NEEEEEEEEEEEEEXT madafaka neeeeeeeeeeeext!!!!!!!!!
24. avgust 2013
u108577
u108577
Neeeeeext
24. avgust 2013
12. DEL (Wxcliffe)

Potem mi namaže še eno kremo, ki naj bi pospešila celjenje rane in mi zaželi lahko noč. Kmalu po tem, ko on odide, se še jaz odpravim v svojo sobo, da bi se odpravil spat. Odgrnem odeje na postelji, se hitro slečem in smuknem v posteljo, ko se spomnim, da sem Balda pozabil vprašati po družini Halley. Preden me vzame spanec,se spomnim njenih čudovitih oči…tako rjavo….nežnih…..,ki jih ne bom pozabil do konca svojega življenja. Naslednje jutro se zbudim ravno za zajtrk, saj ponavadi vstanem 1h pred služabniki, saj težko spim…..najbrž sem se zbudil bolj pozno zato, ker sem bil preveč zbit potem pa je tukaj še ta strelna rana. S težavo premaknem desno ramo, saj mi je zaspala, tako da si moram pomagati z levo roko. Prekleta roka! Ko premaknem ranjeno ramo, me preplavi tisoč mravljincev, vendar začuda ne čutim bolečine. Odgrnem odeje in se hitro odpravim v garderobo, ki je po mojem okusu prevelika zame. Zakaj je oče rabil toliko oblek, pa jih polovico sploh ni oblekel? To bo ostalo vprašanje brez odgovora. Stopim k ogromni omari in takoj vzamem jahalne hlače in belo pleteno majico. Ne vem kdaj se je to začelo, ampak imam veliko strast do jahanja, še posebno ob jutrih, ko ni nikogar in si sam, okrog tebe pa je spokojna tišina. Tokrat sem se odločil, da bom odjahal v Hyde Park. Ravno si zapnem zadnji gumb, ko pride Bald. » Gospod, kot vidim se odpravljate na jutranjo ježo«. » Da, vendar bom danes vseeno prej pojedel zajtrk, kaj je danes?«. » Jajca na oko in črna kava«. » Zajtrk mi prinesite v zgornjo jedilnico«. »Takoj gospod«. Strežaj se odpravi po zajtrk. Nato preberem še poslovna poročila, ki poročajo, da je moja družba ta teden pridobila še 2 bogata naročnika iz JZ Azije. Iz garderobe se podam v jedilnico, kje me že čaka topel zajtrk. Z velikim tekom pojem zajtrk in z nestrpnostjo čakam, da Bald prinese suknjič zame. » Gospod, izvolite «. Pustim, da me ogrne in da mi odpre vhodna vrata » Lepo ježo vam želim, gospod«. Komaj stopim na tlakovano dvorišče, ko pridrja Titan za njim pa njegov konjušnik. Očitno je tudi konj nestrpen kot jaz…Hahah…zabavno. »Gospod, konja nisem mogel zadržati«. » Že v redu Powell«. Nato skočim na konjev hrbet in že dirjava proti Hyde Parku. Ooh kakšna blažena tišina je tukaj. Čeprav so bili služabniki tihi, vseeno nisi mogel spregledati njihove navzočnosti. In vznemirjenost, ko čutiš to, da si tako kot bi bila eno s konjem in skupaj odkrivata veličastnost divje ježe….. Ko se s Titanom podava skozi veje dreves, za trenutek zagledam družino…nee,…tisto je bila skupina otrok z mlado žensko. V hipu mi pride misel skrivnostna ženska in do konca ježe si je nikakor nisem mogel izbiti iz glave. Dobil jo bom, pa naj se zgodi karkoli! Kar naenkrat tišino razpara otroški krik, za njim pa vznemirjen ženski glas. Opravim se za zvokom, vendar traja 5 minut, da prispem do tja. Zagledam žensko na tleh, zraven nje pa majhno punčko. »Dragica, ne boj se, takoj te bomo rešili, prav?« Ihtenje nekoliko poneha. Zraven se vključi še punčka » Ja, princ na belem konju te bo prišel rešit, zaljubil se bo vate in srečno bosta živela do konca dni, pa še prej boš poročena kot Bella«. Odločim se priti bližje, ko me zaslišita. Ženska vstane in vsa vesela se obrne, vendar kot vkopana obstane, zdi se mi, da je pričakovala koga drugega. Ni druge, morala bo biti zadovoljna z mano. »Pozdravljeni, kaj pa imamo tu?«. Par sekund je brez besed, vendar se kmalu zbere » Gospod, rabili bi vašo pomoč. » Prav, kaj pa naj naredim?«. » Vi ste najbrž dovolj močni, da bi varno dvignili mojo sestro?«. Preseneti me s tem vprašanjem, kaj ne vidi, da nisem ravno šibek starček? »Brez problema gospodična«. Stopi do jarka in mi pokaže, kje je sestrica padla. » Presnete barabe, te pasti nastavljajo tudi v parkih!«, iz žepa potegnem nož in konju prerežem del vajeti, da jo bom uporabil kot plezalno vrv v jarek. »Gospodična, držite konja na miru, da me bo potem sam potegnil navzgor«. Približa se konju in ga zadrži. Ko ga zadrži, stopim do roba jarka in se oklenem vrvi» Kako je ime vaši sestri?« me zanima. » Angela«odgovori, nato se počasi spustim dol in čez nekaj trenutkov pridem na dno jarka. Vidim punčko, ki se kar pogumno drži, da ima zlomljeno nogo in številne praske» Živjo Angela, ne ustraši se, sem David čisto priden fant, a ti lahko pomagam?« Po nekaj trenutkih tišine se oglasi Angela » Seveda, da mi lahko pomagaš moj PRINC «… nekaj sekund tišine ..» Princ? Am… ja princ sem ja, glej okleni se me okoli vratu pa bova kmalu zunaj, prav?«. Vedel sem, da jo bo bolelo, zato sem poskusil jo prijeti tako, da bo bolečina manjša. » Auuuuuuuuu!, tako me boli noga in roka!«. Ojoj, upam, da poškodbe niso prehude… Vrv se napne, ko jo povlečem » Titan, HAVT!« in konj začne premikati nazaj in s tem naju privleče nazaj gor. Kmalu se prideva na plano, na mojih iztegnjenih rokah pa leži nezavestna Angela in z njo stopim na tla. Gospodična takoj švigne k njej, in jo hoče vzeti v naročje, vendar ji topreprečim » Gospodična, deklica potrebuje nujno nego….«.V tem trenutku prispe fant z zdravnikom in še en fant z dvema močnima delavca. Hoče se mi zahvaliti za pomoč, ko jo prehitim » No kakor sem že rekel, punčka potrebuje nujno nego in jaz imam v bližini dom, zato bi bilo pametno, da jo odpeljemo k meni, vi in doktor pa bi bila zraven.« Tačas se vzdignem na konja skupaj z nezavestno punčko in ji podam roko. » Greste ali ne, to je vaša odločitev« rečem nepopustljivo. Vidim, da okleva, ko končno prevlada zaskrbljenost za sestro. Prime mojo roko in se vzdigne na konja za moj hrbet.
25. avgust 2013
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pa predlagam da če preklapljaš med Wxcliffom in njo, preklapljaj bol pogosto kr za tolk nazaj brat je mal tečno... pa brez zamere, ne mislm nč slabga, če maš dele že napisane ne rabiš spreminjat, če pa pišeš sproti ti pa pač sam svetujem
u glavnem neeeext!!!
25. avgust 2013
u108577
u108577
Neeeeeeext
25. avgust 2013
13. DEL

Ja nesrečo, ne boste verjeli, ampak danes, ko sem pila čaj, sploh nisem preverila, kako vroč je in sem si opekla ustnice«. » Zato, imaš tako velika usta….« je vsa razumevajoča sestra. Ja sestra imaš prav imam velika usta, samo po zaslugi njega, ki mi napravil tako imenovano NAJBOLJŠO RAZLAGO! Vendar tega na žalost, ne morem reči štiriletnemu otroku…..Tako da sem sama v tej godlji. » Ja drugič pa morate preveriti, kakšen je vaš čaj«. Hvala pametnjakovič! Ampak ne vem, če je imel ta stavek tudi kakšen skrit pomen…..a bi morala preveriti, kakšen je on, preden me je…..Saj sem zvedela od mame, da je ženskar, ampak…………….nism verjela, da je res ženskar…..no zdaj sem dobila potrditev……saj se kavalir ne poljublja s skoraj neznano damo? » Hvala za nasvet gospod, vendar sem to vedela že brez vašega prijaznega nasveta«. On se mi nazaj le nasmehne, kot da bi vedel, česar jaz ne…. Čez nekaj sekund zaslišimo gospodinjo, ki pelje pred sabo voziček poln hrane. » Pripeljala sem vam zajtrk, ki bi bil dober tudi za samega kralja! Ali je v redu gospodični, oprostite Anabella in Angela?« In naju pričakujoče pogleduje… » Mary meni se to zdi čudovito, hvala, ker si tako potrudila«. » Ja, sita bom kot medved« se zareži sestra. Strmo jo pogledam, ker je izrekla neprimeren stavek za gospodično pa tudi da se spomni zahvale. » Pa hvala za zajtrk«. Mary od pohval zardi. » Počaščena sem, da kuham za vas« in se prikloni ter odide. Ko gospodinja odide, se napotim k vozičku, da bi naložila Angeli zajtrk, vendar pazim, da stopim na nasprotno stran, kjer sedi nagajivec, ki napeto opazuje vsak moj korak in se ga odločim ignorirati. » Kaj bi želela za zajtrk?«. » Ammm…. Sestra si očarano ogleduje voziček poln dobrot….. Želim si tiste jagode s testom in veliiiiiiko smetane!« Ne morem si kaj, da se ne bi nasmehnila, saj je ona naravnost nora na smetano. Torej ji izpolnim željo in ji na krožniček naložim, kar je zahtevala. Za zahvalo me poljubi na lica. Nameravam se usesti in ji pomagati pri hranjenju, ko se oglasi on » Nekomu ste pozabili postreči«. » Ta nekdo ima zdravo roko, da si lahko sam postreže«. » No, bom pa jaz tako prijazen, da bom postregel sebe in hkrati še vas, kaj boste?« in se pričakujoče ozre vame. »Čokoladne kekse in marelično marmelado, HVALA«. Iz njegovih rok vzamem krožnik, vendar ko oplazim njegove prste, me ti ne spustijo. Kaj bi zdaj rad??? » Pričakujem drugačno zahvalo«. Pa saj ne misli, da ga bom poljubila na lica??? Delam se nevedno. » Kakšno zahvalo pa ste mislili?«. » Takšno, kakor vam je naredila sestra« in mi pomežikne. » Gospod, saj veste, da to ni dovoljeno«. » Angela, ali se lahko sestra zahvali, da sem ji postregel?«. » Bella, če se ne boš zahvalila, bo žalosten veš«. » Zelo bom žalosten« reče s prepričljivim otožnim glasom. Da bo tega čimprej konec, se sklonim in ko nameravam prisloniti ustnice na njegovo desno lice, se on nepričakovano zasuka in mu tako poljubim ustni kotiček, on pa mojo spodnjo ustnico. Spreleti me elektrika, ki me zajame od glave do peta. Prisilim se, da se odmaknem od njega. » Gospod, kaj ste hoteli s tem doseči?«. » Da bi mi vrnila poljub.«. » Zakaj bi vam ga morala vrniti, vi ste se spravili na moja usta in še to sploh niste moj tip moškega«.
26. avgust 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
26. avgust 2013
Haahhaha legendarno!
čimprej NEEXT!!
26. avgust 2013
u108577
u108577
Neeext
26. avgust 2013
14. DEL

Nameravam se usesti in ji pomagati pri hranjenju, ko se oglasi on » Nekomu ste pozabili postreči«. » Ta nekdo ima zdravo roko, da si lahko sam postreže«. » No, bom pa jaz tako prijazen, da bom postregel sebe in hkrati še vas, kaj boste?« in se pričakujoče ozre vame. »Čokoladne kekse in marelično marmelado, HVALA«. Iz njegovih rok vzamem krožnik, vendar ko oplazim njegove prste, me ti ne spustijo. Kaj bi zdaj rad??? » Pričakujem drugačno zahvalo«. Pa saj ne misli, da ga bom poljubila na lica??? Delam se nevedno. » Kakšno zahvalo pa ste mislili?«. » Takšno, kakor vam je naredila sestra« in mi pomežikne. » Gospod, saj veste, da to ni dovoljeno«. » Angela, ali se lahko sestra zahvali, da sem ji postregel?«. » Bella, če se ne boš zahvalila, bo žalosten veš«. » Zelo bom žalosten« reče s prepričljivim otožnim glasom. Da bo tega čimprej konec, se sklonim in ko nameravam prisloniti ustnice na njegovo desno lice, se on nepričakovano zasuka in mu tako poljubim ustni kotiček, on pa mojo spodnjo ustnico. Spreleti me elektrika, ki me zajame od glave do peta. Prisilim se, da se odmaknem od njega. » Gospod, kaj ste hoteli s tem doseči?« vprašam vsa ogorčena, saj nikakor nisem pričakovala tega. » Da bi mi vrnila poljub oziroma BI mi mogla.«. Zaradi tega odgovora postanem čisto jezna » Zakaj bi vam ga morala vrniti, vi ste se spravili na moja usta in še to sploh niste moj tip moškega« In se še pravočasno zadržim, d ne zakričim nanj. Tudi, ko je jezna je lepa… » Da nisem, a ti nekaj pokažem?« počasi vstanem iz naslanjača. » A niste slišali? Ne in ne boste mi »kazali« ja niste moj tip moškega in pika. Dojemite že enkrat v svojo trdo bučo.« in me s s prstom skoraj potisnila nazaj v sedež. Hahaha ……Vendar postanem skoraj ljubosumen, ko slišim, da ji iz neznanega razloga nisem všeč.» Kako to da ne? Sem najbolj zaželen samec v Londonu, imam premoženje in nisem trebušast, ritast, kosmat, smrdeč, pijanec, hazarder ,…..« naštevam od matron olepšane različice sebe, ko me prekine » Pa, če če ste vse to vi, super! Ampak še vedno me ne zanimate. Jaz namreč gojim čustva do drugega moškega«. Drugi moški je pa bil namišljen in ki je bil poseben v vseh pogledih pa ne mislim gospoda popolnega ….David mi je na žalost postajal vedno bolj všeč, videz je zelo všečen , za razliko od ostalih pove kar želi, zabaven, samozavesten,……. Kljub vsemu, da je včasih kakor en zatežen osel…… skratka kar bi bil lahko popolni moški, vendar vse to pokvari njegovo vedenje z ženskami, saj jaz ne bi mogla trpeti tega in saj vem…. mislim da bi bilo drugo dekle neprimerno boljše zanj….gospod popolni in gospa popolna …..In zato ne smem si dovoliti, da bi se zaljubila vanj, saj on mene ne bi ljubil oz. bi se samo pozabaval z mano….. » Ah…..Kdo pa je Bellin ljubček?« mi prišepne nevarno blizu mojega obraza. » Gospod! Če ne veste me sprašujete zelo zasebno stvar in to se vas prav ničesar ne tiče, aja a sem vam dovolila, da me tikate?«. » Pa še kako se me bo, če bom naokrog dal namig, da ima Anabella ljubčka in verjemite, zelo mi bodo verjeli. To pa ni kar nedolžna grožnja…še posebno, ker sem si iskala moža, ki veliko da na ugled. .Oprostite, da sem si vzel pravico, da vas tikam, ampak se nima pomena opravičevati, če ste vi moja gostja in ne obratno?«. Še preden sem se sploh premislila, mi je že zletelo iz ust » Prašič!«. » A je to vse kar znate od kletvic?« se zasmeje.
26. avgust 2013
u147080
u147080
Next
26. avgust 2013
u108577
u108577
Neeext
26. avgust 2013
Hahaha prašič
NEEEXT!!!
26. avgust 2013
15. DEL

» Ah…..Kdo pa je Bellin ljubček?« mi prišepne nevarno blizu mojega obraza. » Gospod! Če ne veste me sprašujete zelo zasebno stvar in to se vas prav ničesar ne tiče, aja a sem vam dovolila, da me tikate?«. » Pa še kako se me bo, če bom naokrog dal namig, da ima Anabella ljubčka in verjemite, zelo mi bodo verjeli. To pa ni kar nedolžna grožnja…še posebno, ker sem si iskala moža, ki veliko da na ugled. »Oprostite, da sem si vzel pravico, da vas tikam, ampak se nima pomena opravičevati, če ste vi moja gostja in ne obratno?«. Še preden sem se sploh premislila, mi je že zletelo iz ust » Prašič!«. » A je to vse kar znate od kletvic?« se zasmeje. Ne, ne smeš se mu pustiti Anabella! Bodi pametna in prva odnehaj! »Lord, presenečeni bi bili, če bi slišali še ostalo, ampak danes se ne nameravam prepirati, tako da……….«. Poznam še hujše kletvice, saj je oče, ko je pijan zaradi izgubljene stave prihajal domov je bentil vsemogoče kletvice, ki sem jih slišala, saj je moja soba najbližje zraven njegove sobe v katero je prihajal spat po rojstvu dvojčic. » Zahtevam, da mi poveš kdo je ta moški do katerega gojiš tako imenovana čustva? « presliši moj odgovor. Mislim si, saj ne bo nič narobe, če povem majhno laž. » Prosim, da se ne norčujete iz mojih čustev, ki so resnična. Ta gospod je lord Cambridški. Za to laž, se bom pozneje tolkla po moji nepremišljeni glavi, ampak glavno, da me on zaradi imena moškega ne bo več motil. » Ali ste prepričani, da mislite njega, da slučajno niste zamešali pravega lorda s tem teem ubogim Willijem?« resno odvrne . » Absolutno prepričana….. Ubogi Willie?« vprašam vsa zmedena. » Ali ne veš, da lorda Cambridškega kličejo ubogi Willie?« lord zmajuje z glavo . » To se vi hecate iz lorda Williama, ki ni nič kriv« začnem braniti priliznjenca . » To je res, kar ti govorim Anabella. Ali si slepa, da ne vidiš, da se drži tetinega krila, vsakič, ko gresta ven?« Res je bil ta lord skozi zraven te Amande Fox-grofice Thompsonove, ampak temu nisem namenjala preveč pozornosti, saj se je v zadnjem času zgodilo veliko stvari, ki so zahtevale moje razmišljanje . » On je vsaj spodoben, medtem ko vi niste«. » Njega je premalo v hlačah, zato je tako puhel«. » Ha-ha-ha…………. meni je všeč tak, vsaj ni egoist kot vi«. » Kakšen pogovor pa je to? Naštevanje napak?« . » Lahko bi se tako reklo ja«. Ravno, ko hoče nekaj reči, potrka na vrata.
27. avgust 2013
Hahaha "puhel" ;D Ta Wxcliffe je car !

NEEXT!!!
27. avgust 2013
16. DEL

» To je res, kar ti govorim Anabella. Ali si slepa, da ne vidiš, da se drži tetinega krila, vsakič, ko gresta ven?« Res je bil ta lord skozi zraven te Amande Fox-grofice Thompsonove, ampak temu nisem namenjala preveč pozornosti, saj se je v zadnjem času zgodilo veliko stvari, ki so zahtevale moje razmišljanje . » On je vsaj spodoben, medtem ko vi niste«. » Njega je premalo v hlačah, zato je tako puhel«. » Ha-ha-ha…………. meni je všeč tak, vsaj ni egoist kot vi«. » Kakšen pogovor pa je to? Naštevanje napak?« . » Lahko bi se tako reklo ja«. Ravno, ko hoče nekaj reči, nekdo potrka na vrata. Lord z nejevoljo vstane in odpre vrata Baldu. » Gospod, dobili ste obisk, ki ne more počakati, vsaj tako pravi oseba v vaši delovni sobi. Upam, da vas ne moti, da sem ga pustil čakati tam, saj sem sklepal, da tak obisk zahteva zasebnost«. » Ime?« postaja čedalje nestrpen. » Mosley«. Zame to ime ni nič posebnega , zanj nasprotno pa nekaj zelo pomembnega, saj takoj odide skozi vrata in komaj, da slišiva s setro » Bald, pojdi v rožnato sobo in naredi vse, kar si bosta želeli, zdaj pa pojdi, bom zmogel sam«. Strašno me je zanimalo, katera oseba ga je tako prevzela, saj…. Po drugi strani pa sem si tudi oddahnila, da mi ne bo več mešal misli, kadar sem bila ob njem….vsaj nekaj časa… upam. Nato spet zaslišive korake, ki so bolj umirjeni in taktni, zato vem, da bo v sobo prišel Bald. Ko vstopi se napoti naravnost k nama ter se ustavi natanko 1m pred posteljo. Ker ne poznam zunanje okolice te veličastne rezidence, ga bom o tem malo poprašala » James, najbrž veste, če ima ta rezidenca kakšen vrt ali nekaj temu podobnega?« In se mu zraven še upajoče nasmehnem. » Gospodična prav imate, ta rezidenca ima vrt, ki pa na žalost propada….ampak še vedno imamo tudi sadovnjak jablan in hrušk, ki lepo uspeva«. To ne govorim naokoli, ampak moja velika strast so rože in vse zvezi z njimi…………Prešine me ideja, da bi poskusila ponovno oživiti vrt…… Nato me neka roka pocuka in vidim Angelo, ki resno gleda vame. » Kaj je dragica?«. » Zakaj se ne marata?«. Preprosto vprašanje, a vendar toliko odgovorov…… » Saj ni to, da se ne marava, le to je, da……………………..zame on ni dovolj priden«. PRIDEN? Bi se že drugo boljše spomnila…. Anabella….dobro veš, da ta nagajivec nikoli ne bo šel v nebesa. » Aha, kaj pa če ga prosim, naj bo bolj priden?«. Nasmehnem se ob tem prizoru, saj bi David rajši umrl, kot da bi živel kot menih. » Poskusi in mi boš povedala, kaj je odgovoril, prav? Glej, ker je tako lepo vreme, zakaj ne bi izkoristili vremena in šli ven malo raziskovati lordov vrt?«. Angeli se od navdušenja zasvetijo oči, saj ima tako kot jaz neizmerno rada rože. Sestri nadenem plašček, kljub temu, da je začetek oktobra še vedno topel, ker nočem, da stakne še prehlad. Nato jo previdno povlečem iz postelje v naročje. Še prej pa Balda poprosim, da bi mi pomagal prenašati Angelo, saj se njena noga še ni zacelila, vendar je doktor dovolil, da gre vseeno malo na sveži zrak. » James, prosila bi te eno uslugo«. » Vaša želja, moj ukaz«. » Ker sestra še ne more hoditi in jaz je ne bom mogla skozi prenašati naokoli, bi vas prosila, da bi se izmenjavala pri prenašanju Angele «. » Oh, to mi pa res ne bo težko, saj je zelo očarljiva punčka«.
28. avgust 2013
NEEEEEXT!!! Upam da se sreča s tem "porednežem" na vrtu!!!!!!
28. avgust 2013
17. DEL

Še prej pa Balda poprosim, da bi mi pomagal prenašati Angelo, saj se njena noga še ni zacelila, vendar je doktor dovolil, da gre vseeno lahko malo na sveži zrak. » James, prosila bi te eno uslugo«. » Vaša želja, moj ukaz«. » Ker sestra še ne more hoditi in jaz je ne bom mogla skozi prenašati naokoli, bi vas prosila, da bi se izmenjavala pri prenašanju Angele «. » Oh, to mi pa res ne bo težko, saj je zelo očarljiva punčka«. Nato s sestro v naročju slediva Baldu skozi številne sobane in dve dvorani, ko končno prispemo na prelepo marmornato teraso in pri kateri sta na stopnicah na vsakem koncu kraljevala leva, pa čeprav sta bila kipa, se je zdelo, da te budno opazujeta. Pri njima me je najbolj pritegnilo to, da nista bila v ležečem položaju, ampak sta stala, kot da bi se pripravljala, da bosta napadla, zato sem stopila bližje in presenečeno uvidela, da pod njima ležita vrtnici in da sta v resnici branila svoj zaklad. » Kaj je to?«je začudena Angela, saj ni še nikoli šla v živalski vrt. » To je žival, ki se imenuje lev«. » Zakaj pa ga še nisem videla?«. » Ker je lev nevarna žival in živi samo v tropskih deželah, kjer so savane ali pa v živalskem vrtu«. » Živalski vrt?«. » ja, to je kraj, kjer si lahko ogledaš živali z vsega sveta«. » Ali bomo tudi mi šli lahko v živalski vrt?«. » Seveda, ko bo pravi čas za to, bomo vsekakor«. Že prej sem razmišljala, da bi se vsi skupaj šli si ogledat živali in sem šla preverit, koliko so cene in trenutno so mastno zasoljene, saj so pripeljali par novih živali, ki so postale prave atrakcije….Očitno sem se preveč potopila v razmišljanje, saj mi je sestra obrnila glavo navzgor in s prstom pokazala v daljavo. Pred nama se je odprl pogled na vrt, ki pa je že doživel lepše čase. James je ima prav, ta vrt počasi propada, saj je na desni strani vrta ob robu žive meje stal nekoč mogočen hrast, zdaj pa le hrast, ki zgleda kot mrtev . Ta hrast bi morali takoj posekati, saj bi se lahko kadarkoli odlomila kakšna veja in bi s tem lahko koga še po nesreči hudo poškodovalo! S pogledom še naprej uprtim na vrt se spustiva po stopnicah do vrta, zraven pa tudi Bald, ki nama sledi kakor tiha senca. Na sredini vrta je dovršeno oblikovana lesena klop, ki je bila kot ustvarjena za prijeten pomenek zunaj. » James, kdo je naredil tole klop?«in nežno pobožam bogato površino klopi. »Lordov oče, ki jo je izdelal in dal Maryanne za darilo ob nosečnosti«. To se mi je zdelo tako ljubezniva gesta. » No lahko rečem, da je njegov oče nadarjen za delo z lesom«. »Škoda, da vam tega ne more potrditi še sam« z obžalovanjem odvrne strežaj. » Kako to mislite?«. » Njegov oče že nekaj časa ni več na tem svetu«. »Ooh, nisem vedela«. » Si želite ogledati še severni del vrta?«. » Z veseljem, ampak ali je dolgo do tja?« in mu pomignem na Angelo. » Sploh ne, z bližnjico bomo prispeli v 7 minutah«. Ko se Bald premakne, poskusim hoditi vštric z njim » Koliko dolgo pa traja po običajni poti?«. » Približno 15 min, se ne spomnim več, saj grem zdaj spet prvič po dolgem času v ta del vrta«. Kmalu se ustavimo pred zidom, ki je obrasel z bršljanom. Sestrica ga s prstom dregne v ramo » James, zakaj smo se ustavili tukaj?«. »Ti bom povedal skrivnost, prav? Samo tega ne smeš nobenemu človeku ali stvari izdati, boš lahko obdržala to skrivnost?«. » Seveda, da bom! Častna princeskina obljuba!« je čisto zavzeta Angela. » No, no prav, če si že dala princeskino obljubo. Mi se bomo šli skozi ta zid do vrta, vendar pa bršljan na zidu, namreč zakriva skrita vrata, ki naj bi odpirala v nebesa«. Nato izvleče iz žepa hlač starinski ključ in premakne veje bršljana malo stran, da bo lažje odklenil vrata. Nekaj časa traja, preden končno odklene vrata in še več časa, da jih je sploh odrinil, tako da smo lahko vstopili noter. Prvo, kar mi pade v oči, so bili roji vseh vrst metuljev. Prečudoviti metulji! In ne traja dolgo, da nas opazijo, saj takoj priletijo k nam in nas obletavajo s svojo čudovito lepoto. Potem s sestrico raziskujeva ta poseben vrt in skoraj pozabiva na čas, ko Angela potoži, da je utrujena. Ob strani zidu opazim strežaja » James, pridi sem«. » Želite?«. » Prosim odpelji Angelo na popoldanski počitek«. » Takoj« in razširi roke, ko mu predam sestro. Angela položi glavo na njegovo ramo in skoraj zaspi, ko se spomni, da mi pošlje še poljubček po zraku. Po njunem odhodu sem se čisto zatopila v ogledovanje vrtnic, rožmarina, šipke, sivke in artizemij, ki bi nujno potrebovale intenzivno nego s svežim gnojilom in vodo. Ko primem v dlan pest zemlje, se pred mano ustopi široka moška senca in spregovori s šarmantnim glasom » Živijo spet, danes imamo pa lepo vreme, kaj?« . » Prelepo, gospod lord«. » Kaj pa počenjate na tleh?«. »Raziskujem«. » Raziskujete kaj?« in počepne blizu mene, zato se malo odmaknem, da lahko vsaj malo zadiham. » Raziskujem rože, nič posebnega«. » Ti si edina, ki jo poznam, da raziskuje rože« in mi z robcem obriše umazanijo od zemlje. »Aha, kaj pa vi raziskujete?«. » Iščem in potem ulovim gusarje, ki se včasih odločijo napasti moje ladje«. »To mora biti najbrž vznemirljivo«. » Malo pa že. Pravzaprav sem vam prišel povedati, da me zaradi tega ne bo tukaj 2 tedna«.Hvalabogu! » Pri tem vam potem želim veliko sreče pri tem in varno vožnjo«. » Samo to boste rekli?«. » Kaj pa drugega?«. » Da me boste vsaj mičkeno pogrešali, ko me ne bo«. Ne vem, kaj bi rekla, zato rajši vstanem in brez besed odidem proti skritim vratom. Nisem slišala njegovih korakov za mano, kar je za to verjetno kriva trava, ko se njegovi prsti oklenejo moje roke in me v loku obrnejo proti njemu ter me nazadnje njegove mišičaste roke stisnejo v jeklen objem » Ne bom te spustil, dokler ne bom slišal, kar bi rad «. Trmasto vzdignem brado » Potem boste čakali dolgo časa«.
28. avgust 2013
najmanj 3 nexti, da nadaljujem ;D LP!
29. avgust 2013
u108577
u108577
Neeext
29. avgust 2013
NEEEEEEEEEEEEEXT!!!!!!!! Tejle zgodbici bom jutri nardila eno reklamo na svoji!!!
29. avgust 2013
še en next, da nadaljujem ;D hvalaa **
30. avgust 2013
u30738
u30738
Next
01. september 2013
18. DEL

» Živijo spet, danes imamo pa lepo vreme, kaj?« in zraven občudoval Anabello. » Prelepo, gospod lord« čisto zatopljeno odgovori. » Kaj pa počenjate na tleh?«. »Raziskujem«. » Raziskujete kaj?« in počepnem blizu nje , ampak ona se malo odmakne in to me zelo moti. » Raziskujem rože, nič posebnega«. » Ti si edina, ki jo poznam, da raziskuje rože« in ji z robcem obrišem umazanijo od zemlje. »Aha, kaj pa vi raziskujete?«. » Iščem in potem ulovim gusarje, ki se včasih odločijo napasti moje ladje«. »To mora biti najbrž vznemirljivo«. » Malo pa že. Pravzaprav sem vam prišel povedati, da me zaradi tega ne bo tukaj 2 tedna«.Hvalabogu! » Pri tem vam potem želim veliko sreče in varno vožnjo«. » Samo to boste rekli?«. » Kaj pa drugega?«. » Da me boste vsaj mičkeno pogrešali, ko me ne bo«. Za razliko od drugih se ona ne obeša po meni in obupano joka, da bi me zadržala. Zanimivo olajšanje. Nato Anabella vstane in hitro uganem, da namerava oditi brez vsakršnega pojasnila, ampak vseeno bom dosegel svoje. Z leti vaj sem se naučil hoditi tiho kot miška in sem se ji pretihotapil za hrbet in še preden je prijela za kljuko, so se moji prsti oklenejo njene roke in jo v loku obrnem k meni ter jo nazadnje stisnem v jeklen objem in hkrati zadržim na mestu » Ne bom te spustil, dokler ne bom slišal, kar bi rad «. Trmasto vzdigne brado in me drzno pogleda v oči » Potem boste čakali dolgo časa«. Nato 10 min stojiva v naelektreni tišini, ko David spusti glavo in se zbojim, da me bo spet poljubil, zato rajši zinem » Prav! Pogrešala vas bom«. » Za zdaj bom zadovoljen s tem, ampak drugič si boste želeli, da ne bi odhajal stran«. » Aha no, zdaj me pa spustite«. » Ti je v moji bližini nerodno?« in zraven okrepi objem. »Ne, me pa živcirate« rečem iskreno. On pa odgovor vzame kot za šalo ter se gromko zasmeje. »Zaradi vas je dan zares lepši« in me hitro poljubi na čelo ter končno odide. Oddahnem si, saj ga ne bom videla celih 14 dni. V tem času bo po sreči Angela že okrevala, jaz bom našla novega ladijskega prevoznika, saj njega ne bo tukaj, da bi preverjal »Tea« in nazadnje bo najboljše to, da ga nikoli več ne bom videla in si ga bom tako še najhitreje izbila iz glave. Čez nekaj trenutkov zaslišim, da me nekdo kliče, zato stopim skozi vrata v zidu na drugo stran in jih skrbno zaklenem ter pospravim ključ v priročen žep . Potem se odpravim nazaj do terase. Na njej zagledam Talio, ki me še vedno vznemirjeno kliče. »Sem že tukaj, a je kaj narobe Talia?«. » Gospodična le to, da smo vas iskali za kosilo, vas pa ni bilo od nikoder, potem pa je gospodar rekel, da ste na vrtu«. » A se nam bo gospod pridružil pri kosilu?«, saj pričakujem, da bo odšel po kosilu. »Gospodar je pravkar odšel v pristanišče«. On pa res ne izgublja časa! » Kje pa je James?«. » Gospod Bald je, kot sem videla šel z lordom«. Super, ena ovira manj, saj ima on vse hišne ključe oz. je imel .
01. september 2013
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT!!!!!!!!!!!!!
02. september 2013
O FAK!! Mene bo konc, hitro pisat next, preprosto obozujem tvojo zgodbico... Zlo so mi vsec zgodbice iz casov nazaj....
02. september 2013
19. DEL

»Sem že tukaj, a je kaj narobe Talia?«. » Gospodična le to, da smo vas iskali za kosilo, vas pa ni bilo od nikoder, potem pa je gospodar rekel, da ste na vrtu«. » Ali se nam bo gospod pridružil pri kosilu?«, saj pričakujem, da bo odšel po kosilu. »Gospodar je pravkar odšel v pristanišče«. On pa res ne izgublja časa! » Kje pa je James?«. » Gospod Bald je kot sem videla šel z lordom«. Super, ena ovira manj, saj ima on vse hišne ključe oz. je imel in tako ne bom imela težav z odhodom skozi vrata, ko se bom odpravila na pot iskanja pravega ladijskega prevoznika....Uff to bo pa težko delo…..Še za tega lorda sem rabila najmanj 4 tedne…..tokrat se bom morala pač izjemno potruditi, da ga bom našla v 1 tednu. Nato z Talio odidem proti jedilnici, kjer na hodniku do mene priplava zelo slasten vonj. » Mmhm….kaj pa tako lepo diši?« omamljeno duham vonj številnih začimb. » Vam bo gospodinja povedala, ker jaz žal ne bi vedela, kaj je danes na jedilniku« po tem odgovoru mi zaželi dober tek ter odide. Kmalu zatem se odprejo vrata jedilnice in med njimi zagledam postavo Mary. » Pridite, sestra vas že komaj čaka in jedi so se že začele ohlajati!« me prime za komolec, povede do stola ter posede. » Jedi?« Mi smo imeli ponavadi le glavno jed. » Seveda, pri nas zmeraj postrežemo najmanj 3 hode……..ob posebnih priložnostih pa do 12 hodov in takale gospodični moramo nahraniti in porediti, saj sta tako suhceni!« govori odločno, zraven pa vznemirjeno krili s rokami, zato jo poskusim pomiriti »Prepričana sem, da bo vse zelo okusno, kaj pa ste pripravili za kosilo?«. »Pripravila sem posebno kosilo, saj sta vidve meni zelo ljubi gostji….za 1. hod sem naredila kremno gobovo juho, 2. hod nadevana raca po florentinsko, zadnji hod pa je sadna kupa s smetano. » Komaj čakam, da bom poskusila vsak grižljaj.« ji pomežiknem, Mary pa se zasmeje. »Takoj bosta dobili, samo, da zbudim lene riti in upam, da bosta uživali v mojih jedeh«. Z ritmi je najbrž mislila strežaje, saj so oni nato prinesli jedi. Najprej sem sestri pomagala pojesti juho, ki je bila božanska, saj že dolgo nismo imeli predjedi. Potem sva nadaljevali z raco, kjer sem okusila prav vsako začimbo posebej, sestra je odnehala po 5 grižljajih…. zraven je bil pa še pire krompir …mmm…nebeško. Že tukaj sva bili siti, zato sva le nemočno gledali sadno kupo, ki se mi je zdela zelo vabljiva s tisto smetano, za Angelo pa še toliko bolj. Nazadnje je pa Angela pojedla od obeh. Hahah…..še dobro, da imam sestro, ki lahko poje tudi moje sladice. To je lahko zelo fino, kadar se počutiš kot da si umrl in šel v nebesa s polnim želodcem. Če bove tukaj 2 tedna, se bove zares poredili, kakor je prej povedala Mary. Samo meni se ne zdi, da sva tako suhi, res pa je, da smo zaradi številnih varčevalnih ukrepov morali prenehati jesti hrano, ki so imele visok strošek nakupa in namesto 5 obrokov na dan kot je bilo v navadi, zdaj jemo le 3: zajtrk, kosilo in večerja. Naše življenje se je v teh zadnjih mesecih zelo spremenilo, ne le finančno temveč tudi družabno življenje…….. Po kosilu sva se zopet odpravili na vrt, tokrat na vzhodni del vrta. Dala sem idejo, da bi lahko kaj koristnega naredile na tem delu. Tako sva našli lopo z vsemi potrebnimi vrtnarskimi pripomočki vključno z rokavicami, ki sva jih koristno uporabili pri celodnevnem puljenju plevela, ki se je razrasel po večini vrta. Ko se je znočilo, sva se odpravili nazaj v rezidenco. Ko sva prišli nazaj v roza sobo, sem Angelo odložila na posteljo, nato sem ji pomagala se preobleči v pižamo » Tako pa sva, kje pa imaš medvedka Tala?« zraven ji pa še poravnam blazine ter jo ogrnem z več odejami. » Upss……..mislim, da sem ga pozabila na vrtu« skrušeno pove . » Nič hudega, ga bom šla takoj zdaj iskat, ker vem, da ne boš mogla zaspati brez njega« in ji pritisnem poljubček na čelo. »Grem prej še po Talio, da te bo pazila, medtem ko me ne bo« ji povem, preden odidem skozi vrata. »Prav, ampak pridi hitro nazaj!«. Talio najdem v kuhinji » Talia, ali bi lahko prosim zdaj malo popazila na Angelo?«. » Seveda« takoj odide proti sestrini sobi. Nato pot nadaljujem do terase, kjer z zidu vzamem baklo in jo pridržim pred sabo ves čas, dokler ne pridem do vzhodnega dela vrta. Tedaj pa pred sabo zagledam 2 sumljivi senci, ki se pritajeno klatita. Takoj se umaknem toliko, da me ne vidita in skrijem baklo za debelo deblo bližnjega drevesa. Zatem zaslišim njun pogovor »Langston, temu lordu se morava maščevati, saj veš zob za zob« to podkrepi z nožem, ki se zablešči v slabotni mesečini. Mene kar spreleti groza ob tem prizoru . » Vem Yildiz, samo kako pa?« odgovori drugi. Očitno se ne zavedata, da govorita naglas in da imata prisluškovalca, mene. »Morava uničiti njegovo šibko točko«. » Njegova šibka točka pa je?«. Potem zaslišim klic 3 služabnikov, ki me kličejo. Tadva se takoj skrijeta za bližnje grmovje, nato pa pobegneta čez zid in ju ne vidim več.
02. september 2013
NEEEEEXTTT!!!!!!!!
03. september 2013
20. DEL

Zatem zaslišim njun pogovor »Langston, temu lordu se morava maščevati, saj veš zob za zob« to podkrepi z nožem, ki se zablešči v slabotni mesečini. Mene kar spreleti groza ob tem prizoru . » Vem Yildiz, samo kako pa?« odgovori drugi. Očitno se ne zavedata, da govorita naglas in da imata prisluškovalca, mene. »Morava uničiti njegovo šibko točko«. » Njegova šibka točka pa je?«. Potem zaslišim klic 3 služabnikov, ki me kličejo in po parih minutah odnehajo. Tadva se takoj skrijeta za bližnje grmovje, nato pa pobegneta čez zid in kmalu ju ne vidim več. Potem se sklonim in poberem s tal baklo, ki na srečo še ni ugasnila, zato poskušam najti potko, ki vodi nazaj do hiše. Ko se osredotočim na iskanje igračke, zagledam pred sabo kakšnih 30 metrov stran, nekakšen prostor ograjen s kamni. Stopim bližje in po napisu sodeč nad vhodom, na družinsko pokopališče. Ne zdi se mi prav, da bi tujka brez dovoljenja stopila na posvečen prostor, zato se rajši odpravim nazaj do potke, ko se naenkrat skoraj spotaknem ob neznano stvar. Sklonim se in otipam stvar ter naposled ugotovim, da sem končno našla Angelinega medvedka. Z medvedkom v roki odidem do rezidence. Ko prispem v sestrino sobo, me pričakajo 2 zaskrbljena; sestrin in Taliin in zraven še en obraz, za katerega nisem pričakovala, da se bo pojavil tako kmalu : Baldov obraz. » Kaj pa se je zgodilo, da ste tako zaskrbljeni?« postanem še jaz zaskrbljena. » Anabella, mlada gospodična ne sme hoditi sama v temi«. »Nisem bila sama« hitro odgovorim. Butler samo dvigne obrv in že vem, da mi ne verjame, niti za pikico. » No, kdo pa vas je spremljal?«. » Zakaj pa vas tako zanima James?« se skušam izogniti vprašanju. » Ker mi je gospodar naročil, da moram med njegovo odsotnostjo paziti na vas in odgovorite mi na vprašanje«. » Razumem...Pozabila sem vprašanje, kaj ste že me vprašali?«. » Kdo vas je spremljal?«. » Strežaj za katerega ne vem imena in ko sem videla, da ne bova v tej temi nič našla sem ga poslala noter« se s slabo vestjo zlažem in se hitro potolažim, da je to le majhna laž. » Ampak kot vidim ste ga nazadnje le našli...SAMI« in s kazalcem pokaže na igračko, ki sem jo nevede stiskala k sebi. Zakaj se počutim kot da me zaslišuje??? » Hvala, da ste me spomnili na igračko, saj Angela ne more zaspati brez nje« natoTala podam sestri, ki si igračko da pod roko. » Bella, hvalaaa, da si našla Tala«. »Ni za kaj Angela«. Potem vidim, da Bald čaka z veliko potrpežljivosti »James, vas še kaj zanima?«. »Ja in sicer to, zakaj ste bili toliko časa sami?«. » Toliko časa? Saj ni sem bila dolgo zunaj, le par minut...«. » Par minut? Zunaj ste bili debelo uro« . » No, res nisem gledala na čas, saj sem zelo zavzeto iskala medvedka«. » Prav, če tako pravite....Če me boste potrebovali, samo pozvonite in bom prišel takoj« in James odide na hodnik. Po njegovem odhodu se obrnem proti služkinji, kjer vidim, da še komaj zdrži imeti odprte oči» Talia, hvala, da si popazila na Angelo in vidim, da si izmučena, tako da pojdi brez skrbi v posteljo«. » Saj ni nič takega in ali ste prepričani gospodična, da ne bo nič narobe? me dvomljivo pogleda, saj vem da se spominja, da je bila grajana zaradi podobnega dogodka «. » Popolnoma prepričana«. Potem Angeli, ko me prosi za to, govorim izmišljeno zgodbico, dokler ne zapre svojih otroških oči. Ker še zmeraj nisem zaspana, začnem razmišljati, kje bi lahko našla kakšne podatke o ladijskih prevoznikih.....vendar to ne bo lahko, saj bom morala iti še bolj zakrinkana v pristanišče in tam izpraševati pijane kapitane ter pohotne mornarje, ki kot lačni cucki gledajo »dame noči«.
03. september 2013
Ufff zdej me mal skrbi, ampak mislm da se bo izmazala
NEEEEEEEXT!!!!!!
03. september 2013
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani