Tako tukaj je nov Next in upam, da vam bo všeč, malo sem popravila, da je bolj razumljivo kdo govori in kaj! Če boste opazili še kaj kar vas moti mi sporočite!

Off White / Fantasy Story

Chapter one- This Secret (Ta Skrivnost)

Raigho
Zavzdihnil sem. Mu moram res povedati? Najbrž res…
»Se spomniš zgodb, ki sva jih z mamo pripovedovala tebi in Isi, ko sta bila mladička?«
»Ja, kaj je z njimi?«
»Tudi midva sva jih slišala od svojih staršev. In šele ko sva imela svoje mladičke sva opazila, da so zgodbe iz različnih krdel, enake. Imele so nekaj variacij med njimi a rdeča nit je bila enaka. Ni ravno naključje, kajne? Ampak živel sem dovolj dolgo, da ločim resničnost od zgodbic. Ena od resnic, ki sem jih ugotovil je ta, da je vsaka vrsta posebna in ima izjemnega duha. Vse živali se najbolj razlikujejo v odtenkih sive, a znotraj vsake vrste je čisti bel in čisti črn duh ali skrbnik svoje vrste. Njihov obstoj pomaga ohranjati ravnovesje med vsemi živalmi. Črni in beli duhovi živijo med nami, vendar pa so njihove skrbi veliko večje od naših. Niso odgovorni samo za nas, sive ampak tudi za različne vidike sveta. Vsak od njih varuje in nadzira element same narave.«
»Samo izogibaš se odgovoru kanje?« Iki je prekinil moje pripovedovanje. Obrnil sem se k njemu in videl zdolgočasen in nezaupljiv obraz. Ignoriral sem ga. to mora slišati, do konca.
»Morda se sprašuješ zakaj tako močna bitja veljajo za legende.«
»Ne. Zanima. Me!« Te pa še bo.
»Na prvi, pogled se ne razlikujejo od svoje vrste. Vendar pa je resnica v stari legendi, da so oči duha kot ogledalo v njegovo pravo naravo. Črni ima oči rdeče kot krvava luna, vendar oči belega…« Obrnil sem se k Ikiju. Malo manj kot spal je.
»Iki ali me sploh poslušaš? To je zelo pomembno.«
»Ali se hecaš?!« Že sem mu hotel odgovoriti, ko se po zraku zaslišalo volčje tuljenje. Bilo je Isino.
»Lovijo! Končno nekaj zabavnega!« Iki se je v trenutku obrnil in začel teči k tropu.
»Iki! Pridi nazaj!« Zakaj ne more enkrat za spremembo poslušati, kot normalen volk? Stekel sem za njim. V trenutku ko sem ga dohitel, sem zagledal tudi trop. Lotili so se velikega jelena, mogoče celo prevelikega. Jera, Isi in Gebo so se dovolj približali jelenu, da so ga lahko ugriznili v noge. Ta kljub temu, da so z njega viseli volkovi ni popustil in brcnil z zadnjo nogo. Gebo je cvileč spustil jelena. Tudi Jera in Isi ga nista morali obvladati.
»Kakšen je načrt Raigho?« Ikijev glas je prodrl v moje možgane , popolnoma sem pozabil, da je tukaj.
»Preprost, pomagava jim. Poskusi me dohitevati!« Še bolj sem pospešil in Iki je zaostal krepko za mano. Trop je jelena preganjal od zadaj jaz pa sem se pojavil pred njem. Jelen me je komaj opazil, ko sem skočil na njega in zaril svoje zobe v njegovo sočno in toplo meso. Mrtev se je zgrudil na tla. Iz gobca mi je tekal njegova še topla kri. Počasi sem si jo obliznil. Jera in trop se je približal plenu.
»Odlično kot vedno Raigho.« Jear se je podrgnila z glavo obme. Iki pa se je končno privlekel do nas, popolnoma zadihan in vidno utrujen.
»Iki ali boš kadar koli uporaben?« Jera je zmajevala z glavo.
»Jera, nehaj.«
»Ah, no prav pa bom, ampak samo zato ker si nam zagotovil hrano.« zasmejal sem se.
»Kar začnite jesti, takoj se vrnem.« Odšel sem od tropa in pogledal v zrak. Tam sta bila dva krokarja. En z rdečimi in drugi z modrimi očmi. Prebadala sta me z očmi in krakala.
»Zmanjkuje nam časa. Pohiteti moramo.«
______________________________________________________________________________________-___

Na drugi strani pa je skozi snežni metež vozil terenec, če ne kar oklepnik. V njem pa sta bila človeka, fant azijskega porekla, koščen in vidno nestrinjajoč z njuno nalogo. Imel je dolge črne lase katere si je spel v čop in majhne podganje oči. In ženska, pokrita z puhasto kapuco, in obližem na nosu. Ženska je bila odločena, da bo naredila kar ji je bilo naročeno samo zato, da bi se znebila bremena, ki jo obdaja.
»Ti je res smiselno, da greva s tem skozi celotno Daleko? Tukaj so samo pastirji in nič drugega.« Se je oglasil moški.
»Ne pridigaj mi, ti stari poni. Glej na cesto!«
»Saj ti ni treba biti taka psica Seven…« Ženska je nekaj časa sedela tiho in razmišljala.
»Tja greva, ker je tam najina zadnja sled.« Je končno spregovorila.
»Eh? Kaj nisi najboljša lovka tukaj okoli? Kako naj verjamem, da je tukaj, najina zadnja sled?« Ženska se je razjezila in s sebe potegnila puhasto kapuco. Razkrila je blond lase in majhne rjave oči.
»Ali res verjameš da bodo pastirji vedeli kam je odšel trop belega volka?« Jo je spet vprašal z dvomljivim glasom.
»Mogoče… Sita sem že tega, da lovim to prekleto budalo! Pregleda sva že vsaj deset tropov, če tokrat ne bo pravi, dajem odpoved!«
»Saj veš, da tega ne smeš narediti…«
»Saj vem, saj vem. Ta zadeva je preveč resna.«
»Ali res misliš, da bo ta volk rešil problem?«
»Nisem prepričana, ampak dejstvo, da se odkar je pred dvema letoma izginil človeški beli duh, še ni rodil noben otrok… Ljudje so začeli drugim krasti otroke, kar je vodilo do državljanskih vojn. Legende so postale resničnost. Zgleda, da je naša edina možnost, da beli duh volka preselimo v človeka, da prinesemo ravnotežje nazaj in zagotovimo preživetje človeštva.«
»Ampak zakaj volk? Kaj ni to samo še ena težava. Zakaj ne poskusijo z drugo živaljo. Malo bolj miroljubno.«
»Saj so. Z medvedi, kozami, ovcami, mačkami, psi, pikapolonicami…«
»Pikapolonicami?! Hoteli so preseliti duh pikapolonice v človeka? Kdo bi si mislil…«
»Obupani so Albert. Odločili so se, da to naredijo saj so na začetku časa živali zapustile morje v parih. Vrana in kača. Konj in lisica. Orel in pajek. Volk in moški. To je zdaj naše zadnje upanje.«
_____________________________________________________________________________________________
Mnenja?
Kritike?
Vam je tako bolj všeč?
24. junij 2017
u225419
u225419
Neext
24. junij 2017
u220684
u220684
Mnenja?Ful dobr!!!!!!!!!!!!
Kritike?Nimam jih
Vam je tako bolj všeč? Ja no malo boljše je

NEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTT
24. junij 2017
nnneeeeeeeexxxxttttttttt
24. junij 2017
u225357
u225357
Next NUJNO!!!
24. junij 2017
Next
24. junij 2017
Next
24. junij 2017
nnneeexttt ful dobr
25. junij 2017
u219742
u219742
ravno kar sem prebrala to in moram ti povedat da je res izjemno Next čim prej
25. junij 2017
Next
super jeeeeeeee
25. junij 2017
Tale Next je malo krajši! Oprostite!
Ta Next posvečam ➵ι'ѕ тιɢer! Če hoče kera posvečenega naj mi pove!

Chapter two - Other Wolves (Ostali Volkovi)
Nekaj časa sta se vozila v tišini.
»Ja…upanje.« Je potihoma zašepetal moški. Pogledal je okolico okoli sebe in se namrdnil
»Ne bi morala biti ta vas tukaj nekje?«
»Kako pa naj jaz to vem, jaz sem lovka in ti si voznik!« Azijec je samo zagodrnjal in malo obrnil volan v desno.
»Pazi!« Seven je zakričala in pokazala na znak za Dalenko. Terenec se je zaletel v znak in ta je počil. Albert je takoj stekel iz avta.
»Upam, da ni armatura poškodovana!« Seven je prav tako odšla iz avta in se ozrla v daljavi so se svetile luči.
»Albert, malo manj kot oklepnik imava, armatura je zagotovo v redu. Zdaj pa nehaj jokati in pridi sem. Našla sva Dalenko.«
___________________________________________________________________________________________

Raigho
Svet se je tako spremenil… Četudi, sem tukaj že hodil, se komaj spominjam česarkoli. Če ne bi bilo teh prekletih krokarjev, bi bili popolnoma izgubljeni. Samo upam lahko, da Hati ve kaj dela in da krdelo ne postane sumničavo. Tekli smo, po sveže zapadlem snegu, proti gori. Ustavil sem se in prav tako krdelo.
»Ali čutiš Jera? Skoraj smo že tam.« Pokimala je. Stekel sem naprej do vrha gore. Midgardsormno gorovje. Upam, da se kaj od njega še spomnim.
»Pojdimo. Iki poskusi tokrat ostati z nami!« Stekli smo navzdol po gori, do iglatega gozda. Hotel sem steči v njega, ko sta se Isi in Iki za mano ustavila.
»Kaj je narobe, Isa?«
»Si prepriča, da ni nobene druge poti?«
»Nimamo druge izbire. Pridi v redu boš!« Obrnil sem se še k Ikiju.
»Kaj pa je stabo?«
»Nič. Samo… saj ne bomo srečali kakšnih lovcev kanje?« Odgovoril mu je Feho.
»Seveda, da ne. Tukaj jih ni.« Pomignil sem jim naj mi sledijo. Med tekom sem vprašal Feha.
»Ti je prineslo, kaj starih spominov?«
»Seveda. Kaj ko bi šli malo bolj počasi lažje bomo slišali, če se nam kdo približuje?« Upočasnil sem.
»Prav, imaš.« Kako sem bil lahko tako neumen? Ravno v pravem trenutku smo upočasnili, saj tiski, ki so nam sledili, so še zmeraj tekli ter niso bili tako pozorni na kaj stopijo. Zaslišal sem pok veje.
»Tiho bodite. Ste slišali to?« Vsi so ostali tiho. Zagledal sem več parov rumenih oči, ki so prihajale iz gozda. Karsno zašli smo na tuji teritorij.
»Obkolili so nas, Raigho.« Mi je rekel Gebo.
»Vsi ostanite skupaj!«

Kaj mislite, da se bo zgodilo?
Vam je všeč?
25. junij 2017
nnnneeeexxxttttt ful je dobr prosim hitro nadaljuj
25. junij 2017
Next
25. junij 2017
u225357
u225357
Next NUJNO!!!!
25. junij 2017
Next
25. junij 2017
Next napadli jih bodo
25. junij 2017
Next nneext
25. junij 2017
tukaj je nov Next upam, da vam bo všeč!

Chapter two- Other Wolves (Ostali Volkovi)

V majhni gostili so se odprla vrata in skozi njih sta prikorakala neznanca za vaščane, a znanca za nas. Seven in Albert. Ta je počasi stopil do lastnika.
»Oprostite ali ste kje tukaj videli kakšnega volka? Saj veste volkce! Puhasti rep, ostri zobje, grd pogled… Ali ste? »
»Volkove, kaj? Nisem jih videl odkar jih je moj dedek, pred dvajsetimi leti vse, ubil.« Lastnik, kar močan plešast moški se je obrnil proti steni. »Vidite te kože? To je edino kar je ostalo od volkov tukaj! Zakaj sprašujete? Ste kje videli kakšnega?«
»O, ne. Seveda da ne. Prav nobenega! Oprostite za težave, nasvidenje!« Albert je začel potiskati iz gostilne.
»Premikaj se Seven« Je po tiho zagodrnjal Albert.
»Ti, pa se me ne dotikaj.« Mu je Seven siknila nazaj. Oba sta odšla iz gostilne. Lastik pa se je obrnil k svojemu uslužbencu.
»Frank! Koliko ovc smo izgubili zadnjem mesecu?« Mlad rdečelasi fant mu je odgovoril.
»Štiri od Smitha in tri od Johannesa, kolikor jaz vem.«
»Ne, moremo si privoščiti še ene izgubljene ovce. Zdaj moramo rešiti ta problem. Enkrat za vselej. Krvave zveri morajo umreti! In mi bomo tisti, ki jih bomo ubili!«
Medtem pa je Seven razmišljala kaj bi lahko naredila.
»Albert, te kože, sploh niso bile tako stare. Bile so sveže. To lahko pomeni, da je nekaj volkov še v gozdu. Morava jih najti pred vaščani, saj nimajo niti najmanjše ideje kaj se dogaja.« Albert je zavzdihnil.
»Naj se lov začne!«
___________________________________________________________________________________________

Raigho
Volkovi, ki so nas obkolili so se premikali počasi v krogu okoli nas, nobenega nisem mogel razločiti.
»Fefu, Jera zavarujta mlajše!«
»Brez skrbi, ljubček, komaj čakam, da bodo moja usta občutila kri.« Iz senc se je začel razločevati volk, ko je bil končno na dovolj svetli svetlobi sem spoznal, da je pravzaprav ona. Bila je izjemno svetle peščene barve in bele črte so ji potekale tako kot meni. Z renčečim glasom je spregovorila.
»Potniki, kaj iščete na našem teritoriju!?«
»Samo prečkati ga hočemo.«
»Ja zagotovo in zraven poloviti naše živali in nam ubiti mladičke!« Zmajeval sem z glavo, to se bo slabo končalo.
»Mogoče naslednjič, zmešana volkulja! Zakaj se sploh pogovarjam s tabo? Kje je alpha samec?!«
»Jaz sem alpha, tukaj! Imaš problem s tem?!« Renčal sem nanjo in ona name. Pogledal sem okoli iz senc je prišlo vsaj deset volkov, če se odločijo napasti ne bomo imeli najmanjše možnosti. Kar naenkrat pa je Feho zaklical.
»Kaya, Dehseere! Sta to vidva? Gebo to je najin stari trop!« Stekel je do alpha samice.
»Othala midva sva!« Vidno presenečena Othala se je izognila Fehu preden bi jo skoraj podrl.
»Feho? Kaj za vraga?« Othala in ostali so se začeli pozdravljati. Se lizati in drgniti ob druge. Jera se je obrnila k meni. »Mi lahko kdo razloži kaj se dogaja? Pred sekundo so nas poskušali pojesti!«
»Zgleda, da je to Fehov in Gebotov star trop. Ti se najverjetneje ne spomniš Iki. Feho in Gebo sta se našemu tropu pridružila dve leti nazaj. Ločila sta se od svoje tropa v snežni nevihti. Našli smo ju na pol mrtva. Od takrat naprej potujeta z našim tropom.«
Gebo je nato priskakljal do mene.
»Raigho spoznaj mojo teto Othalo. Največjo voditeljico na tej polobli!«
»Pozdravljena, madam.« Z vidnim opravičilom v očeh mi je odgovorila.
»Ja, pozdravljen. Oprostite za tole. Se vam lahko oddolžimo z počivališčem in malo hrane?«
»Hvala, a ne. Res moramo pohiteti.« Ravno v tistem trenutku, pa je Ikiju v trebuhu glasno zakrulilo. Zavzdihnil sem.
»Prav, ostali bomo do mraka in ja lepo bi bilo, če bi lahko kaj pojedli.«
Vam je všeč?
26. junij 2017
Next zakon je!!!!!
26. junij 2017
Next
26. junij 2017
nnneeeexxxttttttt
26. junij 2017
u225357
u225357
Next
26. junij 2017
Next
26. junij 2017
No, no, no, tole me pa zelo razjezi...

Zgodba je seveda fantastična.
Oh, če bi vsaj bila tvoja.

Kraja umetnin drugih (v kakršnikoli obliki), se mi zdi res podlo dejanje. Mogoče bi še razumela, če bi bil na začetku naveden dejanski avtor. Ampak ne, vzela si nekaj kar ni tvoje in sedaj se hvališ s tem delom, ki ni plod tvoje domišljije in tvojega garanja. Seveda, prevajanje morda vzame nekaj časa (zelo malo, saj prevajaš skoraj samo dialoge, lahko bi vsaj imena spremenila, če že ne drugega, ampak si najbrž mislila, da ne bo nihče pogruntal), vendar bi lahko vso sceno še veliko bolj slikovito predstavila. Skratka, z izvirnikom se ne more primerjati.
In kako za vraga ti lahko v takem primeru pohvala sploh kaj pomeni? Zadevo si ukradla, to ni nič drugega kot kraja.

Dragi bralci, če vas zanima ORIGINALNO delo, ki je pravzaprav strip, imate spodaj dve povezavi. Avtor/ica je akreon iz deviantART-a, strip pa ima tudi svojo spletno stran in je preveden v več tujih jezikov.

http://off-white.eu

http://akreon.deviantart.com/gallery/4769272/Off-White-comic

Ampak resno, mene bi bilo na smrt sram.
26. junij 2017
Ja prevajam jo
26. junij 2017
ji dodajam življenje, občutke in ji dobesedno dajem življenje. Strip ni nič so le slike... Zgodbe pa ima duša. Imajo občutke, ideje .... enostavno žive so! Nehala jo bom prevajati, če hočete in ji dodajati smisel.
Tako tudi ta tema je zaključena!
26. junij 2017
Hah? Strip ni nič ampak samo slike? Me zajebavaš? (Se opravičujem za izražanje...)
V vsako, sleherno stran, je vloženo prekleto veliko ur dela! In slike so žive, izrazi so unikatni, pokrajine čudovite, vse barve dih jemajoče, vsak lik odseva svoj značaj skozi risbo in to je zate nič? Komaj čakam, da vidim tvoj strip. Saj ni nič težkega, kaj ne? Samo kupček slik.
26. junij 2017
Oprosti, ampak tukaj se strinjam s Senca ~
27. junij 2017
u214431
u214431
Ponavadi, če stvar prevajaš prosiš avtorja za njegovo dovoljenje in bralcem posreduješ DOKAZ. Prav tako bi bilo treba v primeru, da samo prevajaš v začetku ta podatek nujno navesti.
Tako si si zgodbo le sama lastila, kar je naravnost ogabno dejanje, sploh do avtorice, ki ji zgodba verjetno ogromno pomeni. Ne rešuj se iz tega, ker si že zabredla pregloboko. Veliko bolj smiselno bi bilo, da se lepo opravičiš in prosiš za izbris teme.
27. junij 2017
u225958
u225958
Res je grdo kar si naredila. Popolnoma se strinjam z prejšnjimi komentarji. In zdaj ne iskat neki da bi se rešila z lažjo. Tudi če praviš da je tvoj oče ali karkoli že naredil samomor to ni lepo, da lažeš. Lana Potočnik… In da praviš DA JE STRIP SAMO SLIKE, to je višek, avtorica stripa se je trudila ti pa si prevajala. Bralci so mislili da si to sama napisala, prevarala si jih. Kršila si avtorske pravice. No, sej nisi edina… Na igrah je 50% kraj, 30% klišejev in 12% zgodb ki vlečejo k klišejem ter 8% zgodb ki so originalne in samo vau…
Kaj če je tudi Večnost kraja? Kaj če si tudi to kopirala? Noben ne ve. Vsaj priznala si.
27. junij 2017
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani