Spletna_punca
Spletna_punca
Hei!
Že nekaj časa imam to idejo v glavi, pa sem se zdaj tega lotila.
Upam, da bo kdo bral, če ne pa, who care.
Vesela bom vseh komentarjev, nextov itd.

_________________________________________________________________________________________

PROLOG

“To se ni zgodilo, ni res!” sem obupano prigovarjala sama sebi.
Ampak, kdo pa sem potem? Od kje prihajam?
Kdo je moja mati? Moj oče?
Še vedno mi je pred očmi plesal prizor, ki sem ga videla prej.
Videla sem NJEGA.
Nevem pa, kdo je to.
Ne spomnim se, kdo je to.
Ne spomnim se, kdo sem jaz.
Je moja mama cipa in moj oče pijanec?
Kdo bi vedel.
Jaz definitivno ne.
Ampak bom izvedela.
Maske bodo padle, izvedela bom popolnoma vse.

___________________________________________________________________________________________

nexti, mnenja?
15. januar 2021
zanimiv prolog
Next!
15. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
Red_princess hvala lepa. Imam ravno Next zate .
___________________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________________

1.

_____________________________________________________________________________________________

Sončni žarki so posijali name in me požgečkali, da sem se zbudila. Še napol v spanju sem zagodrnjala in najprej odprla eno oko. Nekaj se mi je zdelo čudno. Odprla sem še eno oko in sedaj prosto gledala v svet. Ja, prav sem imela. Čudno je....Kje sem?
“Si se zbudila?” sem zaslišala zaskrbljen glas od zadaj.
Glavo sem obrnila proti glasu in od tam me je opazoval...Moški. Najprej sem zajela sapo nad dejstvom, kako dobro je izgledal. Hitro sem se umirila in vprašala:
“Khm, kje sploh sem?”
“Pri meni doma.”
“In kdo si ti in kako sem prišla sem?” sem ga vprašujoče pogledala.
“Paul. Paul Thomas.” se mi je le predstavil. “Našel sem te sredi ceste v..khm, slabem stanju. Ti pa si...?”
“Jaz sem...” Dvignil je obrv in čakal, da dokončam stavek. Ampak, počakaj malo, kdo sem pravzaprav jaz? Pa saj imam na koncu jezika, ampak, kdo sem že?
“Nevem.” sem obupano zmajala z glavo. “Nevem, kako mi je ime.”
“Si pozabila?” me je vprašal.
Bridko sem pokimala.
Če se ne spomnim imena, potem tudi nevem, kako se pišem, kje živim, kdo me pogreša...Kaj bom sedaj?

PAUL

Dekle pred menoj je ležalo in mi razlagalo, da se ne spomni ničesar. Ne imena, ne kje živi...In edini sem, ki ji lahko pomagam. In to bom tudi storil, kajti izgledala je res žalostno.
“Če se strinjaš, ti potem predlagam, da začasno živiš pri meni.” sem zbral pogum in ji podal predlog.
Navdušeno se mi je nasmehnila, ter privolila.
“Pa še izmisliva si ime, s katerim te bom klical. Kako ti bo začasno ime?” sem se spomnil.
“Luna.” je šepnila. Pokimal sem, to bi šlo.
“Saj te bo nekdo začel pogrešati, prej ali slej.” sem se ji nežno nasmehnil.
Vdano je pokimala.
“Bi kaj jedla, pila?” sem vljudno vprašal in hitro je pokimala.
Pospremil sem jo do jedilnice ter ji hitro postregel z lahkim zajtrkom.
“Koliko časa sem spala oziroma bila v nezavesti?” sem zaslišal zamišljen glas.
“Cel teden.” Osuplo me je pogledala.
“Koliko si sploh stara?” sem jo hitro vprašal. Sigurno je mlajša od mene.
“19 let, ti?”
“23.”
Z veseljem sem jo opazoval kako si je na krožnik nalagala hrano. Izgledala je sestradana.
“Kaj si mislil s tistim prej, da sem bila v slabem stanju, ko si me našel?” se je Luna oglasila.
Hmm.
“Noo, nič takega, reciva.”
Pogled je zapičila vame in zahtevala pojasnilo.
Zavzdihnil sem.
_____________________________________________________________________________________________

nexti, mnenja, lepo prosim
15. januar 2021
vau, to je super napisano : 3 in zanimivo, seveda.
nextt
15. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
hvala! še kakšen Next?
16. januar 2021
today.
today.
Next
16. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
Hvala obema .
_______________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________

LUNA

“Kaj si mislil s tistim prej, da sem bila v slabem stanju, ko si me našel?” sem se spomnila na njegov prejšnji stavek.
“Noo, nič takega, reciva.” se je nelagodno presedel.
Nič takega, pa še kaj. Ne bo me j*bal v glavo. Ostro sem se zazrla vanj. Zavzdihnil je, ter mi odgovoril.
“No, imela si raztrgane obleke, bila si v stanju, kot bi te nekdo pretepel.”
Šele zdaj sem začutila rane po telesu, ki so me rahlo skelele.
“Je bilo tako težko povedati?” sem ga pobarala.
“Če bi videla prizor bi razumela.” mi je na kratko obrazložil.
Skomignila sem in se med zajtrkom zatopila v misli.
“Luna?” sem zaslišala njegov negotov glas.
“Mhm?”
“Saj veš prej, ko si mi povedala koliko si stara. To...to si se spomnila. Ničesar drugega se ne spomniš, starosti si se pa kar spomnila.”
Doumela sem, kaj mi je dopovedoval. Nisem popolnoma vsega pozabila.
Nasmehnila sem se mu.
Tudi njegove ustnice so se počasi zavihale navzgor.

PAUL

Zmotil naju je telefon. Natančneje, moj telefon. Zazvonil je in nejevoljno sem se oglasil.
“Ja?”
“Pa kje si ti, no?! Kaj se pa to pravi, zamujanje v službo?!” sem zaslišal besen glas mojega preljubega šefa. Sranje.
“Oprostite, zaspal sem. Se že vozim.” sem hitro odvrnil.
“Glej, da boš čez 5 minut tukaj.” mi je še zabrusil in odložil slušalko. Super.
Na sebi sem čutil Lunin vprašujoč pogled in hitro sem ji rekel:
“Oprosti, Luna. V službo moram. Lahko ostaneš tukaj, cela hiša ti je na razpolago.”
Upal sem, da mi ne bo zamerila hitrega odhoda. Ona pa je le razumevajoče pokimala.
“V redu je. Ne bom te zadrževala.”
Pokimal sem ji, ter oddirjal v svojo sobo, se preoblekel, stekel do avta, medtem zaklical “Adijo!”, ter pri najvišji hitrosti odpeljal iz dvorišča.
Upal sem, da mi Luna ne bo zažgala celotne hiše. Nenazadnje je neznanka, ki sem jo slučajno privedel domov. Samo to.

Takole, ni preveč dolg Next, bo pa kmalu nov. Vesela bom vseh nextov, komentarjev, mnenj itd. !
17. januar 2021
today.
today.
Next
17. januar 2021
Next
18. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
hvala obema. Še kakšen Next ?
18. januar 2021
Next