz, brat od glavne pisateljice te teme. da ne bo kakih težav pišem iz njenega računa. gotovo bo kje kakšna vejica preveč al premal, tako da plis jih spreglejte.
...............................................................................................................
-----Matic---------------------------------------------------------------------------------------------------
»Razumem.« je rekla. »Hvala...« sem rekel in dodal:»Si lačna?« »Ne.« je rekla. »Žejna?« sem spet vprašal. Ona pa je napol v smehu odvrnila:»Ne.« »Okey.« sem rekel. Že sem hotel obrniti ključ za vžig avtomobila, me je Sara ujela za rokav. Ključ sem nemudoma spustil. Skoraj bi padel na dno avtomobila. Objel sem jo kot še nikoli. Še sam ne vem zakaj sem to storil. Prijela me je za roko in poljubila. Imela sva ves čas na svetu. Sara je splezala name in tako se je odvijalo v dogodkih, ki niso bili še nikoli izpeljani med nama. Nakar pa je mimo najinega avtomobila, po resnici izposojenega avtomobila, pripeljal tovornjak. Oba sva poskočila. Imela sva srečo, da je odpeljal stran...
...............................................................................................................
Kaj se bo zgodilo? Ko je ta premi govor je uporabljen »«. Upam, da je ok. 2 nexta
30. november 2016
u215961
u215961
Kot ste najbrž že videle ta Next pišem jz, brat od glavne pisateljice te teme. da ne bo kakih težav pišem iz njenega računa. gotovo bo kje kakšna vejica preveč al premal, tako da plis jih spreglejte.
-----Matic---------------------------------------------------------------------------------------------------
»Razumem.« je rekla. »Hvala...« sem rekel in dodal:»Si lačna?« »Ne.« je rekla. »Žejna?« sem spet vprašal. Ona pa je napol v smehu odvrnila:»Ne.« »Okey.« sem rekel. Že sem hotel obrniti ključ za vžig avtomobila, me je Sara ujela za rokav. Ključ sem nemudoma spustil. Skoraj bi padel na dno avtomobila. Objel sem jo kot še nikoli. Še sam ne vem zakaj sem to storil. Prijela me je za roko in poljubila. Imela sva ves čas na svetu. Sara je splezala name in tako se je odvijalo v dogodkih, ki niso bili še nikoli izpeljani med nama. Nakar pa je mimo najinega avtomobila, po resnici izposojenega avtomobila, pripeljal tovornjak. Oba sva poskočila. Imela sva srečo, da je odpeljal stran...
-----Sara-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Skoraj bi me kap. Voznik tovornjaka naju k sreči ni opazil. Skoraj sem se ugriznila v jezik. Malo sem se odmaknila od Matica. K sreči ni odmaknil roke, česa sem se najbolj bala.
Kaj se bo zgodilo? Ko je ta premi govor je uporabljen »«. Upam, da je ok. 2 nexta
30. november 2016
u215961
u215961
»Razumem.« je rekla.
»Hvala...« sem rekel in dodal:»Si lačna?«
»Ne.« je rekla.
»Žejna?« sem spet vprašal.
Ona pa je napol v smehu odvrnila:»Ne.«
»Okey.« sem rekel.
Že sem hotel obrniti ključ za vžig avtomobila, me je Sara ujela za rokav. Ključ sem nemudoma spustil. Skoraj bi padel na dno avtomobila. Objel sem jo kot še nikoli. Še sam ne vem zakaj sem to storil. Prijela me je za roko in poljubila. Imela sva ves čas na svetu. Sara je splezala name in tako se je odvijalo v dogodkih, ki niso bili še nikoli izpeljani med nama. Nakar pa je mimo najinega avtomobila, po resnici izposojenega avtomobila, pripeljal tovornjak. Oba sva poskočila. Imela sva srečo, da je odpeljal stran...
-----Sara-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Skoraj bi me kap. Voznik tovornjaka naju k sreči ni opazil. Skoraj sem se ugriznila v jezik. Malo sem se odmaknila od Matica. K sreči ni odmaknil roke, česa sem se najbolj bala.
»Misliš...« je rekel. Gotovo je misli, da bi bilo bolje če bi se odpeljala naprej.
Kaj se bo zgodilo? kaj je hotel povedati s misliš? ko je ta premi govor je uporabljen »«. Upam, da je ok. 2 nexta
30. november 2016
u215961
u215961
Hvala za nexte. Zopet je vse normalno, mislila sem da se bo tisto zavleklo več dni. Ampak dobra novica, da se ni.
....................................................................................................................
''Kaj misliš?'' sem vprašala. ''Kaj?'' je butasto odvrnil. Halo? Ali ne ve, da ga sprašujem o tistem misliš..? Joj, no zakaj je treba vse razlagati. ''Kaj si mislil?'' sem malo zadirčno vprašala, ker mi je bilo zares že dosti tega. ''Amm, ne vem..'' je rekel. Ne vem? Učiteljica za slovenščino bi že kričala nanj. Amm, ne vem kakšen je to odgovor? Butast. ''Že prav..vem, da nočeš povedat..'' sem zelo tiho zašepetala. ''Nič ni,'' je rekel z napetim glasom ter obrnil ključ in vžgal avto. Potem nisva nič govorila. Peljala sva se brez besed, samo avtomobil je nekajkrat 'zakašljal', ker je bil že v letih. Bilo je že malo bedno, 15 minut niti enega izgovorjenega zvoka.
Žal je kratek, ker je šola itd. Mogoče nekaj časa ne bo nexta...
1. Kaj se bo zgodilo na poti?
2. ŽELI KATERA POSVEČENEGA?
01. december 2016
u215961
u215961
Hvala za nexte. Zopet je vse normalno, mislila sem da se bo tisto zavleklo več dni. Ampak dobra novica, da se ni.
''Kaj misliš?'' sem vprašala. ''Kaj?'' je butasto odvrnil. Halo? Ali ne ve, da ga sprašujem o tistem misliš..? Joj, no zakaj je treba vse razlagati. ''Kaj si mislil?'' sem malo zadirčno vprašala, ker mi je bilo zares že dosti tega. ''Amm, ne vem..'' je rekel. Ne vem? Učiteljica za slovenščino bi že kričala nanj. Amm, ne vem kakšen je to odgovor? Butast. ''Že prav..vem, da nočeš povedat..'' sem zelo tiho zašepetala. ''Nič ni,'' je rekel z napetim glasom ter obrnil ključ in vžgal avto. Potem nisva nič govorila. Peljala sva se brez besed, samo avtomobil je nekajkrat 'zakašljal', ker je bil že v letih. Bilo je že malo bedno, 15 minut niti enega izgovorjenega zvoka. Gledala sva v prazno ceste, ki je bila prazna za to uro. Zdelo se mi je kot, da se samo midva peljeva naokoli. Samo midva. Niti ene žive duše ni bilo nikjer. Če bi bilo vsaj malo svetlo bi z veseljem opazopvala naravo, ki je bila tam zelo bujna. A žal nimam nočnega vida, kot ga imajo mačke ter sove. Matica pa tema prav nič ni motila. Ja, seveda ker je on volkodlak. Vse bi dala da bi bila tudi jaz...
01. december 2016
u215961
u215961
''Kaj misliš?'' sem vprašala. ''Kaj?'' je butasto odvrnil. Halo? Ali ne ve, da ga sprašujem o tistem misliš..? Joj, no zakaj je treba vse razlagati. ''Kaj si mislil?'' sem malo zadirčno vprašala, ker mi je bilo zares že dosti tega. ''Amm, ne vem..'' je rekel. Ne vem? Učiteljica za slovenščino bi že kričala nanj. Amm, ne vem kakšen je to odgovor? Butast. ''Že prav..vem, da nočeš povedat..'' sem zelo tiho zašepetala. ''Nič ni,'' je rekel z napetim glasom ter obrnil ključ in vžgal avto.
Potem nisva nič govorila. Peljala sva se brez besed, samo avtomobil je nekajkrat 'zakašljal', ker je bil že v letih. Bilo je že malo bedno, 15 minut niti enega izgovorjenega zvoka. Gledala sva v prazno ceste, ki je bila prazna za to uro. Zdelo se mi je kot, da se samo midva peljeva naokoli. Samo midva. Niti ene žive duše ni bilo nikjer. Bila je gosta megla, kar malo strašljivo.
Če bi bilo vsaj malo svetlo bi z veseljem opazovala naravo, ki je bila tam zelo bujna. A žal nimam nočnega vida, kot ga imajo mačke ter sove. Matica pa tema prav nič ni motila. Ja, seveda ker je on volkodlak. Vse bi dala da bi bila tudi jaz...

01. december 2016
u215961
u215961
Premamil me je spanec. Spim (x'd). Zaslišala sem nek zvok, ki me je tudi zbudil.
Nekaj ali nekdo je skočil na steho avtomobila. Matic je nenadoma zavil in zabremzal (nwm kako se pravilno reče, mogoče zavrl). Ta nekdo je treščil na vetrobransko (sprednje) steklo. Jaz sem skoraj zlezla v sedež od strahu, seveda ne dobesedno.
Matic je samo gledal nepremično. Zdelo se je kot, da nekaj tuhta. A to je moralo biti zelo zapleteno, da je kar okamnel.
Ta nekdo je imel dolg rep, ušesa, kremplje...S kremlji je podrsal po steklu, prav videle so se zareze. Najbrž je imel zelo ostre kremplje. Zdaj govorim kot, da že vem kdo je ta stvor ali žival.
Stvor se je obrnil proti nama in se zazrl v moje oči. Ugotovila sem da je VOLKODLAK!!!! Njegove rdečkaste oči so zrle vame. Matic je pograbil mojo roko in....
-----Matic--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prijel sem jo za roko in rekel:'' Ne glej v njegove oči!'' V bistvu sem kar zakričal. Povlekel sem jo za roko in odprl vrata avtomobila. Stekla sva ven na prosto. Na prostost ravno ne, tudi na varno ne. Volkodlak se je pognal za nama in....
02. december 2016
u215961
u215961
Hvala za nexte. Ta Next sem pisala v šoli, seveda na list. Med uro angleščine, ker so bolj ali manj naše učiteljice lene in sploh ne opazujo kaj delamo
Premamil me je spanec. Spim (x'd). Zaslišala sem nek zvok, ki me je tudi zbudil.
Nekaj ali nekdo je skočil na steho avtomobila. Matic je nenadoma zavil in zabremzal (nwm kako se pravilno reče, mogoče zavrl). Ta nekdo je treščil na vetrobransko (sprednje) steklo. Jaz sem skoraj zlezla v sedež od strahu, seveda ne dobesedno.
Matic je samo gledal nepremično. Zdelo se je kot, da nekaj tuhta. A to je moralo biti zelo zapleteno, da je kar okamnel.
Ta nekdo je imel dolg rep, ušesa, kremplje...S kremlji je podrsal po steklu, prav videle so se zareze. Najbrž je imel zelo ostre kremplje. Zdaj govorim kot, da že vem kdo je ta stvor ali žival.
Stvor se je obrnil proti nama in se zazrl v moje oči. Ugotovila sem da je VOLKODLAK!!!! Njegove rdečkaste oči so zrle vame. Matic je pograbil mojo roko in....
-----Matic--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prijel sem jo za roko in rekel:'' Ne glej v njegove oči!'' V bistvu sem kar zakričal. Povlekel sem jo za roko in odprl vrata avtomobila. Stekla sva ven na prosto. Na prostost ravno ne, tudi na varno ne. Volkodlak se je pognal za nama in....
1. In..??? Kaj???
2. Kaj se bo zgodilo???
3. ŽELI KDORKOLI POSVEČEN Next???
02. december 2016
u215961
u215961
Hvala za nexte. Ta Next sem pisala v šoli, seveda na list. Med uro angleščine, ker so bolj ali manj naše učiteljice lene in sploh ne opazujo kaj delamo
Stvor se je obrnil proti nama in se zazrl v moje oči. Ugotovila sem da je VOLKODLAK!!!!

(click*)
Njegove rdečkaste oči so zrle vame. Matic je pograbil mojo roko in....
1. In..??? Kaj???
2. Kaj se bo zgodilo???
3. ŽELI KDORKOLI POSVEČEN Next???
02. december 2016
u215961
u215961
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♥♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡samo eno srce te ljubi!!!! In to je tisto pravo!!!
02. december 2016
u215961
u215961
https://youtu.be/Z4BvxWBlvp8
02. december 2016
u215961
u215961

03. december 2016
u215961
u215961

03. december 2016
u215961
u215961
In skočil na Saro ter jo podrl na tla. Nisem čisto videl kaj ji je naredil. Če bi bilo le možno bi stekel k njej, a je drugi volkodlak stal med nama s Saro. Jaz sem se hitro preobrazil v volka in šel med njiju. Sara je ležala na tleh. Ko je volkodlak opazil, da se mu približujem je takoj svojo pot obrnil proti meni. Gledal me je z rdečkastimi očmi. Priznam, da je bil videti kar malo strašen, še posebej ker je bila tema in megla. A na veliko presenečenje je stekel in izginil v soju lune. Nisem imel pojma kaj naklepa. Stekel sem k Sari. Njeno roko sem pridržal na mojem obrazu. Dihala je in srce ji je bilo normalno, bila je živa. Kaj je on naklepal? Kaj sploh hoče s tem doseči? Nimam pojma. Glavo sem prislonil k Sari. Vedel sem, da ni mrtva. Še sam ne vem čemu sem naredil tako.
Nenadoma se je zasvetila nenavadna ter močna svetloba. Svetloba me je zaslepila zato sem se odmaknil. Kot neke zračne sile so Saro dvignile. Zdelo se mi je kod da se spreminja. Kot v risankah, ko se spremenijo v druge osebnosti. Res je malo butasto, da nisem deloval bolj zaščitniško. Ampak tako je pač življenje hotelo.
Sara je padla na tla. Jaz pa sem jo ujel. Ampak ona ni bila več Sara, bila je...
03. december 2016
u215961
u215961
Next je posvečen vsem, ki berete zgodbo.
In skočil na Saro ter jo podrl na tla. Nisem čisto videl kaj ji je naredil. Če bi bilo le možno bi stekel k njej, a je drugi volkodlak stal med nama s Saro. Jaz sem se hitro preobrazil v volka in šel med njiju. Sara je ležala na tleh. Ko je volkodlak opazil, da se mu približujem je takoj svojo pot obrnil proti meni. Gledal me je z rdečkastimi očmi. Priznam, da je bil videti kar malo strašen, še posebej ker je bila tema in megla. A na veliko presenečenje je stekel in izginil v soju lune. Nisem imel pojma kaj naklepa. Stekel sem k Sari. Njeno roko sem pridržal na mojem obrazu. Dihala je in srce ji je bilo normalno, bila je živa. Kaj je on naklepal? Kaj sploh hoče s tem doseči? Nimam pojma. Glavo sem prislonil k Sari. Vedel sem, da ni mrtva. Še sam ne vem čemu sem naredil tako.
Nenadoma se je zasvetila nenavadna ter močna svetloba. Svetloba me je zaslepila zato sem se odmaknil. Kot neke zračne sile so Saro dvignile. Zdelo se mi je kod da se spreminja. Kot v risankah, ko se spremenijo v druge osebnosti. Res je malo butasto, da nisem deloval bolj zaščitniško. Ampak tako je pač življenje hotelo.
Sara je padla na tla. Jaz pa sem jo ujel. Ampak ona ni bila več Sara, bila je...
1. Bila je...Kaj?
2. Kaj se bo zgodilo?
3. Bo Sara navdušena nad njenim izgledom?
4. ŽELI KDO POSVEČEN Next?
03. december 2016
u215961
u215961
Next je posvečen vsem, ki berete zgodbo.
In skočil na Saro ter jo podrl na tla. Nisem čisto videl kaj ji je naredil. Če bi bilo le možno bi stekel k njej, a je drugi volkodlak stal med nama s Saro. Jaz sem se hitro preobrazil v volka in šel med njiju. Sara je ležala na tleh. Ko je volkodlak opazil, da se mu približujem je takoj svojo pot obrnil proti meni. Gledal me je z rdečkastimi očmi. Priznam, da je bil videti kar malo strašen, še posebej ker je bila tema in megla. A na veliko presenečenje je stekel in izginil v soju lune. Nisem imel pojma kaj naklepa. Stekel sem k Sari.

(click*)

Njeno roko sem pridržal na mojem obrazu. Dihala je in srce ji je bilo normalno, bila je živa. Kaj je on naklepal? Kaj sploh hoče s tem doseči? Nimam pojma. Glavo sem prislonil k Sari. Vedel sem, da ni mrtva. Še sam ne vem čemu sem naredil tako.
1. Bila je...Kaj?
2. Kaj se bo zgodilo?
3. Bo Sara navdušena nad njenim izgledom?
4. ŽELI KDO POSVEČEN Next?
03. december 2016
u215961
u215961
...bila je volkdolak. Popravek volkodlakinja. Še en popravek čedna volkodlakinja. Z svojimi modrimi očmi je zrla name. ''Kaj? Kaj se je zgodilo?'' je vprašala s tresočim glasom. ''Volkodlakinja si.'' sem brez zadržkov rekel. Saj sem mislil, da ne bo nič narobe. ''Kaj? Kako? Kako je to mogoče?'' je rekla z bolj napetim glasom. Preobrazil sem se nazaj v človeka. Ter jo pobožal. Malo čudno zveni, ampak to je resnica. Videl sem, da se ji v očeh nabirajo solze. Velike, debele, krokodilske solze.Obrnila se je stran in stekla v daljavo. ''Sara! Kaj je narobe?! Sara!'' sem zaklical, a ona me ni več slišala. Ali pa me ni hotela.
03. december 2016
u215961
u215961
...bila je volkdolak. Popravek volkodlakinja. Še en popravek čedna volkodlakinja. Z svojimi modrimi očmi je zrla name. ''Kaj? Kaj se je zgodilo?'' je vprašala s tresočim glasom. ''Volkodlakinja si.'' sem brez zadržkov rekel. Saj sem mislil, da ne bo nič narobe.

''Kaj? Kako? Kako je to mogoče?'' je rekla z bolj napetim glasom. Preobrazil sem se nazaj v človeka. Ter jo pobožal. Malo čudno zveni, ampak to je resnica. Videl sem, da se ji v očeh nabirajo solze. Velike, debele, krokodilske solze.Obrnila se je stran in stekla v daljavo.

''Sara! Kaj je narobe?! Sara!'' sem zaklical, a ona me ni več slišala. Ali pa me ni hotela. Spet sem se preobrazil nazaj v volka in v pospešenem tempu stekel za njo.
03. december 2016
u215961
u215961

03. december 2016
u215961
u215961

03. december 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg