u76047
u76047

▲¢ħαρтeя 14▲

Zjutraj me je zbudila nadležna budilka, ki sem jo žal morala vzeti s sabo. Ura je bila pol osem. Zdelo se mi je bolje, da danes vstanem malo prej, ker je pač prvi dan in moram sploh videti, koliko časa porabim in vse. Vstala sem in odšla v kopalnico. Tam sem se uredila, nato pa odšla nazaj v sobo poiskati nekaj primernega za obleči. Čez oblačila sem si morala ogrniti šolski plašč. Včeraj, ko sem pospravljala svoje stvari, sem v skrinji našla tako imenovano »torbico za palico«, ki jo je mama priložila kot presenečenje. Kako naj vam jo opišem? Je dolga in ozka, točno taka kot palica. Ima par trakov na zgornji in spodnji strani, tako da si jo zavežeš na roko, tik nad zapestjem. Zaradi te torbice so nekateri zemeljanski miti takšni, da čarovnik izvleče palico izza roka. Ker v bistvu jo.
Ravno, ko sem mislila oditi iz sobe, je nekdo potrkal. Odprla sem vrata in pred njimi sta stali Erin in Willow. Tudi oni dve sta na sebi imeli šolski plašč.
»Jutro Alicia,« me je pozdravila Willow.
Erin pa je kar brez pozdrava začela govoričiti: »Upali sva, da si že pripravljena. Včeraj bi se morale zmeniti za čas, ampak saj je vseeno, ker si zdaj pripravljena.«
»Dobro jutro obema,« sem jo prekinila. »Torej lahko gremo zdaj na zajtrk?«
»Upam, da se ne bomo izgubile,« je rekla Erin, ko smo po hodniku prišle v dnevno sobo. Nekaj sošolcev je že gledalo televizijo. Potem smo odšle proti izhodu dnevne sobe in prišle smo na stopnišče. V bistvu smo v prvem poskusu našle jedilnico. Pri tem nam je bil precej v pomoč nos, saj so se verjetno po celi Bojevnici širile omamne vonjave. No, zdaj pa še jaz govorim Bojevnica.
»Zakaj ne vidim nobenega vilinca?« sem vprašala, ko smo sedele pri mizi in se basale s hrano. In moram vam povedat, da je bila res okusna!
»Novinka je, kajne?« je Willow vprašala Erin. Ta je prikimala.
»No,« je začela Willow. »Vilinci živimo v svojih naselbinah daleč v neokrnjeni naravi.«
»Baje se ji tako najbolj približajo,« je pripomnila Erin, Willow pa jo je grdo pogledala.
»Že tisočletja živimo tako in MORAMO biti v stiku z naravo. Za to je morda tudi kriva naša magija – magija življenja in magija zemlje.«
»Katera pa je tvoja?« sem vprašala.
»Jaz? Jaz sem življenje,« je rekla in tlesknila s prsti, da je preskočila nekaj svetlo zelenih iskric. »No, kje sem že ostala? Aha! Skratka, vilinci se ne družimo toliko s čarovniki, ampak vas vseeno spoštujemo. Vsakih nekaj let pa ali zaradi talenta ali zaradi želje pošljemo enega ali več vilincev na kakšno šolo. V našem primeru na Bojevnico.«
»A si se sama odločila ali ono drugo?« sem vprašala.
»Oboje. Vilinci se odlikujemo tudi v drugih sposobnostih, ne samo v čaranju. Najbolj smo poznani po obsežnih knjižnicah z zapisi iz pradavnine. Smo tudi dobri lokostrelci, ampak od Velike bitke je preteklo že mnogo časa. Smo tudi dobri zdravilci … ampak jaz sem se odločila, da bi rada izpopolnila čaranje.«
»Velika bitka? Sliši se … razburljivo!«
»Če ti je klanje zanimivo, potem že,« je pripomnila Erin.
»O njej se bomo učili pri zgodovini, tako da ničesar ne zamujaš,« me je pomirila Willow. »Sedaj pa k vprašanju, zakaj nisi videla nobenega vilinca. V 5. letniku je eden. Ime mu je Elvin. V 3. letniku pa sta dvojčici Daisy in Jasmine. V prvem letniku sem pa jaz. Naslednje leto pa bo verjetno prišla še moja sestrica Lotus.«
»Si opazila, da imajo vsi vilinci, predvsem ženske rastlinska imena?« me je vprašala Erin.
»To je tradicija,« je povedala Willow.

Po zajtrku smo bili zbrani v dnevni sobi.
»A smo vsi?« je vprašala prof. Earthdrop. Prikimali smo.
»Profesor Thunderfall mi je sporočil, da bodo nekateri prispeli komaj danes,« je nadaljevala profesorica. Spomnila sem se na Lexie. Le kakšna bo in kje je? Prej sem še utegnila pogledati v sobo in videla, da je njena skrinja že prispela. Torej bo verjetno kmalu prišla.
»Najprej vam bom razdelila urnike. Potem se bomo pogovorili o posameznih predmetih. Na koncu pa si bomo še ogledali šolo. Ampak čisto najprej, pa se bomo malo spoznali. Vsak naj pove svoje ime in element. Pa začnimo pri … tebi.« Pokazala je na Erin.
»Jaz sem Erin Stormdot, moj element pa je elektrika,« je povedala Erin.
»Dalje,« je rekla porf. Earthdrop in pogledala mene.
»Sem Alicia Frostwhisper. Element pa je led,« sem se predstavila.
Potem je bila na vrsti Willow: »Moje ime je Willow Greenwood, sem vilinka, moj element pa je življenje.«
In tako naprej, do zadnjega sošolca.
»Jaz pa sem prof. Earthdrop, moj element pa je zemlja,« je na koncu povedala še prof. Earthdrop. Nato je vsakega poklicala po imenu in mu dala svoj urnik.
»Ker vas je 40,« je povedala, »je razred pri pouku razdeljen na pol. V A skupini so led, elektrika in ogenj, v B skupini pa zrak, zemlja in voda. Ker se urnik ponavlja, torej tisto kar je v ponedeljek imate tudi v sredo (za torek in četrtek velja isto), se pri A in B skupini samo zamenja. Tisto kar ima A skupina v ponedeljek, ima B v torek in tisto kar ima B v ponedeljek ima A v torek.«
»Kje pa sem jaz?« je vprašala Willow, prej pa še seveda vljudno dvignila roko.
»Čeprav bi se morda bolje znašla v B skupini, smo te dali v A, ker jih je tam manj,« ji je odgovorila prof. Earthdrop. Willow naju je veselo pogledala. Skupaj bomo pri pouku!
17. marec 2013
u93092
u93092
Neeext
17. marec 2013
u116976
u116976
neeeeeext
17. marec 2013
neeeeeeeeeeeeext!
17. marec 2013
u123075
u123075
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext.!
17. marec 2013
u110366
u110366
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxxxxttt
17. marec 2013
Next
17. marec 2013
neextt
17. marec 2013
u30718
u30718
neeext! :* <3
17. marec 2013
neeeext
17. marec 2013
Next!!
17. marec 2013
u93404
u93404
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext..!
17. marec 2013
u87373
u87373
neeeeexxxttttt
18. marec 2013
u30718
u30718
neext!
18. marec 2013
u37905
u37905
Neeext!!!
19. marec 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
20. marec 2013
u76047
u76047

▲¢ħαρтeя 15▲

Vrata v našo dnevno sobo so se nenadoma odprla in noter so stopili 4 rdečelasi čarovniki. 3 fanti in 1 punca. Vse na njih je izgledalo tako divje in ta divjost se je nenadoma začutila po celem prostoru. Punca je imela zelo dolge lase, eden izmed fantov je imel malo daljše in razkuštrane, druga dva pa sta imela kratke. Vsi pa so imeli oranžne, žareče oči, polne energije. Nedvomno ogenj. Vsi fantje so bili visoki, punca pa je bila približno malo manjša od mene.
»Motimo?« se je zarežal eden izmed fantov.
»Se opravičujemo za zamudo. Nekaterim je zmanjkalo bencina,« je sarkastično rekla punca in pogledala fanta z malo daljšimi lasmi. Nenadoma me je prešinilo, da je ta punca morda Lexie in kar naenkrat sem si želela, da bi še malo zamudila.
»Mislila sem, da vas bo več,« je rekla prof. Earthdrop.
»Drugi bodo prišli zvečer,« je vljudno rekel fant, ki je bil do zdaj tiho. »Mi smo malo pohiteli.«
»Če pa si nas tako gnal,« mu je rekel tisti z malo daljšimi lasmi.
»Nisem želel še bolj zamuditi!« se je uprl tisti vljudni.
»Dobro. Kar pridružite se nam in se predstavite,« je vmes posegla prof. Earthdrop. Vsi štirje so se nam približali, tako da se je divjina še bolj začutila, in sedli na prost kavč.
»Mi smo Firepawovi,« je povedal vljudni. »Jaz sem Logan. To je Trevor.« Pokazal je na največjega, tistega ki je prvi vkorakal v dnevno sobo. »On je Alec.« Pomignil je k tistemu z daljšimi lasmi. »In tole je Lexie.« Pokazal je na punco. Oh, moji strahovi so se uresničili.
»Jaz pa sem vaša razredničarka, prof. Earthdrop. Žal ste zamudili prestavitev vaših sošolcev, ampak verjamem, da se boste še že spoznali.«
»Saj veš, da je tvoja cimra volkodlakinja, kajne?« mi je na uho šepnila Erin.
»Volkodlaki so?« sem osupnila malo preglasno.
»Seveda smo volkodlaki.« Lexiein pogled se je zapičil vame. »Si mislila, da smo čarovniki?«
»Verjamem, da se bo po pouku gospodična Frostwhisper z veseljem družila s tabo in ji boš malo razlagala o volkodlakih,« naju je prekinila prof. Earthdrop. Oh, očitno nas na čarovniških šolah že ogovarjajo z gospodič in gospodična. Morala se bom navaditi.
»No, kje sem že prej ostala … Aha, pri urnikih!« Prof. Earthdrop je začela razlagati dalje.
»Pripravi se, da boš popoldneve preživljata v knjižnici,« mi je šepnila Willow. »Moram te malo naučiti o magičnem svetu, da ne boš še večkrat izpadla kot bedakinja.« A sem res? Izpadla kot bedakinja? Med govorjenjem prof. Earthdrop sem pregledala moj urnik. Izgledal je takole:
Pon in sre:
9.00-9.50: sociologija
10.00-10.50: zgodovina
11.00-11.50: uroki za vsakdanjo rabo
12.00-12.50: elementarna magija (napad in obramba)
Odmor za kosilo (30 min)
13.20-14.10: čarobni napoji

Tor in čet:
9.00-9.50: geografija
10.00-10.50: biologija
11.00-11.50: športna
12.00-12.50: elementarna magija (napad in obramba)
Odmor za kosilo (30 min)
13.20-14.10: razvijanje posebnih darov
łeχıe:

23. marec 2013
u123075
u123075
neeeeeeeext.!!
23. marec 2013
u116976
u116976
neeeeeext
23. marec 2013