u35091
u35091
Ne to postlo ma že Lorenzo_Girl. Pa seej ti si si že zbrala postlo.
25. februar 2011
u28814
u28814
jst zberem postlo št. 3!!!
2000-700= 1300
zdej nrdim še drugo nalogo!!!!!!
25. februar 2011
Intervju - Neli Štrukelj (modna oblikovalka)
avtor: Diva | vir: Diva | foto: Diva | 11.04.2010 | ogledov: 282
Ekskluzivno za divo smo poklepetali z nadobudno slovensko modno oblikovalko znano po multifunkcionalni torbi I-BAG in ostalih čudovitih modnih stvaritvah.
Diva: Že dobri dve leti nazaj si se začela ukvarjati s torbo I-BAG, ki je danes tudi poznana v javnosti. Si vedela, da bo odziv prepoznavnost v medijih in priljubljenost pri javnosti?

Neli: Torba je že na prvi razstavi Urbani nomadi vzbudila veliko pozornosti, saj je na razstavi sodelovalo 14 priznanih slovenskih ustvarjalcev, ki so oblikovali poklopce za I-bag in prikazali številne možnosti izgleda torbe. Multifunkcionalna torba vzbuja veliko pozornosti tudi zaradi tega, ker je na tržišču edinstvena. Zaradi modularne zasnove omogoča veliko različnih možnosti nošenja in popolnoma zadovoljuje potrebe sodobnega urbanega človeka.
Slika Slika
Diva: Kaj je tisto, kar je pri torbi najbolj zanimivega? Po čem se loči od vseh ostalih torb?
Neli: Torba je inovativna in edinstvena na tržišču, saj je multifunkcionalna in transformabilna. Lahko jo nosimo na 6 različnih načinov: kot torbo z ramenskim pasom, nahrbtnik, kot pasne torbice, zapestno denarnico ... in je zato idealna za vse situacije. Poleg tega številni žepi omogočajo zelo dobro preglednost, da nam ni potrebno iskati po torbi raztresenih predmetov. Ima pa tudi zamenljiv poklopec s pomočjo katerega lahko torbi neprestano spreminjamo videz. Primerna je tako za moške kot ženske, saj si lahko vsak izbere poklopec, ki mu ustreza in torbo oblikuje po svojih željah. Za boljšo predstavo, kaj I-bag je, vam predlagam, da si ogledate atraktivni video ali pogledate na www.i-bag.info.
Diva: Od kod prihaja ideja o poklopcih in na kakšen način si se lotila koncepta multifunkcionalnosti?
Neli: Za svojo diplomsko nalogo sem želela oblikovati torbo, ki bi čimbolj zadovoljila potrebe urbanega človeka, ki potrebuje torbo, ki dobro izgleda ter je hkrati zelo praktična in uporabna. Naredila sem raziskavo med svojimi prijatelji in znanci. Njihovi odgovori na vprašanja o tem, kakšne torbe si želijo, kaj običajno pogrešajo in kako bi izgledala njihova idealna torba, so mi dali smernice za oblikovanje. Za svoje delo sem prejela tudi Študentsko Prešernovo nagrado.

Slika
Diva: Ideja s poklopci je zanimiva in obljublja modno pestrost. Ali morda razmišljaš, da bi tudi druge modne izdelke oblikovala na podoben način? Obleke, čevlje ali celo denarnice?
Neli: Multifunkcionalno torbo sem že razvila v celotno kolekcijo. Tako lahko izbirate med manjšo žensko, športno in večerno torbico, ki jim prav tako lahko z menjevanjem poklopca spreminjate izgled po svojih željah. Oblikovala sem tudi kolekcijo moških in ženski denarnic z barvito zunanjostjo, ki jo krasijo inovativne grafike in ilustracije. Motivi na njih so različni; od podob Ljubljanskih ulic, utrinkov kalejdoskopa pa vse do ilustracij Kosovelovih integralov. Vse torbe in denarnice so izdelane v Sloveniji iz najkvalitetnejših materialov.
Diva: Pomembna ti je torej kvaliteta in odločila si se za proizvodnjo v Sloveniji. Kako to, da se nisi odločila za dežele, kjer so produkcijski stroški manjši?
Neli: Proizvodnja v Sloveniji mi omogoča večjo fleksibilnost in prilagodljivost željam kupcev. Poleg tega je spodbujanje lokalnega gospodartsva eden temeljnih principov trajnostnega razvoja in oblikovanja za okolje, k čemur stremim tudi sicer, saj menim, da se mora oblikovalec obnašati odgovorno in s svojim delom prispevati k pozitivnim spremembam. Poleg oblikovanja torbic tako sodelujem in ustvarjam še druge projekte, tudi na temo okolju prijaznega oblikovanja.
Slika
Diva: V svetu modnega oblikovalstva je tudi udejstvovanje pri projektih izrednega pomena za pridobivanje izkušenj, referenc in nenazadnje večje prepoznavnosti. Kateri so projekti, pri katerih si sodelovala do sedaj?
Neli: Februarja sem za blagovno znamko niOka oblikovala kolekcijo torbic, ki je bila predstavljena na modni reviji »a la mode« na Londonskem tednu mode. Januarja sem oblikovala torbice za blagovno znamko Wannabesociety, ki je bila predstavljena na sejmu Bread&Butter v Berlinu. Lani sem na modni reviji Influence predstavlila kolekcijo oblačil Bonnie&Clyde narejeno iz tekstilnih ostankov, ki so mi jih odstopila slovenska tekstilna podjetja. Trenutno pa sodelujem pri mednarodnem projektu Edufashion.
Diva: Projekt Edufashion je torej mednarodni projekt, ki ga podpira EU. Kakšno je sporočilo in kakšen je cilj tega projekta?

Neli: Gre za mednarodni projekt v okviru programa Erasmus, ki ga podpira EU. Projekt se sooča s problemi, ki nastajajo zaradi razmer v današnji modni industriji: presežek izobraženih modnih oblikovalcev, diktiranje mode s strani marketinško potrošniške politike, etično neodgovorna moda in nekreativna družbena proizvodnja. Cilj tega projekta je z inovativnim internetnim portalom povezati izobraževalne ustanove, modne oblikovalce, lokalne proizvajalce in kupce z namenom ustvariti alternativno okolje, ki bo omogočilo širjenje znanja in veščin, potreb in ponudb. Ustvarili bomo odprtokodno blagovno znamko, ki bo upoštevala principe oblikovanja za okolje. Vzpostaviti skušamo nov, trajnostni poslovni model, od katerega bi imeli korist vsi uporabniki.
Slika Slika
Diva: Kakšen je modni svet slovenskih modnih oblikovalcev? S katerimi težavami se največkrat srečujete?
Neli: V Sloveniji težko govorimo o modnem svetu, saj nam manjka veliko ključnih dejavnikov, ki omogočajo obstoj le tega. Kljub temu, da smo lahko virtualno povezani s celim svetom in dobimo preko revij informacije o dogajanju v modnih prestolnicah, pri nas modna industrija ni razvita. Manjkajo nam tako modno ozaveščeni kupci, modni kritiki in okolje, v katerem bi se, kot mladi oblikovalci, lahko razvili. Vsak od nas se bori sam zase in po svojih najboljših močeh, vendar je za razvoj uspešne blagovne znamke potreben dober tim izkušenih strokovnjakov iz različnih področij, ki lahko podjetje vodijo uspešno in konkurirajo svetovnim blagovnim znamkam. Problemi, s katerimi se srečujemo, so številni; od visokih proizvodnih cen, logističnih težav do pomanjkanja podjetniških znanj. A kljub temu imam dovolj motivacije in verjamem, da mi bo uspelo.
Diva: Kljub vsemu pa ostajaš zaprisežena modna oblikovalka, ki sledi svojim vzgibom. Imaš glede modno-oblikovalskega sveta kakšen nasvet za bralke Dive?
Neli: Ne dajem rada nasvetov, saj menim, da se zna bralka Dive sama dobro odločiti o tem, kaj je dobro. Morda le to - ne sledite preveč nasvetom drugih, da ne boste pozabile, česa si same najbolj
25. februar 2011
želitr
25. februar 2011
želite*
25. februar 2011
bom kmal nardila
25. februar 2011
u28814
u28814
ma jst nism dobila nobenga sporočilca??
25. februar 2011
omara

akvarij na omari

preproga

pisalna miza

25. februar 2011
računalnik na mizi

kavč

zavese

vzglavniki za posteljo

25. februar 2011
stol

televizija

25. februar 2011
u36818
u36818
ne jst mam 10 postlo pa dala sm jo gor d vidš še tist k sm zrvn dala
25. februar 2011
u34629
u34629
*reby&cupcake* ti maš to postlo

25. februar 2011
u34629
u34629
love_rock_mojca ti maš zlato steno

*mucki10* ti dej 3 prednete stran ker sem napisala da lahko daš največ 7 predmetov
25. februar 2011
u34629
u34629
spelxy ti za ta članke dobiš 400€ imaš 2419€.
25. februar 2011
u34629
u34629
1. Eučč, rdeča stena, NARDILA
2. ____?_____, svetlo zelena stena, ???????
3. love_rock_mojca, zlata stena, NI NARDILA
4. MAAV: D, zelena stena, NARDILA
5. little_sunshine, sivo - belo steno, NI NARDILA
6. spelxy, svetlo modra stena, NARDILA
7. _____?______, mornarsko modra stena, ???????
8. *mucki10*, svetla rjava stena, NARDILA NA POL
9. _____?______, belo-rdeča stena, ???????
10. Lorenzo_Girl, oranžna stena, NI NARDILA
11. *reby&cupcake*, bež stena, NI NARDILA
12. kitty-09, bela stena, NARDILA
26. februar 2011
televizija
vzglavniki za posteljo
in računalnik
dam stran
mizo zamenjam ka se mi ne zdi dobra

cene dajta
26. februar 2011
Prijavite se še na moj Top Model prosim:
**EXTREME Top Model!** With Chloe.* -------->Prijaaavi se in nebo ti žaaaal.!!!*
26. februar 2011
u34629
u34629
Chloe.Fashion preber si pravila , mucki zaračunam ti pol
26. februar 2011
u35661
u35661
plis prjavte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.igre123.com/forum/tema/top-model-malih-zivali-by-blescecaluna/14822/
26. februar 2011
u34629
u34629
a lahko nehate s temi linki
26. februar 2011
u35091
u35091
Bom jst napisala kolk kej stane za use zdj! Okjj??
26. februar 2011
u35091
u35091
*mucki10*: Predalnik stane 100€, akvarij stane 120€, preproga stane 67€, kauč stane 230€, zavese stanejo 25€, stol stane 26€, slika stane 20€ in miza stane 290€. Use skup je 878€. Na računu maš še 1422€.
26. februar 2011
u28814
u28814
moja postla (da vam osvežim spomin)

zlata stena:

(tista stena v ozadju!! ful mi je všeč in upam, da bo OCKEY!!!)

omara:

nočna omarica:

26. februar 2011
u28814
u28814
kavč:

pisalna miza:

stol:

tapet:

(tista preproga pod posteljo!!!)
26. februar 2011
u31079
u31079
ka morm zadej nardit????
26. februar 2011
u34629
u34629
love_rock_mojca stena je zaston, omara 150€, nočna o. 50€, kavč 200€, pisalna miza 100€, stol 30€, preproga 70€ zapravla si 600€ na računu maš 700€ oddaj kak članek(lahko ga poiščeš na internetu)
26. februar 2011
u34629
u34629
1. Eučč, rdeča stena, NARDILA
2. ____?_____, svetlo zelena stena, ???????
3. love_rock_mojca, zlata stena,NARDILA
4. MAAV: D, zelena stena, NARDILA
5. little_sunshine, sivo - belo steno, NI NARDILA
6. spelxy, svetlo modra stena, NARDILA
7. _____?______, mornarsko modra stena, ???????
8. *mucki10*, svetla rjava stena, NARDILA
9. _____?______, belo-rdeča stena, ???????
10. Lorenzo_Girl, oranžna stena, NI NARDILA
11. *reby&cupcake*, bež stena, NI NARDILA
12. kitty-09, bela stena, NARDILA

6 PUNC ŠE NI NARDILO NALOGE

POSTELJE KI SO ŠE OSTALE:
2. POSTELJA stane 450€

7. POSTELJA stane 300€

9. POSTELJA stane 700€

26. februar 2011
u28814
u28814
tlele je en moj članek!!!

Londonski teden mode v znamenju pokrival!!!

Na londonskem tednu mode, ki poteka od 18. do 23. februarja, se je zbrala kopica svetovno znanih modnih oblikovalcev, ki so predstavili svoje kolekcije za jesen in zimo 2011. Med zanimivimi zimskimi dodatki in oblačili je bilo na modni pisti največkrat opaziti prav pokrivala, ki bodo naslednjo zimo obvezen kos ženske garderobe.
Namesto klobuka – kapuca iz mreže!

Prihodnjo jesen in zimo bodo zaznamovala različna, na trenutke neuporabna pokrivala. Modna zgodba se ni ustavila le pri izredno priljubljenih klobučkih, vendar je segala naprej, v prihodnost. Oblikovalec Mark Fast si je pokrivalo zamislil v obliki kapuce, sestavljeno iz različnih materialov, vse od usnja pa do mreže. Izredno minimalistična kolekcija se je osredotočala na posamezne kose in čiste barve. Na modni pisti je bilo tako mogoče opaziti bordo rdečo, bež in črno barvo.

Preprosti in glamurozni

Corrie Nielsen je svoj navdih našla v petdesetih letih francoske visoke mode in v novem romantičnem obdobju. „Predstavljena ženska ima močan modni čut in se v svoji vlogi in telesu počuti samozavestno. Pričakuje kakovostna in skrbno izbrana oblačila, ki jih lahko nosi vsak dan,“ je svojo kolekcijo na hitro opisala na Floridi rojena modna oblikovalka, ki od leta 2000 živi in ustvarja v Londonu. Podobno zgodbo zgodovinske elegance je obudila oblikovalka Daniella Issa Helayel. Njene kreacije med drugim obožujeta Madonna in Scarlett Johansson, za svojo modno ikono pa je pri predstavljeni kolekciji izpostavila angleško kraljico. Elegantna in sofisticirana oblačila so okraševali različni vzorci in živahni barvi odtenki, ki so jih dopolnjevali preprosti in glamurozni klobučki različnih oblik.

Burberryjeva belina

Znova je presenetila modna revija Burberry Prorsum, na kateri je pri zadnjem izhodu tudi zasnežilo. Manekenke so pred umetnimi snežinkami ščitile puhaste bele kapice, ki so vodile rdečo nit modne zgodbe. Bež odtenke je nadgradila čista bela barva in prozorne dežne pelerine. Iz prvih vrst so si revijo z zanimanjem ogledali tudi mnogi znani obrazi, med katerimi je bilo prepoznati glavno urednico revije Vogue Anno Wintour, igralko Kate Bosworth, model Julio Restoin-Roitfeld, Daisy Lowe, Lily Donaldson, stilistko Caroline Sieber in pevko Ellie Goulding
26. februar 2011
u34629
u34629
dobiš 300€ imaš 1000€
26. februar 2011
u36818
u36818
2postla

27. februar 2011
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani