neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
09. februar 2016
u193093
u193093
Next
09. februar 2016

Trevor se ji je priklonil, ona pa se je obrnila in odhitela v svoje prostore. Bilo je pozno popoldne in načrtovala je toplo kopel, ki bi jo nekoliko pomirila. Ko so služabnice prinesle veliko kad in vedra vode, jih je odslovila.
Najprej je zmešala vodo, nato pa se rešila vseh oblek in se namestila v kad. Zadovoljno je zavzdihnila in se prepustila topli vodi.
Razmišljala je. Bilo ji je jasno, da bi se morala čimprej poročiti. Mater ji je nestrpno pisala, da ji bo oče odpustil takoj, ko se bo dobro poročila. Poleg tega pa ji je zabičala, da naj ne išče spolnih užitkov z nobenim, dokler ne bo poročena. Kar pa je Katerino najbolj zanimalo je bilo to, da je v pismih omenila deklico, ki jo je rodila. Deklica je bila v redu, vendar ji mater ni izdala, kje se je nahajala, kar je Katerino spravilo v slabo voljo.
Posušila si je lase ob ognjišču, nato pa si oblekla rdečo obleko vinske barve (dovoljenje za nošenje škrlata ni imela), so služabnice odnesle kad in uporabljeno vodo. V njene prostore je prišla spletična, da bi ji uredila frizuro. Dala ji je navodila, nato pa se naslonila nazaj in se opazovala v majhnem ogledalu.
09. februar 2016
u193093
u193093
Next
10. februar 2016
Next
10. februar 2016
u186827
u186827
Next
10. februar 2016
neeeeext
10. februar 2016
neeeeeeeeeeeeeeext
10. februar 2016

Po večerji se je napotila na zabavo v dvorano, ki jo je za to priložnost uporabil Lord Mikaelson. Počasi je stopila med ljudi, ki so plesali in se pogostili z jedačo in pijačo. Ker se je pri večerji že dovolj najedla, je stopila v kot. Nihče me ni opazil, je nekoliko obupano pomislila.
Vendar jo je nekdo opazil.
Trevor je stopil naprej in se ji priklonil.
“Katerina, prišla si,” je nasmejano dejal. Katerina se mu je nasmehnila in vrnila priklon. Vsaj eden je imel oči zanjo.
“Prišla sem,” mu je pritrdila. “Kje je gospod Mikaelson, da mu čestitam?”
“Prišel bo,” je dejal. “Pridi, nekoga bi ti rad predstavil ...”
Popeljal jo je na drugo stran, kjer je stopil do nekoga, ki jima je kazal hrbet. Potrepljal ga je po ramenu, da se je obrnil k njima.
Ko je zagledal Katerino se je nekoliko presenečeno zastrmel vanjo. Nenadoma ji je postalo neugodno. Le zakaj jo tako opazuje? Kot da bi jo poznal ...
“Lord Elijah, rad bi vam predstavil gospodično Katerino Petrovo,” je dejal Trevor. “Katerina, to je Lord Elijah Mikaelson.”
“Katerina,” se je priklonila.
“Elijah Mikaelson,” je odvrnil. Katerina si ga je natančno ogledala. Imel je temne lase, ki so mu elegantno padala na ramena. Njegove oči so bile rjave in tople. Vendar je Elijah oddajal neko čudno energijo, ki si je ni znala pojasniti.
“To je brat Lorda Mikaelsona, ki danes praznuje rojstni dan,” ji je pojasnil Trevor.
10. februar 2016
u207907
u207907
Next
11. februar 2016
Neeeeext
11. februar 2016
Next
11. februar 2016
u193093
u193093
Next
11. februar 2016
neeeeeeeeeext
11. februar 2016

“To je brat Lorda Mikaelsona, ki danes praznuje rojstni dan,” ji je pojasnil Trevor.
“Moj gospod, se vam zdim zanimiva?” je nenadoma vprašala Katerina. Elijah jo je opazoval s posebnim zanimanjem ...
“Na nekoga me spominjate, gospodična Petrova,” je dejal Elijah. “Na nekoga, ki mi je bil zelo blizu ...”
Mogoče ga spominjam na kakšno mladenko, ki mu je bila všeč, si je mislila. Zapletli so se v prijeten klepet. Katerini je Trevor podal čašo z rdečim vinom in v naslednjem trenutku se je prijetno smehljala.
Niso opazili, da se jim je nekdo približal. Prišel je potiho. Nenadoma je roka prijela Elijaha. Obrnil se je in se nekomu nasmehnil.
Katerina je obstala kot prikovana.
11. februar 2016
u193093
u193093
Next
11. februar 2016
Next
12. februar 2016
u186827
u186827
Next
12. februar 2016
neeeeeeeeeeeext
12. februar 2016
u207907
u207907
Next
12. februar 2016

Bil je ... Tako nadnaraven, popolnoma drugačen od drugih moških. Njegove ustnice so se zvijale v prijetnem nasmešku, njegovi lasje, ki so se prelivali v soju sveč, so bili rjave in zlate barve. In njegove oči ... Ob pogledu nanj je Katerini zastal dih.
“Brat,” je odmaknil oči od nje in pozdravil Elijaha Mikaelsona, ki je opazil njegov pogled proti Katerini. “Bi mi predstavil našo gostjo?”
“Ja, seveda. Tole je ... Katerina Petrova iz Bolgarije,” jo je predstavil Elijah.
Katerina mu je ponudila roko.
“Zdravei, Katerina,” jo je pozdravil v bolgarskem jeziku. Nekoliko presenečena mu je odvrnila pozdrav. “Jaz sem Niklaus Mikaelson.”
“Me veseli,” so se njene ustnice spremenile v nasmešek.
Čeprav sta se brata družila z njo, si ni mogla izbiti iz glave njuna pogleda, ko sta se zazrla drug v drugega. Nekaj ju je mučilo, vendar ni vedela, kaj ... Odločena pa je bila, da bo izvedela, kaj se dogaja.
12. februar 2016
neeeeeeeeext
12. februar 2016
u186827
u186827
Next
12. februar 2016
Next
12. februar 2016
u193093
u193093
Next oba sta zatreskana vanjo hahahaha
12. februar 2016

Večer je preživela v njuni družbi. Do Niklausa Mikaelsona je začutila čudne občutke in zadržala se je, da ga ne bi poljubila. Nekaj je bilo na njem, kar jo je strahovito privlačilo. In dejstvo, da se ji je posvečal, je zmotilo marsikatero damo, ki je bila prisotna na zabavi.
Naslednje dni ga je srečevala povsod. Sploh pa je bila vesela njegovega očitnega dvorjenja, čeprav je opazila Elijahovo ljubosumje. Bilo ji je žal, da ga bo morala razočarati.
“Gospodična Petrova,” je dejala kraljica, ko je s preostalimi dvornimi damami šivala srajce za revne. “Nenavadno dobre volje ste danes. Pa tudi preostale dneve.”
“Prav imate, vaše veličanstvo,” je previdno dejala Katerina. “Res sem dobre volje.”
“In vzrok vaše dobre volje je verjetno Lord Mikaelson?” je vprašala kraljica. Katerina je zardela in se spraševala, kako je kraljica izvedela. Ugotovila je njene misli. “Gospodična Petrova, nenavadno hitro se širijo govorice. Sploh pa je Lord Mikaelson zaprosil za vašo roko pri kralju.”
12. februar 2016
u193093
u193093
Next
13. februar 2016
Next
13. februar 2016
u186827
u186827
Next
13. februar 2016
u207907