next
26. junij 2011
19. poglavje

ko sva se udobno namestila na sedeže v 1. razredu sem začela pogovor:" veš, mislim, da bi lahko živela v mestu, ne v gozdu." vse to sem povedala dokaj previdno, saj sem vedela, da je Damenu gozd izjemno pri srcu.
jaz pa v gozdu nisem želela živeti zato, ker tam ne bi zdržala niti en teden- res, da imam tudi sama rada gozd, a počutila bi se osamljeno. samo kadar sem v družbi, imam okoli sebe več ljudi, samo takrat se počutim pomembna. seveda, bi bil Damen dobra družba in ob njem se zmeraj počutim pomembno, a res tam ne bi zdržala.
"zakaj?" je presenečeno vprašal.
"pa saj veš, da bi se počutila osamljeno, jaz potrebujem družbo, veliko družbe." sem dejala in se ozrla po množici ljudi, ki so sedeli na letalu- postala sem lačna.
"na..." je dejal Damen in mi v roke dal plastenko rdeče tekočine. "jagodni sok." se je zasmejal. jaz pa sem le pila in se zraven smejala.
"veš, lahko bi živela v stanovanju, sama bi rada šla študirat in rada bi se družila s prijateljicami, rada bi živela kot normalen človek." sem dejala, ko sem popila vso vsebino v plastenki.
"ampak midva nisva normalna, midva sva drugačna." je kljuboval Damen. "prepričana sem, da bi bilo tudi tebi všeč..." sama se nisem nameravala vdati, Damen pa se je:"no prav, samo da boš srečna." se je nasmehnil, me objel in poljubil.
po približno pol ure molka sem vprašala:" kdaj se bova poročila?" "ko prideva domov." je rekel Damen in se zasmejal. "domov?" sem navdušeno vprašala. "ja, preden, da sva šla na letalo, sem poklical k tebi domov in rekel naj začnejo pripravljati vse potrebno za poroko." oči so mi skoraj padle iz jamic. skočila sem mu v objem in rekla:"najboljši si, ljubim te." "jaz tebe bolj." je dodal in me spet poljubil...
next?
28. junij 2011
u51714
u51714
next
28. junij 2011
u29507
u29507
next
28. junij 2011
next
28. junij 2011
next
29. junij 2011
next
29. junij 2011
u50067
u50067
next
30. junij 2011
* * *
"mama!" sem zaklicala, ko sem jo zagledala. "ljubica, kako dolgo te že nisem videla." je dejala in me objela. "živjo, Damen." je še dodala, ko je moj objem popustil. Damen se je le nasmehnil. "pojdimo vse je že pripravljeno." je rekla in me povlekla za roko. ja, sploh ni podobna mami, bolj je podobna moji najboljši prijateljici.
"Alice!" je nekdo zaklical, ko sem vstopila v dnevno sobo. ta nekdo je bil Lily. objela sem jo in dejala:"tako mi je žal, da sem te kar pustila tam." "ah... saj ni kaj. važno je, da se boš poročila." je vzkliknila in me še enkrat objela.
mogla sem se ji iztrgati iz objema, saj se mi je njen vrat zmeraj bolj prebliževal in izgledal je res mamljivo.
odšla sem v svojo sobo, kjer me je že čakala obleka- poročna obleka- izgledala je čudovito, bila je tako elegantna, dolga in seveda bela. bila mi je podobna, takkšna sem jaz sedaj, ko sem vampirka.
Lily je vstopila in me vprašala:"pa tvoja mama ve za to, da si sedaj..." "ne, in nikoli ji ne bom povedala, pa tako ali tako mi ne bi verjela." sem dejala in ji pokazala obleko:"kako se ti zdi?" "jaz sem jo izbrala." se je nasmehnila in mi jo pomagala obleči. "prečudovita je." sem rekla, ko sem se zagledala v ogledalu. "pojdiva sedaj, kmalu se bo začelo." je dejala Lily, že čisto neučakana. "jih je veliko- ljudi mislim?" sem vprašala preden sva stopili na stopnice. "ja, skoraj vso mesto je prišlo- mislim, saj si najmlajše dekle, ki se bo poročilo v tem mestu!" je vzkliknila in me močno objela.
odšla sem do stopnic in se začela elegantno spuščati po njih. moji koraki so bili neslišni za človeška očesa, moji gibi pa skoraj prehitri, da bi jih človeške oči lahko videle. gledala sem obraze svojih popolnih sošolk, ki sedaj sploh niso bile tako popolne, kot so se mi zdele do sedaj- sedaj sem jaz tista, ki je najbolj poplna.
nato pa sem ga zagledala. Damen je z nasmeškom na obrazu stal zraven Lily in ostalih.
končno sem stala pred njim, on se me je ogledoval, me požiral z očmi, jaz pa sem pogledovala naokoli in se spraševala:"je kdo opazil mojo spremembo?" a konec koncev je sedaj to vseeno, važno je to, da bom za vedno z Damenom.
komaj sem čakala, da bom lahko izrekla tisto majhno besedo, ki pomeni nekaj velikega...
next?
03. julij 2011
next
03. julij 2011
u29507
u29507
next
03. julij 2011
poročna obleka:

03. julij 2011
next
03. julij 2011
u50067
u50067
next!
03. julij 2011
next
03. julij 2011
next!!
03. julij 2011
next
04. julij 2011
next
04. julij 2011
u50067
u50067
next!
04. julij 2011
20. poglavje

"da." sem dahnila, solza si je utrla pot po mojem z rdečilom naličenem licu. "ne jokaj." mi je na uho zašepetal Damen. ko je še on izrekel to sanjsko besedo, je duhovnik dejal:"sedaj lahko poljubiš nevesto."
Damenu sem kar padla v naročje, poljubila sva se- prvič pred toliko ljudmi in sploh ni bilo neprijetno. želela sem pokazati, da je on moj, on pa, da sem jaz samo njegova.
"poročena si!" je vzkliknila Lily, ko sem med poročno zabavo šla na stranišče. objela sem jo, a sem jo tudi hitro spustila.
"lačna sem." sem zastokala in iz torbice vzelo majhno plastenko v kateri je bila kri. "nagnusno." je rekla Lily in odšla ven.
sama sem odšla na vrt kjer me je čakal Damen. "sedaj sva gospa in gospod Shore." je rekel, se nasmehnil in me spet poljubil. nič več ni bil zadržan z mano. dala sva si duška resno mislim.
"kaj ko bi se vrnila?" sem zašepetala, medtem ko sem še vedno hlastala za njegovimi poljubi. "to je res neverjetno." sem mu šepnila na uho, ko sva odšla proti dnevni sobi, ki je bila tokrat popolnoma drugačna, povsod so bile mize, pa plesišče.

čez teden dni

pred nekaj dnevi sva se preselila v Ottawo- glavno mesto Kanade. živiva v bolj odročnem delu mesta, ki je v bližini gozdov...
next?
06. julij 2011
next
06. julij 2011
next!!
06. julij 2011
next!
07. julij 2011
u29507
u29507
next
07. julij 2011
u51714
u51714
next
07. julij 2011
u50067
u50067
next!
07. julij 2011
"kdo je to?" je vprašala moja nova prijateljica Sydney, ko je zagledala Damena, ki je hodil proti nama. "poročen je." je zavzdihnila in naredila tisti svoj žalostni obraz, ki ga je znala le ona.
"ja, z mano." sem se nasmehnila, ko je končno prispel do naju. objel me je okoli bokov in me poljubil na lice. "saj ne morem verjeti. rekla si, da je lep, a nisem vedela da tako." se je zasmejala Sydney in še kar naprej zijala v Damena.
"greva?" je vprašal Damen. "lačen sem." jaz pa sem se le zasmejala in dejala. "se vidimo!"
odhitela sva do avta in naravnost v gozd.
tekala sva, se smejala in se na koncu ločila. vsak je šel na svojo stran gozda. res sem uživala v tem, da sem lahko tekala po gozdu, razmišljala o čemerkoli.
čez dobor uro
"Alice, kaj se je zgodilo?" je prestrašeno vprašal Damen, ko me je zagledal.
"Damen, boli." sem šepnila in ga gledala z solznimi očmi...

čez kakšen teden ali dva pride Ko je prišel Damen: maščevanje
08. julij 2011
u51714
u51714
nexxxxxxxtttttt D
08. julij 2011
u29507
u29507
next
08. julij 2011
next!!
08. julij 2011