Uma Turqize
Uma Turqize
Nova zgodba. Kot vidite je naslov Ko vse izgine.

Napovednik:

17 letno dekle po imenu Marry
nekega dne pride iz šole domov in opazi, da je stanovanje prazno oziroma, da je samo ona v stanovanju. Na kuhinjski mizi najde list papirja, na kateremu piše:
Vsi na svetu so izginili, le ti si še ostala. Če želiš, da se svet povrne, moraš najti 10 koščkov slike na kateri je ključavnica in 10 koščkov slike na kateri je ključ v 24 urah. Ko jih najdeš jih združi in čakalo te bo presenečenje. Vendar pozor! Če ti ne uspe v 24 urah opraviti naloge, boš ti izginila in Zemlja pav tako, jaz pa bom zavladal svetu. Lp, Nevidni (Vidim te)

Ji bo uspelo opraviti nalogo in
povrniti vse ljudi zopet na svet ali bosta tudi ona in Zemlja izginila in bo svetu zavladal Nevidni?
07. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
IZGINULI

Odhajala sem domov iz šole. Na ulici je bilo vse prej kot veliko ljudi. Hodila sem počasi. Ni se mi mudilo. Opazila sem, da ljudje zahajajo v slepe ulice in se ne vračajo ven. Nekaj časa sem hodila za enim gospodom. Pogledala sem v slepo ulico v katero je zavil. Razen potepuške mačke notri nikogar nikogar ni bilo. Stopila sem bližje, da bi preverila, če sem mogoče spregledala kakšna vrata, a zaman, saj vrat nikjer ni bilo. Odpravila sem se naprej proti domu. Vse manj ljudi se je sprehajalo na ulici. Ko sem prišla do vhodnih vrat našega stanovanja sem skozi stekleno steno videla brezdomce na ulici, edine ljudi, ki so bili na ulici, kako so odhajali v SLEPO ULICO?! Več nisem mogla videti, ker je ta slepa uluca imela strop, jaz pa sem bila previsoko, da bi videla notri. Nato sem zagledala prav tisto potepuško mačko, ki sem jo videla v slepi ulici. Zamrmrala sem: "Nenavadno, zelo nenavadno, kaj ni ta mačka bila malo prej v slepi ulici? Mi sledi?" Potem sem potrkala na vhodna vrata. Nič. Nisem imela ključev, zato mi je nekdo moral odpreti. Potrkala sem še enkrat, tokrat malo močneje. Spet nič. Pozvonila sem. Nobenega odgovora. Mislila sem, da jih mogoče ni doma, zato sem potrkala na vrata sosede, ki ji je mami zaupala nadomestne ključe, v primeru, da se naši glavni izgubijo. Tudi soseda ni odgovorila. Še enkrat sem potrkala, s pestjo. Ničesar nisem slišala. Tudi pri sosedi sem pozvonila, a zaman. Nobeden se ni oglašal. Pritisnila sem na kljuko naših vrat in na moje presenečenje so bila vrata odklenjena. Vstopila sem v stanovanje in zavpila: "Mami, oči! Ste tukaj?" Noben ni odgovoril. Odločila sem se, da jih bom poiskala. Prečesala sem vse kotičke, tudi tiste najmanjše, če bi mi sllučajno kje pustili pismo, ampak nič nisem našla. Le nekaj sem spregledala. Ampak o tem potem. Kar na enkrat je nekaj švignilo za mojim hrbtom. Pigledala sem nazaj. Na sedežni je sedel maček, tisti potepuški maček, ki je bil v slepi ulici in mi je sledil do stopnic. Ja to je bil tisti maček. "Kaj že spet ta maček?!" Sem zavpila. "Od kje sploh pride???" Pogledala sem proti vhodnim vratom. Zaprla sem jih, v to srm bila prepričana in tudi bila so zaprta. Kako je potem lahko prišel v stanovanje? Maček je skočil za sedežno in ko sem prihitela k njemu da ga bi odgnala ven ga tam ni bilo več. Enostavno izginil je. Puf! Zdaj pa k tistemu kar sem spregledala. Obrnila sem se, da bi preverila, če se mi je spet prikradel za hrbet. Ne, ni bilo njega, a sem zagledala list papirja na mizi. Kako, da sem ga spregledala. Stopila sem k mizi in ugotovila, da je list papirja pismo.
07. avgust 2018
Next Next
07. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
hvala
07. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
se 3je Next-i pa nardim 2. poglavje
07. avgust 2018
Next Next Next
07. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
07. avgust 2018
Next Next Next Next
07. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
SKRIVNOSNO PISMO

Pismo sem vzela v roke in ga začela brati. Pisalo je:

Vsi na svetu so izginili, le ti si še ostala. Če želiš, da se svet povrne, moraš najti 10 koščkov slike na kateri je ključavnica in 10 koščkov slike na kateri je ključ v 24 urah. Ko jih najdeš jih združi in čakalo te bo presenečenje. Vendar pozor! Če ti ne uspe v 24 urah opraviti naloge, boš ti izginila in Zemlja pav tako, jaz pa bom zavladal svetu. Lp, Nevidni (Vidim te)

Zraven pisma sta bili priloženi sliki v obliki kocke, in na obema je bilo rdečeoranžno ozadje v enem kotu pa je bil četrt kroga, le da na eni sliki siv, na eni rumen. Ko sem obrnila eno od slik sem videla napis:

Vse slike so v tvoji hiši, poižči jih!

Ko sem odložila sliko sem zaslišala ženski robotski glas: "Odštevanje se začenja zdaj!" Na mizici v dnevni sobi se je pojavila ura, ki je začela odštevati sekunde, minute, ure. Hotela sem poklicati mojo najboljšo prijateljico, Samanto, a so vse številke v mojem telefonu izginili. "Torej mi ni preostalo drugega, kot, da začnem iskati slike. 20 slik 2 že imam torej poiskati moram 18 slik. V 24h. Upam, da mi bo uspelo." Sem rekla.
07. avgust 2018
Next
08. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
Se 4 nexti za 3. poglavje
09. avgust 2018
Next Next Next Next
09. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
NAMIGI

Spomnila sem se, da imamo še eno hišo, zato sem mislila, da se splača pogledati tudi tam. Vzela sem telefon, da bi poklicala taxi, a sem se spomnila, da sem na svetu sama. Zato sem morala preteči sedem kilometrov, saj bi bila hoja prepočasna in bi zapravila preveč časa. Po petnajstih minutah, sem že bila v moji drugi hiši. Vsa zasopla sem se vlekla po stopnicah, ko sem zaslišala skrivnostni glas. Rekel je: "O! Pa si le prišla!" Zasukala sem se nazaj v upanju, da je na svetu ostal še kakšen prijazen človek, ki bi mi pomagal. A za mano ni bilo nikogar. Skrivnostni glas je spet spregovoril: "Čakal sem te." "Koga mene?" Sem vprašala. Ugotovila sem, da glas prihaja iz zidu. "Čakaj, mi govori stena?" "Ja tebe sem čakal, Marry. In ne govori ti stena. Sem Anastazio. Nevidni me je poslal, no moj glas je poslal,da ti dam namig." Je rekel glas. Zavpila sem: "Kakšrn namig? Samo čas zapravljam s tabo!" Hotela sem že nadaljevati pot po stopnicah, a me je Anestazijev glas ustavil: "Ne, ne odidi. Namig dobiš vsake pol ure, če ne najdesš nobene slike." Obrnila sem se k njemu in rekla: "No pa mi povej ta tvoj namig. In pohiti!" Povedal je namig: "Išči na najbolj očitnih mestih." Potem je glas izginil. Odšla sem iskati slike. Tudi v tej hiši je bila ura. Zdaj je kazala 23:14:54. Nisem zapravila veliko časa. Iskala sem na najbolj očitnih mestih. Dvignila sem prt na kuhinjski mizi in našla...SLIKO! Bila je siva na sredini pa je imela črno packo, ki je imela obliko podobno tisti figurici za igro Človek ne jezi se. Mislim, da je to del ključavnice. Še samo 17 slik.
10. avgust 2018
neext
10. avgust 2018
Uma Turqize
Uma Turqize
se 4 Next-i
10. avgust 2018
Rose-Marie Gray
Rose-Marie Gray
Next
10. avgust 2018
Uma Turqize