neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
06. februar 2016

“Vaše veličanstvo,” je ubogljivo zamrmrala.
Kraljica je bila prečudovita. Imela je prečudovite rdečkaste lase, njena polt je bila nežna in lepa. Njene oči so bile modre kot ocean. Katerina je pred časom slišala, da je potomka Melusine, vodne boginje. Njena mati, Elizabeth Woodwille, naj bi bila čarovnica, čeprav je dvomila, da je to resnica.
Kljub temu pa je bilo na Elizabethi Yorški nekaj mističnega in neznanega. Katerina se je pretvarjala, da je ni osupnila njena lepota.
“Katerina Petrova,” je nežno rekla njeno ime. “Dobrodošli na dvoru. Ste udobno potovali?”
“Ja, vaše veličanstvo,” je pokimala.
“Predlagam, da se nam pridružite,” jo je z roko povabila med ostale dame, ki so jo merile s pogledi. “Pridite, da vas bolje spoznamo.”
Pridružila se je ostalim damam, ki so jo pričele spraševati o Bolgariji. Katerina se je počutila sprejeto in uživala je. Prvič, po dolgem času, se je veselo smehljala in pozabila na svoje težave, hrepenenja.
Lahko se je zahvalila staršema, da sta jo poslala sem.
06. februar 2016
u193093
u193093
Next
06. februar 2016
London, 1491

Katerina je že leto dni bila v Angliji. Postala je kraljičina ljubljenka in vedela, da je napredovala. Govorili so celo o njenem zakonu, vendar ni bila še pripravljena nanj, kar je kraljici tudi povedala.
Ni pozabila. Ni mogla pozabiti na svojega otroka, ki ga je imela nekje v Bolgariji. Tako si je želela, da bi deklico privila k sebi. Domnevala je, da je njen otrok verjetno že shodil in da se nekdo drug veseli njenih prvih korakov. Bolelo jo je. Bolelo, ker ona ni videla tisto, kar je neka druga srečna ženska lahko videla.
Stala je ob reki. Voda je šumela pred Towrom, kjer se je dvor trenutno nahajal. Katerina je prišla razmišljati, saj je le voda jo pomirjala.
“Katerina.”
Nekoliko prestrašeno se je obrnila. Ko je zagledala kraljico, si je oddahnila.
“Vaše veličanstvo, prestrašili ste me,” je dejala.
“Se vam opravičujem,” je dejala kraljica. “Mar pridete sem vsako noč, Katerina?”
06. februar 2016
Neeeeeeeeeeext
07. februar 2016
u186827
u186827
Next, komaj čakam
07. februar 2016
Nexxxttt
07. februar 2016
neeeeext
07. februar 2016
u193093
u193093
nnneeeeeeeexxxxxxxxxxxxxxxttttttttttttttt
07. februar 2016

“Ja,” je pokimala. “Razmišljam ... O preteklosti.”
Kraljica je prišla bližje. V soju mesečine je bila veličastna. Bila je oblečena v belo obleko, ki se ji je prilegala kot ulita. Katerina je nekoliko osuplo strmela v kraljico, nato pa zaprla usta in se ji narahlo priklonila.
“Kaj te tare, draga Katerina?” je vprašala kraljica. “Lahko mi zaupaš.”
Katerina je za trenutek pomolčala, nato pa dvignila pogled proti njej.
“Pred letom dni ... Sem ...”
“Si rodila deklico?” se je nasmehnila kraljica.
“Kako ste vedeli?” je osuplo pogledala Katerina.
“Reciva, da poslušam reko,” je zarotniško odvrnila Elizabeth Yorška. “Tudi sama imam otroke, Katerina. In vem, kdaj je ženska že rodila. Sploh pa ... Moja prednica Meluzina mi je povedala, da imaš prečudovito deklico.”
“Kako ... Oprostite, vaše veličanstvo ... Bojim se, da popolnoma ničesar ne razumem,” je zmedeno dejala.
“Vaša hčerka je na varnem,” je skrivnostno dejala kraljica. “Na varnem je, čeprav so vam jo iztrgali iz naročja in vas za kazen poslali sem. Vaš prihod sem predvidela še preden ste prišli. Vi, Katerina, pa ste potomka družine Petrova ... Živela boste zelo dolgo življenje. In vedno boste spor med dvema bratoma.”
07. februar 2016
u186827
u186827
Next
07. februar 2016
u193093
u193093
nnnnnnnnnneeeeeeeeeeexxxxxxxtttttt
07. februar 2016
Neeeeext
07. februar 2016

Z zadnjimi besedami je kraljica odkorakala do brega reke. Katerina je kot v sanjah opazovala, kako je kraljica vrgla v reko tri vrvice. Nekaj je bilo na njih, vendar ni videla kaj. Sploh pa so ji kraljičine besede še vedno rojile po glavi ...
“Izberite eno vrvico.”
Katerina se je približala kraljici in dvignila roko. Izbrala je srednjo vrvico. Kraljica je druge dve pretrgala.
“Zakaj ste jih ... Strgali?” je šepnila.
“To so izgubljene priložnosti, izgubljeni otroci, ki se ne bodo nikoli rodili,” ji je odgovorila. “Vsak dan povleči vrvico le toliko, da oviješ dvakrat okoli lesa.” Pomolila ji je kos lesa na katerem je bila pritrjena vrvica. “Ko boš prišla do konca ... Boš vedela, kakšna usoda te čaka, Katerina Petrova.”
Pokimala je. Kraljica ji je pomirjujoče stisnila ramo.
“Je že res, da so ti vzeli hčerko,” je dejala. “Vendar je živa in zdrava. Pomisli, kako je bilo meni ... Moj mož je ubil mojega strica, ki sem ga iskreno ljubila in hotela postati njegova žena. Oče je umrl preden se je v kraljestvu zopet zanetila vojna. In moja brata ... Moja brata sta izginila iz Towra. Nekdo ju je ubil. Veš kdo? Moja tašča. Zamisli si, da vsak večer legnem z njenim sinom z nasmehom na obrazu? Ljubim ga, to je že res. Kljub temu pa je vojna vrtnic mi vzela skoraj vse, čeprav marsikdo misli, da sem presrečna kraljica. Ravno zato ne obupaj, Katerina. Imaš priložnost, da dobiš svojo hčerko nazaj ... Nekega dne.”
07. februar 2016
u193093
u193093
Next
08. februar 2016
u186827
u186827
Next
08. februar 2016
Next
08. februar 2016
Next
08. februar 2016

Katerina je ubogljivo poslušala kraljičine besede. Vsak večer je prišla k reki in vlekla vrvico. Kljub temu pa ni vedela, zakaj to dela. Mar res obstaja magija? In če obstaja ... Kako ji bo to pomagalo, da se poroči z moškim iz dobre družine ter dobi svojo hčerko nazaj? Zaupala bo kraljici na besedo.
Kljub temu pa je verjela, da je kraljica prerokinja. Vse je vedela o njej. In tega ji nihče ni povedal ...
“Neumna si, Katerina,” si je zamrmrala sama pri sebi.
Nek večer, ob polni luni, je znova prišla k reki. Povlekla je vrvico in takrat se je slišal pljusk. Nekaj je padlo na breg.
Katerina se je sklonila in pobrala mali predmet, ki je priletel iz vode. Vrvica je opravila svojo nalogo.
Bil je moker in nekoliko blaten. Ko ga je z robom obleke obrisala, se je prikazal razkošno oblikovan prstan.
Nadela si ga je na sredinec in se zastrmela vanj.
Mar to pomeni, da se bo poročila?
08. februar 2016
u193093
u193093
Next
08. februar 2016
u186827
u186827
Next
08. februar 2016
Next
08. februar 2016
neeeext
08. februar 2016
neext!!
08. februar 2016
Next
08. februar 2016
London, 1492

Kraljičine besede so ji po glavi brnele vse dolge mesece, dokler ni napočil januar. Kraljica je bila noseča in žarela je od sreče. Katerina se je veselila z njo in pomislila na otroka, ki je bil nekje daleč ... Le kako si je želela, da bi otroka lahko objela in stisnila k sebi! Vse bi dala, da bi malo punčko lahko videla.
“Gospodična Petrova!”
Obrnila se je, da bi videla, kdo jo je poklical. Bil je Trevor, ki je zadnje čase capljal za njo in ji skozi besede izpovedoval ljubezen.
“Trevor,” se je nasmehnila.
“Danes imamo zasebno zabavo za rojstni dan,” je dejal. “Lord Mikaelson bi bil počaščen, da bi vas spoznal.”
“Me vabi na zabavo Lord Mikaelson ali vi?” se je porogljivo nasmehnila. Trevor je zardel. “Prišla bom.”
“Obljubite?” se je nemudoma nasmehnil.
“Seveda,” mu je vrnila nasmešek. “Seveda bom prišla.”
08. februar 2016
Next bo jutri okoli 13.00
08. februar 2016
Next
09. februar 2016
u186827
u186827
Next
09. februar 2016
neeeeeext