...so,sanje, ko se zavedaš, da sanjaš. Tisti, ki se s tem ukvarja oz. saj ve nekaj o tem me zanima ce lahko napise.sm spodi tehnike.k jih uporablja. Js uporabljam predvsem WILD nacin, paWBTB nacin. Pa ti?
15. marec 2016
u186827
u186827
O kul lahko poveš kaj o tem ker me ful to zanima
15. marec 2016
Okej, sepravi lucidne sanje so sanje v katerih se clovek zaveda, da sanja. Takrat deluje del mozganov, tik nad.ocmi. Lucidno sanjamo, ko smo v REM fazi spanja. L. sanjanje se meni osebno zdi ena najlepsih stvari na svetu, saj lahko pustis domisljiji prosto pot. V lucidnih sanjah lahko pocnes kar zelis, to si moras le zamisliti
15. marec 2016
če želimo lucidno sanjati se moramo najprej naučiti preverjati resničnost. Tole so najboljši načini, ki jih morate opravljati vsak dan, zelo pogosto, da jih boste kmalu začeli ponavljati podzavestno - tudi v sanjah
Kakšno preverjanje realnosti lahko uporabite:

Poglejte tekst, nato poglejte stran in še enkrat poglejte tekst, če se je kaj spremenilo.
Prižgite luč.
Poglejte v ogledalo (v sanjah, je slika v ogledalu pogosto motna ali pa je sploh ni).
Primite se za nos in poskušajte dihati.
Skočite v zrak (v sanjah lahko pogosto letite).
Primite se za kožo (v sanjah, je koža pogosto bolj elastična).
Naslonite se na zid (v sanjah, boste pogost padli skozi zid).
15. marec 2016
POMEMBNO - zelo pomembno je, da si svoje sanje zapomnimo. Poiščimo si blokec ali knjižico, kamor si bomo vsakič, ko se zbudimo zapisali sanje. Dokler ne obvladate tega, nima smisla poiskusiti sanjati lucidno.
Sepravi, naj vam predstavim najlažjo tehniko:
preden gremo spati, si nastavimo budilko, da nas zbudi 5-6 ur po tem ko bomo zaspali
ko nas budilka zbudi, se spomnemo sanj, jih zapišemo in vstanemo
ja, vstanemo
pokonci bomo 30-60 minut
med tem časom poskušamo um čimbolj zbistriti, umijemo si obraz, karkoli.. zbistrimo um, ne telo!
priporočljivo je, da se med tem časom ubadamo s sanjami (beremo kaj po internetu, pregledujemo stare sanje, literaturo o sanjah, karkoli..)
ko mine 30 do 60 minut gremo nazaj spati
uporabimo kakšno od obstoječih tehnik za indukcijo lucidnih sanj (namera , WILD)
15. marec 2016
Seveda ni nujno, da ste budni toliko časa. Dovolj bo, da greste samo do kopalnice in si umijete obraz, ali pa preberete kakšno stran v knjigi. Pač nekaj, da vam zbisti um.
Če se sanj ne morete spomniti, nič hudega. Poležite v postelji kakšno mitko ali dve in bodite relax. Tako se vam bodo začele sanje zopet odvijati pred očmi in spomnili se boste vsega.
15. marec 2016
TEHNIKA WILD
- če se prehitro zbudimo iz svojih sanj, in se želimo vrniti v svet domišljije, je ta tehnika zelo priročna. Opravljajte jo ponoči ali pa zjutraj, ko je telo sproščeno - ne zvečer.
1. bodite umirjeni. Poskusite se čim manj premikati
2. osredotoči se na sanje, na del, kjer so se končale, ker si se zbudil
3. osredotoči se na prikaze. na njih glej skozi svoje oči, sepravi, kot da jih ti gledaš
15. marec 2016
Nekateri pravijo, da je potrebno veliko,vaje in casa, meni je uspelo ze prvo noc. Res, da samo,za nekaj sekund, toda tudi to je.dobro. za zacetek. Drugo noc.so bile moje sanje daljse in sem.se ze zavedala, da sanja (prestela sem prste na.roki in bilo jih je 6). Potem sem se sicer zbudila ker je.moj a podgana lezla po meni, ampak.sem.se s tehniko WILD vrnila nazaj v sanje. Drugace pa imas veliko o tem tudi,na.spletu
15. marec 2016
u186827
u186827
Ok hvala bom poskusla
15. marec 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg