_________________________________________________________________________________
Srknil je požirek kave.
“Ni najboljša,” me je pogledal. Namrščil se je. “Je pa zadovoljiva.” V naslednjem trenutku bi najraje popenila, vendar sem se zadržala. Preštela sem do tri, nato pa se zastrmela v neznanca in poskušala ohraniti mirno kri.
“Upam, da bo naslednja boljša,” sem siknila.
“Res,” je pokimal.
“Mi lahko poveš, zakaj si tako zategnjen?” sem vprašala. Tip se je zastrmel vame in dvignil obrv. Očitno ni pričakoval takšnega vprašanja. Ponovno se je namrščil, vendar ni ničesar pripomnil. Priprla sem oči.
“Kako ti je ime?”
“Sky,” sem bila presenečena nad vprašanjem.
“Draga Sky ... Nekaj se bova govorila,” je začel. “Ti se ne sprašuj, zakaj sem zategnjen, jaz pa bom hvalil tvojo kavo samo v mislih. Velja?”
Razkačena sem bila. Vendar sem raje potisnila na njegovo mizo račun, ki sem ga ves čas imela v rokah. Ne bo se igral z menoj!
“Tole je račun,” sem dejala.
“Toliko?” je dvignil pogled z računa.
“Toliko,” sem pritrdila.
Plačal mi je. Nekaj časa sem ga opazovala. Očitno mu je postalo nelagodno, saj je dvignil pogled proti meni in vprašal:
“Kaj pa je sedaj, punca? Sem ti premalo plačal?”
“Ne, ampak me zanima ...”
“Kaj?” je postajal nestrpen.
“Kako ti je ime?” sem končno vprašala.
“Luke. Zdaj pa se poberi,” mi je zamrmral v odgovor. Zdaj pa se poberi? Skoraj pobesnela sem. Vendar sem se uspela zadržati in pogoltnila sem jezo vase. Mislim, ta pa je bil res en falot. Le katera ga bo hotela, če se bo tako obnašal.
Vrnila sem se za šank in s kotičkom očesa opazovala Lukea. Mogoče le ni tako napačen in ima slab dan.
Kdo ve?

________________________________________________________________________________

mnenja, teorije?
26. maj 2016
Neeeeeeeeext
26. maj 2016
u212238
u212238
Next
26. maj 2016
u193093
u193093
Next
Kaj ga ni mahnila
26. maj 2016
Na žalost ga ni
26. maj 2016
u193768
u193768
Next
26. maj 2016
u143259
u143259
Neeeext
Ce bi bla js ona bi ga ze mahnla takrt ka je reku da kava ni najbolsa
Drgac pa ful fajn pa zanimiu je
26. maj 2016
actimel
actimel
Next
27. maj 2016

___________________________________________________________________________________
LUKE
Tale mi je res pokvarila dan! Najprej sem se znašel v svetu, kjer so me skoraj trikrat povozili z nekimi čudnimi pošastmi, ki nikakor niso bili konji. Potem, ko sem si našel stanovanje, ki me je stalo kot suho zlato, sem si nabavil nov mobilnik in ves čas se ubadal s tem, kako deluje. Ni kaj. Črni angeli so mi dobro zagodli, čeprav so mi dali potrebna sredstva, da nekako preživim in se obnašam, kot normalno človeško bitje.
Kot češnjica na vrhu smetanove torte pa se mi pojavi tale ženščina in dobesedno mi najeda. Poskušal sem biti vljuden, vendar vljudnost ni moja vrlina. Mogoče zato, ker mi je dobesedno vsiljevala, da je njena kava najboljša.
Ok, priznam. Kava je najboljša. Ampak tega ji ne bom nikoli priznal. Le zakaj bi ji? Saj konec koncev nisem njen oboževalec.
Čeprav se mi je zdela znana. Le od kje bi jo lahko poznal? To je neumnost, sem stresel z glavo in se posvetil kavi. Ne poznam je. Na zemljo sem prišel z določeno nalogo in moral sem jo opraviti. Če ne bom ... Me bodo Črni angeli razkosali.
“Luke?”
“Prosim?” sem znova dvignil pogled proti njej.
Me bo pustila že enkrat na miru ali ne? Šla mi je na živce. In ženska mi je najedala ravno takrat, ko sem hotel spiti kavo v miru.
“Boš še kaj spil? Jaz plačam?” me je vprašala.
Bil sem presenečen.
“Draga, res ne bi. Ne bi se pa branil, če bi mi jutri plačala kavo,” sem nejevoljno izjavil. Res se ne bi branil. Denar mi bo prej ali slej pošel in ne bi bilo dobro, da bi Črne angele spet gnjavil zanj. Sploh pa so mi dali dovolj denarja, da bi lahko živel do konca svojih dni dovolj razkošno in lagodno. Vendar bil sem pohlepen in škrt.
“Torej jutri,” je pokimala.
In spet je stala ... In stala ... In stala ...
“Kaj je spet?” sem vzkliknil, da se je polovica kavarne obrnila k nama. Sky je zavila z očmi, nato pa me ponovno pogledala.
“Če prideš že do tega, da ti nekdo plača kavo, se vpraša za telefonsko številko,” mi je pojasnila. Telefonsko številko? Mar me hoče še naskočiti?
“Ne hodim na zmenke.”
“Zakaj?”
“Sky, lahko spijem kavo do konca?” sem nejevoljno zamrmral vprašanje in se spraševal, koliko živcev mi bo še ostalo.

mnenja, teorije?
27. maj 2016
u202183
u202183
Uuuuu Luke je tečnoba
I like it
Super pišeš. Nimam kaj drugega za pripomniti. Komaj čakam naslednji Next
27. maj 2016
Hvala. Upam, da si ti tudi drugi nexti pri zgodbicah všeč
27. maj 2016
u202183
u202183
Ja zdele jih berem
27. maj 2016
u212238
u212238
Next
27. maj 2016
u193768
u193768
Next
27. maj 2016
Neeeeeeeeext, popolno. Luke je pa res ena tečnoba. Jst bi mu eno prsolila, kr pred usemi.
27. maj 2016
Jaz tudi
27. maj 2016
Se kakšen Next?
27. maj 2016
u143259
u143259
neeeeeeeeext
27. maj 2016
u202183
u202183
A bi lahko še danes en Next?
27. maj 2016
Next
28. maj 2016
u196293
u196293
Next
28. maj 2016

Dekle mi ni šlo iz glave še dolgo potem, ko sem zapustil kavarno in odprl vrata najemniškega stanovanja. Ozrl sem se po prostoru. Stanovanje je imelo majhno kuhinjo, dnevno sobo, spalnico, kopalnico in majhno teraso. Dovolj dobro zame, čeprav se ne bi branil očetove mestne hiše v Benetkah, ki je še vedno pripadalo našim potomcem. Je pa res, da po bratovi strani. Usedel sem se na kavč in razmišljal.
Po mojem pogrebu, je brat imel očetovo pozornost. Vse je dobil. Še tisto, kar je pripadalo meni. Bil sem ljubosumen, ko sem vse skupaj opazoval, vendar so mi Črni angeli prepovedali, da bi se vmešal v njihovo življenje. Bil sem gor, na temni strani, in moral sem pustiti, da se moja družina znajde sama naprej.
Spominjal pa sem se le nekaj. Mater, ki je jokala ob moji smrti. Edina je potočila solzo zame in samo to mi je nekako ostalo v spominu.
Misli sem preusmeril na Sky. Še vedno nisem vedel, kje sem jo videl. Kljub temu pa ... Bila je drugačna od ostalih lahkoživk. In ...
Mogoče mi bo lahko pomagala. Vendar, kako naj se ji približam? Kako naj izkoristim njeno čisto dušo za svoje zle namene?

SKY

Zavrnil me je.
Prvič v življenju me je nekdo zavrnil. Bila sem jezna, čeprav ne bi smela biti jezna. Le kako sem bila tako neumna in mislila, da bi uspela spiti kavo skupaj? Priznam. Čeprav je bil navaden idiot, mi je njegova lepota stopila v oči.
Ko sem se vrnila domov, je bilo pozno. Najprej sem pojedla večerjo, nato pa sem šla pod vroč tuš. Prijalo mi je. Ko sem stala pod vodo, sem razmišljala. Luke je bil popoln, čeprav je imel težek karakter. In zdel se mi je ... Kot da ni s tega sveta.
Le kaj je počel v Sydneyju? Še nikoli prej ga nisem videla. Prvič sem ga videla na današnji dan in skoraj so leteli krožniki po kavarni.
Mogoče bo prišel naslednji dan spet.
Nisem vedela.
________________________________________________________________________________

mnenja, teorije?
28. maj 2016
Mnenja, teorije?
28. maj 2016
u202183
u202183
Vauuuu....samo Vauuu
Brez besed.
Tako popolno pišeš!!!
neeeeext
28. maj 2016
Neeeeeext