next
04. avgust 2012
Pridružila sem se puncam v jedilnici »Hej punce, kaj dogaja?«
»Kosilo dogaja in KONČNO si prišla. Kakšen je bil tvoj dan do zdaj?« me je vprašala Kaya, s polnimi usti svojega sendviča.
»Po pravici povedano…ne vem. Čudno?« sem se popraskala za ušesi.
»Zakaj?« je vprašala Simone. Evaline je Simone samo pogledala z dvignjeno desno obrvjo in plavolaska je takoj vedela o čem bo tekla beseda. »Andrew, a ne? Kadarkoli vaju vidim se prepirata. Kaj je bilo tokrat?«
Zavzdihnila sem »Nadležen je! Ne dojame, da matematiko ne maram in on trdi, da je ne razumem in naj si poiščem instruktorja. Pa nekajkrat je rekel, če imam težave z matematiko, naj mu rečem, ker on je genij v tem predmetu.«
Sheila se je zasmejala »Mogoče te hoče on učiti?« IN nato so se začele še ostale smejati.
»Punce, tukaj ni nič smešnega. In zakaj bi me? Da bi me še bolj nadlegoval?« sem se začudila in ugriznila v svoj sendvič.
»Kako naj pa jaz to vem?« je pomignila s komolci Tanya.
Malce sem pomislila »Mogoče je to njihov načrt. On se mi bo približal, bil prijateljski do mene in potem mi bo nekaj storil ali pa bolje punce bi mi nekaj storile..naprimer mučile ali pa kar naravnost ubile. Ali pa me bo skušal naučiti vse narobe, da bom pogrnila matematiko.«
Simone se je nasmehnila »Preveč gledaš televizijo. Itak pa fantje nočejo pomagati puncam. Saj to sem ti že povedala.«
»Ja ampak punce lahko izsilijo fante s čim. In ti dobro veš da ne gledam televizije. Raje sem za računalnikom kot pa pred televizijo. Zmeraj so neke čudne reklame, čudni filmi. Rajši si kaj, kar mi je všeč naložim in pogledam.«
Tanya potrepljala po čelu »Joj, preveč govoriš!«
Čudno sem jo pogledala, zavzdihnila sem in pojedla preostali sendvič.
»No zdaj imave z Evaline fizko. Greva? No se vidimo kasneje.«Kaya je vstala, jaz pa sem se ji pridružila.

next?
05. avgust 2012
neeeekst!
06. avgust 2012
u30718
u30718
nekst
06. avgust 2012
next
07. avgust 2012
Normal point of view...
Šole je konec in Andrew, Jake in Matt so ravnokar prišli do Jakove hiše ali bolje kar veličastne vile, z zunanjim bazenom v obliki osmice. Bazen pa so obkrožale razne cvetlice, vrtnice, tulipani, vijolice, lilije,… Šli so v Jakeovo sobo, ki je bila več ali manj modre barve. Stene so bile svetlo modre barve, postelja, pisalna miza, beani bag(you know velika vreča z rižem k se ugrezne ko se usedeš..nevem kako se ji reče po slovensko ), stoli pa so bile temno modre barve. Razkomotili so se, Jake na svoji postelji, Andrew na beani bagu in Matt za pisalno mizo, kjer je že brskal po internetu.
»Hej, veš kaj? Danes nisem slišal Evaline kričati.« je začel Jake.
Andrew ga je utrujeno pogledal »Pa kaj, a mora vsak dan kričat name?«
»Nah, samo navajeni smo, da se vidva zmeraj kragata.« je dodal Matt.
»Kakorkoli… Minilo je… koliko? En teden, od kar je prišla in res je fino ji nagajati in vse. Ampak, a ni nenavadno, da ji to delam vsak dan?« je razmišljal naglas Andrew.
Jake in Matt sta se spogledala in zarežala »Ne če ti je všeč,« sta oba naenkrat rekla.
»Ni mi všeč. No sej je res luškana, ko se razjezi, ampak to je to. OK?« se je branil Andrew.
»Tudi to je nekaj,« se je nasmehnil Matt, »Aja, in to je razlog, zakaj si jo zmeraj gledal, kadar koli sem pogledal v vajino smer.«
»Prosim? Saj je nisem, samo…« je hotel Andrew razložiti.
»Hej, I don't blame you, res je bila lepo oblečena danes.« ga je prekinil Matt. »Njena zelena kiklica ji prav paše!«
Jake je nadaljeval, »in ne pozabi, kako sta ji pristajala tista dva čopka. Kot prava šolarka iz kakšnega filma ali pa animeja.«
»Bi lahko nehala, prosim! Saj vem, kako je oblečena. Saj vsako uro z njo sedim.« je zavil z očmi Andrew.
»Ok, ok. Bova nehala. Ampak, kaj je s tem, da imata vse predmete skupaj?« je resno vprašal Jake.

next?
07. avgust 2012
next
07. avgust 2012
next!
08. avgust 2012
Am popravljam en stavek kar me je res nasmejal
Kako pa naj jaz to vem" je Tanya skomignila za rameni
30. december 2012
Eveline POV

'Oh ne. Dobila sem negativno pri matematiki. Pa še učila sem se 2 uri. Saj vem da ni veliko, ampak enostavno ne maram matematike. IN v teh dveh urah bi se lahko vsaj za 2 naučila pa mi ni uspelo. Kaj naj naredim. Še ene negativne si ne smem privoščiti. Saj imam dobre ocene, za prav dober uspeh. Ampak matematika mi lahko uniči uspeh.' sem razmišlala, ko sem po uri matematike, kjer smo izvedeli rezultate tesa, hodila po hodniku na uro kemije. Zamišljeno sem gledala v tla 'Mogoče pa res rabim inštruktorja. Koga pa?'
Dvignila sem pogled in pred mano je hodil Andrew z Mattom. 'Resno? On! Pha pa kaj še? Kot da ga še nimam dovol. Njegovih potegavščin in šal na moj račun imam dovolj. Ampak, kdo drug pa mi še preostane? Simone! Ona obvlada matematiko.' Zmagovito sem se nasmehnila, a naslednji trenutek mi je zlezel iz obraza. Zakaj? Pred mano se je postavil Andrew. Stopila sem levo, on je stopil v desno. Stopila semv desno, on je stopil v levo. "Se mi lahko odmakeš, prosim?"
"No, ker si tako lepo rekla, naj ti bo princeska." Odmaknil se je v stran in šaljivo priklonil glavo.
"Hvala." sem mu rekla in odhitela naprej v razred. Pred tednom me je je začel klicati z raznimi nadimki kot so princeska, gospodična, damica. Vem, da bi veliko punc obnorele, če bi jih tako klical, a jaz jih preprosto ne prenesem. Seveda, ker je hitro opazil, da mi nadimki niso kaj preveč všeč, me je začel tako klicati, vsakič, ko je imel priložnost.
V razredu sem zagledala Simone in Kayo. "Simone! Kaya!" sem se nasmehnila, pomahala in hitro odkorakala k njima.
"Hej Evaline!" sta vzkliknili.
"Cute majčka" me je pohvalila Simone. Na sebi sem imela svetlo modro majčko z belim medvedkom, v oblačku pa je pisalo I love you, bele hlače in modre superge.
"Hvala. Ni se mi ravno dalo stati pred omaro 15 minut in izbirati kaj obleči. Potegnila sem dve stvari in to je to." sem pokazala nase.
"Pa saj to zmeraj delaš." se je zasmejala Kaya.
"Simone. Te lahko nekaj prosim?" sem se spomnila.
"Seveda. Karkoli."
"Mi lahko pomagaš pri matematiki. Prosim! Prosim! Prosim!" sklenila sem dlani in jo prikupno pogledala.
Simone je za nekaj trenutkov gledala prek mojega ramena in čez čas odkimala "Joooj, oprosti, ampak res ne morem... Obljubila sem že Sheili, da ji bom pomagala pri psihologiji, ker imamo čez tri dni test."
"Okej, razumem." sem se ji razumevajoče nasmehnila.
"Kaya? Kaj pa ti?" sem probala.
Kaya me je žalostno pogledala "Oprosti, ampak ne utegnem."
"Okej, okej. Saj bom sama zmogla." Sem jima pogumno zatrdila.
"Res oprosti." sta obe naenkrat dejali.
"Grem na svoje mesto, da ne bo prej profesor Snape(I had to ) prišel." sem jima rekla. Takšen vzdevek je dobil, ker naj bi bil tako stog kot profesor iz Harrya Potterja. V resnici mu je ime Charles Awkins Ampak do mene ni bil nikoli. Verjetno zato, ker mi je kemija zanimiva in jo obvladam.
Obrnila sem se in odšla do klopi, za katero je že sedel Andrew in me gledal.
Vsedla sem se poleg in zavzdihnila.
"Kaj te teži, princeska." se mi je nasmehnil.
"Lahko za enkrat opustiš te vzdevke. Res mi ni do njih zdajle." sem mu resno dejala.
"Evaline, kaj je narobe?" je vprašal resneje. Wau, res nisem mislila, da bom kdaj pogrešala moje ime izpod njegovih ust.
"Matematika..." gledala sem v mizo.
"Moja ponudba še vedno velja, veš? Lahko ti pomagam." mi je rekel.
"Vem, da mi lahko. Ampak ne vem, če to ravno hočem." sem zavzdihnila.
"Zakaj ne?" se je nasmehnil.
Pogledala sem ga "Veš, saj mi je zabavno najino medsebojno zbadanje in vse kar spada v to. Ampak za matematiko potrebujem resnega inštruktorja."
"Pa saj jaz sem lahko resen. Poglej," od nekod je dobil očala, katerim so na vzmeti štrlele oči, si jih nadel in nadaljeval v resnim tonom "Sem profesor Andrew Iceberg. Prosim, da si med mojo lekcijo tiho. Konec inštukcij bo še le takrat, ko boš pravilno rešila vse naloge, ki ti jih bom naložil."
Evaline je bruhnila v smeh. Andrew se ji je pridružil. V istem trenutku, ko so se odprla vrata učilnice, sta utihnila kot vsi preostali sošolci.
"Dober dan učenci." je pozdavil profesor Awkins.
"Dober dan." smo odzdravili. Awkins je začel s svojo lekcijo.
Po tiho sem Andrewu zašepetala "Okej, ampak..."
"Kaj ampak?"
"No na sebi imaš še vedno očala."
Hitro jih je snel "Še dpbro da ni opazil."
"Ne skrbite, Iceberg. Sem, vendar sem mislil, da je to kakšen nov trend."
Razred je planil v smeh in tudi profesor sam se je hitro nasmehnil, nato pa hitro pomiril razred.

To be continued? Kaj se bo zgodilo? Kako bodo potekale inštrukcije? vse izveste v naslednjem nextu.
30. december 2012
snape drgač pa next
02. januar 2013
Kakšn Snape tle ni Harry Potterja
14. marec 2013
nextiiiiiii plosim :33
09. julij 2015
Andrew, Matt in Jake po pouku sedijo pri fontani in se pogovarjajo.
Nenadoma se je Andrew nekaj spomnil, saj se je prav hudobno nasmehnil.
Matt ga je čudno pogledal »Kaj pa je?«
»Ta prave punce si je izbrala za prijateljice, kaj ne Matt?«
Matt je zavzdihnil »Stari, kaj ti zdaj ni jasno?«
"Saj veš, o tem, da se Evaline druži z ..." je nadaljeval Andrew.
Jaku je potegnilo »Ah saj veš, Simone? Ti je to ime kaj znano?«
»Ja, kaj je z no?« še vedno ni imel pojma Matt.
»Daj no! Ne moreš zanikat. Že nekaj tednov te vidim, kako jo opazuješ,« se mu je nasmehnil Andrew.
»Ja in, je pač huda.« je priznal Matt.
»No vsaj en prizna, kdo ji je všeč.« se je zarežal Jake.
Andrew je zavil z očmi »Kaj pa ti? Saj vem, da ti ena zaspanka hodi po glavi.«
»Kaya? No prav bom pa še jaz priznal. Kaya mi je všeč!« se je nasmehnil Jake.
Spogledali so se in zarežali. »Ne morem verjeti, da so nam všeč punce, ki so v isti skupinici.« je rekel Matt.
»Ja, rabimo sam še enega fanta, ki bi hotel hoditi z Sheylo.« je dodal Matt.
»Najbolje, da kakšnega metalca.« se je nasmehnil Andrew.
"Mogoče bi bil Luke Moon zanjo?" je predlagal Matt, ki je ravno opazil plavolasega metalca, ki je odhajal iz dvorišča šole.
»Aja, pozabil si še na Tanyo, Matt.« ga je spomnil jake.
Andrew se je začudil »Ona? Ah, z njo živ duh ne bi hodil. Pa če bi mu dal milijon dolarjev. Mislim, saj po izgledu je še kar vredu. Ampak njena osebnost? Ne hvala. Že to ne vem, zakaj jo punce prenašajo. In prav vidi se, da ji ni všeč, da je Evaline z njimi. Z njo bodo še težave.«
Andrew je opazil rjavolasko, ki je nervozno na nekoga čakala..seveda nanj. Nasmehnil se je "Zdaj pa fantja moram it, matematika kliče." in začel hoditi proti Evaline.
"Meni se bolj zdi, da kliče srce, no prej the d...če razumeš." ga je podražil Jake.

Next,
naslednjič boš končno izvedela, zakaj Evaline ne mara matematike.
11. julij 2015
naprej.....ful je dobr
11. julij 2015
Carbohydrets, Vitamin A which is in cheese, vegetables, eat healthy be healthy
Neext
08. avgust 2015
da heck..Vitaminix
09. avgust 2015
Evaline POW
»Kje je zdaj ta Andrew« sem si rekla.
»Missing me already?« mi je znan glas zašepetal v uho. Zdrznila sem se in se hitro obrnila.
»Ok, dajva to hitro skozi. Kam? K meni ali tebi?« sem ga vprašala.
»Kjer ti bo lažje,« mi je odgovoril.
Vzela sem telefon in preverila, koliko je ura, »Lahko greva k meni, mama je še v službi, brat pa na univerzi. Po navadi prideta domov šele po 5.00 p.m.«
Odpravila sva se proti hiši v za naju nenavadno umirjeni tišini. »Waw« sem zavzdihnila.
»Kaj pa je?« je bil radoveden Andrew.
»Ne morem verjeti, da se še nisva spustila v prepir.« sem odgovorila in se mu nasmehnila.
Vrnil mi je nasmeh in dodal »Danes sem tu, da ti pomagam…« in nato še nagajivo dodal »princeska.«
Zasmejala sem se »Še malo, pa se bom na vzdevke navadila.«
Prišla sva do moje hiše, odprla sem vrata in ga usmerila v dnevno sobo »Lahko se učiva tukaj. Bi želel kaj za popit? Imam pomarančni sok, kokakolo, domači bezgov sirup..«
»Domači bezgov sirup?« ga je zanimalo.
»Ja, z mamo ga skupaj delava. Naenkrat po 6 litrov, tako da imava to še nato za kakšne 3 mesece. Bratu Jimmyju pa se je že zameril, zato bova naslednjič poskusili narediti metin sirup. Namreč meto obožujeva oba. Torej, boš poskusil?«
Pokimal je »To bi bilo super.«
»Razkomoti se, jaz pa pridem nazaj s pijačo.« V vrč sem iz steklenice nalila malce sirupa, nato pa ga še dopolnila z vodo, položila na pladenj, vzela še dva kozarca, in se vrnila v dnevno sobo.
Obema sem nalila kozarec bezga in svojega do polovice spila. Nato ga je poskusil še Andrew, najprej majhen požirek, nato so se mu zaiskrile oči, in naredil še dva velika požirka. »What is this magic?«
Zasmejala sem se »Z mamo dodava še družinsko skrivno sestavino.«
Odložila sva kozarce in se posvetila matematiki. Začel mi je razlagati o grafih trigonometričnih funkcij (sinus, kosinus, tangens, kotangens), pridno sem ga poslušala, pokazal mi je primer grafa za vsako funkcijo. Nato sem jih narisala še jaz. Potem sva začela določevati ničle, maksimume in minimume teh funkcij. Dal mi je nekaj nalog v zvezi z risanjem ter zapisovanjem vrednosti, prosila sem ga, če lahko najprej rešim sama, nato pa če se bi mi kje zalomilo, mi priskoči na pomoč.

Next?
09. avgust 2015
Next
09. avgust 2015
girl neeekst proosim te, zaljubljena sem v to zgodbo prsezm!! še najljubša mi bo rataaaaalaa
20. avgust 2015
Medtem ko sem reševala naloge, se je Andrew razgledoval po sobi.
»Končala sem.« sem mu rekla, ko sem potegnila še zadnjo vijugo.
»Že, to je bilo hitreje, kot sem si mislil.«
»Sem pač dobra učenka.« sem se mu nagajivo nasmehnila.
»Ali pa imaš samo dobrega učitelja.« mi je takoj vrnil, »Daj, da najprej pogledam, nato pa se hvali.«
Vzel mi je zvezek in začel pregledoval, jaz pa sem živčno sedela poleg njega in se igrala s svojim kozarcem.
Odložil je zvezek in me pogledal z občudovanjem »Pa ti si naraven talent, vse imaš prav.«
Skomignila sem z rameni, »sem ti rekla, da me samo ne zanima. Če bi se matematike lotila resno, ne bi imela težav…« zavzdihnila sem »Ampak ne morem.«
Za trenutek sva bila tišini, nato je Andrew prvi spregovoril »Te lahko nekaj vprašam?«
»Kar.« sem mu namignila, naj nadaljuje.
»Kadar govoriš o družini, vedno govoriš le o bratu ali mami. Verjamem, da bo moje vprašanje težko. Kaj se je zgodilo z očetom?«
Zavzdihnila sem in mu pokimala, da sem pripravljena odgovoriti. Odšla sem, do police, na kateri so stale okvirjene slike in vzela eno, na kateri je bil postaven svetlolasi moški z modrimi očmi, oblečen v poslovno obleko ter aktovko v roki.
Usedla sem se nazaj na prvotno mesto in Andrew mi je za spodbudo položil roko na koleno. »Čeprav se konstantno prepirava, se mi zdi, da si vreden mojega zaupanja. Ne le zato, ker mi pomagaš pri matematiki, ampak tudi zato ker sem v tem mescu od kar hodim na Tearshine šolo, tudi sama opazila, da vašim puncam ne pomagaš pri norčevanju iz ljudi. Si prvi, ki mu bom to povedala in resnično upam, da mi ne bo žal.« sem ga opozorila.
Pogledal me je v oči in dejal »Obljubim, da bo ostalo med nama.«

Next?
25. avgust 2015
Woopwoop next
05. september 2015
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani