u227879
u227879
Dala bom kar sama Next

6.del- Vračamo se domov:

Zjutraj smo pojedle zajtrk,se umile in nahranile živali ter jih spustile na pašo.

Gracce je poklicala fanta,jaz pa sem položila obe potovalki u avto.Na koncu smo se poslovili od vseh.

Vozili smo se 2 uri in smo prišli na morje. Tam bomo 2 dni - danes in jutri .

Vse smo razpakirali. Jaz in Gracce smo oblekle kopalke in se pognale v vodo. Tam smo čofotale in plavale do 12 ure ,potem smo jedle kosilo. Do 4 popoldne smo bile v kolibi. Oče je gledaj serijo Komisar Rex ,Gracce je gledala z znjim ,jaz sem se po računalniku pogovarjala z prijateljico Leo ,mama pa je brala knjigo " Sami v vojski" . Ob 4 smo odšle na igrišče in se družile z najstnicami. Zvečer okoli 6 smo odšle v morje ter se kopale.

Zvečer smo pojedle večerjo in odšle spati.

Drugi dan smo se zbudile ,pojedle zajtrk ,se umile in naredile to kot ponavadi.

S starši smo odšle v morje ter se kopale, potem pa odšle po nakupih za oblačila in šolske potrebščine. Nekaj šolskih potrebščin smo imele,malo nam jih je manjkalo.

Doma smo si uredile prostor za učenje ter oblačila.

Zvečer smo le pojedle večerjo ter šle spati.
05. september 2017
u227879
u227879
Zaključek- Prvi dan šole

Vstale smo dovolj ,da smo se le malo naličile,umile in pojedle zajtrk.

Prijele smo torbo in zdaj se odpravljamo u srednjo šolo- 2 letnik... Poslavljamo se od vas!

Upam ,da vam je bila zgodba ušeč ;
Napišite svoje mnenje.

Ps. Tudi jaz grem v šolo. Zame je danes 3 dan šole.

Pa lep pozdrav,lepo se imejte v šoli.
05. september 2017
u211472
u211472
Next
06. september 2017
u227879
u227879
Seveda pisala bom novo zgodbo
Ta je že končana.
06. september 2017
u211472
u211472
Že končana? Em, saj ni bilo nič avanturnega glede na to, da je avanturna zgodba :/
06. september 2017
u227879
u227879
Mnenja prosim?
06. september 2017
u227879
u227879
Ja vem nisem imela dosti časa ampak vseeno je lepo izpadla zgodba
06. september 2017
u211472
u211472
No, jaz mislim, da bi mogla zgodbo nadaljevati, saj se ni nič takega zgodilo. Samo to, da je glavna junakinja šla iskat svojo sestro v gozd. Vsekakor je to prekratko! Zgodba se sploh ne razvije. Začneš brati pa ti že končaš. In avanturnih delov sploh ni.
06. september 2017
u227879
u227879
Nadaljevala bom ko dobim vsaj 2 nexta.
06. september 2017
u211472
u211472
Si rekla, da je končana
Jaz pa sem že dala Next
06. september 2017
u227879
u227879
Ja ma bom nadaljevala

Samo da pojem palačinke( da dobim novo idejo)
06. september 2017
u227879
u227879
Še en Next!
06. september 2017
u227879
u227879
Seveda,prišla sem iz šole. Gracce je odšla na trening rokometa, jaz pa grem ob 3.00 v glasbeno šolo igrat flavto. Domačo nimamo ,ker je 1. dan šole.,zato se bom raje posvetila konju. Odšla sem jezdit v naravo. Tudi zraven Bedančeve jame sem bila. Ni me niti slišal. Pripravila sem flavto in vse do Kanarčeve ulice prehodila peš. To je 45 km. Kar dosti. Danes sem se veliko naučila.
Ko sem se vrnila je tam stala Gracce: " Kakšna butka si ti ,Mellanie!"Jaz sem jo samo vprašala: "Zakaj? "

Ona spet svoje,kot vedno:"Ja,nisi vidla mojega sporočila" .

Jaz pa rečem: " Zdaj sem ga vidla.
V njem piše: Mellanie, mama mi je rekla ,da boš odšla v službo. Naprimer inštrukcije.
Lp" .

Zvečer sem pojedla večerjo ter svojo sobo spremenila v učilnico. Kupili smo tablo in krede. Tabla je bila pritrjena na zidu nad mojo omarico,v kateri so bila oblačila,nakit in šolske potrebščine. Bila je zelo nizka. Vse stvari v njej sem dala ven in jo očistila. Spodaj sem imela predale. Bili so vedno prazni ,a vseeno sem jih očistila.

V 1. predalu sem dala na en kupček dolge majice in nogavice,na drugi kupček pa dolge hlače in spodnje in zgornje perilo.

V 2. predalu je bilo na enem kupčku kratke majice in kratke hlače. V 3.predalu sem dala v enem kupčku šolske potrebščine ,v drugem pa nakit.
Zgornja velika omarica je bila samo papirji in stvari od učencev. Krede sem položila v zgornjo omaro. Tabla je že visela nad omaro.

Kupili smo tudi 5 miz in 5 stolov za učence ,za mene pa veliko mizo in 2 velika stola. Jaz in Gracce bova učiteljici ,zdaj samo imava inštrukcije. Ampak podobno šoli.
Kupili smo nekaj pravljic in jih dali na stensko polico, ki sem jo očistila. Kupili smo preprogo ,ki je na sredini sobe. Tudi lego kocke in karte smo kupili ,da če bo dež,da bodo se igrali z znjimi med odmorom.

Kupili smo tudi poučne knjige,jih dali na stensko polico ,poučne posterje,jih zalepili na zid,koledar,ga pritrdili na steno ter še delovne zvezke in učbenike,ki smo jih dali v omarico. Uredili smo za skoraj šolo.

Vozniški nima nobena,ampak bo otroke vozila moja prijateljica Lea,ki ima 18 let in že ima vozniški.

Tako,jutri začnemo. Že komajčakam.

Zvečer sem odšla v mesto kupiti še škatlo za zobne ščetke ter odšla nalepiti oglas,da ponujamo šolo.
In...potonila v trden spanec.
06. september 2017
u227879
u227879
Next

Zjutraj nisem mogla vstati. Bila sem cela mokra po čelu,kapalo je z zmene.

Odšla sem sem pod tuš.To je že zadostovalo.
Ko smo se uredile,je prišla Lea s svojim šolskim autobusom.

Ko so otroci so se predstavili:
" Jaz sem Leon."
" Meni je ime Karollina."
" Jaz pa sem Lukas."
" Ime mi je Eva."
" Ime mi je Anna. "

Prvo smo imeli matematiko. Učili smo se številke od 0 do 5. Te številke sem napisala na tablo ,oni pa so gledali in se tako učili.

Druga ura je bila slovenščina. Tam so se učili črke ' A' , ' B' in ' C' . To uro je vodila Gracce. Vsi so jih dobro znali napisat. Vsakemu je dala nalepko,ki jo je on izbral. Jaz sem tudi dajala nalepke pri matematiki.

Potem so dobili malico. Pripravila sem jaz. Dobili so sendvič s sirom in šunko. Pili so pa čaj. Midve pa sva jedli hruške. Tudi njim smo jim ponudili. Lukas,Eva,Karollina in Anna so vzeli hruško.

Tretja je bila glasba. Jaz sem vzela palčko in z njo vodila. Otroci so se zabavali in peli pesmice. Te so bile :
Mihek in Poldek,Mamica zlata,Gremo na Gorenjsko in še Mi smo se zabavali.

Kasneje so imeli glavni odmor. Ker je bilo sončno ,smo odšli ven. Med glavnim odmorom so jahali konja. Seveda sem jih jaz vodila. Igrali so se tudi skrivalnice.
4 ura je bila likovna. Vsakemu je Gracce dala en list ,barvice in vse drugo so imeli že sami. Likovno jih je vodila Gracce,ker ona lepše riše. Vsak je moral narisati eno žival.
Narisali so :Leon je leva narisal.
Karollina je narisala psa.
Lukas je narisal pingvina.
Anna je narisala muco.
Eva je narisala zlato ribico.
Ko so s poukom končali ,so odšli v kuhinjo z nama in z mamo jest kosilo. Bila je domača juha. Ko so otroci pojedli ,so rekli da je najboljša juha. Mama jih je vprašala tudi kako je bilo. Vsi so rekli ,da super.
Lea je tudi pojedla kosilo z znjimi ter odpeljala otroke domov.

Zvečer sem pospravila učilnico ter vključila računalnik. Odšla sem na facebook. Prišlo je sporočilo od Robija,mojega sošolca. Žal ga nisem mogla prebrati,ker sem morala dol z interneta.

Lep pozdrav
07. september 2017
u227879
u227879
Next

Zbudila sem se. Vzela sem računalnik v roke in odprla facebook. Pogledala sem sporočilo. Pisalo je: Ali bi bila moja punca?

To sem si že od 10 leta želela,da bi me vprašal. Seveda sem odgovorila,da ja.

Kar naenkrat je prišla Lea skozi vrata z otročički. Bili so vsi.

1.ura je bila naravoslovje. Imeli smo temo živali.

2.ura je bila likovna. Risali so naravo jeseni.

Potem je bila malica. Pripravila jo je Gracce. Bila je jogurt in sadje. Tudi jaz,Lea in Gracce smo to jedle.

3. ura je bila matematika. Učili so se števila do 10.

Ker je bilo sončno ,smo odšli za glavni odmor ven. Jahali smo in se lovili.

Nazadnje smo imeli kosilo. Naredila ga je Lea,ker moje in Graccenove mame. Rekli so ,da je kosilo okusno.

Okoli 4.popoldne,jih je Lea odpeljala domov.

Zvečer sva jaz in Gracce odšli jezdit v naravo. Jaz na. Liski ,ona pa na Spiritu. Jaz sem še peljala na sprehod svojega psa.

Robi mi je spet poslal sporočilo na facebook: " pridi na sladoled z mano"

Seveda sem prišla. Imela sva nežen pogovor in strasten poljub.

Ko sem prišla domov, Gracce ni bilo doma. Začela sem gledat televizijo. Ko je prišla sem jo vprašala kje je bila. In ona mi je odgovorila,da je bila s fantom. Gracce je bila oblečena v mojo najlepšo rdečo obleko. Bila sem zelo jezna na njo.

Odšla sem spati. Nisem mogla verjeti,kaj mi je naredila.
07. september 2017
u227879
u227879
No zdaj bo konec te zgodbe,ker vidim da nobeden ne bere.

Otroci so končali pri meni in Gracce že 5 razred. Zdaj gredo v 6. v pravo šolo.

Zdaj sem s stara 23 let. Imam moža,ki je bil takrat moj sošolec in fant ( Robi) . Imam konje. Še vedno Lisko,ki je stara toliko kot jaz in njenega žrebička. Dala sem ime žrebičku Lissa. Še vedno imam istega psa ,kot takrat. Imam 2 hčerki. Eno sem rodila pri 18 letih,Gajo,ki bo zdaj stara 6 let. Drugo sem rodila pri 20,Karollino ,ki bo zdaj imela 4 leta. Obema je oče Robi. Jaz sem izbrala ime Karollini,Robi pa Gaji. Zdaj sem po poklicu učiteljica in poučujem pouk skupaj z Gracce.

Moja sestra Gracce ima moža. Tistega ,ki je bil zraven potoka,kadar sem iskala njo. Gracce je moja soseda. Skupaj učiva 4 razred osnovne šole. Ona ima 2 punčki. Eno Emo,ki jo je rodila pri 17. Zdaj bo Ema stara 7 let. Šla bo v 2 . razred. Druga je Anna,ki jo je rodila ko je bila stara 21 let. Zdaj bo Anna stara 3 leta. Gracce je izbrala ime Emo,njen mož pa Anni. Ima še vedno svojega konja Spirita. Ima tudi muco Piko in psa Pikota. Gracce je stara 23 ,mlajša pa je 1 dan kot jaz.

Tako,zdaj sem jo končala. Pisala bom novo zgodbo spet.Sliko od Gracce in drugih likov v moji zgodbi bom.dala na svoj profil pod slike.

Mnenja,prosim!
07. september 2017
neeeeeeext
17. september 2017
u227879
u227879
Pa mnenje zgodbe?
17. september 2017
u227879
u227879
Next bo danes in posvečeno bo
Someone..*
17. september 2017
u227879
u227879
Oprostite za zamudo...

No sanjala sem svojo preteklost. Nisem za trenutek mogla dihat. Imela sem dovolj preteklosti. Želela sem jo pozabiti.

Moj mož je spal. Ni me niti pogledal ali se zbudil. Vstala sem ter skuhala kavo. Pripravila sem tudi zajtrk.

Naredila sem si figo. Naličila sem se ter se oblekla v črno dolgo krilo.

Bila je 6.ura zjutraj. Gracce sem tudi zbudila. Vsa nejevoljna je vstala. Vzela je že od včeraj pripravljen sendvič. Oblekla se je v športo trenirko ter jakno. Naličila se je čisto malo. Obula je športne čevlje.

Danes so otroci pisali teste. V razredu je bilo 10otrok.
Njihove ocene so bile iz matematike:
Gaja: 5
Simon: 5
Lorena: 4
Val: 3
Anastasija: 5
Lan:4
Lana:5
Tim:4
Filip: 4

Oddali smo otrokom teste. Hitro je zazvonilo za konec pouka.
Vedela sem da je danes roditeljski sestanek. Le o tem sem kot zmešana razmišljala . Nisem niti slišala zvok ravnateljice Lune. Končno sem jo lahko le slišala. Govorila je o sestanku.

Popoldne,ko sem prišla domov sem se odšla stuširat ter se uredit.
.

Oblekla sem elegantno kratko modro obleko. Obula sem visoke pete. Naličila sem sem.

Gracce je rekla ,da ne more iti ,ker gre v Nemčijo s hčerkama in možem in tam bosta 5 dni.

Zelo sem bila vesela za njo. Ampak sem odšla na roditeljski sestanek.

Prišla sem v šolo ter sedla na stolico. Tam v razredu so bili že vsi starši ter otroci.

Prijela sem zvezek ter celo uro jim povedala to: " Kmalu se bo končalo šolsko leto. Letošnjo leto je bil najbolj nemiren Lan in Filip. Pri puncah bi rada le opomnila,da so klepetale med poukom. Zato sem jih presedila. Fantje so imeli pa veliko težav. Lan je kar zaspal med poukom. Tima so poškodovali in zato je oktobra imel 2 tvedna zlomljeno roko. Doma se pogovorite z otrokom. Morate ukrepati. Res da je konec šolskega leta ,ampak da se bodo v 5 primerneje obnašali. Hvala vam za potrpljenje. Zdaj me lahko tudi kaj v zvezi s tem vprašate."

Tako so starši spraševali.

Zvečer sem ob 8. uri prišla domov ter takoj zadremala. Bila sem zelo utrujena.

Ta Next je posvečen Someone..*
21. september 2017
u227879
u227879
Pozdravljeni, ker to zgodbo več nobeden ne bere,bi vam rada napisala......da lahko na watdapu pišem zgodbo po imenu Moja najstniška leta.
01. oktober 2017
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani