u216106
u216106
Hvala
24. november 2016
u216106
u216106
Koncno je prišel čas za Next.

~TONY~

Videl sem jo. Videl sem jo, kako je umirala. Bil sem priča njene smrti. Slišal sem njene besede. Slišal sem njen glas. Bil je rahel, umirjajoč in raskav. Besede so mi donele v glavi in izginjale v veliki črni luknji. Pogoltnil sem slino. Ali je vedela, da sem med množico tudi jaz? Naenkrat mi je bilo žal, da sem jo pustil. Zdaj pa se mi bo maščevala. Kdo ve, kako, ampak glede tega nimam prav dobrega občutka. Stekel sem domov.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Čez 13 let:

“Eva, mudi se ti v šolo. Glej, le še 10 minut je do pričetka pouka,” sem zaklical. “In ne pozabi malice.” V trinajstnih letih se je marsikaj spremenilo, preselil sem se v Slovenijo s svojo novo ženo Majo. Dobil sem hčerko Evo. Vesel sem, da je vse tako lepo. Na Victorio pa sem pozabil. Kaj pa bi mi lahko storila? Maja je odšla v službo, jaz pa sem kuhal kosilo. Eva bo res vesela, ko bo videla svoje najljubše kosilo. Tortelini s paradižnikovo omako, za posladek pa še čokoladen puding. Mizo sem pogrnil s škrlatnim prtom, nanj pa postavil velik vrč limonade. Razporedil sem porcelanaste krožnike in na iz vrta prinesel dve sončnici. Postavil sem ju v vazo. Na koncu sem položil na mizo še skledo tortelinov.

~EVA~

V šoli sem dobila prijavnico za taborjenje. Zelo rada sem taborila, že od malih nog. Ampak to ni edina dobra novica, danes sem stara dvanajst let! Kako sem vesela. Taborili bomo v gozdu, polnem zivali. Tja bomo šli z ladjo, ker moramo prečkati morje. Mislim, da sem dobila pismo samo jaz. Nisem videla nikogar drugega s takim pismom.

Draga Eva,

Danes si stara 12 let. To je čudovito, ker si že velika. Čestitam, izmed mnogih dvanajstletnikov si bila izbrana prav ti za taborjenje v Sydneyu. V družbi vrstnikov boš uživala ob kopanju, taborniškem ognju, razburljivih igrah in zabavi. Imeli bomo veliko igro, ki bo potekala 24 ur. Ampak pazi, morda v samotnem gozdu nismo samo mi, ampak tudi nepovabljen gost.
Direktor tabora Ocean ti pošilja lepe pozdrave iz Sydneya.

Kdo je nepovabljen gost? Zakaj so povabili samo Evo? Next?
24. november 2016
Živali ali pa Victoria
Ker se hoče Victoria maščevati Tonyu pa bo namesto njega to naredila Evi
Next
24. november 2016
Živali ali pa Victoria
Ker se hoče Victoria maščevati Tonyu pa bo namesto njega to naredila Evi
Next
24. november 2016
u216106
u216106
Hvala
24. november 2016
u218600
u218600
Neext
24. november 2016
u216106
u216106
Tnx
24. november 2016
u213121
u213121
Hm to celo pismo je poslala Viktoria, al pa je ona ta nepovebljen gost. Next!
25. november 2016
u216106
u216106
Tnx
25. november 2016
u217932
u217932
Hitro nex t
25. november 2016
u216106
u216106
hvala
25. november 2016
u216106
u216106
jutri nextam
25. november 2016
u216106
u216106
Oprostite, vceraj sem mogla pospravlat sobo () pa nisem mela casa napisat nexta. Tko da bom dons.
27. november 2016
u216106
u216106
~EVA~

Vsa prepotena sem sedela na zadnjem sedežu avtobusa. Nisem bila sama, z mano so bili tudi drugi dvanajstletniki. "Otroci, prispeli smo," je končno oznanila naša voditeljica, Tanja Hribar. Prerinila sem se med druge otroke in končno vzdihnila svež morski zrak. Z avtobusom smo se peljali že tri ure, zdaj pa nas čaka še vožnja z ladjo. Kljub utrujenosti sem se poskusala razvedriti, kajti čez nekaj ur bom že v Sydneyu! Zazrla sem se v temno modro morje, ki je valovilo v ritmu dihanja. "Ohh," sem se pretegnila in iz nahrbtnika potegnila sendvič. Bila sem sestradana, zato sem ga z užitkom pojedla. "Zdravo," me je pozdravila neka deklica. "Lahko prisedem?," me je vprašala. "Seveda," sem dejala. "Sem Eva Trampuš." "Jaz pa Ula," je povedala deklica. "Me veseli,da sva se spoznali," sem veselo odgovorila. Ko sva pojedli, sva se sprehodili po zapuščeni plaži. "Se sploh kdo tukaj kopa?," sem se vprašala. "Ladja je prispela! Pohitite, pridite nanjo!," je zavpil Uroš Petkovšek. On je vodja tega tabora. Stekla sem, da bi si priborila najboljše mesto na ladji. Zdaj lahko predstavim ostale dvanajstletnike: Miša je tiha in pridna, vedno sledi voditeljem in je sramežljiva. Ronja je majhna, rada klepeta in se včasih malo považi. Jon je pogumen in močen, rad pleza in vse jemlje resno. Pia je živahna, ter se zanima za modo. Sam je filozof, vse ve in zna, rad pribija štose. Mark je debelinko, večino časa se prehranjuje, seveda nezdravo. Je žrtev zafrkavanja. Domen je velik in okrogel, rad sanjari in spi. Pogosto ga vidim s slušalkami. Tone je zaprt vase, ter velikokrat joče. Tudi on je žrtev zafrkavanja. Ula je živahna, radodarna in nekoliko zmedena. Rada posluša glasbo ali bere. Končno smo prispeli. Pred sabo zagledam plažo. Mislila sem, da je popularna. Ampak zdaj ni bilo tam nikogar razen neke deklice, ki se je igrala s kamenjčki. Ula me je prijela za roko. "Zdi se mi, da tukaj ne bo tako, kot sem si predstavljala," je zamrmrala. Pokimala sem in odšla za Tanjo. Hodili smo po vlažnem gozdu, ko smo prispeli do naših koč. Tanja nas je poklicala na travnik. "Tako, zdaj vas bom razvrstila v koče. "Miša, Ula in Eva, skupaj ste v prvi koči," je povedala. Stekle smo do naše koče. Hitro sem se oprhala ter se preoblekla. Miša in Ula sta se zunaj še nekaj pogovarjali, zato sem bila sama. Zvečerilo se je in koča je smrdela po gnilobi. "Eva. Ti si prava, kajne? Ne skrivaj se več. Vem, da si ti," je zavpil globok ženski glas. Mislila sem, da imam prisluhe. Pa jih nisem imela. Ampak zvenelo je tako... mrtvo.
27. november 2016
u218600
u218600
Next
27. november 2016
u213121
u213121
Next! Tole je ziher Viktorija. Al pa se kdo sam zafrkava, sam ne morm se odločit. Hitr nextej ker bom drgac mogla pojest celo čokolado
27. november 2016
u216106
u216106
tnx
28. november 2016
strinjam se z tabo keep calm girl pa Next čim prejjj
28. november 2016
Next + nova bralka
28. november 2016
u216106
u216106
tnx vsem
28. november 2016
o smpa že misla da je nextt
28. november 2016
u216106
u216106
jah hah
28. november 2016
u216106
u216106
Sledila je smrtna tišina. V glavi mi je še vedno donel tisti nizek, rezek glas. Sem imela prisluhe? Odhitela sem iz koče, da bi to povedala Uli in Miši. A ju ni bilo. Res. Pregledala sem okolico. Vsa zadihana sem pritekla do Uroša. "Hej! Ne najdem Ule in Miše! Res sem vse preiskala..." No no, kar mirno. Vse povrsti. Povedala sem mu zgodbo. On pa je le skomignil z rameni in rekel: "Žal mi je za njiju." "Toda...," sem začela. "Eva, ne vznemirjaj se preveč. Vsak dan bosta izginila dva otroka. Le zadnji štirje preživijo," je mirno povedal. "Ampak saj ne morete..." "Eva, pojdi stran." Vsa rdeča v obraz sem tekala po vasici in iskala Ulo in Mišo. Saj morata biti nekje... Prosim, prosim, prosim! Tedaj sem zagledala žensko postavo. Stala je na skali in se pogovarjala. Mislim, da sama s sabo. Ojoj! Njen glas je bil tako podoben tistemu, ki je zvenel mrtvo. Potem pa sem ugotovila, da se ne pogovarja sama s sabo, ampak Z MANO. Pogoltnila sem slino, ki se mi je kot cmok nabrala v grlu. V trebuhu sem začutila bolečino. "Hej! Ne boš me ustavila! Takoj pripelji sem Ulo in Mišo! Vem, da si ju ti vzela," sem zavpila. Vendar mi je bilo takoj žal. Ženska je hodila po vročem pesku. Njeni koraki so bili vztrajni. Nisem vedela, kaj bo storila. Ko se mi je približala, sem opazila, da nima obraza. In ne telesa. Bile so le kosti, ogrnjene s črnim ogrinjalom. "Izgini," mi je zasikalo okostnje ter izginilo v vetru. Začutila sem hladen dotik.

Next? Bo Eva preživela? Zakaj se je Uroš tako čudno obnašal? Kako je okostje lahko kar izginilo? Zakaj je reklo Evi, naj izgine? Kdo se je dotaknil Eve?
29. november 2016
Brala sem triologijo, ki je podobna temu zadnjemu delu.
Pomojm da ji je duh rekel?
29. november 2016
u216106
u216106
ja sej mal sem pobrala iz trilogije. ampak, boš videla da se bo čisto drugače končalo
29. november 2016
Next,mogoče,ker je njen sin,ker je to Victoria,ker je to Victoria in je mogoče ni hotela raniti ampak jo je hotela ubiti med spanjem,Uroš
29. november 2016
u218600
u218600
Next
29. november 2016
u216106
u216106
hvala
29. november 2016
u217932
u217932
Next