u170630
u170630
Next
19. oktober 2015
Smo na novi strani in so počitnce. Kaj je loh boljšga?
Razn tega, da sva z bratom zbiralski komplet Game of thrones knjig ovitih v usnje dobila ...
In tega, da je danes dan, ko dobite 8. poglavje.
Uživajte!
9.
Po vedeževanju, ki smo ga spet imeli skupaj sta Harry in Zayn odšla k Spreminjanju oblike, Niall in Liam k Urokom, jaz Louis in Kathleen pa smo odšli k Obrambi.

Ko je profesorica stopila v razred oblečena kot prejšnji dan me je zajela nenadna sla po tem, da vstanem iz svoje klopi in jo zadavim.

»Dober dan, učenci.«

Nekaj učencev je zamomljalo nekaj podobnega kot 'dan' ali 'dober dan'.

Nova profesorica je priprla oči ko je rekla. »No, lepo vas prosim. Še enkrat, pa kar vsi. Ja, tudi vi v zadnji klopi.« Njen sladek nasmešek in glas se nista čisto nič ujemala z njeno krutostjo, ki smo jo spoznali prejšnji dan. »Recimo skupaj. Dober dan, gospa profesorica.«

Ko smo jo v zborčku pozdravili sem se namrščila. Nisem čisto prepričana, kako postaneš profesor na tej šoli,a ta ženska zagotovo ni bila kvalificirana za to delo.

»Imate vsi knjigo Teorija za obrambno čaranje Numberta Topglista? Zapomnite si, odgovarjajte kot smo se naučili.«

Zavila sem z očmi, ko sem skupaj z drugimi zlajnala: »Da, gospa profesorica.«

»Dobro. Preberite prvo poglavje z naslovom Kaj so temne sile in kako se jih obraniti. Če želite kaj vprašati dvignite roko in če preberete pred drugimi tiho počakajte do konca ure.«

Vsi smo odprli knjige. Šlo je za zelo dolgočasno poglavje in ko sem petnajsto vrstico na prvi strani prebrala že trinajstič in še kar nisem imela pojma o čem govori sem pogledala proti Louisu, ki se je skušal zbrati in nato k Kathleen, ki je risala po svojem učbeniku. Takrat sem dobila eno bolj norih idej v mojem življenju. Dvignila sem roko. Profesorica se je nekaj časa delala, da me ne vidi. Ko je ugotovila, da roke ne bom spustila me je poklicala.

»Prosim gospodična Everdeen?«

»Zakaj je ministrstvo za čaranje toliko proti bunkeljnom in brezkrvnežem?« sem rekla. »Res je, da so potrata zraka ampak ljudje so še vedno.«

Nisem se zmenila za Louisov zmedeni pogled in Kathleenin »Kaj za voljo Merlinovih spodnjic delaš!«

»Gospodična Everdeen, to nima zveze z današnjo šolsko snovjo.«

»A to me vseeno zanima, profesorica. Saj smo vsi ljudje!«

»Brezkrvneži in bunkeljni so stvori! Niso ljudje!«

»Kar želite si!«

»Gospodična Everdeen, to bo kazen. In ko smo že pri tem, želim, da nekaj neseš vaši predstojnici.«

No pa smo tam kjer ni muh.

Krastacharica je nekaj napisala na kos pergamenta vijolične barve, ki mi ga je nato dala. Prej ga je zapečatila z urokom tako, da ga nisem mogla prebrati.

Vzela sem pismo in odšla poiskat profesorico Weasley-Granger, ki je postala naša predstojnica.
Pred učilnico za Spreminjanje sem počakala, da je bilo konec pouka. Iz učilnice so prišli spolzgadovci iz našega letnika. Vstopila sem v učilnico. Profesorica Weasley-Granger je pospravljala po mizi.

»Prosim gospodična …«

»Everdeen.«

»No, kaj je narobe?«

»Profesorica Krastachyss me je poslala k vam.« Izročila sem ji pismo.

Profesorica ga je potrkala s palico, da se je odprl. Hitro ga je prebrala.

»Glej no …« je zamrmrala in se nasmehnila.

Zakaj se smeji, če sem v tako resnem položaju?

»Očitno boš vse večere do konca naslednjega tedna preživela s profesorico ker si rekla, da so bunkeljni in čarovniki rojeni v bunkeljskih družinah ljudje.«

»Ona nas je primerjala s stvori,« sem rekla.

»Nas? Mar nisi čistokrvna?« Nisem spraševala od kje to ve, čeprav sem sumila pismo.

»Ona samo tako misli.«

»Danes ob šestih začneš,« je rekla kot, da bi preslišala moj odgovor.

Pokimala sem. Preden sem šla iz učilnice mi je, res ne vem zakaj, dala čokoladno žabo.
Ob šestih me je Kathleen pospremila do kabineta in mi zaželela srečo. Potrkala sem na vrata in profesorica je poklicala naj pridem naprej.

»Dober večer, profesorica Krastachyss,« sem rekla, jezo pa sem potlačila vase, drugače bi žensko, ki sem jo zasovražila na prvi pogled razblinila v pepel.

»Usedite se, gospodična Everdeen.« Z roko je pokazala na stol na katerega sem sedla. Na mizi sta že bila pergament in pero. Opazila sem, da mi ni dala črnila, kar je zagotovo pomenilo, da je pero bilo uročeno tako, da je pisalo samo.

»Danes boš prepisovala stavek. Upam, da te bo izučilo.« Na obrazu ji je pisalo, da uživa v tem, da me ima zaklenjeno v kabinetu.

Jaz sem v mislih posmehljivo prhnila. Od kdaj je prepisovanje stavkov poučno? Saj nismo v prekletem srednjem veku. V 21. stoletju smo. Sicer čarovniški svet tega še ni čisto dojel, a premikajoče barvne fotografije so se bližale izumu čarovniškega filma.

Nemo sem prikimala. »Kateri stavek, profesorica?«

»Jaz sem izdajalka krvi.«

Nekaj časa sem jo opazovala, a je kmalu nisem več mogla, saj so me začele boleti oči.

»Primi pero in začni.«

V roke sem vzela pero in napisala stavek.

Jaz sem izdajalka krvi.

V roki sem začutila bolečino. Pogledala sem jo. Isti stavek, ki sem ga videla na pergamentu se je za nekaj sekund pojavil na hrbtni strani moje dlani. Pogledala sem še pero in resnica me je zadela kot strela z jasnega, da sem nekaj časa nemo zrla v pergament. To je krvno pero.

Ne, da bi se zmenila za bolečino sem nadaljevala s prepisovanjem stavka.

Okrog enajstih je profesorica končno rekla: »Pokaži mi svojo roko.«

Čeprav sem si celih pet ur roko žagala na pol na moji roki ni bilo niti ene rane, le koža je bila močno razdražena. Vseeno pa sem bila prepričana, da se mi bo do naslednjega petka zagotovo za vedno vrezalo v roko.

»Se vidimo jutri.« je rekla in se zlobno nasmehnila.
Well, this escalated quickly.
Mislm, da se vsi strinjamo s Heather, da bi nam gospa Anastasia Krastachyss veliko bolj koristila mrtva.
Na žalost ne moremo imeti vsega :'/
Ta teden bom objavila vsak dan en krajši post glede fantov, Heather in Kathleen, k bojo uključeval neki mejhnga o njihovem krvnem statusu in krvnem statusu njihovih staršev, njihove 'before the story' zgodbe in rojstne dneve.
Jutri začnemo s Heather.
Zdej pa čakam komentarje ...
in se beremo jutri v 'Heather's life card'
24. oktober 2015
next
se čist strinjam js osebno bi jo verjetn ubila s plastičnimi vilcami če bi lah
24. oktober 2015
Eni bi ubijal s plastičnimi vilcami, js sm se pa že odločla, da navalim na ministrstvo skupi s heather ko bojo končn šli tja.
In naj vam predstavim 'Heather's life card'
Ime: Heather Alice
Priimek: Everdeen
Starost v trilogiji: 15-18
Rojstni datum: 1. 4. 2000
Krvni status: oba starša sta bunkeljna. Njena mama dela kot zdravnica, oče pa dela v neki pisarni kot tajnik
Bratje: Jacob Everdeen - 4 leta starejši od Heather
Sestre: /
Sweet & short. Ker je glavna junakinja ne grem v podrobnosti.
Se beremo jutri v 'Harry's life card'
25. oktober 2015
u170630
u170630
Next!!!!!!!!
25. oktober 2015
dons za vse Harry punce, 'Harry's life card'
Ime: Harry Edward
Priimek: Everdeen
Rojstni datum: 1. 2. 2000
Krvni status: oba starša sta čistokrvna. Delata na visokih položajih ministrstva za čaranje.
Bratje: /
Sestre: Gemma Styles - dve leti starejša od Harryja, umrla, ko je bil star 9 let
Too soon?
Kakorkoli, beremo se jutri v 'Louis' life card'
26. oktober 2015
nč ni prekmal zarad mene lah zmer tko objavlaš
26. oktober 2015
vem :') vprašala zarad Gemme.
Anyway, dons nadaljujem z 'Louis' life card'
Ime: Louis William
Priimek: Tomlinson
Starost v trilogiji: 16-19
Rojstni datum: 24. 12. 1998
Krvni status: Je polkrven. Mama je polkrvna in dela na ministrstvu za čaranje, oče pa bunkelj.
Sestre: Charlotte Tomlinson, Felicite Tomlinson, Daisy Tomlinson, Phoebe Tomlinson
Louisova mama in oče sta se ločila, nato pa se je Louisova mama ponovno poročila z nekim drugim bunkeljnom. Ko je Louis leta 2010 dobil pismo, da so ga sprejeli na Bradavičarko sta oba starša želela, da še nekaj časa ostane na bunkeljski šoli - njegova mama je na Bradavičarko poslala sovo s prošnjo, če se lahko Louis na Bradavičarko ponovno vpiše naslednje leto. McHuddurova se je nerada strinjala, a vseeno ugodila Johannahini prošnji. Tako je Louis 1. septembra 2011 na vlaku za na Bradavičarko srečal Harryja, Nialla, Liama in Zayna.
Če vas zanima kje sta Doris pa Ernest - nista se še rodila.
Se beremo jutri v 'Niall's life card'
P.S.: ugante, kdo bo v tej knjigi postal polnoleten
27. oktober 2015
next louis mejbi?
27. oktober 2015
Jp, za božič bojo mel žurko
zdej pa kr nadaljujmo z 'Niall's life card'
Ime: Niall James
Priimek: Horan
Starost v trilogiji: 14-17
Rojstni datum: 13. 9. 1999
Krvni status: Je polkrven. Oba starša sta polkrvna in delata na irskem uradu za stike z bunkeljni, ki vedo za obstoj čarovniškega sveta
Bratje: Greg Horan
pozabla sm kok let je greg starejši od nialla tko, da če veste povejte.
pa da ne pozabm, ta teden me iz petka na soboto ni doma, tko da next (in dva life carda) dobite v soboto zvečer
se beremo jutri v 'Liam's life card'
28. oktober 2015
next drgač je ful zanimiv slišat še njihove zgodbe pač vsaj bol površno
28. oktober 2015
next!!
28. oktober 2015
Next+nova bralka. Ponavadi ne berem ff-jev ampak ta je izviren. Lepo si vse skup vpletla v čarovniški svet.

P.S. Smrt krastačam, svoboda študentom!
29. oktober 2015
Prvo kot prvo se opravičujem k mal poznej pišem post.
HoperGirl: Za ene mam bl izpiljene zgodbe eni so mel pa pač navadno otroštvo je pa fajn, ker dons je ena mini zgodbica o Liamu
Ƒιяє~Uρ: vesela sm, da mam novo bralko
in zdej nadaljujmo z 'Liam's life card'
Ime: Liam James
Priimek: Payne
Starost v trilogiji: 15-17
Rojstni datum: 28. 8. 1999
Krvni status: Je polkrven. Oče je čistokrven in mama polkrvna.
Sestre: Nicole Payne -1 leto starejša od Liama (6. letnik, Drznvraan), Ruth Payne - 4 leta starejša od Liama
Liam je tako kot Louis dobil pismo že leta 2010, a se je odločil, da se na Bradavičarko vpiše eno leto kasneje, saj bi bil drugače najmlajši v letniku.
Se beremo v soboto v 'Zayn's life card', 'Kathleen's life card' in 10. poglavju
29. oktober 2015
next
29. oktober 2015
okey... komi čakam da dobimo nov del

next!!

-nova bralka
29. oktober 2015
http://www.slikomat.com/slika/5913717.htm
Sori, ampak morala sem narisati Krastačico. Upam da te to ne moti.
Drugače pa Next!
29. oktober 2015
omg zadela si jo skor u nulo + veš, da me ne moti. ubistvu mi je fejst ušeč, da si se potrudla
kokrkol 1. seznam na mojem seznamu za danes je 'Zayn's life card'.
Kar začnimo.
Ime: Zayn Javadd
Priimek: Malik
Starost v trilogiji:
Rojstni datum: 12. 1. 1999
Krvni status: Rojen je v bunkeljski družini.
Sestre: Walyha Malik, Saffa Malik, Donya Malik
Zaynu je bilo pismo poslano istega leta, kot Louisu in Liamu. Njegovi starši so to pred njim skrili, ker so želeli, da pride do dobre bunkeljske izobrazbe. Uspevalo jim je do njegovega 12. rojstnega dneva, ko se je pismo z bradavičarke nenamenoma znašlo v njegovem darilu za rojstni dan. O družini govori bolj malo, saj jim še kar zameri, da so mu to, da je čarovnik, skrivali tako dolgo časa.
prvi današnji post je tu
31. oktober 2015
jej next sam en čist simpl uprašanje: od kje maš ti tok domišlije?
31. oktober 2015
*starost v trilogiji: 16-19
31. oktober 2015
'Kathleen's life card'
Ime: Kathleen
Priimek: Smith
Rojstni datum: april 2000
Krvni status: Je polkrvna.
In naj povem še to zanimivost, da je Kathleen dobila ime po J.K(athleen). Rowling
Že čez nekaj minut na vaše enkrane prihaja 10. poglavje NWB
31. oktober 2015
HoperGirl: vadla sm :')
Kokr sm rekla, 10. poglavje:
10.
V dnevni sobi ni bilo nikogar. No, vsaj mislila sem tako, dokler nisem sedla na svoj najljubši naslanjač ob kaminu.

»Končno si tukaj,« je rekel Lou, ter si pomel roke.

»Ja.« sem odvrnila.

»Kaj počne s tabo?« je Kathleen vprašala.

»No, prepisujem stavek,« sem skomignila.

»Samo to?« je Louis vprašal z dvignjeno obrvjo.

»Ja …« sem počasi odvrnila.

»Ne more biti samo to. Ta ženska je preveč zlobna, da bi te spustila iz krempljev samo s prepisovanjem enega butastega stavka.«

Vedela sem, da mimo Kathleenine pripombe ne bom prišla zlahka, zato sem počasi odgovorila: »No, stavek res prepisujem, ampak s krvnim pere …«

Kath me je z glasnim vdihom prekinila. »To pomeni da pišeš z lastno krvjo?« se je razburila. »To je prepovedano. Oh kako zelo prepovedano. Ravno po Temynovkino.«

»Ali to pomeni, saj veš, da se ti stavek za vedno vreže na roko?« je vprašal Louis, ki ni čisto doumel funkcije krvnega peresa, ko ga je profesor Mrlich mimo grede omenil pri uri.

»Ja,« sem odgovorila obema naenkrat. »Slab občutek imam, da ima stavek dejansko pomen.« Zavedala sem se, da sem s tem, ko sem se delala, da sovražim bunkeljne izdala svojo celotno družino, sošolce iz bunkeljske osnovne šole, Zaynovo družino in vse moje sorodnike, tudi tiste, ki jih nisem poznala, čeprav je bila možnost, da so bili dolgo nazaj čarovniki.

»In stavek je?« je vprašal Lou.

»Ne povem.« Sem se upirala.

»Prosim!« je rekel in naredil tisto obraz s katerim te prisili, da poveš oziroma narediš česar nočeš.

»Če že moram.« Sem zavzdihnila. »Jaz sem izdajalka krvi.«

»Nekomu moraš povedati!« je rekla Kath, kot da bi preslišala kar sem ravnokar rekla.

»Ne bom! Naj ve, da me ne bo zlomila s tem, da prepisujem stavek.«

»Močno dvomim, da bo naredila le to,« je nadaljevala.

Pogledala sem jo. »Kaj misliš s tem?«

»Vse kar rečeš, zagotovo sporoči Temynovki.« je odvrnila. Njen glas je bil lahkoten kot, da bi se pogovarjali o čem vsakdanjem, na primer vremenu.

»Misliš, da mi prisluškuje?« sem rekla.

»Točno to.«

»Kaj mi lahko naredi?«

»Lahko ubije tvoje bližnje.«

Razprla sem oči in srčni utrip mi je poskočil. Ne, Jacob ne bo umrl. Starše pa lahko kar poskusi. Do njiju je tako in tako nemogoče priti. Mama ves čas gleda limonade ali pa je v bolnišnici kjer dela, oči pa je v svoji pisarni.

»Ne,« sem dahnila.

»Po tem, ko si zagovarjala bunkeljne in čarovnike iz bunkeljskih družin, te zagotovo ne bo pustila pri miru.« je rekla Kath.

»Hej, Kathleen, pusti jo pri miru. Kaj ne vidiš, da je čisto bleda?« je vprašal Louis.

Pa ne samo to. Roke so se mi tresle skoraj toliko kot pri negi Harryju. Sledila je tišina. Opazovali smo le drug drugega in nihče ni upal odpreti ust.

»Zakaj Harry vidi žvardrne?« je vprašal Louis, predvsem zato, da bi zmanjšal napetost v prostoru.

»Vprašaj ga sam.« sem odgovorila, morda malce preostro.

»Ti veš?« Bil je začuden, da vem nekaj o Harryju, česar on ne. Bila sta izjemno dobra prijatelja in komaj kaj sta si zamolčala.

Kratko sem pokimala. »Ja, vem. Ampak sem obljubila, da nikomur ne bom povedala.«
»Zakaj?«

»Povedal bo.« sem rekla. Videla sem, da je Louis nameraval vprašati 'kdaj?', zato sem rekla: »Ko bo sam želel.«

Vstala sem, jima želela lahko noč in odšla v sobo. Nisem se želela več pogovarjati.
To noč nisem dobro spala. Zakaj je Kath sploh omenjala to, da ministrstvo lahko ubije mojo družino? To je tako grozno. V sanjah so se mi prikazovali mrtvi člani moje družine. Mrtva sestrična Alisson in njen dvojček Dean. Mrtva mamina sestra in njen mož. Ko sem se zbudila sem ugotovila, da sem čisto prepotena.

Ura je bila okrog šestih zjutraj. Nisem mogla zaspati nazaj, bala sem se spet zaspati. Preoblekla sem se, vzela pero in pergament in odšla v dnevno sobo. Usedla sem se na naslanjač najbližje kaminu in se zazrla v prazno ognjišče. Danes bom končno naredila to, kar bi morala že včeraj.

Ko sem končala s pisanjem sporočila za vse bodoče vojake moje vojske sem si ga še enkrat prebrala.

Živijo! Če si na moje vprašanje odgovoril z da ali ja upoštevaj ta navodila. V soboto ob 19.00 se dobimo v dvorani KŽTD. V sedmem nadstropju nasproti tapiserije Princetona Prismojenega je stena, ki zgleda čisto normalno. Če želiš priti v dvorano pojdi trikrat mimo stene in ponavljaj kam želiš priti. Če želiš priti tja kjer se bomo srečali si v mislih ponavljaj: Želim priti v sobo kjer bomo vadili uroke in se uprli Krastacharici. Po tem, ko prideš tja uniči to sporočilo.

Lp, Heather

Še enkrat sem si prebrala, kar sem napisala nato pa pokimala. Iz sob so pričeli prihajati drugi študentje. Postavila sem se pred vhod v dom in začela čakati, da kdo pride. Nekateri so se usedli za mizo in poskušali dokončati vso nalogo, ki so jo dobili prejšnji dan, večinoma višji letniki, drugi pa so se odpravili direktno k zajtrku.

»Hej,« sem pozdravila fanta iz tretjega letnika, »Kako ti je kaj všeč nova profesorica za Obrambo?«

»Grozna je.« je odvrnil.

»Duplicato,« sem rekla, potrkala s palico po listku in mu dala kopijo.

Vsi, vključno s Patrickom, ki je bil kot sem si mislila za, so dobili kopijo popisanega pergamenta, ki sem ga prej napisala. Kot zadnja sem odšla iz doma na zajtrk.

Kos pergamenta s sporočilom sem delila vse do konca pouka in po zadnji uri rastlinoslovja s Pihpuffovci sem zadovoljna sama s sabo odšla v dom, imela srečanje s tisti grozno krastačo in na koncu dneva sem bila tako utrujena, da sem takoj odšla spat.
Za Heather je delaven dan, prav tako pa je en od teh tudi za mano.
Naslednji teden se beremo, kot ponavadi u petek, do takrat pa se razpište na polno in za vas imam eno vprašanje:
Ali bi se pridružili vojski, ki jo ustanavlja heather s pomočjo fantov in Kathleen? Zakaj?
31. oktober 2015
next
ja bi se pridružila ker:
-je krota
-zato da bi ji lah škodila
-drugi razlogi pa niso primerno za javnost
31. oktober 2015
next!!
Jaz se verjetno ne bi.
Sem preveč... samoljubna
01. november 2015
u170630
u170630
Next! To pisi se naprek.Kar se bom sicer zbrisala ampak bom pa prebrala vsak tvob next tko da ga kr pripisi zraven.
01. november 2015
Next + nova bralka
-nevem
-ker do zdej je dejansko precej podobno knjigi in tam jih zasačjo
04. november 2015
super odgovori, dekleta
pozdravljam novo bralko in tukaj je nov next, ki ga posvečam kar njej.
11.
Teden je minil hitro in čeprav sem si do petka za kazen žagala roko na pol sem se v soboto počutila odlično. Zdaj mi stavek ni več izginil z roke zato mi je na hrbtni strani ostajala krasta. Na srečo je ženska z ministrstva rekla, da imajo tudi izdajalci krvi lahko vikend zase, zato mi je dovolila, da imava za vikend premor. Jaz in Louis sva se prijavila za mesto zasledovalca v ekipi našega doma in upam, da bo vsaj en od naju prišel v ekipo.
Malo pred sedmo zvečer sem s Kath in Louisom odšla do dvorane KŽTD. Ko smo se trikrat sprehodili mimo stene nasproti Princetona Prismojenega, ki je trole učil plesati balet so se prikazala vrata.
Blazine, knjige, stoli, mize, prostor za vadbo urokov. Vse kar smo potrebovali. Kar nekaj časa smo čakali, da so vsi prišli nato pa sem vse pozdravila.
»Živijo, mogoče me že poznate, če pa me ne se bom predstavila. Sem Heather Everdeen, predstavnica študentov iz Gryfondoma. Za to, da skličem to srečanje sem se odločila po pogovoru z dvema mojih najboljših prijateljev, Kathleen in Louisom,« pokazala sem nanju, »in ker se želim maščevati ministrstvu za vse kar so naredili nam vsem.«
»Če smem vprašati,« je rekla ena redkih Spolzgadovcev, ki so se odločili priti, »Kako naj vemo, da to ni samo potegavščina, ampak z vojsko misliš resno?«
»Če s tem ne bi mislila resno, vas ne bi poklicala sem … kako ti je ime?« Želela sem si zapomniti vsa imena ali vsaj večino, saj sem upala na boljši odnos med vsemi nami.
Spolzgadovka z rjavimi lasmi iz četrtega letnika je reka: »Rose.«
»No, če ne bi mislila resno vas ne bi poklicala sem, Rose.« sem rekla in se ji nasmehnila.
»Kako bomo vadili uroke?« je vprašala Drznvraanovka iz drugega letnika. Zdelo se mi je, da ji je ime Dominique. Deklica je bila zelo podobna Victorie in imela sem ju na sumu, da sta sestri.
»Uroke, ki jih znate lahko učite prijatelje, v teh knjigah se zagotovo najde kakšen urok ali protikletev in tudi jaz vas bom kaj naučila,« sem odgovorila. Večinoma so bili to uroki iz knjižice, ki sem jo našla v šolski knjižnici z naslovom Prinčevi uroki. Avtorja ni imela.
Spolzgadovka iz šestega letnika, zadnja iz med štirih iz njenega doma, ki so prišli je vprašala: »Za kaj se pripravljamo?«
Pogledala sem jo. Spravila me je v neroden položaj. Za kaj se pripravljamo? Naj rečem, da se pripravljamo na vojno s celotnim auroriatom? Tukaj so enajst in dvanajst let stari otroci.
»Za kaj se pripravljamo?« je ponovila.
»Kako ti je ime?« sem vprašala.
»Diana,« je odgovorila črnolasa Spolzgadovka.
Hitro sem se odločila, da povem resnico.
»Diana, za kaj je po navadi vojska? Na vojno z ministrstvom za čaranje se pripravljamo,« sem odgovorila po razmisleku. Nekaj časa se je po prostoru razlegala tišina in čakala sem, da bo kdo odšel, a nihče se ni premaknil, razen Rose, ki si je ponovno popravila svoje lase.
»No, mislim, da rabimo ime za našo vojsko,« je rekla Diana, ki je bila tudi tista, ki je prekinila tišino.
»Temynovka in Krastacharica so bedne!« je bil prvi predlog.
»Anti-ministrska fronta!«
»Dumbledorjeva armada!«
»S. M. S. Š., Smrt Ministrstvu, Svoboda Študentom!«
»Zmagali …«
»Stop!« sem rekla. »Kdo je rekel prejšnji predlog?«
»S.M.S.Š.?«
»Ne, en predlog nazaj.«
»Dumbledorjeva armada,« je rekel … Harry.
»Ja, ta!« sem rekla. »Zakaj takšno ime, moj kodrasti prijatelj?«
»No,« je rekel kodrolasec ter zardel, medtem ko so se drugi fantje zahihitali, »Albus Dumbledore je vedno zagovarjal pravice bunkeljnov in čarovnikov iz bunkeljskih družin. Mislil sem, da bi nam bil všeč. In ne pozabi na originalno Dumbledorjevo armado, katere član je bil profesor Velerit. «
»Tale predlog mi je všeč,« sem odvrnila, »Kdo se strinja z Dumbledorjevo armado?«
Vse roke so se katapultirale v zrak. Harry je bil še bolj rdeče barve kot prej, ko sem ga poklicala 'moj kodrasti prijatelj'.
»Zdaj smo uradno Dumbledorjeva armada,« sem rekla.
Do devetih zvečer smo delali vse kar smo želeli, kajti za prvo srečanje nisem imela nobenega programa. Jaz, Harry in Niall smo se pogovarjali, listali knjige in v njih iskali dobre uroke in protikleve, ki bi se jih splačalo naučiti.
Zjutraj sem se zbudila in počutila sem se tako lahko, da bi lahko letela brez metle. Včerajšnje srečanje ni bilo zaman. Potem pa sem se spomnila, da sem profesorju Hudlagodu obljubila, da pridem na večerjo, ki jo je organiziral. Njegov tako imenovani Hud klub se mi je zdel potrata časa, a kaj, ko nisem želela razočarati profesorja.
Do večerje sem imela prost še cel dan. Jaz, fantje, Kathleen, Rose, Diana in celo Victorie ter njen fant, Teddy Wulf smo odšli igrat Quidditch. Najprej smo bili v ekipi, ki je šla igrat Quidditch le jaz in fantje, potem pa smo srečali Tedda in Victorie, potem pa sta Zayn in Harry naletela še na dekleti iz svojega doma in jih povabila zraven.
Igrali smo v skupinah po pet in po šest. Jaz, Louis, Niall, Rose in Kathleen proti Harryju, Teddyju, Liamu, Zaynu, Diani in Victorie. Pri nas je bil branilec Niall in pri drugih Harry ostali pa smo bili zasledovalci.
Po tem, ko sva jaz in Louis zadela vsak po pet zadetkov, Rose štiri in Kath dva in smo s tem izgubili le za dvajset točk smo odšli na kosilo.
Popoldan smo preživeli v družbi knjig v knjižnici in naredili domačo nalogo iz petka nato pa odšli vsak v svoj dom.
Ob petnajst do osmih sem sama odšla do Hudlagodovega kabineta in potrkala. Ko sem zaslišala profesorjev 'Naprej!' sem vstopila.
»Dober večer,« sem pozdravila tiste, ki so že bili v kabinetu ter profesorja.
»Gospodična Everdeen, kako lepo vas je videti. Sedite, sedite.«
Usedla sem se na stol, ki mi ga je profesor pokazal. Poznala nisem čisto nikogar od zbranih, ki sem jih videla, ko sem s pogledom na hitro zdrsnila preko drugih študentov.
»Profesor, ste res poznali Harryja Potterja?« je vprašal Pihpuffovec, mislim, da iz šestega letnika, ki sem ga videla že prejšnji dan v dvorani KŽTD.
»Ja, nadarjen pri napojih. Ampak to je zagotovo imel v genih, njegova mama, Lily. Očarljivo dekletce, ni kaj. Oba sta imela roko za napoje.«
Poslušala sem le z enim ušesom. Če bo le nakladal o svojih starih učencih je bolje, da kmalu pride hrana.
»Gospodična Everdeen,« je rekel profesor, »O vas nisem slišal še ničesar. Kje delajo vaši starši?«
Moji starši? No mama je zdravnica. Rekla bom, da je zdravilka v sv. Mungu. Oče pa je tajnik. Recimo, da dela na Ministrstvu.
»No, moja mama je zdravilka v svetem Mungu, oče pa je pisarniški delavec na Ministrstvu za čaranje. Šolala sta se doma.« sem odgovorila. Zaslišala sem, da se nekdo na moji desni strani smeje. Pogledala sem kdo je.
Tam je sedel en od Jamesovih prijateljev, ki ga prej nisem opazila in je zagotovo vedel, da to ni res. Lopez je njemu in drugim njegovim prijateljem zagotovo rekel, da so moji starši kmetje ali kaj podobnega.
»Lepo. Zagotovo sta zelo nadarjena.« je rekel profesor.
»No … ja. Res sta pametna,« sem odgovorila.
»Ja, kot krompir,« se je zarežal, zdi se mi, da mu je bilo ime Walter Deanson.
Razmišljala sem, da bi ga lahko preklela, ko je na mizo prišla predjed.
Po eni uri pogovora in uživanja ob hrani sem se sama odpravila proti domu.
»Uuuu, Everdeen je na sprehodu!« sem zaslišala nadležen glas.
»Kaj želiš, Zophrnack?« sem zamomljala. Če bi bil dan drugačen bi mu zagotovo odvrnila nekaj v tem stilu, da on pa lebdi v zraku in naj kar neha, saj ni nič boljši.
»Everdeenovka se sprehaja po gradu!« se je zarežal Zophrnack, »Le kaj ima za bregom! Se spet dobi s svojimi prijatelji na tistem hodniku?«
»Ne,« sem odvrnila, »glej, tamle gre Krvavi baron.«
Zophrnack je pogledal naokrog in izginil jaz pa sem se zasmejala in odšla naprej. Krvavi baron, ki je resnično prilebdel mimo, pa me je le ošinil s pogledom.
In tukaj za danes končamo.
1. komentirajte
2. kometirajte!
3. KOMENTIRAJTE
in se beremo naslednji teden!
06. november 2015
aawwww zdej se res začenja full dobr nexttt
06. november 2015
"Moj kodrasti prijatelj..."
NEEEXXTTT!
07. november 2015
next!!