Tinky Granger
Tinky Granger
Sem Emily Brown. Stara sem 17 in imam 3 leta starejšega brata Maxa ter 1 leto mlajšo sestro Claro. Moja starša sta Rebecca in Erik. Smo povprečna družina. Živimo v precej stari hiši in s Claro imava isto sobo. Obe trenirava balet, kar naju sprošča. Imam najboljšo prijateljico Kaity, s katero sva prijateljici že iz osnovne šole. Hodim v 2. letnik gimnazije, kjer nisem ravno priljubljena. Zato tudi nikoli nisem verjela, da bom sploh kdaj imela fanta, ki bi me imel rad. Vse punce so jih že imele, celo Kaity, nič čudnega, da sem si ga tudi jaz tako močno želela.

Potem pa se je zgodilo to:

Bil je sončen ponedeljek in kot vsako delovno jutro sem se zbudila že ob 7, ter se odpravila (skromno naličila, oblekla oprijeto majico in kavbojke, umila zobe, počesala lase ter si jih pustila kar spuščene...). Hitro sem v šolsko torbo zmetala še potrebščine za pouk, ki si jih spet nisem pripravila že zvečer ter stekla do šole. Šole nimam daleč, saj živimo v mestu. Ko sem stopila v razred pa me je čakalo presenečenje. Na mojem mestu je sedel zelo luškan fant, pogovarjal se je z enim od mojih sošolcev. Pogledal me je in se presedel v zadnjo klop. „Ampak kako cute je bil!" Med odmorom sem izvedela, da mu je ime Alexander. „Kako lepo ime!" Naslednje dni sem veliko raje hodila v šolo in nekajkrat celo prišla prej, kar je zame res nekaj neverjetnega. To je opazila tudi Kaity in me vprašala, če imam morda vročino. Nisem ji še želela povedati, da mi je Alexander všeč, zato sem se ji zlagala, da sem se naveličala zamujanja in poslušanja maminega kričanja. Nisem imela, navade, da se lažem, a če je nujno je nujno.
Zadnje dni v šoli sem veliko pogledovala v zadnjo klop in večkrat so se najine oči tudi srečale.
Čez nekaj dni je Alexander med odmorom pristopil do mene in me vprašal...
12. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
A nextam?
12. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Upam, da vam je všeč
12. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Jaz:

Clara:

Max:

Mami Rebecca:

Oči Erik:

Alexander:
13. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Kaity:
13. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Čez nekaj dni je Alexander med odmorom pristopil do mene in me vprašal:„ Že nekaj dni te opazujem in zelo si mi všeč, bi bila moja punca?" Nekaj časa sem samo stala in ga gledala, nisem si mislila, da bo povedal tako naravnost. Nato pa sem brez pomisleka rekla ja. Gledala sva se iz oči v oči nato pa je prekinil tišino in rekel:„Hvala ti lepotička" in odšel. Še nekaj časa sem stala tam in premišljevala kaj se je pravkar zgodilo. Me je res najlepši fant na šoli vprašal, če bi bila njegova punca?! Ali sanjam?! Uščipnila sem se v roko in ugotovila, da se to dejansko dogaja. Prišla je Kaity in takoj sem ji vse povedala. Bila je navdušena. Mislim, da sem ji šla že na živce, ko sem tarnala, da še nimam fanta in ga najbrš nikoli ne bom imela. Zdaj se je vse spremenilo. S Kaity sva odšli domov. Ter se pred našo hišo poslovili. Vstopila sem in takoj zavohala slastno kosilo, ki ga je pripravila mami. Pri mizi so že sedeli vsi razen mene. Hitro sem si umila roke ter se tudi jaz usedla. Mami je na mizo prinesla rižev narastek, ki ga je hitro zmanjkalo. Odšla sem v svojo sobo na podstrešju in se prijavila na Facebook. Poiskala sem Alexandra in mu napisala:„Hej!" Takoj je odgovoril. Napisal je, če bi se ob 19. dobila na šolskem igrišču. Privolila sem. V sobo je stopila Clara. Povedala sem ji, da grem zvečer ven. In tudi njo je ravno danes povabil fant Filip. Začeli sva se smejati, zato je vstopil še Max. Vprašal je kaj se dogaja in povedali sva mu, da greva obe danes zvečer ven s svojima novima fantoma. Tudi on se je začel smejati. Rekel je, da on še ni doživel te sreče, a da bo tudi on kmalu povedal sošolki Emmi, da mu je všeč. Čas je hitro minil in ko je Max odšel sva se s Claro začeli pripravljati. Oblekla sem si svetlo roza obleko in se naličila. Mami sem povedala kam grem in se sprehodila do šole.
13. marec 2020
Next
18. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Hvala
18. marec 2020
No vidiš, res se opazi, da se bolj trudiš. Next
18. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Hvala
18. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Evo Next. Upam, da vama bo všeč.

Čakal me je na klopci pod košatim drevesom. Stekla sem do njega in presenečena ugotovila, da ni sam. Zraven je prišel tudi njegov prijatelj. Očitno je opazil moj presenečeni obraz zato je Rekel:„Ne skrbi za Robyja, vztrajal je da pride zraven, zato sem popustil." Naredil mi je prostor na klopci in mi pomignil naj sedem. Usedla sem se čisto na rob, saj se mi je zdelo zelo neprijetno, da bi se že prvi dan tiščala k njemu. Prekinil je tišino in vprašal:„Bi šli na sprehod?" Privolila sem. Odpravili smo se po ozki stezi, ki je vodila do bližnjega gozda. Tokrat sem se opogumila jaz in ga vprašala, če ima kakšnega brata ali sestro. Odgovoril mi je, da ima 5 let mlajšo sestro Mony. Takega odgovora nisem pričakovala, mislila sem, da je edinec. Nato pa je načel temo o šoli, česar sem se najbolj bala. Vprašal me je kako mi gre. To vprašanje sem pričakovala pa vseeno upala, da ga ne bo izrejel, ampak ga je, kljub vsemu sem povedala pa resnici:„ Imam same petice, ampak... Prekinil me je z glasnim:„Super!" A sem nadaljevala:„Ampak ravno zaradi tega imam samo eno prijateljico, vsi me zmerjajo s piflarko in čudim se, da imam sploh Kaity. Zavzdihnila sem.„ Zmerjanja sem se že navadila. Muči me le to, da s tem osramotim še Kaity, česar si res ne zasluži." Tako lepa je in vedno zna pomagati." Čeprav sem se tako trudila zadržati solze mi to ni uspelo. Začutila sem roko na svoji rami. Vsa objokana sem pogledala Alexandra in mu rekla:„ Raje pojdi, nočem, da si zaradi mene osramočen še ti. Ne pusti, da te tako grda piflarka osramoti!" Presenečeno me je pogledal in se ustavil:„ Najprej nekaj razčistiva. Nikakor nisi grda piflarka. Prvič nisi grda, čudovita si in drugič nisi piflarka. Če se učiš in imaš dobre ocene, da boš sebe in svoje otroke, če jih boš imela, lažje preživela, to ni nič slabega. Boš videla, da ti bodo tisti, ki ti to govorijo, zavidali, če ti ne že zdaj." Te besede so me tako pomirile, da bi ga najraje objela, a sem se zadržala. Odšli smo naprej po poti in kmalu prišli do sinjemodrega jezera. Usedli smo se na travo saj je bil že mesec maj. Nenadoma pa je Roby vstal in odšel nekam med drevesa. Ostala sva sama. Samo jaz in Alexander! Pogledal me je, imel je zelene oči, ki so kar žarele, in rekel:„ Veš prej ti nisem povedal čisto po resnici, jaz sem prosil Robyja, da gre z nama, ker me je bilo strah iti sam s tabo ven. Nisem si mislil, da bi ti bil lahko všeč." Kar okamenela sem. To je opazil, zato je dodal:„ Oprosti." Tokrat si nisem več mogla pomagati, iz vsega srca sem ga objela. Imela sem nekoga, ki me je imel rad (pod to be štejem družine). S solznimi očmi me je pogledal nato pa me spet stisnil v objem. Iza drevesa je stopil Roby, zasmejal se je in naju tako prebudil iz čudovitih misli. Takoj sva spet samo nedolžno sedela drug zraven drugega, a bila sva prepozna Roby naju je videl. On pa se je le nasmehnil in rekel:„ Kar nadaljujta!" In odšel proti domu. Pogledala sem na uro in ugotovila, da je že 21.40. Nakaj časa sva še posedela, potem pa se z roko v roki odpravila do doma. Pospremil ne je do vrat, potem pa odšel proti svojemu domu. Ko sem stopila v hišo pa....

18. marec 2020
Next
19. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Hvala
19. marec 2020
msaje5
msaje5
Next
men je res zanimiva ta zgodba/e
19. marec 2020
Next
19. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Hvala vsem da berete
19. marec 2020
berem tud jaz
19. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Hvala
19. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Že pišem nadaljevanje
19. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Pospremil me je do vrat, potem pa odšel proti svojemu domu. Ko sem stopila v hišo pa bi me skoraj kap. Krožniki in skodelice so razbiti ležali na tleh, miza je bila prevrnjena, stoli so razmetani ležali po sobi in nekateri so se zelo razleteli. Sredi vsega tega nereda pa je čepela mama in jokala. Pogledala me je in me še preden sem lahko odprla usta, prosila naj ji prinesem stol. S težavo se je usedla nanj nato pa začela razlagati kaj se je zgodilo:„ Vidve s Claro sta že zdavnaj šli. Potem pa so še Maxa poklicali prijatelji, če bi šel z njimi. Odšel je v sobo, da se pripravi, jaz pa sem začela pomivati posodo. V tistem je stopil tvoj oče, se usedel za mizo in čakal na večerjo. Ker je ni dobil isti hip, saj sem morala najprej pomiti do konca, je postal jezen. In ravno takrat, je po stopnicah pritekel Max in odšel ven. Ko sva zaslišala, da je zaklenil vrata, se je Erik začel dreti name, kako neodgovorno ravnam z otroci. Tako sva začela resen prepir, sledil pa je tudi pretep." Pokazala je na nered in dodala:„ To je posledica pretepa. Takoj zatem je odšel v najno sobo. Mislila sem že, da se je pomiril, a čez nekaj minut je prišel s kovčkom, mi zagrozil, da bo če vas samo še enkrat vidi z njemu ne poznanimi ljudmi, poklical policijo, da neodgovorno ravnamo z otroci. Nato pa odšel." Ulile so se mi solze. Oče nas je torej zapustil, ne smem se več srečevati z Alexandrom in mama bo morala skrbeti za vse! Mama me je objela in me prosila, da pokličem še Claro in Maxa, naj prideta domov. Ubogala sem in kmalu smo bili vsi zbrani v napol razbiti kuhinji. Z mamino pomočjo sem jima razložila kaj se je zgodilo, potem pa vsa zaspana odšla v sobo. Kmalu se mi je pridružila še Clara in čez pol ure sva obe ležali v postelji ter se še nekaj časa pogovarjali kaj se nam obeta, nato pa utrujeni zaspali.
20. marec 2020
Ojoj,Next
20. marec 2020
Joooj, boga druzina...Next
21. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Hehe Saj bo bolje. Hvala za nexte
21. marec 2020
Next
23. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Zjutraj sem se zbudila ob presenetljivo pozni uri. Po navadi se tudi ob vikendih (če še nisem povedala, danes je sobota) zbudim okoli sedmih, zdaj pa je bila ura že devet. Vstala sem in ugotovila, da Clare ni več v postelji. Hitro sem si nataknila trenirko in temno modro kratko majico, pohitela v kopalnico ter si umila zobe in uredila frizuro, nato pa se odpravila v kuhinjo, ki je že dišala po palačinkah. Ko sem stopila vanjo sem pred štedilnikom zagledala Claro. Vprašala sem jo kako to, da ne kuha mama, ona ne namreč res rada kuhala. Povedala mi je:„ Mama je bila od včerajšnjega dogodka tako pretresena, da ne je prosila, če bi lahko na mesto nje pripravila zajtrk." Šele tedaj sem se spomnila, kaj sem doživela včeraj. „ Kje pa je Max?" sem še dodala in se usedla na kavč v dnevni sobi, ki je bila zraven kuhinje. „Poskuša popraviti stole, da bomo lahko kje sedeli," mi je takoj postregla z odgovorom. Prižgala sem televizijo v upanju, da bo na sporedu kaj zanimivega, a sem jo kaj kmalu ugasnila. Do mene je prišel omamni vonj, takoj zatem pa še Clarin glas:„ Zajtrk!" Takoj sem prihitela v kuhinjo in pomagala Maxu prinesti vse stole. Pridružila se nam je tudi mama. A to ni bila naša stara mama, veš čas je bila tiho, naša stara mama pa se je med obroki vedno pogovarjala z nami. Zajtrk smo ekspresno hitro pojedli, potem pa odšli vsak po svoje. Mama v spalnico, Clara v dnevno sobo, Max na vrt, jaz pa v svojo sobo. Spomnila sem se, da Alexandru še nisem sporočila novice, ki je vse tako pretresla, zato sem mu takoj ko sem prišla v sobo napisala sporočilo, kaj se je zgodilo in da se ne smeva več sestajati, saj ga oče ne pozna. Nato pa začela risati (zelo rada rišem). Zmotilo me je Alexandrovo sporočilo. Napisal je:„ Še vedno se bova lahko videvala, ampak ne tako pogosto, obljubim pa da bom uredil, da se bova s tvojim očetom spoznala, potem pa mislim da ne bo več težav. Za zdaj pa se lahko srečujeva na mestih, kamor veš da tvoj oče nikoli ne bi šel. S tem je bil najin današnji pogovor končan. Dan pa še nikakor ne. In sploh še ni hotel končati. Vlekel se je tako dolgo kot, da bi minilo celo leto.
23. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Ja vem beden Next, ampak obljubim, da bo naslednji boljši
23. marec 2020
Next
23. marec 2020
Tinky Granger
Tinky Granger
Hvala ti
23. marec 2020
Next