Heyla!

No, tukaj vam nekako dostavljam mojo prvo zgodbo na tem profilu na igrah (in ne, ne bom povedala kdo sem bila prej lol). Ta zgodba je bila najprej mišljena kot skupinski projekt, ampak sem se zaradi nekaterih razlogov odločila, da ga pišem sama.

Zaradi zaposlenosti s šolo, bom verjetno objavljala nadaljevanja enkrat tedensko (lahko tudi prej ali kasneje), in pa ker je to moja prva zgodba v tretji osebi (ponavadi pišem v prvi) se opravičujem za mejbi kkšen shitty opis ipd...

Ideja za zgodbo in karakterje je moja, vsaka podobnost s čimerkoli je le naključna.

PRAVILA:
-Ne oglašuj, razen če me vprašaš (ne grizem )
-Ne smeti
-Če ti kaj ni všeč, napiši pod komentar in z veseljem bom poizkusila izboljšati situacijo
-UŽIVEJ V BRANJU

So, yeah that is all Let`s go to the story now ^^

*My work*

You are not killers... You are warriors...

- Academy of Warriors

1st Chapter|Lecciones de la muerte|Fantasy story

»Llianna?« ni vedela kaj se bo zgodilo. Vsi so ji cepili v glavo, naj se tega pregleda boji in da so rezultati le tega lahko strašni.

Na začetku je mislila, da se šalijo, a ko je zdaj sedela na stolu in opazovala druge objokane, prestrašene obraze, je vedela da ni bilo v njihovem govorjenju nobene šale. Bila je le kruta resnica, za katero so menili, da je bolje če jo Llianna sprejme.

Prvič od kar je pomnila je bila na smrt prestrašena in počasi je vstala in odkorakala do gospe, ki jo je klicala. Ta ji je pomignila, naj vstop v sobo za zaprtimi rjavimi vrati.

Llianna je počasi odprla ta vrata in vstopila v belo sobo, ki jo je spominjala na sliko iz njenih sanj. Vse je bilo enako. Beli stoli, gole bele stene in prijazna gospa v srednjih letih ki se ji je smehljala, kot da jo za to plačujejo.

»No, saj jo,« njene misli so gospe ostale skrite, a telesna govorica je naredila svoje in nasmešek je počasi izginil iz njenega obraza.

»Živjo Llianna. Jaz sem doktorica Mahagoni in danes si tukaj za nek kratek test. Verjemi mi, nič hudega se ti ne bo zgodilo. Je samo nekaj…dokaj nenavadnih vprašanj,« pokimala je in se udobno namestila v belem stolu, ki ji ga je pokazala gospa.

Takrat je gospa iz mape vzela list in njene krastačaste oči so se od presenečenja široko razširile.
Tudi sama še ni videla vprašanj in ko jih je hitro prebrala je osupla ostrmela. Tudi ona jih ni znala rešiti.

»Hm…Ne vem kako lahko ta vprašanja zastavljajo osem letnikom, ampak bo že…,« prvi del svojega stavka je zamomljala, a Llianna jo je vseeno slišala.

Takrat se je nagnila naprej in poizkusila ujeti naslednje besede, a to ni bilo potrebno, saj je gospa spregovorila dovolj glasno, da jo je lahko slišala že iz stola na katerem je sedela.

»Nič ne bo hudega če ne boš razumela tega vprašanja oziroma uganke. Celo sama ga ne razumem dobro, ampak vseeno…No, vprašanje se glasi;

Tam v vežici star kmet sedi, ta stara mu tako veli:
»Dragi moj, ta bele nič več ni, le kaj bo, če več ne dozori?«.

[i]No, kaj je odgovor? Nič hudega ni, če ne razumeš. Samo povej mi, da ne bova zabijale časa«

A v nasprotju z staro gospo, se je Llianni v glavi odvijal miselni vihar.
Njene misli so divjale od enega do drugega odgovora in nazadnje, se je v njej glavi kar sam pojavil odgovor in ni si mogla pomagati; hitro ga je povedala.

»Umreš,« Llianna vsa ponosna na svojo pamet je ponosno in hitro odgovorila na vprašanje in s tem si je prislužila začudeni pogled doktorice Mahagoni.

»Kaj si rekla deklica!? Povej zakaj?« po nekaj minutah, ko si je gospa opomogla od presenečenja, da je deklica sploh povedala neko rešitev, je z presenečenim glasom vprašala Llianno vprašanje, ki se ji je motalo po glavi.

»Oh, pa saj je čisto enostavno. Oba sta stara in kaj je kmalu pričakovati pri starih ljudeh? Da umrejo. Pa tudi starka je uporabljala prispodobe. Belo za življenje. In ko bele ni več pride smrt,« trenutek Lliannine odraslosti je prekinil prav njen otroški smeh. Medtem ko se je deklica umirjala je gospa tehtala njeno razlago in počasi se je tudi njej svitalo kaj misli.

»Ta deklica ima v sebi kanček genija,« njene misli so švigale sem in tja, a ta stavek se je vseeno največkrat pojavil. Malo je manjkalo pa bi vstala in odšla do sodelavcev in jim to povedala, a vedela je da mora svoje delo opraviti do konca, zato je takoj ko se je Llianna nehala smejati nadaljevala.

»No, to je bilo presenetljivo. Sva pa že pri drugem vprašanju:

Če trikrat ga obrneš, črna pride. Nekaj vzame in nekaj odide. To prvo s sabo nese si, le kaj z njim naredi?«

To vprašanje je bilo za deklico težja uganka, a odgovor se ji je kakor v sanjah prikazal v glavi.

»Vzame življenje,« gospa, ki spet ni pričakovala, da bo deklica odgovorila se je zdrznila in tokrat najprej zapisala dekličin odgovor.

»Zakaj pa je tokrat tak odgovor?«
»No, verjetno s tem da trikrat nekaj obrneš in pride črna oziroma prispodoba za smrt da nekoga ubiješ, kajne?«

Gospa je prikimala in si do natančnega zapisala dekličin odgovor, med tem ko se je le ta spet hihitala.

Zdaj je bila gospa že v šoku in tako je vedela, da mora priti samo še do tretjega vprašanja in lahko gre domov, k svoji družni.

»Če nekaj se zgodi, tebi se nenaravno zdi. A začenši s osmim letom, dobi poseben odtenek, vem. Zatorej manro si govori vedno in povsod: Bo kmalu šlo v roke črne in nato se
to_______.

Katera beseda manjka?«

To, da ni bilo nobenega nagovora je Llianno zmedlo, a je vseeno odgovorila na dano vprašanje. Ni vedela kakšna je razlaga in kje je dobila odgovor.

»Obrne,«

»Kako si pa ta odgovor dobila?« starkin glas se je tresel in izgledalo je, kot da jo bo zadel infarkt.

»Ne vem,« Llianna se ji je nasmehnila, nato pa je starka omahnila s stola na tla.

In tako je umrla prva Lliannina žrtev.[/i]

Questions and answers by Jena Malfoy

Upam da vam je bilo všeč^^
Se pišemo naslednji teden

XoXoXo Margaret
03. december 2017
Ula Smith
Ula Smith
OMG! PRFEKTNO!
Next!
03. december 2017
Omajgattttt!!!! to je dbeeest! ta Llianne je pa special, kot tvoja zgodba! Komaj čakam na Next! Jutri je naslednji teden hehehe Next
03. december 2017
lahko samo vprašam kaj pomeni naslov?
03. december 2017
vala obema^^
Lekcije smrti (iz španščina)
03. december 2017
Next
03. december 2017
Rai
Next
03. december 2017
SvetePomaranče
SvetePomaranče
Woah, tole je ena od redkih stvari, ki jih berem tu gor in v njih resno uživam :3 vsebina je zaenkrat super, samo pazi naslednje zadeve (ja, moram težiti glede slovnice, oprosti).

1. bodi bolj pozorna na vejice ... kar nekaj jih je zbežalo
2. Pazi na uporabo tropičja. To ni med povedno jikoli stično, niti ni stično na koncu povedi, razen če je zamolk neke besede torej naprimer; "Ampa..."
Če bi bila beseda cela, bi uporabila "Ampak ..." vsaj kolikor se jaz spoznam na tole
03. december 2017
Melissa_Black
Melissa_Black
OMG!
Next
03. december 2017
Pokvarjen Puding: hvala in ja vejce... Pomoje jih tko jz ne bom nikol zastekala z leti postaja vse slabse in slabse drugace pa hvala
03. december 2017
hvala za prevod
jaz in španščina na-ah
03. december 2017
*♡Mє&муѕєℓƒ&I♡*
*♡Mє&муѕєℓƒ&I♡*
omfg clovek.. od kje kako zakaj whaaaat???? hudo..no commemt Next
03. december 2017
Next
03. december 2017
keep calm girl
keep calm girl
oh my freaking god! like what just happened?! this girl is kinda creepy but she's... omg i just can't find the right word. i have no comment Next (sori.kr pism v angleščini sam *-*)
03. december 2017
☯Kenzie☯
☯Kenzie☯
Next perfect
04. december 2017
Next
04. december 2017
Next
You left me without words, Brown it's just so freaking cool, and this little Lliana is fucking cool that I'm really exited and when I'm really exited I'm talking in English, so really hurry up with this shitty new part... Have I sad it's a fantastic story??

HURRY UP!!!!!!!

Sorry, but I said, when I'm exited I'm talking in English, remember?
04. december 2017
Next
To je svetska zgodba..pustmo slavnico kr to je tud pr men nula ampak ja super pišeš komi čakam nadaljevanje
04. december 2017
Next se strinjam z dead song tudi jaz komaj cakam nadaljevanje
04. december 2017
To je neverjetno, kot sem ti že rekla cx Next hitro!
04. december 2017
Hvala vsem ste me presenetili, sploh nisem pričak9vala take odziva full ste mi polepsal dan <3 hvalaa
04. december 2017
hej + nova bralka.. wow to je res perfektna zgodba ta konec me je tok presenetil da hocem izvedeti nadaljevanje resno!! in kje si dobila ideje res wow za ta konec sem res prevec vprasanj dobila heh. Next nujno!!! res brez besed sem
04. december 2017
wow noro! komi cakam nadaljevanje.
sicer je mene tut mal strah da me ne bo sred zgodbe ki infark, ampak jaaa slutim da bo tole res spet ena dobra zgodba. skratka Next cim prrj
05. december 2017
Woow!!! Brez zamere nisem vedela da tako dobro pišeš in ko danes zagledam to...!!!! BREZ BESED RES WOW!!!!
neext
05. december 2017
Neeeeeeext res je ful dobro!
06. december 2017
Next
08. december 2017
Next ful dobr
09. december 2017
.
.
Next
09. december 2017
Kdaj bo Next?????
09. december 2017
Hana Blair
Hana Blair
omgg to je preveč popolnoooooooo.... kje se to dogaja? zakaj? kdo je to? i needdddddd nexttttt

plissssss Next
09. december 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg