hvala ti
ja sej bi ga bratranec pelav na sprehode tudi...ne od konja ne pričakujem da bo za tekmovanja samo za rekreacijo in seveda da imam nekoga s katerim imam lahko posebno vez oz. imam res interes za ukvarjanje s konji in to mi je življenje...samo se en problem...
kako naj starsa prepričam dokončno? ker govorim jima skos da bom pri babi vedno ko bo možno če bom imela konja in zdej bom pomagala naredit manežo pa boks ustimat in tut po cele dneve bi se ukvarjala s konjem...pa tudi ali je potrebno da je konj v družbi z drugimi konji ali je lahko sam in mogoče se kakšna koza(stric namerava kupit kozo)?
hvala
21. marec 2017
ja pač konji so že od samega začetka živali ki imajo rade družbo ker se v družbi počutijo varno ( lahko tudi kozo) ampak se moreta z kozo razumet ker moja kobila nesprejme mojega psa in vedno če moj pes gre na pašo k konjem ga vedno hoče kobila napadit enkrat ka je skor udarla z koptom po glavi ...... pač lahko maš nevem kak pridnega konja ampak vsak konj ma še vedno tisti nagon ko se počuti ogroženeka hoče zbežat če pa nemore pa al brcne ali pa ugrizne...... ali pa če ga ti zanalašč udariš ti bo konj to vrnil ker imajo konji zelo dober spomin.
15. april 2017
ni rečeno ta ti konj še tisti dan vrne ko si ga udari lahko celo čez 1 leto
15. april 2017
hvalaa ti
18. april 2017
nzk
20. april 2017
koliko je KONJ visok in dolg rabim odgovor jutri poredstavljam konja pa me zanima kolko je dolg in visok ?
04. maj 2017
pač to je čist odvisno od same pasme konja in njegovih staršev,itd....
05. maj 2017
sem opazla da kar nekaj igralcev ni dobilo odgovore in bom na 2 odgovorila
1.kako poteka trening dresure in preskakovanja ?
odgovorim lahko samo za skakanje
najprej se malo ogreješ (korak 5-7 min , kas 10min)
potem malo galopiraš
nato 1 krog koraka da se konj umiri
greš v galop in začneš z bolj nižjimi ovirami potem pa postopoma greš na višje.
(za dresuro nevem)
2. koliko je pribljižna cena konja?
odvisno od pasme in sposobnosti ki jih je konj podedoval po starših, pa če je zdrav... čeprav je nekdo prodajal konje za 10.000 evrov pa je bil konj poškodovan pa je baje ful dobor tekmoval in je ena punca kula tistega konja in ko je prvo rundo šla z konjem je parkur odjahal v nulo ko pa je šla drugič pa se ji je konj kr ustavo sred parkurja pa začel neka brcat pa je tak dolgo divjal da jo je dol vrgo povrh vsega pa je tak stopo na nogo da se mu je kost še bolj zlamala ko jo je že tak meu pol čez 1 leto so pa mogli tega konja ubit ker nebi več mogo hodit in kaj boš pustil živali da trpi nekateri so res hudobni
05. maj 2017
hej imam vprasanje? Zadnje case obiskujem prijateljevega konja in ga lahko bozam normalno... vsake toliko casa dvigne glavo in odpre gobec... malo sem ze pobrskala.. in me zanima kako lahko locim flehmensko reakcijo od tega da je mogoce samo jezen in namiguje naj stopim stran... drugace je zelo prijazen konj ampak ne vem kaj pomeni ta vzdig glave in odpiranje ust? hvala
08. januar 2018
a dejansko odpre gobec????al mislš da dvigne zgornjo ustnco??
18. januar 2018
Pozdravljeni! Tudi mi razmišljamo o nakupu konja, ampak je malo problem nastanitev. Sicer imamo kmetijo, a v hlevu ne more biti ker je preveč zatohlo. Zdaj razmišlajamo, da mu bi uredili prostor zraven hleva, ampak v najhladnejših zimskih mesecih je lahko tam tudi pod ničlo, zato me zanima ali je dovolj, da ga bi pokrili s pregrinjalom, ali bo treba poiskati drugo rešitev. Sicer bi večina časa imel prost vstop iz boksa na pašnik. Že v naprej hvala za odgovore.
LP
20. februar 2018
Je ta tema še aktivna? Mi bi gdo znav odgovoriti na vprašanje?
Hvala. LP
25. februar 2018
Hm js sm nrdila izpit jahač 1 in 2 če kdo rab pomoč kr prasite
27. julij 2018
Hej men je prijateljica rekla da konji ne morejo dihati čez usta. Je to res?
09. oktober 2019
ja konji ne morejo dihati cez usta
27. april 2021
Horse girl
Horse girl
Hej a lahko prosim nekdo napiše na katera uprašanja ste rabl odgovorit pr jahaču 1
03. september 2021
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani