Magic Natur
Magic Natur
Hojla!
Tukaj bom vsake toliko časa objavila knjige, ki sem jih prebrala in vam jih priporočam!
Takole bo izgledalo:

Hojla!
Kako ste? Jaz sem super.
To je moj prvi spletni dnevnik in upam, da vam bo všeč.
Tukaj bom pisala predvsem o knjigah, živali in naravi.
Pa začnimo z prvo objavo!

-------------------------------------------------
KNJIGA: VSAJ EN POPOLN DAN

Kratka obnova:
Theodor Finch šteje dneve, od kar je buden. Violet šteje dneve do mature. Finch velja za največjega čudaka na šoli, kjer so težave, tam je on. Violet žaluje za umrlo sestro. Njuna svetova trčita skupaj na ozki polici šolskega zvonika visoko od tal. Violet postane glavna zvezda šolskega časopisa, ker je rešila čudaka Fincha pred samomorom. Resnico kdo je koga pravzaprav rešil pred smrtjo poznata samo ona dva. Skupaj morata opraviti šolsko nalogo in odkrivati naravne znamenitosti svoje države. Violet ob Finchu pozabi odštevati dneve do konca šole in se prvič po sestrini smrti sproščeno smeji. Finch ob Violet postane "normalen". Skupaj doživita tudi kar nekaj popolnih dni. Vendar popolnost ne traja dolgo.

Odlomek iz knjige:
"Poskušam ti pomagati."
"Ne potrebujem pomoči. In nisem Eleanor. Samo zato, ker nisi mogla rešiti nje, ne poskušaj reševati mene."
To me ujezi. "To ni pošteno od tebe."
"Samo pravim, da je z mano vse v redu."
"Je res?" Dvignem roke in pokažem na omaro.
Gleda me in na obrazu ima zamrznjen, strašen nasmešek. "Se zavedaš, da bi dal vse na svetu, da bi bil samo en dan ti? Kar živel bi in nič me ne bi skrbelo in hvaležen bi bil za to, kar imam."
(str. 272)

Moje mnenje:
Knjiga je na izgled debela, ampak, ko jo bereš in jo prebereš se zavedaš, da krajša ne more biti.
Zdi se, da se bo njuna šolska naloga končala, a se na koncu vse obrne. Konec te malo preseneti, ampak potem dojameš, da je v bistvu ta konec sprejemljiv.
Drugega ne morem povedati, če ne bi vam vse izblebetala in bi vse vedeli.

Upam, da vam je všeč!
Prosila bi, da spodaj napišete mnenje o tej temi.
Ali naj nadaljujem???
03. februar 2018
Anabell_Black
Anabell_Black
ja, nadaljuj. Edino eno pripombo imam: knjiga niti ne izgleda debelo. drugače pa Next
04. februar 2018
Ups oprosti za povezavo to je zabavno Next
04. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Obema hvala, Next pa pride že danes!
04. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Hoj, hoj,
no tukaj je že nova knjiga!

KNJIGA: LOVERBOY
Avtor/ica: Polona Kovač

Kratka obnova:
Lara in dvojčka, Anja in Peter, so samozadostna, srečna skupinica. Poletne počitnice, tiste » tadolge«, pred vstopom na gimnazijo, preživljajo na bazenu. Spogledujejo se z življenjem odraslih; s skrivaj pokajenimi cigaretami in kozarčki alkoholne omame. Potem pa se jim na bazenu pridruži loverboy. Z zapeljivimi pokloni skuša omrežiti dekleti. Petru in Lari se zdi sumljiv, Anja pa se zaplete v njegove sladkobne besede. Denis postane njen fant. Zaljubljeno dekle ne vidi opozorilnih znakov. Alarmni zvončki klonejo v boju s sladkobnim šepetom. Anja postane žrtev izsiljevanja, novodobne igračke so namreč lahko kruti pripomoček kriminalcev. Ker pa je tehnologijo moč uporabiti tudi dobronamerno, se nesrečno dekle izogne tragičnosti, ki ji vse preveč drugih ne uspe ubežati. Zgodba ne išče prostor med literarnimi vršaci, ne kiti se z odliko literarne mojstrovine, je pa izjemen napotek današnjim mladim, da ne bi poniknili v temo izginulih in nikoli več najdenih.
Odlomek iz knjige:
Nimam pojma, ampak pri njem je vse sumljivo. A si videl, da ga je dodala na Facebook, pa ima kar nek vzdevek namesto imena in priimka. Sem upala, da bom lahko vtipkala v Google in izvedela kaj o njem, pa zgleda ne bo nič. Res me zanima, kako se piše, morda bi se na internetu lahko našlo kaj o njem. Če drugega ne, mogoče bi bilo kaj o tem, ali res študira ekonomijo.
(str.59)
Moje mnenje:

Knjiga te prevzeme in jo bereš dokler je ne prebereš. Preprosto potegne ta vase. Preprosto moraš jo prebrati do konca.

Upam, da vam je bilo všeč!
Mnenja?
Ali naj nadaljujem?
04. februar 2018
Waoo Next ta knjiga izgleda zanimiva
04. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Dodajam sliko:
04. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Najlepša hvala!!!!
04. februar 2018
Ta knjiga se mi tudi zdi kul, Next
04. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Dodajam novost! Če ne najdete prave knjige me lahko vprašate za nasvet, jaz vam bom predlagala par knjig, ki bi ustrezale vašemu opisu.
Če želiš, da ti pomagam moraš izpolniti naslednjo prijavnico (anketo):

PRIJAVNICA (ANKETA):
➥Kakšne knjige rad/a bereš?:
➥Katera knjiga ti je bila do sedaj najbolj všeč (naslov)?:
➥Katero knjigo si bral/a na zadnje? Ali ti je bila všeč?:
➥Kaj te najbolj pritegne pri knjigi?:
➥Kaj ti je všeč/ni všeč pri kateri koli knjigi?:

Upam, da vam bom lahko pomagala!
05. februar 2018
SvetePomaranče
SvetePomaranče
All the bright places sem prebrala in je res odlična! Najprej mi res ni sedla in sem jo skoraj odnesla nazaj v knjižnico, potem pa mi jo je uspelo prebrati do konca in sem na koncu tudi jokala kot dež :'D
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Hvala za komentar in všeč mi je, da delite svoje mnenje! To seveda lahko počnete (je zelo zaželeno).

Ja, meni se je to isto zgodilo, sam konec pa me je malo (v resnici veliko) presenetil.
05. februar 2018
SvetePomaranče
SvetePomaranče
➥Kakšne knjige rad/a bereš?: Fantazija, kakšne popolnoma življenjske (samo ne kakšne pocukrane romantike, če je že, naj bo čudaška ), zgodovinske romane
➥Katera knjiga ti je bila do sedaj najbolj všeč (naslov)?: Harry Potter, Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe
➥Katero knjigo si bral/a na zadnje? Ali ti je bila všeč?: Pod gladino. Ja, ni ravno moj stil, ampak je super srhljiva in komaj jo odložiš!
➥Kaj te najbolj pritegne pri knjigi?: Dober opis, preprostost ampak preciznost, zanimivi karakterji, da se lahko poistovetim z glavnim pomenom
➥Kaj ti je všeč/ni všeč pri kateri koli knjigi?: Če je preveč splošna, predvsem raba 'napačnega' slenga pri starejših avtorjih, ki se skušajo približati mladim (slovenskim pisateljem ta groza super uspeva), pretirana, pocukrana, PREVEČ erotična
05. februar 2018
PRIJAVNICA (ANKETA):
➥Kakšne knjige rad/a bereš?: fantazijske
➥Katera knjiga ti je bila do sedaj najbolj všeč (naslov)?: Harry Potter
➥Katero knjigo si bral/a na zadnje? Ali ti je bila všeč?: Harry Potter. Ja zeeeeeeeeeeeeeeeeeelo!!!!
➥Kaj te najbolj pritegne pri knjigi?: to da je zanimiva
➥Kaj ti je všeč/ni všeč pri kateri koli knjigi?: všeč mi je če je kaj super zanimivo in napeto. Ni mi všeč če se nič zanimivega ne dogaja.
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
(še nekaj, zgoraj je majhna napakica (2. odstavek) in jo kar prezrite. (to je bilo tudi za moj spletni dnevnik. (upam, da vas ne moti preveč)
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Dobita kmalu!
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Tukaj so (vse knjige sem dala skupaj saj so vse fantazijske (ene za starejše, druge za malo mlajše)):
✎ Potovalnik,
✎ Artemis Fowl (več delov),
✎ Somrak,
✎ Čisti,
✎ Silos,
✎ Čarodejka oblakov,...

Če katero knjigo ne najdeta ali pa jih potrebujeta še več povejta.

Upam, da sem kaj pomagala.
05. februar 2018
Anabell_Black
Anabell_Black
Artemis Fowl brala sem in je *o*
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
05. februar 2018
hvala za knjige zagotovo jih bom našla v knjižnici
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Hvala tebi!
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
No, pa smo že pri novi knjigi.

KNJIGA: FRANČIŠKA
Avtor/ica: Anna Piwkowska

Kratka obnova:
Roman lahko beremo kot zgodbo o življenju štirinajstletne Frančiške, ki se spopada z vse več težavami. Ko zboli mama, se mora preseliti k babici, ki je zanjo popolna tujka. V strahu pred izgubo se sooča še z osamljenostjo, z ljubezenskimi in prijateljskimi tegobami. Ko je v največji stiski, najde poezijo, jo začne brati in jo tudi sama ustvarja. Preko poezije skuša reševati svoje probleme, ki so ji navdih za ustvarjanje. Zato je lahko to tudi zgodba o poeziji, ki nam odstira življenje omenjene deklice. Vsekakor pa je roman tudi oda poeziji in nam predstavi nekaj pomembnih pesnic iz svetovne in poljske literarne zgodovine.
Odlomek iz knjige:
"Razmišljala je o mami, o Evi, o Matevžu, njegovem poljubu in svojih najljubših pesnicah. O tem, kako zelo se je njeno življenje spremenilo od tistega strašnega večera, ko je rešilni avtomobil mamo odpeljal v bolnišnico. In o svoji prvi pesmi - uroku, v kateri se je zaklela, da bo pila ribje olje, samo naj mama ozdravi."
(str. 211)

Moje mnenje:
Knjiga te res očara. Pokaže kako se deklica sooča z težavami, ki so po navadi tudi dogajajo v našem življenju.

Moram reči, da mi je všeč, da se je tema malo bolj odprla (vem, da jih je malo, ampak že to je zame veliko. Zato sem vam zelo hvaležna).
05. februar 2018
fajna knjiga se mi zdi jo bom prebrala
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
05. februar 2018
SvetePomaranče
SvetePomaranče
Tudi to sem brala! Ampak mi je bila pa strašno dolgočasna in nikakor je nisem morala prebrat do konca -.- nekako mi ni bila nič posebnega.
Next! In hvala za predloge
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Ja, vsak ima svoj slog.
Np! U tem res uživam in mi sploh ni težko!
05. februar 2018
Next hwala za predloge
05. februar 2018
Magic Natur
Magic Natur
Hvala za Next in np
05. februar 2018
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg