Živjo!
Rada imam konje in jih jaham ter sem v njihovi družbi že od kar se spomnim.
Ker imam kar veliko izkušenj bi vam rada pomagala odgovoriti na vsa vaša vprašanja v zvezi s konji in konjeništvom.
Pa tudi jaz bi rada malo povprašala o teh čudovitih živalih
Vsi na tem forumu bi si pomagali in skupaj našli popoln odgovor...

Za začetek bi vas tudi jaz vprašala kakšni stroški pridejo z nakupom konja?

Vesela bom vaših odgovorov in novih vprašanj

Lp. HAML
28. avgust 2016
Hojla! Bliža se nova jahalna sezona in s tem tudi izpiti. Pomagala vam bom z kratkimi odgovori iz teoretičnega dela izpita Jahač 1.

Kakšen naj bo hlev za konje?
Hlev daj bo setel, zračen in brez prepiha. Primerna temperatura je okoli 15°C (odvisno od vremena okolice).

Kaj je konj in kakšne so njegove lasnosti?
Konj je sesalec ki sodi v red lihoprstih kopitarjev. Konj je plen zato je po naravi plaha žival. Je hitro učljiv rastlinojedec. Rad ima nagrado in počitek, težko pa prenaša krivico in slabo ravnanje.

Odgovora sta 100% pravilna

Naslednja tema bodo trikci s konji, če pa imate še kakšno vprašanje pa kar vprašajte.
28. avgust 2016
Ammm.... jaz bi ra da vedela pač neki o teh trikcih pa kako to konja naučiš
28. avgust 2016
a konji majo slepič
28. avgust 2016
edora, odvisno katere bi rada vsekakor pa je treba delati počasi in potrpežljivo.

Predstavila vam bom trikec objem...
S hrbtom se postavite se ob konjev bok (konjeva sprednja noga iz strani) s priboljškom v roki. Če ste na konjevem desnem boku, priboljšek vzemite v desno roko ali obratno. Z roko v kateri je priboljšek potujte od leve proti desni tako, da konj sledi pribolšku. Ko vas objame recite objem in mu pustite, da vzame priboljšekv tem položaju.
Vadite dokler se konj ne nauči objeti samo z besedo, brez priboljška.
28. avgust 2016
cuteanimal, konji imajo slepič.

3. Začetek slepiča
10. Slepič

28. avgust 2016
hvala
28. avgust 2016
Ni problema
28. avgust 2016
Hwala. Ja odvisno kater trik hočem. Men so dobri uni k ga naučiš da gre na zadnje noge, pa ta objem pa še tisto da ga pač ne rabis na uzdi peljat samo da pac hodis konj pa za tabo pa ko teces zacne tud konj tect....
28. avgust 2016
Za zadje noge žal ne vem postopka...
Da zatabo hodi pa poskusi tako...

S konjem pojdi na vrvi v nek zaprt prostor (maneža...). Najbolje je če vzameš sabo torbico s priboljški (jaz vzamem tako da jo dam okrog pasu). Začnita tako da hodita po maneži na vrvi in konja vsake toliko časa pohvali s priboljškom tako, da bo videl da jih imaš v torbici.
Potem naredita enako samo da mu vrv daš čez vrat (da ga za vsak slučaj primeš).
Potem lahko poskusita tudi brez vrvi in/ali oglavke.
Ko se bo konj navadil poskusita še brez priboljškov
28. avgust 2016
Hvala lepa!!
28. avgust 2016
Ni problema
28. avgust 2016
Tnx
28. avgust 2016
IZPITI Jahač1 in Jahač2!

Pa še malo vprašanj in odgovorov za jahač1...

Katere vrste krme poznamo?
▪voluminozno krmo - seno, slama
▪ sočno krmo (velik delež vode) - paša, pokošena trava, korenje, jabolka, krmna in sladkorna pesa, pesni rezanci...
▪ zrnata ali močna krma - oves, ječmen, koruza, pšenični otrobi, laneno seme, ovseni kosmiči in tudi različne krmne mešanice in koncentrati, pripravljeni posebej za konje.
▪ dodatki - sol, vitamini, minerali.

Kako določimo dnevni obrok konju?
Glede na njegovo telesno težo (100kg teže=1 do 1,5 kg voluminozne krme).

Katera je osnovna oprema jahača?
Jahalne hlače, jahalni suknjič (začetnik ga ne potrebuje), jahalni škornji, jahalna čelada, rokavice, jahalni bič.

Naštej dele uzde.
Oglavnik, čelnik, ličnik, podvratnik, vajet, brzda, nosnik, podbradni jermenček.

Kaj so jahačeva dejstva?
Jahač deluje na konja z nogami, vajetmi in težo. To delovanje imenujemo jahačeva dejstva. Noge so priganjalno, roke (vajeti) pa zadrževalno dejstvo. Oboje pa povezuje delovanje s težo.
Upam, da vam bo v pomoč, če pa vas zanima še kaj pa kar vprašajte
30. avgust 2016
Hojla, ker tale tema že nekaj časa ni aktivna, imam še eno vprašanje. Ali veš kako konja naucit da te 'varuje' in pac brani pred cem? Prosim, ce ves pohiti z odgovorom plisss. Hvala ze v naprej. Pa ali majo konji tud lahko steklino ane?
23. september 2016
Hey!
Če te konj brani je odvisno od njega. Če se hitro naveže na enega človeka potem se bo zagotovo postavil zate. Sicer pa te bo konj branil ko boš najmanj pričakovala, torej ko boš v resnični nevarnosti ne pa ko gre za šalo. In konj začuti ko ga nekdo spoštuje ter spoštovanje vrača.
Mislim pa, da se šolski konj bolj težko naveže ker mora sodelovati z veliko ljudmi, ki so lahko grobi in v človeku vidi sovražnika.
Skratka: če te ima konj rad, te bo vsekakor branil, ko bo potrebno

Res je. Konji imajo steklino.
24. september 2016
*konji imajo lahko steklino. Zato jih je priporočljivo cepiti
24. september 2016
Ooo res ful ti hvala res me je zanimal
24. september 2016
Ni problema
24. september 2016
Super z
24. september 2016
Zivijo
Kako narediti oglavko iz vrvi???
07. januar 2017
Kaj veste o dresuri?
Elemente sem že nekoliko raziskala, a zanima me kakšni so ukazi/komande, da konja pripraviš do tega, da izvede nek element. Vem, da gre ponavadi za signaliziranje z nogami (oz. petami) in prenosom težišča jahača vendar me stvar zanima bolj podrobno.

Prav tako me zanima kako potekajo treningi dresure in preskakovanja ovir. Kakšna so ogrevanja in kako dolge morajo biti pavze.

Vsak dodaten podatek je lahko zame zelo koristen, razpišite se, če se spoznate na stvar
07. januar 2017
Glede oglavk iz vrvi...
Natančna in dobra navodila imaš na tem linku:
http://konji.com/izdelava-oglavke/
26. januar 2017
Lahko pomagam za jahač 2 če kdo rabi ga mam že narejenega
16. februar 2017
Stara sem 12. Je to prepozno za začetek jahanja?
17. februar 2017
Ne kadarkoli lahko začneš
18. februar 2017
Ok, hvala
18. februar 2017
Ta tema ze dougo ni vec aktivna sam bi uprasala nekaj...
Jaham in ukvarjam se s konji ze od malega in res mi to najvec pomen...in zdj js prepricujm starse za konja ker si res zelo zelim...mela bi konja pri babi kjer lahk nardimo tut manezo pa tut pasnike ker mamo travnike...ampak lauf stale nemoremo...in zdj 2uprasanji...
1. A je nujna lauf stala al je uredu ce bo konj cez dan velik na pasniku?
2. A je kej narobe ce konja cez tedn ne jahas pa ga jahas sam med vikendi kr js bom bla takrt pri babi med vikendi pa med pocitncami? Drgac bi na pasniku bil sam ce bi blo okej da ni nc jahan med tednom?
Hvalaa za odgovore pa prosimm hitroo
17. marec 2017
1. Cist ok je, ce je na pasniku na veliko klubih nimajo lauf stale...

2. Fino bi bilo, ce bi ga vsaj kdo zlonziral ali kaj podobnega... prijateljica ima konja in vem, da kadar je na pocitnicah prosi nekoga da ga zlonzira. Tudi sprehod bi bil v redu... seveda je tudi odvisno kaj pricakujes od konja. Ce bi rada da bo resss fit in se tekmoval za povrh potem ga moras jahati vsak dan. Ce pa je samo za rekreacijo pa je pomojem v redu
18. marec 2017
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani