u150249
u150249
Hello. Sem Ana Lucija in to bo moja prva zgodba. Upam, da vam bo všeč in pa sprejemam vse vrste komentarjev, pa prosim, da kolko se da odgovarjate na vprašanja.

Part I.

Ava je igrala kitaro in z zaprtimi očmi pela svojo lastno pesem Fly. Pesem je govorila o tem, da bi neko dekle rado poletelo, kot ptica. Ava je zaigrala še zaden akord in odprla oči. Veliko ljudi je stalo pred njo in kovček od kitare je prekrival kak dolar. Rada je igrala in ljudje so jo radi poslušali, a je nihče ni hotel vzeti s seboj, ker je imela sestro. Ampak Avi je bilo dovolj, da je dobila po par dolarjev za hrano.
Avina mama je umrla pri porodu Avine sestre Grace, njen oče je pa mamo zapustil, ko je izvedel, da je noseča z Grace. Grace je stara 6 let in za svoja leta je že zelo pametna. Večkrat pomaga Avi pri delih, ker jih sama ne zmore opravljati.
Zvečerilo se je in Ava je igrala še zadnjo pesem in še zmeraj upala, na kakšen dolar. Mimo je prišel fant in v kovček vrgel petdeset dolarjev, kar pa Ava ni opazila, ker je imela zaprte oči. fant je počakal, da je končala. Zaploskal ji je in Ava se je ustala iz pločnika v parku, kjer je igrala.
"Louis", se ji je predstavil fant.
Ava ni imela dobre izkušnje s fanti, ker jo je nek fant skoraj ubil, ker mu je povedala svoje ime. Hotel ji je požgati stanovanje, ki ga je komaj zmogla plačevati, ampak, ker Ave ni bilo doma je v požaru Grace ostala z opeklinami in ni več mogla hoditi.
"Lucy",se mu je zlagala, saj ni hotela tvegati, čeprav je izgledal prijazno.
"Zelo lepo poješ", je rekel Louis, Ava se mu je zahvalila in rahlo zardela pri tem pa pogledala v tla in z rokami obrisala že raztrgane kavbojke, saj pločnik nikakor ni bil čist.
Louis je odšel in Ava je dolarje zložila v vrečko in se ni preveč ozirala, koliko so vredni. Kitaro je spravila v kovček in vrečko z dolarji porinila v žep. Hitro je stopala po ulicah in do doma porabila le petnajst minut, s počasno hojo bi jih trideset, a ker je danes malo dlje pela, je vedela, da je Grace že lačna. Vstopila je v blok, ki je bil eden izmed najnižjih v Londonu. Imel je samo pet nadstropij in Ava je sestro živela v zgornjem nadstropju, ker so bila stanovanja najceneje, česar Ava ni razumela, a ni nič rekla, ker ji je bil všeč razgled na Tower Bridge. Po stopnicah je odšla do svojega stanovanja in ga odklenila. Grace je našla v sobi s knjigo v roki.
Odšla je k njej in jo objela.
"Živjo. Grace si že lačna?",jo je vprašala medtem, ko jo je objemala. Grace ji je pokimala in pogled umaknila s knjige.
Grace ni preveč rada govorila. Po tisti nesreči je bila manj živa in vesela, a Ava jo je imela rada, na vse zadnje je bila njena sestra. Ava je odšla v kuhinjo, Grace pa pustila v sobi brati knjigo.
V kuhinji je v lonec natočila vodo in jo pristavila na štedilnik. Ko je voda zavrela je vanjo stresla špagete in jih pustila, da se skuhajo. Ocedila jih je in v majhni kozici segrela vodo in vanjo stresla prah za omako z mletim mesom. Ko je vse skupaj skuhala je pripravila mizo in odšla v sobo po Grace.
Grace je pripeljala do mize in ji nadevala špagete ter čez nje zlila omako in Grace je začela jesti. Enako je naredila pri sebi in kmalu sta pojedli. Grace je pospravila in pomila posodo in obrisala mizo.
Grace jo je že čakala s svojo najljubšo pižamo v rokah. Odpeljala jo je v kopalnico in jo slekla. Posedla jo je na stolček v kad in jo umila. Pomagala ji je iz kadi in jo obrisala. Oblekla jo je v pižamo in jo odnesla v posteljo.
Vsak večer je Ava Grace razlagala o mami. Tudi nocoj. Grace je razlagala kakšna je bila njena mama.
"Ava kakšen je bil moj oče?"je kar naenkrat vprašala Grace.
Ava se je sredi stavka ustavil in jo pogledala...
THE END of part I.
Kaj bo Ava odgovorila Grace?

Ana Lucija
xoxo
29. avgust 2013
u150249
u150249
Pardon; Ava je pobrisala in pomila posodo.
29. avgust 2013
neext
hmm to pa ne bi vedla, mogoče ji bo povedala resnico
29. avgust 2013
u82046
u82046
next
30. avgust 2013
neeeeeeeeeeext
30. avgust 2013
u150249
u150249
Hvala za nexte dobite danes next, če mi ga bo uspelo dokončat.
30. avgust 2013
u82046
u82046
jupi
30. avgust 2013
u150249
u150249
Hello, še enkrat hvala za nexte in ta next je posvečen vsem mojim prvim bralkam. Priporočam, da poslušate ob branju:
https://www.youtube.com/watch?v=xyqQ4iT4IeU
Part.II

"Grace, veš, da se nikoli nisva pogovarjali o očetu", je rekla Ava in Grace je prikimala, zato je nadaljevala"in tudi zdaj ti rajši ne bi pripovedovala o njem. Prav?", Grace je žalostno pokimala, a trdno odločena, da bo izvedela nekaj o očetu. Ava je ugasnila lučko in se še sama odpravila umit.
Naslednje jutro je Avo že ob sedmih zbudila budilka. Zazehala je in videla, da Grace še spi, kar jo je zelo presenetilo, saj je ponavadi že bere knjigo ali pa gleda televizor. Grace je pustila spati in se po tiho odpravila do omare, kjer je vzela oblačila.
V kopalnici se jje preoblekla in si umila obraz z mrzlo vodo in se tako malo osvežila. Make-upa ni uporabljala, saj je že za hrano imela, komaj kaj denarja. Hitro je dva kosa hruha namazala z marmelado in ju odnesla Grace.
Grace je bila ta čas že budna in spet je brala knjigo. Avo je že kar malo skrbelo zanjo, ni bila več živa, kot včasih, čezdalje manj. Njene modre oči, so bile zelo otožne in rjavi dolgi laski so bili povešeni. Skoraj nič ni pojedla, kar je Avo še bolj skrbelo, saj zaradi tega veliko ljudi zboli in ni rada tvegala. Grace, ji je še edina ostala od družine.
Pladenj je postavila predGrace in jo malo stresla. da bi se zbudila iz misli. Grace je rada sanjarila, predvsem je upala, da bo nekoč našla tudi zase princa na belem konju, kot ga je Pepelka.
Ava je takoj po zajtrku spet odšla v park. In spet imela svojo predstavitev. Cel, dan so dolarji padali v kovček in Ava je bila deležna vveliko aplavzav, a danes ni bila tako s srcem pri petju, kot druge dni. Skrbelo jo je za Grace in to nenormalno. Imela je občutek, da je nekaj narobe z njo ali pa še bo.
Mimo je prišel fant in v kovček vrgel petdeset dolarjev. Ava je do konca zaigrala pesem Stronger in nadaljevala z I'm yours. Par akordov ni znala, zato je vse tako uskladila, da je bilo videti popolno. Končala je in fant ji je spet zaploskal.
"Niall", se ji je predstavil in sedel zraven nje.
"Felicia",spet se je zlagala, spet jo je strah.
"Ti pomagam? Sam jo igram že šest let", je rekel Niall in se premaknil bližje k njej. Ava se je vstala odkimala in hitro pospravila. Kar se da hitro je odšla in pustila Nialla samega sedeti na mrzlem pločniku.
Hodila je med ulicami in kmalu se je zaradi prevelikega šoka zgrudila na tla. Mislila je, da bo umrla. Vse jo je bolelo. Komaj zdaj je ugotovila kakšen napor je preživljala, do zdaj. Nikoli ni nič naredila zase, vedno vse za mlajšo sestro. Njeno življenje je ni zanimalo, samo življenje njene sestre.
Ni več zdržala vstala in sprejela dokončno odločitev. Umrla bo. Zdaj. Vstala je in komaj je hodila. Noge je niso ubogale. Le s težavo jih je še premikala. Malo pred mostom je padla na tla. Lica so ji zalile solze in vse jo je bolelo. Občutek je imela, kot da nosi pet ton težko železo. Vse jo je bolelo. Padla je na hrbet in njene oči je zagrnila tema in videla je svetlobo, tekla je proti njej, a čutila je da se njene noge ne premikajo. Bližala se je svetlobi in zagledala je svojo mamo. Držala je roke narazen in jo hotela objeti...
THE END of Part II.
Kaj se bo zgodilo z Avo?
Zakaj je imela Ava slab občutek glede Grace?
Kako se ti zdi osebno in iskreno prosim-ne zamirim?
Če opazite kakšno napako ne zamirte?
Ana
xoxo
30. avgust 2013
u150249
u150249
Pišem že naslednji next, tak, da če boste pridne ga juter dobite, pa prosla bi vas, da kej oglašujete.
30. avgust 2013
u82046
u82046
next
30. avgust 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext
30. avgust 2013
neeeeext
30. avgust 2013
mi je ušeč začetek next
30. avgust 2013
next
30. avgust 2013
Neext
30. avgust 2013
Neeeeext
+ niva bralka
30. avgust 2013
u150249
u150249
Hello, obljubljen next, sicer že malo prej, ampak se mi pač, da in malo bolj beden je. Malo sem že zaspana in utrujena,ker pišem še eno zgodbo na Wordu, za katero porabim cele dneve. Posvečen je pa vsem novim bralkam. Anyway; hope you like it
Here it is:
Part.III
Potem pa je prišel nek moški in mama je spregovorila:
"Premlada si, za k meni. Pojdi nazaj, k svoji sestri in karkoli se ti zgodi ne išči očeta. "Moški je njeno mamo prijel za roko in odšla sta.
Ava je videla, da se svetloba oddaljuje, njene veke so postale lažje in počasi jih je dvignila. V oči ji je butnila svetloba ulične svetilke. Avi se je zdelo kakor, da jo gleda in počasi se je vsedla. Malo se ji je zvrtelo, zato je obstala. Ozrla se je in zagledala stavbe, ki so se dvigale proti nebu. Vsake toliko je stala svetilka, ki je ljudem omgočila, da vidijo, kod hodijo.
Avo je še bolela glava, a občutek, da je Grace v nevarnosti ni izginil in hitro, kolikor se je dalo, glede na to, da se ji je vrtelo, je odšla do svojega bloka. Vstopila je skozi vrata in se razgledala. Zdelo se ji je malo drugače. Ampak, ni se ozirala na to. Verjetno je to samo zato, ker se ji še rahlo vrti. Po stopnicah je odšla do svojega stanovanja v katerem, je nekaj dišalo. Počasi je odprla vrata in olajšano izdihnila. Grace je našla v sobi, kjer je brala knjigo. Spet. V kuhinji pa je njena soseda, ki ji je večkrat pomagala in skrbela za Grace, delala večerjo.
Teta Leyla je bila zelo prijazna malo nad petdeset let stara vdova, z dvema hčerkama; Damijano in Tjašo. Sama se je preselila iz Francije, in tudi hčerki, ki sta Avinih let, je rodila tam. Mož ji je umrl par let po tistem, ko so se preselili sem. Ava punci redko kdaj vidi, saj sta na fakultetah v Franciji. Damijana hodi na jezikovno, Tjaša pa na fakulteto za šport, predvsem gimnastika.
"Ava, opazila sem, da te še ni bilo nazaj, zato sem Grace ravno začela kuhati.",je rekla Leyla
"Hvala, ja malo dlje sem pela in nisem bila pozorna na čas",se je zlagala Ava, zdajle res ni bila pri voji za razlaganje svojih problemo.
"Bi vas lahko prosila, da jutri dopoldne popazite na Grace, ker grem jaz v trgovino", vedela je, da bo tako nekako izkoriščala Leylo, ampak, danes je imela vsega dovolj, in potrebovala je čas za razmislek.
Leyla je odšla in pustila večerjo na mizo. Ava je Grace pripeljala k mizi in skupaj sta pojedli večerjo. Ava je pomila posodo in uredila še vse kar sodi zraven.
Večer je sledil, tako kot včeraj in sama je mogla priznati, da je že kar malo naveličana vsak večer razlagati o mami. Jutro je bilo enako, dopoldne se ni spremenil, razen tega, da je odšla v trgovino, kar pa naredi vsakič, ko nekaj potrebuje in nabere dovolj denarja za to stvar. Popoldne pa spet enako. Spet je pela in spet je mimo prišel fant, kateri se ji je predsavil, kot Zayn, ona pa njemu kot Ivy. Spet je vse pospravila in se odpravila domov. Ugotovila je kakšno, bedno, je pravzaprav njeno življenje. Kako se nič ne dogaja. Odšla je do svojega bloka, le da je namesto v svoje stanovanje, potrkala na vrata Leyle.
Odprla ji je in ji ponudila sesti. Ava se je rade volje usedla in Leyla ji je ponudila čaj in piškote, kar je tudi z veseljem sprejela. Kmalu je k njej sela tudi Leyla.
"Predvidevam, da si prišla k meni z razlogom", je rekla Leyla in Ava je pokimala.
"Skrbi te zakaj si imela slab občutek, glede Grace", in Ava je spet prikimala.
"No glede tega. Spet jo je nekdo obiskal.", Avo je stisnilo pri srcu in zajela je sapo"Bil je Jack. Vajin oče."je spregovorila in Avi se je zaletelo.
"Prosim?", je komaj slišno izdavila.
"Hotel jo je ugrabiti..."
THE END of Part. III
Kaj mislite, kako bo odreagirala Ava?

ISKRENO MNENJE O TEM KAKŠNA SE VAM ZDI ZGODBICA, TISTA K SE NAJBOLJ RAZPIŠE, JI POSVETIM NEXT IN DOBI SLADKO PRESENEČENJE. GOOD LUCK

Ana
xoxo
30. avgust 2013
neeeeeeeeeeeeext
31. avgust 2013
u150249
u150249
Danes bo mogoče next, ker kot veste se bliža šola in učenje. Sama hočem tudi dosežt nekaj ciljev, ki so zelo visoki, ampak so mi všeč in bodo nexti manj pogosti. Upam, da boste še naprej brale. Ammm..Ja danes bo mogoče next, ker sem že v delu napisala, da pišem še eno zgodbo in jo hočem(eden izmed ciljev)dokončat v tem šolskem letu. Zato, preživim cele dneve za računalniko, kar pa ni najbolje. Mogoče bo danes next, če mi ga bo uspelo napisat, ker trenutno imam polno glavo idej, ampak ne vem, če bom zmogla vse spravt na Word v en del. Se pa potrudim, da so seli približno enako dolgi, a same veste, da mi ne uspe zmeraj. Zato vas prosim za razumevanje.

IN PA RESNO SEM MISLILA GLEDE SLADKEGA PRESENEČENJA, KER VERJAMEM, DA BO VSAKI VŠEČ IN PA ČE BO HOTELA, DOBI ŠE ČAST, DA BO LAHKO PRVA VIDELA... VEČ NE IZDAM!
Ana
xoxo
31. avgust 2013
u150249
u150249
I swear
31. avgust 2013
Neeeeeeext
31. avgust 2013
u150249
u150249
Lejte razpište se. I swear, da vem bo moja ideja všeč in pa zelo boste veseli. Če nočete ok ampak, kot sama vem pisateljici nekaj pomeni, če ji kdo nekaj napiše. Ne samo ful dobra, svetovna...Ampak, da pove, kaj si o njej misli. Npr. Tvoja zgodbica mi je zelo všeč, ker se vse tako počasi dogaja. Edino, kar me moti je to, da včasih ne napišeš, kaj slovnično pravilno. Okej mislim, daa bo pisateljica sprejela in, če ne bo ne bo, jaz bom. Vse kar mi rečete bom sprejela, tud na bruhanje mi gre , bom sprejela ampak, ti bom lepo prijazno nazaj odpisala, da prosim, če nehaš, ker nekaterim je ta zgodbica všeč.
Mogoče katera pisateljica tega ne sprejme, ampak, potem sem drugačna od njih. JAZ NAMREČ BOM.

PROSLA BI VAS TUDI, DA PREBERETE VSE, TUDI KAR PIŠE PRED IN PO NEXTU IN VSA OBVESTILA; VIDITE DA SO MALO DRUGAČNA, KER VSAJ MENI TKO IZGLEDA IZSTOPA.

PA ŠE TO NE, PO NEXTU GLEJTE KOMENTARJE, PA BOSTE VIDELE, KAJ SE NAPIŠE. POSTAVITE SE V KOŽO PISATELJICE.MISLIM, DA VAM TISTI SRČEK NEKAJ POMENI, NA KONCU. ZA TO SI PISATELJICA VZAME ČAS ON BI LAHKO PISALA PO TREI VRSTICE DOLGI NEXT BREZ POZDRAVA BREZ VSEGA.

ODGOVORTE NA VPRAŠANJA::

VAS ŠE KDAJ NISEM PRED ZAČETKOM NEXTA POZDRAVLA?
SE VAM ŠE KDAJ NA KONCU NEXTA NISEM PODPISALA IN NAPISALA XOXO?
ZA TO SI PISATELJICA VZAME ČAS IN MISLIM, DA S TEM POKAŽE,DA JE BRALKAM HVLEŽNA IN S TEM, DA NEKOMU POSVETI NEXT.

With love- no hate
Ana
xoxo

31. avgust 2013
u150249
u150249
Vem, da sem s tem odvrnila nekaj bralk- z vprašnji;
Bo do konca tako?
Ne vem, vem pa, da če sem te odvrnila, se ti iskreno opravičujem in te prosim, da bereš še naprej.
In pa ne misli, da če je z tiskanimi napisano, da kričim nate, le hočem, da opaziš

Ana
xoxo
31. avgust 2013
v teh dveh dnevih pa se je nabralo kar neki nextov in jst bi hitr še enga!
anyways, bom kar odgovorila na vprašanje;
1. hmm.. verjetn bo šokirana in jo bo strah za grace, hotela jo bo zaščititi in bo mogoče s tem izpostavila sebe nevarnostim
in mene nisi odvrnila super pišeš in imaš smisel za pisanje in tvoja ideja mi je ful všeč in komi čakam, da nextaš, da bom spet lahk brala to super zgodbico (: <33
31. avgust 2013
neeeeeeeeeeeextttt
+nova brauka
zeloo dobro pises mi je usec tvoj stil pisanja in ideje je zlo dobra komi cakam neeext
31. avgust 2013
u150249
u150249
Danes mogoče bo next, ker veste, da se pripravlja na šola in sem še zmeraj utrujena.

Ana
xoxo
01. september 2013
plisss next

tvoja zgodba mi je zelo res zelo všeč zato ker imaš dobra ideje , pogosto pišeš nexte , je zgodba nasploh zelo zanimiva , se bi lahko v resnici dogajala t.j. si ne izmišljaš ampak se morda to nekje res dogaja , pišeš razumljivo ne pa kot nekateri ki napišejo
šou sm u trguvino namesto šel sem v trgovino , in zastaviš tudi vprašanje na katerega
bom zdajle odgovorila
Kaj mislite, kako bo odreagirala Ava? mislim da bo zelo zaskrbljena
01. september 2013
u150249
u150249
Hello,
za enkrat zmaguje Chocolate cake, ampak se še vedno potegujete za nagrado. Lahko pa
ŁadyTomłinson<3, ki je poleg mene "komisija", da je nagrada prav zanimiva, lepa in nadvse zabavna. Eto tule imate pa next. Posvečen je pa Harry's Banana, ker je trenutno na drugem mestu. Naj pa vam povem, da gre za skupni seštevek.

Part. IV
"...Ampak mu je spodletelo",
"Kako?",
"Grace, je rešil James",
"Kaj pa je on počel tu", je vprašala Ava in čaj se ji je zaletel.
"Nekaj ti je pustil v nabiralniku...",
"Saj so pa ja, spodaj", je Neva prekinila Leylo,
"....Potem, pa se ti je prišel opravičit",
"Zdaj, zakaj pa?",
"Ava pomiri se, vsega tudi meni ni povedal."

Ava se je pomirila in vstala, ter spila čaj do konca.
"Hvala",se je zahvalila in skozi vrata odšla.

Naslednje jutro je Avo zbudilo sonce, Grace je še spala ob njej. Bila je tako mirna, Avo je bilo strah, saj so prejšni teden ugotovili, da ima slabo srce in zaradi prevelikega šoka lahko umre. Grace je zazehala in počasi odprla oči in se vsedla.
Zazehala je in pogledala Avo. Par sekund sta se gledali, potem pa je Ava spregovorila.
"Si lačna?"
Grace je pokimala in Ava se je vstala.
V kuhinji ji je pripravila zajtrk in ji v kozarec natočila sok. S pladnjem je vse odnesla v sobo. Pri vratih se je vstavila in gledala Grace, kako je brala. Bila je tako bez skrbi in brez življenja. Ava se je bala zanjo. Ni je smela vznemirjati, kar pa je bilo zelo težko, saj sama ni vedela kaj naj naredi. Ava je bila je čisto izmučena. Občutek je imela, kot, da če bi se vlegla, da bi zaspala za eno leto. Grace je čutila poglede na sebi, za to je glavo dvignila in svoje modre oči usmerila v Avo. Ava je sedla zraven Grace in ji podala pladenj.

Eto en krajši, ker grem zele nekam, pa dobite nasljednega daljšega i swear

Ana
xoxo
01. september 2013
neeeeeeeeeeext
01. september 2013
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeexxttttttt
01. september 2013
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani