Spletna_punca
Spletna_punca
KDO SEM JAZ?

-Pod vztrajnim in močnim dekletom se skriva krhko in ubogo dekle.-

Blog bom pisala predvsem zaradi sebe. Vesela bom vašega branja.

Prvi stavek opisuje mene. Točno taka sem jaz in ravno to je razlog, da sem se lotila pisanja bloga. Na videz sem močna oseba, v notranjosti pa sem krhka oseba, katero preganja preteklost.

Se ti je kdaj zgodilo, da te je nekdo vprašal “Kdo si?”, pa nisi vedel kdo sploh si? To se meni zgodi ogromnokrat. Nevem, kdo sem. Se sprašujem, kdo sem. Sem normalna oseba ali tam neka psihopatinja? Mislim, da sem normalna. Vsaj upam.

Živim v družini s tremi brati in obema staršema. Prisežem, če si edino dekle med fanti se ti sčasoma zmeša. Zdi se mi, da sem sama že dosegla ta cilj. Najprej ti težijo, potem te tepejo, nato pa so prijazni do tebe. Kdo jih razume, nevem.

Najbolj se ukvarjam s klavirjem. Imam ogromno priprav ter hodim na tekmovanja. To je stvar v kateri uživam.

Več o vseh teh stvareh boste zvedeli spotoma, če daste next. Vesela bom vsakega, saj imam še veliko stvari za povedat.

-Vedno vaša spletna punca
15. januar 2021
Next
15. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
______________________________________________________________________________________________

SPLETNA PUNCA in PROMETNA NESREČA
_____________________________________________________________________________________________

Danes sem se odločila deliti z vami, kako to, da sem se lotila pisanja bloga in od kje sem se spomnila za moje ime “Spletna punca”.
Vse se je začelo z branjem knjige Spletna punca od pisateljice Zoe Sugg (knjigo priporočam v branje). V knjigi se glavna junakinja spopada s točno istimi problemi, kot jaz. Je pa blogarka in pisanje bloga ji je pomagalo. Prav tako opisuje, kako se spopada s problemi.
Knjiga mi je precej osebna, saj mi je pomagala se soočiti s temi problemi. Zato sem se lotila tudi pisanja bloga, kar dejansko pomaga. Ker lahko nekomu poveš, pa te ne pozna in te ne obsoja. Če ima kdo kakršnekoli probleme, mu polagam na srce, naj poskusi s pisanjem bloga.

Sedaj vam bom pa zaupala ta moj glavni problem (ne me obsojat, lepo prosim). Pred natanko 5 leti sem imela prometno nesrečo. Ko sem bila v avtu tik po trku, se mi je zdelo kot, da iz vseh strani pritiska name. Počutila sem se kot v kletki iz katere ne moreš ven. Ne morate si predstavljati tistega strahu, kaj se dogaja spredaj. Ali je tvoj bližnji sploh še živ?
V mojem primeru se je izkazalo, da je z vsemi vse v redu in življenje je nemoteno teklo naprej.
Naslednjič sem se vsedla v avtomobil in kar naenkrat začutila grozen strah. Začela sem se tresti, težko sem dihala...Doživela sem svoj prvi panični napad, ki sem ga zadržala zase.
Panični napadi so se pojavljali skoraj vsakič ko sem sedla v avtomobil, pa nihče ni vedel za njih. Bilo je grozno, a sem zdržala.
Potem pa so se začeli dogajati še v odnosih. Ko me je kdo prizadel, sem dobila panični napad. Četudi mi je rekel nekaj, kar ni dojemal kot žalitev, pa jaz sem, se mi je zgodilo isto.
To se mi že vsa ta leta dogaja in poskušam se sama spopadati z njimi. Verjemite, ampak počasi mi uspeva. Zaenkrat imam ze nekaj tehnik, kako preprečiti napad, a vsakič ne gre.
Samo, ljudje, prosim, zavedajte se, kaj lahko storijo ene same besede. Kajti, ne veste, mogoče sem jaz kdo ki ga poznaš, pa ne veš kaj mi povzročaš. Ali pa ima še kdo drug take probleme, pa mu z besedami povzročiš trpljenje.

Nekoga lahko hujše prizadaneš z besedami, kot z udarci. Bolj boli.

-Vedno vaša spetna punca

______________________________________________________________________________________________
16. januar 2021
today.
today.
Next
16. januar 2021
nextt
16. januar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
Next
17. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
_______________________________________________________________________________________________

KAKO PREGNATI DOLGČAS?

_______________________________________________________________________________________________

Zadnjič sem vas dobesedno napadla s težko in osebno temo, zato bo današnja tema malo bolj sprostitvena.
Stavim lahko, da je bilo vsakemu izmed vas kdaj dolgčas. Sploh v teh današnjih časih, ko smo vsi doma in delamo nič. Zato sem za vas pripravila nekakšen seznam, kjer so stvari, ki jih lahko počnete, ko vam je dolgčas. Vsaj jaz to velikokrat počnem. Upam, da vam bo všeč.

1. Branje. Sama obožujem branje raznih knjig, pa ti? Nekateri vem, da ne marate brati, sama obožujem branje. Najraje berem detektivke, kriminalke (npr. Agatha Cristie), pa tudi ljubezenske. Prevladuje seveda Harry Potter (lol). Če veš za kakšno res dobro knjigo, prosim napiši spodaj.
2. Pisanje. Rad pišeš zgodbe? Knjige? Pesmi? Blog? Vse naštete stvari so moja strast, zato si s tem velikokrat krajšam čas. Vse našteto lahko pišete tako na igrah, kot tudi na Wattpadu itd. Če imate kakšno tako stvar, kar dajte povezavo spodaj, z veseljem preberem (oglaševati dovolim samo bralkam).
3. Ustvarjanje. Sigurno je med vami kakšen ustvarjalen tip. Mogoče rad slika, ali riše ali pa kaj čisto drugega. Sama naprimer rada klekljam. Veste kaj je to? No, kar na delo (hah).
4. Obiskovanje spletnih strani. Seveda v današnjih časih ne moremo brez interneta. Na voljo imamo ogromno spletnih strani, do družbenih omrežij. Če si fan Harryja Potterja, pa le pridi na Virtualno Bradavičarko...
5. Sprehod in šport. Vedno paše oditi malo ven, če ne s psom, pa z družino. Tako se lahko malo povežemo z njimi, kolikor se pač da.
6. Glasba. Mislim, da prav vsak kdaj posluša glasbo. Nekateri tudi igramo na inštrumente. Zaigraj kaj in preprosto se predaj glasbi, muziciraj.
7. Ples. Pleši kar se da, lahko tudi na dežju (če se ne prehladiš). Na YouTubu imaš ogromno posnetkov raznih koreografij.
8. Slaščičarstvo. Morda se v tebi skriva tip za slaščice. Preizkusi se v njih, receptov je polno na internetu. Lahko pečeš tudi torte!

Sicer je še veliko stvari, ampak mislim, da bo kar dovolj. Danes nisem napisala ravno veliko, bo pa naslednjič morda malo več. Upam, da sem vam dala kakšno idejo, vsekakor pa spodaj napišite, kaj najraje počnete. Čeprav tega nisem nikoli poudarila, sem hvaležna vsakič ko nextate. Rada vas imam!

-Vaša spletna punca
18. januar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
Next
18. januar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
super blog, ga zelo rada berem imam tudi jaz svoj blog in bi ga malo tu oglasevala saj si napisala da dovolis oglasevati bralkam

https://mycrazyandfirstblog.blogspot.com/?m=1
18. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
seveda lahko, tvoj blog mi je tudi zelo všeč, sem se ga glih zadnjič lotila brat
18. januar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
ares oo hvalaaa

razmisljam da bi ga se tu naredila pa da bi tudi o sebi pisala ker tam nocem prevec osebno pisat, bom videla hehe, dej greva na zs, da nebova tu smetili heheh
18. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
ja pejva
18. januar 2021
Next
19. januar 2021
Next
20. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca

PRESNETI STARŠI

Mislim, da vsi veste o čem bom danes pisala. O naših starših, ki se nam zdijo večkrat ne fer, ki so krivični, ki nam ne dovolijo tisto kar vsi drugi imajo. Sigurno se s tem spopadajo vsi najstniki. Ravno tebi starši ne dovolijo tega in tega, ostalim pa vsem. Kako so krivični. Vseeno pa vsi vemo, sa jih imamo radi. Naj so še tako strašno zoprni, IMAMO JIH RADI. To si je pač treba priznati.

Ravno danes sem si želela kupiti nek pulover prek spleta in sem ga pokazala svoji mami. Prvo kar je rekla je bilo: “Preveč je kratek. Vse pokaže.”
Seveda sem bila jezna, ker mi ga ni dovolila, saj sploh ni kratek. Videla sem že ogromno krajših, ampak moja mama izgleda ne pogleda okrog sebe in ne vidi ostalih najstnikov, ki nosijo še 1x krajše puloverje.
No, in tako se nam naenkrat zazdi cel svet krivičen. Zakaj se to dogaja ravno meni? Kakšne grozne starše imam? In ja, čeprav si je težko priznati, mogoče (ampak res mogoče), oni to delajo zato, ker nas imajo radi in nam želijo le najbolje. Smo na to kdaj pomislili?

S starši imamo neko posebno vez in zato jih imamo ne glede na vse radi. Četudi je tvoja mati morilka, še vseeno jo imaš rad. V primerih se zgodi, da se delajo povsem hladne do staršev in jih nimajo radi, ampak v srcu jih sigurno imajo. Vsaj malo. Vsaj en utrip srca bije zanje, čeprav tega za nič na svetu ne bi priznali.

Včasih nam je težko s starši. Vseeno je med nami starostna razlika, oni se potrebujejo obnašati odgovorno. In ravno zato se z njimi ne razumemo. Predvsem v najstniških letih, pa tudi kdaj kasneje ali prej. Vsekakor pa bomo prej ali slej dojeli, koliko nam starši v resnici pomenijo.

Nekoč sem imela sošolca, ki se je stalno prepiral s svojim očetom. Res se nista razumela, nato pa je oče nenadoma umrl. Sošolcu se je podrl svet, čeprav se prej z očetom ni razumel. Nenadoma je doumel, koliko mu oče pomeni in žal mu je bilo za vse prepiranje. Ampak očeta ni več in moral je iti naprej, čeprav stežka.

Vedite, da brez staršev ne bi bilo vas. Samo to si zapomnite.

-Vaša spletna punca
21. januar 2021
Next
21. januar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
vau perfektno napisano res je d aveckrat govorimo da so tecni itd in se ne zavedamo da nam preprecijo zato da kasneje nebi imeli dolocenih tezav ali kaj podobnega veckrat bi se morali zavedati koliko nam starsi pomagajo itd

en veliiik Next, res se ljubiteljica tvojih blogov ker perfektno pises
21. januar 2021
Je pa seveda res tudi to, da eni starši ne znajo biti starši in otroku niso ravno v pomoč bolj so mu v breme( to je moj primer) Zato sem sama hitreje dozorela in sedaj ne nek način jaz skrbim za starše ( dajem nasvete in jih skušam spravit na pravo pot). Pri meni je prej to da sem jaz staršem starš. Ja sej vem ful se grozno sliši ampak sem jima vseeno hvaležna tako se učim kako biti dober starš, ko bom nekoč imela sama otroke.

Aja pa Next
22. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca

ONLINE POUK

Hja, ne kaže dobro, da bi se koronski časi kaj hitro končali, zato bom spregovorila tudi o šolanju na daljavo.

Spomnim se dne, marca, ko smo šli prvič domov, se šolati od doma. Bil je dan pred spraševanjem biologije, jaz pa se še nisem začela učiti. Seveda sem bila čisto živčna in, ko sem slišala novico, da naslednji dan ne grem v šolo, se mi je skala odvalila od srca.

Na začetku je bilo šolanje doma za vse zanimivo doživetje, sčasoma pa se je veliko ljudi naveličalo tega, pojavljale so se depresije, stiske itd. Veste, pomoje sem edina oseba, ki si NE želi nazaj v šolo, ki ji je šolanje doma dejansko sanjsko. Poglejte iz mojega zornega kota. Ukvarjam se predvsem s klavirjem, in kar naenkrat imam polno časa za vadenje klavirja. Sama si lahko organiziram, kdaj bom delala kaj in 100x lažje je.

Sama ponavadi dan začnem z zajtrkom, nato sem pri online urah. Ko imam prosti čas, dopoldan najprej ne delam za šolo, ampak grem večinokrat vadit (ne vedno), saj sem dopoldan bolj spočita. Popoldan delam za šolo in grem na kakšen sprehod.

Veste, popolnoma razumem to, da si nekateri želijo v šolo. Že dolgo časa niso videli prijateljev, sošolcev....Sama nisem tako družaben človek, zato mi ni tak problem biti doma. Uživam v dodatnih urah solfeggia (to je nadaljevanje nauka o glasbi, I guess da ne veste vsi kaj pomeni solfeggio). Je pa res, da ne uživam ob treh bratih, ki mi stalno težijo. Vem, da je nekaterim grozno težko biti stalno doma ob svoji družini, ker imajo lahko z družino razne stiske, slišala sem celo za primere pretepanja in tako dalje. Tukaj verjamem, da ni prijetno biti doma.

Največji problem pri naši družini je, da smo v dokaj majhnem stanovanju, v družini pa nas je 6. Zatorej se večkrat kregamo, v kateri sobi bo kdo, ker je v moji sobi oče, ki dela za službo. Skratka, cela zmešnjava.

Zdaj pa še ena besedica o ukrepih in tem: Lejte, čeprav se vam mogoče ne da upoštevati ukrepov, vedite, da gre za življenja ljudi. Potrpite še malo, pa bo konec; če ste dovolj stari se cepite, verjemite, da je cepivo v redu. Moja teta je zdravnica in je potrdila, da je cepivo v redu, moji stari starši so se že cepili. V teh časih je zelo pomembno zaupanje, in na vas je ali boste zaupali znanosti. Verjemite pa, da se bomo samo s cepivom lahko rešili vsega tega. Zato, ker ta novi angleški sev...Vse se bo samo še poslabšalo, prosim, upoštevajte ukrepe.

-Vaša spletna punca

25. januar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
bravo se strinjam da se mormo zascititi vsaj zase ce ne za druge in upostevat ukrepe...

en veliiik neext
25. januar 2021
Next
25. januar 2021
Next
25. januar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
Next
25. januar 2021
Šola je hobi
27. januar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca

NARODNOSTI

Ljudje smo veliko narodnosti. Nekateri Italijani, nekateri Nemci, tukaj nas je največ Slovencev. Ja, danes sem načela zanimivo temo.

Najverjetneje vas večina misli, da sem jaz Slovenka, vendar nimate čisto prav. Je res, da je moja mati Slovenka, vendar moj oče je Avstralec. In na to sem prav ponosna. Kajti Avstralci so čudovit narod, vsaj kolikor sem jih lahko ocenila, ko sem bila v Avstraliji. O Avstraliji bom več govorila kdaj drugič, lahko pa le poudarim, da je zelo lepa.

Bi potrebovala tekoče govoriti angleško, če je moj oče Avstralec? To je večno vprašanje. Nevem. Vsekakor ne govorim tekoče angleško, vsaj ne tako kot oče.

Moja mama je Slovenka in tudi živim v Sloveniji. Torej je moj materni jezik slovenščina. Večina takih družin se pogovarja z mamo v slovenščini, z očetom pa v angleščini. Pri nas ni tako. Ker je tudi očetov materni jezik slovenščina, on ne mara govoriti angleško, čeprav je živel v Avstraliji. Nikoli ni želel z mano govoriti angleško, ker je njegov materni jezik slovenščina in jo obožuje. Meni je pa tudi prav.

Si morate misliti, da se zaradi narodnosti velikokrat zafrkava? To je resnično grozljivo. Celo mene so zafrkavali, ker je moj oče Avstralec, ampak me prav briga njihovo zafrkavanje. Jaz sem PONOSNA, da sem Avstralka. Jap, Avstralka sem. Imam državljanstvo in sem Avstralka. In prav briga me, kaj si o tem mislijo drugi.

Zato, lepo vas prosim, da se ne obregujete drugim zaradi narodnosti. Četudi si Kitajec (primer), si lahko v redu človek. Resno, ker ponavadi smo ponosni na svojo narodnost in to morate spoštovati pri drugih ljudeh.

Vem, spet sem napisala na kratko, ampak imam zadnje čase bolj malo časa. Vsaj toliko napišem....

-vaša Spletna punca

05. februar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
neext
05. februar 2021
unicorngirl<3
unicorngirl<3
moja selja ze nekaj casa je da bi sla v avstralijo in se mi zdi res super da imas oceta iz tam
05. februar 2021
Spletna_punca
Spletna_punca
verjamem, res je super tam
05. februar 2021
Next
05. februar 2021
Next
07. februar 2021
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani