u213963
u213963
Ni hejt...samo priporočila bi ti, da upočasniš dogajanje v zgodbi...pač vse je malo brez logike, poskusi malo bolj opisatt dogajanje in dodaj kakšen zaplet...vse kar se dogaja je to, da je mary in jack poljubljata...poskusi prebrati kako knjigo pa boš videla da so noter zapleti, in če pač zavrtiš dogajanje za nekaj let naprej to napiši na začetek, ker smo pol vsi zmedeni kako 9 let če sta bila nekaj nextov nazaj stara 4.
Ne razumi tega kot hejt, samo pomagati ti hočem
11. januar 2017
Next
12. januar 2017
Next
12. januar 2017
Next
12. januar 2017
minions ti tte zgodbe sploh ne štekaš mam prav a ne
12. januar 2017
u213963
u213963
Jap
12. januar 2017
joj sta zabiti
12. januar 2017
oprostita napeta sem
12. januar 2017
Next
14. januar 2017
Next
15. januar 2017
Next
16. januar 2017
ta Next je posvečen Lσνє Ƒαмιℓу #####################################
#############################################################
Jennete:
Kako sta lahko takšna, da se skos poljubljata?
Alan:
Nevem.
Mary:
Kar naenkrat ko sva se nehala poljubljati me je zabolelo srece. Kar naenkrat sem nehala dihati. Slišala sem le čudne zvoke: aaaaaajojmarrrrrixxxxxxx. Nisem morala več gledati in pufffff! Že sem imela obstano srce. Jack je poklical rešilce. Odpeljali so me v bolnišnico. Zdravniki so me oživljali. In nič. Jacka je bilo strah. Poroke že tako in tako nisva morala imeti. Ležala sem v postelji in se zbudila. Jackova solza me je zbudila. Jack se je osrečil in kar naenkrat ko sva se hotela objeti so se mi oči zapirale in spet omeglela sem in mislila sem, da bom umrla. Jack je odšel domov po Belloin jo močno objel. Jennete in Alan sta jokala in vsi so se objeli. Jaz pa sem le ležala v postelji in dihala tako malo in hitro kot še nkoli. Imela sem privide. Videla sem angela! Seveda ni bil pravi bil je smao privid. Spala sem tako močno da sem komaj dihala. Zdravniki so prišli v dobo in me zbudili. Povedali so mi da me je ponoči ko sem spala ugriznil najbolj strupen pajek na svetu. Kaaaj, nemogoče! in spet sem bila v komi. Pajek me je ugriznil v vrat. Vrat me je tako bolelo da ga nisem niti malo čutila. Zaspala sem: Kmalu sem se zbudila in bilo je jutro. Sestre so mi prinesle zajtrk. Ko sem ga pojedla sem odšla nazaj počivat. V sobo so stopili: babica,dedek, mami, oči, Jack, Jennete, Alan in Bella. Bila sem jih zelooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo vesela! Za njimi je stopila še moja BFF(najboljša prijateljica na svetu in zavedno) Tayra. Tayra, sem vzliknala od sreče! Sploh ne veš kako sem te vesela. Objeli sva se. Minilo je pet minut. Morali so oditi. Srce mi je zastalo, nisem več dihala in prišli so zdravniki ter me oživljali, oživljali in oživljali in nič ležala sem v postelji čisto mirna in sem kar naenkrat spet začela dihati. Ležala sem v postelji in ležala ter zaspala. Jack je prišel v sobo mi dal svojo dlan na mojo ter me pobožal in poljubil po njej ter mi po tiho pravil: vse bo še v redu res, upam!!! Nazaj sem mu odgovorila jaz tudi. Ter zaspala:

Jack je odšel iz sobe ter odšel domov. Sama sem poklicala sestre in jih prosila če mi dajo knjigo: Babica barabica:

Brala sem jo in brala ter prišla do sredine. Takrat me je zgrabilo pri srcu knjiga mi je padla iz rok, srce mi je zastalo in začela sem krvaveti. Zdravniki so pritekli takoj v sobo me obrisavali z mehkimi brisačami in me oživljali. Niso me morali. Niso vedeli ali bom še živela ali ne. Bili so obupani. Jacku so morali sporočiti da me ni bilo mogoče več oživljati. Jack je začel jokati in ase odpeljal v bolnišnico. Tam je čakal v čakalnici da bi me obiskla. Pravil si je: Mary ne bo umrla, ne bo, ne sme kako mi bo če bo umrla?! Jokal je in jokal. Kmalu je prišel me obiskat( pogledat). Kar naenkrat sem...
##########################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################################nadaljujem( ko bom imela čas)
Čim več nextov od različnih prosim
mnenja?
kaj se bo zgodilo?
bi imela katera posvečen Next?
16. januar 2017
Next
16. januar 2017
mnenja?
kaj se bo zgodilo?
bi imela katera posvečen Next?
kk si lahko tk hitro prebrala?
16. januar 2017
jaz bi imela posvečen Next
jaz pač hitro berem, sploh takšna kratka besedila
16. januar 2017
aha okej
16. januar 2017
levinja 1 lahko maš večkrat posvečenega pa enako za vse ostale pa sam povejte če bi imele posvečenega prav!
16. januar 2017
Next
16. januar 2017
Next,knjiga babica barabica je ful cool jaz sem jo že brala celo
16. januar 2017
Next
16. januar 2017
Next ful znaš pisat
18. januar 2017
u220740
u220740
Malo čudna zgodba...
Ali ni bilo najprej da ji je grozil in jo ugrabil, zdaj pa sta vsa happy, se ljubita in vse je kakor da se ni nič zgodilo.
Glej ne razumi me narobe sam ne vem zakaj se vsi devetletniki (ali koliko si pač stara ) tako rinete v pisanje zgodb. Predlagam ti, da najprej zgodbo napišeš kot osnutek, nato pa ga prebereš, da vidiš, ali vse 'štima', in vprašaš morda koga starejšega za mnenje. Morda se tebi vse zdi logično, ker imaš zgodbo v glavi in veš, kaj se bo dogajalo, bralcem pa ne. In tudi naslov je malce nenavaden.
Glej ne razumi me narobe, da hočem sam neki kritizirat... sam povem ti, kaj mene moti in kaj moti še ostale bralce.
In da bo lažje razumljivo, lahko napišeš recimo -----naslednji dan---- ali ----čez dve leti----, itd. In če že pišeš govor v stavkih, na koncu in začetku izrečenega vstavi vsaj navednice...? Ali pa piši kot scenarij oz. dialog, čeprav to odbija večino bralcev. Vendar ti bo lažje pisati v dialogu, najbrž se še nisi učila o pravilni uporabi premega in odvisnega govora. In večini je všeč pisanje v tretji osebi in pretekliku, pa tudi to, da narediš kakšen dodatek zgodbi s tem, ko pripoveduje Mary, Jack ali pa kateri izmed njenih otrok.
Takrat, ko ona omedli, najbrž ne more opisovati, kaj se dogaja, kajne ? Malo premisli, ne sili se v objavljanje, čeprav te bralci priganjajo. Raje vse še enkrat preglej.
Res ti svetujem, da pišeš ali pa vsaj prekopiraš na Word (razen če ne pišeš na telefonu, tablici ali Applovem računalniku), da boš videla, katere besede so narobe napisane.
Pa še nekaj glede stavkov:
-Jack je odšel iz sobe ter odšel domov. - Izogibaj se ponavljanju istih besed v stavku.
- Niso me morali. - Verjetno si slišala, da 'mogli' ni najbolj pravilna beseda. Vendar v takem stavku je to vsekakor bolj pravilno.
In zagotovo bi se našlo še kaj...
In opažam, da izpuščaš ločila (največkrat so to vejice).
Bralke so ti priporočile kakšen zaplet, in upoštevala si jih. Vendar ali ni malce nenavadno, da ima najprej mirno življenje, nato pa jo kar naenkrat ugrizne pajek. Ni malce nenavadno, da se tak pajek znajde v njeni hiši? Če si se že odločila za to možnost, ali ne bi bilo bolje, da bi tudi povedala, kateri pajek pa je to?
In še nekaj glede slik. Če ti je težko opisovati izgled ljudi, lahko res prilepiš kakšno sliko. Vendar potem nastanejo težave. Najprej kot njen izgled nalepiš sliko modrooke blondinke, nato pa želiš prikazati, kako spi in prilepiš sliko temnopolte črnolaske. To lahko marsikaterega bralca zmede, pa tudi to, da je več slik kakor besedila. Tako deluje tudi zato, ker so slike tu (razen če nisi na telefonu) velike. Zato ti priporočam, da, kadar boš želela prilepiti sliko, združi nekaj nextov, da ne bo izgledalo vse napisano tako majhno, ubogo.
Pa še glede službe... nič nisi omenila, ali sta Mary in Jack kje zaposlena. Mladoletna torej nista, če sta se želela poročiti. Za začetek bi lahko vnesla manjše zaplete, recimo spor s prijateljico ali fantom, izguba službe (še zdaj ne vem če jo ima?) in tako dalje.
Oprosti za tako dolg komentar, vendar želim ti le pomagati, da bi malo izboljšala zgodbo.
LP, Naja
18. januar 2017
nč ti čisto nč ne razumeš
18. januar 2017
Dej pust ji da piše svoje piše kakor piše iun to fajn in nehi kritizirat
18. januar 2017
Js sm tud brala babico barabico
18. januar 2017
u213963
u213963
Em saj lahko skritizira...pisateljica je v zadnjem nextu napisala da si želi različna mnenja...in mnenja niso samo vaši lepi komentarcki, ampak tudi kritike. Ja in strinjam se z MyWrongWords saj ma čisto prav.
18. januar 2017
u213963
u213963
In ne je hejtat, ker se je potrudila in spisala ta komentar, ki je daljši od prejsnjega nexta...in vprašala bi vas, kaj od tega se vam zdi smiselno: npr. Grozi in na koncu se ugrabi te fant, za katerega še kao nisi slišala...in pol ti izpobe ljubezen... kaj bi ve naredile?
18. januar 2017
prosim nehajte, kritizirajte drugje in NEHAJTE!
20. januar 2017
Next!
super!
Kar naenkrat sem oživela čudežno!
27. januar 2017
Next
24. februar 2017
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani