zvečer je Viky poskuksno pela v baru blizu domov. Niky je sedela nekje med občinstvom in jo opazovala. s kotičkom očesa je opazila Afreen, kako se pogovarja z nekim moškim. nedolžno se je vsedla bliže in natakarju pomahala, naj ji prinese nekaj za pit.
"daj no, ljubica, vem, da je še kar precej novega, ampak mi ti seveda nočeš povedati. vprašanje pa je zakaj?" je grulil moški in nežno božal Afreen po obrazu.
"nič drugega ni." se mu je izmikala
"daj no cukerček. kar dve angležinji te ne bi vrgli s dveh 'prestolov'!"
Niky je zamežikala. Afreen ni povedala za njiju? kdo je ta fant, s te šole gotovo ni, prestar izgleda...
njeno razmišljanje je prekinil natakar. "nisem razumel dijetno colo ali navadno pa sem ti prinesel obe."
"kje si dobil idejo o dijetni?" Niky je segla in takrat zagledala obraz natakarja. umaknila je roko "od tebe nočem nič."
"saj ni od mene, ampak od proizvajalca." se je nasmehnil Jack in se nepovabljen vsedel zraven.
"saj razumem, ampak bi lahko še enkrat govoril z..."
Niky ga ju ustavila, saj je za sosednjo mizo, kjer sta sedela Afreen in njen spremljevalec zaslišala svoje in sestrino ime.
Afreen je odkimala. neznanec jo je poljubil na lice in odšel.
20. januar 2015
next
20. januar 2015
Next
20. januar 2015
u177879
u177879
Next
20. januar 2015
"kaj bi rad?" Viky je pri vratih slišala trkanje in šla odpret "kmalu bova šli spat. že tako težko spim, ne rabim dodatne more v živo." hotela je zapreti vrata, pa je Jack zadržal vrata z nogo.
"samo pogovoriva se." ji je rekel
"me boš potem pustil pri miru?" naveličano se je naslonila na podboj vrat.
"ja." je rekel
Viky je zavzdihnila in ga spustila naprej. vsedla se je na posteljo in prekrižala roke na prsih. "imaš dve minuti."
"ne bom te prepričeval, ker vem, da mi ne boš verjela. Afreen me je napadla. rad bi, da sva samo prijatelja, nič več." je rekel
takrat so se odprla vrata kopalnice in ven je prišla Niky. "a motim?"
"ne." je rekel Jack "saj že grem."
Viky je vstala in mu ponudila roko "sprejmem."
"lepo." se ji je nasmehnil. sprejel je roko in šel proti vratom. tam se je še obrnil. segel je v žep. "jou! Nik, kmalu bi pozabil. samo nekaj mu pošlji, da dobi tvojo telefonsko številko." dal ji je listek in šel.
"kaj ti je dal?" je vprašala Viky.
"številko." prijela je telefon in jo vtipkala pod sms in poslala smeškota. "kaj pa tebi?"
Viky se je vlegla na posteljo "prijateljstvo."
nasproti nje se je vlegla Niky. zavibriral ji je telefon. vzela ga je v roke.
"kaj piše?" je vrtala Viky. "kaj piše, kaj piše?" jo je nestrpno stresala.
"imaš jutri po pouku čas?" je prebrala
"ja...in?"
"kaj in?" Niky je že tipkala nekaj nazaj.
"od koga je?"
"ubilo te bo, če ne boš izvedela, ne?" Niky jo je smeje pogledala "od Toma."
21. januar 2015
u177879
u177879
Next
21. januar 2015
Viky je morala ustati eno uro prej, saj jo je basist njihove glasbene skupine prosil, naj v okolici šole polepi plakate. kar se je dalo tiho se je oblekla in šla na delo.
blizu nje je ustavil avto. ven je stopil človek, ki ga je prejšnji dan videla Niky v baru govoriti z Afreen, ampak ji tega ni povedala. človek je stopil do nje "oprostite gospodočna, ali mogoče veste, kje stanuje Viktorija Hartwig?"
"za kaj jo pa potrebujete ob tako zgodnji uri?" je vprašala Niky
"njeni starši so me poslali, da ji povem novico." je rekel
"o, jaz sem Viktorija."
človek ji je pokimal in ji pomignil naj gre z njim do avta "papirje imam v avtu." odprl je zadnja vrata "se lahko ti stegneš, hrbet me boli."
"ne vem, no." je omahovala. zdelo se ji je čudno.
"prav." moški jo je na silo zrinil noter. sam se je usedel spredaj in zaklenil avto "novica?" speljal je "to je ugrabitev."

Afreen je vse skupaj opazovala iz svoje sobe. hitro je šla do Niky in začela tolči po vratih.
"kaj hočeš?" je vprašala Niky vsa zaspana.
"ne hodi ven." je rekla Afreen.
"zakaj?" Niky si je pomela oči "imaš spet kaj za bregom?"
"zaupaj mi! za tvoje dobro!" Afreen je ustrajala
"po tem, ko sem dvakrat padla iz ogromne višine zaradi tebe in nisi Viky opozorila, da je Jack tvoj bolj težko."
k njima je prišel Tom "jutro, dami! Niky, se ti ljubi iti z mano v knjižnico?"
"vse bo bolje od tega." je rekla in se na hitro oblekla. "pa-pa Afreen." zaklenila je in s Tomom šla po stopnicah dol.
"oprosti." je rekla Afreen in stekla v svojo sobo.
ko sta Niky in Tom prišla ven sta bila oba že čisto budna. "kaj je Afreen sploh hotela od tebe?" je vprašal Tom, a ni dobil odgovora. pogledal je Niky in jo videl nezavestno ležati na tleh. glava ji je krvavela in kakor je ocenil je imela počeno lobanjo. zraven nje so ležale črepinje lončka za rože. nekdo je to storil namerno.
21. januar 2015
Next
21. januar 2015
u177879
u177879
Next
21. januar 2015
Next
21. januar 2015
Viky je vsa prestrašena sedela na zadnjem sedežu. "kam me peljete?" je vprašala
"samo utihni." je rekel rekel voznik.
Viky je segla po mobilcu, ki ga je imela v hlačnem žepu.
"vse vidim." je rekel "ne poskušaj. bodi pridna punčka, da mi ne bo treba ukrepati."

Tom je spravil Niky v bolnišnico, potem pa je čakal v čakalnici. kmalu je k njemu prišla medicinska sestra. "ti si s tistim cukrčkom, ne?"
"ja. je v redu?" Tom je ustal.
"lažja koma." je rekla sestra.
"KOMA?!" je vzkliknil Tom in se obupan usesel nazaj. "se bo kmalu zbudila?"
sestra ga je prijela za roko "ne boj se. koma je lažja. v največ mesecu bo v redu."
22. januar 2015
Next
22. januar 2015
Next čimprej
22. januar 2015
u177879
u177879
Next
23. januar 2015
next
24. januar 2015
Afreen je odprla vrata. tam je stal Jack. "zakaj si to naredila?!" je zavpil nad njo.
"za njeno dobro" je odgovorila Afreen
"Tom me je klical, da je v lažji komi. v KOMI!" je spet zavpil Jack "in kje je Viky, upam, da to ni tvoje maslo!"
"Gorge jo je ugrabil." je odgovorila
"Gorge!?" Jack je imel dovolj njenih igric "ga poznaš?!"
"ja..." Afreen je bilo rahlo žal. čeprav je bila 'ledena kraljica' in kraljica šole in se je je marsikdo bal je v srcu vedela, kaj je prav. "moj fant je."

"ljubček, pri njej si že dve uri!" je medicinska sestra rekla Tomu, ki je zamišljen sedel ob bolniški postelji na kateri je ležala Niky "pojdi v šolo!"
"kaj če bo kaj narobe z njo?" Tom si je šel s prsti čez lase "nočem, da bi bila sama"
"že vidim" je rekla sestra in se usedla zraven "nima sestre? Viktrija, ali kako?"
"ja, ampak mi je brat napisal, da je izginila." je rekel Tom "strah me je za obe"
24. januar 2015
Next
24. januar 2015
Next
24. januar 2015
ravnateljica Gotherl je pregledovala svojo elektronsko pošto. dobila je dve pismi. ena je bila dolgočasno poročilo naravoslovnega dne, drugo pa je bilo bolj zanimivo. bil je videoposnetek Viky zvezane na stolu. "jaz sem. Viktorija Heartwig." je začela. "tale, kdor koli že je me je ugrabil in pripeljal kamor koli že." pogledala je okoli sebe. bila je v čisto temnem prostoru, le na njo je luč metala svetlobo "nimam pojma, kaj hoče z mano, ampak sem v redu. ja, pa ta kdorkoli-že-je vam sporoča, da ne bi klicali policije, ker me bo ubil. ne heca se, pištolo ima. upam, da je Niky v redu in..." stisnila je ustnice, kot, da bi upala, da bo uspelo "recite ji, naj že enkrat poljubi Picka." na koncu je v ekran poslala poljubček.
ravnateljica je globoko vzdihnila in se sesedla v stol. segla je po telefonu, ampak se je spomnila, da to ni ravno pametno.

"Tom." Jack je prišel v bolnišnico in sestra mu je pokazala, kje je Tom. brata je našel naslonjenega na eni roki ob postelji. spal je. "Tom!" stresel ga je.
"a?" Tom je odprl oči. "Niky!" pogledal jo je in ugotovil, da ni nič novega.
"v redu je." ga je miril brat "tri dni si že tukaj!"
Tom si je pod očali pomel oči. "vem."
"bo sestra pazila na Niky." je rekel Jack
"ne bo delovalo, ljubček." je rekla sestra, ki je ravno šla mimo.
"rabimo tvoje možgane!" je rekel Jack in se vsedel zraven. "Viky je ugrabil neki norec in nam poslal posnetek." iz žepa je potegnil mobilnik in mu ga pokazal.
"Picka?" Tom je pogledal Jacka "nobenega ne poznam..." pogledal je na spodnji rob, kjer je bila ura, pošiljanja in ura snemanja. "pol ure razlike? očitno je moral hoditi do signala."
"kje v bližini bi moral hoditi pol ure do signala?" je vprašal Jack "razen... podzemna!"
"Picka!" je oznanil Tom "namig nam je dala! PICKAdily circus! postaja!"
Jack se je pognal na noge "rad te imam, bratec!" zgrabil je Toma za lica in ga poljubil na čelo. stekel je ven.
24. januar 2015
Next
24. januar 2015
next
24. januar 2015
neeeeext
25. januar 2015
sori, k nisem sprot devala slik gor

tole je tista medicinska sestra

tole je pa tisti, ki je Viky urabu

25. januar 2015
A lohk next?
25. januar 2015
Jack je ravnateljici razložil, kar sta z njegovim bratom ugotovila in jo prosil za dovoljenje, da jo gre rešit.
"ne." mu je na kratko odgovorila "rekla je, da ima pištolo. ustrelil bo njo in tebe. ne moremo in ne bomo tvegali dveh življenj."
"kdo ve, kakšne namene ima z njo!" je vztrajal "kaj če jo bo prodal v Afriko za sužnjo, kaj če kakšen ameriški milijonar potrebuje 'rezervne dele' za svojo hčirko, ki je ravno toliko stara kot Viky? kaj če jo bo prodal kakšni javni hiši? kaj če..."
"kaj če bi malo brzdal domišljijo?" ga je prekinila ravnateljica
"mislim, da ima poba prav." se je zaslišalo od vrat. tam je stal šolski varnostnik.

"ne bi smeli pustiti, da čas opravi svoje. javim se, da grem z njim rešit punco"

bila je že noč. v bolnišnici so luči oddajale medlo svetlobo in Tom je bil še vedno pri Niky. kar naenkrat je zraven sebe zaslišal korake. bila je sestra. ponudila mu je rogljiček. "ljubček, nekaj moraš pojesti." vsedla se je zraven
"hvala" sprejel ga je "koliko je ura?"
"nekaj čez eno zjutraj" sestra je preverila uro "pojdi domov, bom jaz pazila nanjo."
Tom je želel ugovarjati, pa je pod sabo začutil rahlo premikanje. Niky ni bila več v komi. samo spala je. počasi se je prevalila na bok. "kmalu se bo zbudila!" je dahnil Tom
"in ko se bo, ji ne pozabi povedati!" sestra ga je potrepljala po rami in vstala
"kaj pa?"
"kaj čutiš" potrepljala ga je po levi strani prsnega koša in šla.
ni minila ura, ko je Niky počasi odprla oči in takoj pristala v Tomovem objemu "Tom?" je bila presenečena "kje sem?"
"v bolnici!" ni mogel skriti veselja "budna si!"
"koliko časa sem spala? kje je viky?"
"nekaj dni. za Viky ti bom pa kasneje povedal." je rekel
"si bil ves čas pri meni?" ga je vprašala. ko je pokimal je vrtala naprej "zakaj?"
"saj veš... prijatelja sva..." gledal je v tla, da ne bi videla, da je zardel.
"ni to." je rekla "povej mi, ali pa nebom nikoli več govorila s tabo!" prekrižala je roke na prsih.
Tom je zavzdihnil. "ljubim te."
25. januar 2015

25. januar 2015
Next
25. januar 2015
u177879
u177879
next
26. januar 2015
Viky je bila napol prisebna, napol nezavestna. zaslišala je ropot, kot, da bi kdo želel odpreti vrata. "Viky?!" je zaslišala Jackov glas.
"ja!" je zavpila z zadnjimi močmi.
"notri je." je slišala glas varnostnika. "makni se poba."
temo je prerezal žarek medle svetlobe, ki je kmalu napolnil vso sobo. predolgo je bila v temi in ji je svrtloba prav boleča. nekaj je prerezalo vrv, ki ji je držala zapestja in ji je kožo odrgnila do krvi. "v redu je." nekaj jo je dvignilo s stola in jo stisnilo k sebi.
izgubila je zavest.

Tom je sedel ob Niky na njeni bolniški postelji. "drugače pa nič novega."
"kje je Viky?" je ustrajala "že nekaj ur te to sprašujem!"
"ne smeš se razburjati." pobožal jo je po roki
"se ji je kaj zgodilo?" je vprašala
Tomu je zazvonil telefon. pogledal je in se nasmehnil "zdaj je na varnem. jutri bosta že skupaj."
26. januar 2015
Next
26. januar 2015
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani