u36660
u36660
np :3*
04. december 2011
neeeext.!!!
04. december 2011
Tip poleg mene me je kar naprej pogledoval. Šlo mi je grozno na živce in ravno ko sem ga mislila nadreti naj me neha gledati, sem videla Ashov skremženi obraz. Obšla me je panika.
"Kaj je? A si uredu?" Nič mi ni odgovoril.
"Ash? Kaj je narobe?" Sklonil se je k meni in tiho rekel:"Tišči me."
Zavzdihnila sem , naju odpela in tip poleg mene je dvignil Asha preko svojih nog. Toda kako bi naj prišla ven jaz? Očitno se ni imel namena umakniti in preostalo mi je le da mu obrišem obraz z svojo ritjo ali pa ga naskočim od odspredaj.Zbrala sem drugo možnost in ga pozorno gledala, medtem ko je on očitno užival ko sem stegnila eno nogo preko njegovih in hitro potegnila za sabo še drugo. Bila sem razkurjena do kraja in Asha vlekla do stranišča ker se je tako obiral. Medtem ko sem čakala na Asha da konča, sem pripravljala svoj slovestni govor kako bom tipa nahrulila naj se mi umakne. Vendar to ni bilo treba. Ko sva prišla do svojih sedež se je kavalirsko ustal in Ashu pomagal na stol.
Ko smo bili vsi na svojih sedežih se je spet obrnil k meni.
"Lahko bi samo rekla da želiš mimo." Jezno sem ga pogledala. Uf, Slovenec torej.
"No in ti bi lahko videl mojo namero in se enostavno ustal."
"Resnično. Ampak je bilo res zabavno gledati tvoj jezni obraz."
"Sem vesela, da te je razveselil." Sem mu sarkastično odvrnila.
"Hh. Moje ime je Eric. In tvoje?" Nataknila sem si slušalke v ušesa in upala da bo odnehal. Pa ja, kot da bi me zanimalo tvoje ime in da bi ti JAZ povedala tvojega.
"Tamari." Sem slišala Asha glasno reči. "Jaz sem Ash. Star sem 3 pa pou. Tamari je 15. Koliko si star ti?"
"Ash a bi utihnil.?" Sem mu grozeče šepnila na uho.
"Če je pa postavil vprašanje."
"To še ne pomeni ,da moraš nanj odgovoriti."
" 15 let." Je Eric rekel Ashu in me gledal v oči. Podaril mi je ukrivljeni nasmeh.
"Poleg tega sem iz Londona. Na obisk sem prišel k očetu in mačehi v Slovenijo, od tod tudi moja slovenščina." Ash se je začel igrati s svojo igračo.
" Letimo v Italijo. In če ti obljubim da te ne bom ugrabil in pojedel mi poveš zakaj si ti tu?" Nekaj časa sem bila tiho in gledala skozi okno.
"Moja mami in oče sta tudi ločena. Z očetom moram iti na počitnice, ker med letom nočem biti z njim. Ash je moj polbrat in letimo mislim da v Italijo." Majhna solza mi je spolzela po licu.
"A je mačeha tako grozna." Me je Eric zaskrbljeno uprašal,ko je videl solzo tudi Ash je uprl svoje učke vame.
"Ne." Sem se nasmehnila Ashu.

Še preden bi mi Eric lahko zastavil novo vprašanje je stevardesa v angleščini povedala da bomo pristali.
Vedela sem da se z Ericom najbrž ne bom nikoli več videla pa useeno mi je kar naprej krožil po mislih. Potem ko smo prišli iz letala sva se ločila in si nisva izmenjala niti emaila. Škoda. Bil je res prijazen. Zelo privlačen in odkritosrčen.
Ko smo prišli v Italijo sm najeli avto, ki je imel zatemnjena okna in se ni dalo ravno kaj videti vn. Ko smo prispeli v naselje majhnih hišk, pa me je oče kar naprej nagajal naj najprej razpakiram, da bom potem občudovala. Ko sem vlekla svojo potovalko po potki , me je neznana roka potrepljala po rami......
05. december 2011
Eric

05. december 2011
neeext.!!!
05. december 2011
u36660
u36660
next
06. december 2011
Neeext!
06. december 2011
neeext
09. december 2011
u65375
u65375
neext
09. december 2011
Eric se mi je smehljau.
"Eric?"
Močno sem ga objela.
"A zdej sva si pa že kul?"
"Pravkar si me rešu pred THE bednimi počitnicami."
Potem sva se razšla, še pred tem pa mi je obljubil, da pride pome ob osmih in da raziščema to obalo. Ko sem končno razpakirala svoj kovček, sem iz predala uzela kopalke in se pognala v vodo. Mrzla voda je razvezala vse vozličke. Joj, kako sem pogrešala ta občutek, ko zamahuješ z rokami in se ti zdi da plavaš v najčistejšem morju kar jih je bilo, da je voda tam samo zate in se ti odmika iz poti. Potem sem zagledala Asha, kako je veselo gradil grad, toda vsakič ,ko je prišel val je z njim odnesel tudi grad. Potem je prišel oče, prestavil Asha malo višje in mu pomagal zgraditi nov grad, Suzy se je veselo smejala. Skrivnostno se je tudi meni na obraz prikradel nasmešek in spovnila sem se, kako je meni oče pomagal izdelati grad v peskovniku. Potem pa sem se potopila in voda je odnesla spomine. Na poti iz vode sem opazila neko zapuščeno ogromno svetlikajočo školjko, pobrala sem jo in jo potem skrila v moji sobi še preden bi jo Ash opazil. Ob osmih sem izgledala nebeško, pa sem se spovnila ,da očetu še sploh nisem nič rekla, miljon razlogov se mi je podilo po glavi , kako bi danes lahko odšla ven.
~ Nujno morm it plavat (zaka si oblečena v obleko?)
~ Ogledat si grem malo po mestu ( SAMA? Si nora? Veš kakšni pedofili so lahko tukaj?)
~ Na letalu sem spoznala enga fanta, pa greva na drink ( S P R A V S E V S O B O!!!)
Ash je gledu risanko, oči in Suzy pa sta se šla na balkonu neke odvratne romantične igrice : GROOOOOWSSSSSSSSSS!.
"Hm, oči.?"
"Ja?"
"A lahk grem mal ven pogledat po mestu?"
"Sama? Vsekakor ne.! Poleg tega bi blo lepo da imamo skupaj večerjo" (zateženc)
"U bistvu bi šla mal zaplavat? Sej bom hit nazaj"
" Tamari. Ne laži. Taka, se ti ne bi dotaknila vode." (nej gre use nekam. ok še zadni poskus)
"No u bistvu sm spoznala nekoga na letalu, pa se ful vredi štekava, pa greva na en drink, sej bo use ok."
"Fant?"
"Um, ja? Eric."
"Eric? Eric je kul." ,se je Ash oglasil izpred TV. (še vedn te sovražim.)
Suzy je očija butnla pod rame.
"Do desetih morš bit doma."
"Čao." Hvala Suzy, da si mi pomagala. Zej bom lahk CELO živlenje poslušala kako si mi bla vedn ob strani.... BLA BLA BLA. Zalet se nekam.

Eric me je že čakau pred vrati.
"Waw." Nasmehnila sem se mu. Hotel me je prijeti za roko pa sem mu jo izmaknila. U bistvu sva kr takoj zavila na plažo. Sezula sm svoje petke in vzljubila majhna zrnca peska med prsti.
"Kok doug si že pr očetu.?" mogla sm predret led.
" Od počitnic."
" In kok doug boš še u Sloveniji.?"
" Takoj ko pridem iz Italije, grem na letalo za London. Si že bla kdej u Londonu?"
"Ne. Bi pa ful rada šla."
" Morš pridet za božič. Takrat je najlepše. Čudovito. Povsod so lučke, mogoč kje kak Božiček. Ampak ognjemeti so pa nepopisljivo čudoviti. Za silvestrovo je tko lepo."
Usedla sva se na pesek.
"Ko boš prišla ti bom use razkazu. Obljubim. Tvoj osebni in najboljši vodič bom. Boš vidla."
"Hh. Ne dvomim."
Naenkrat je nastala neprijetna tišina. Eric me je pogledau in se sklonil k mojim ustnicam....
09. december 2011
u36660
u36660
next
09. december 2011
Oblekca

Šuhi

Ognjemeti u Londunu

09. december 2011
NEXT!!!!!!
09. december 2011
neeeeextt.!!
09. december 2011
nexttt!!!
10. december 2011
u39401
u39401
nextii;D
10. december 2011
Nežno se je dotaknil mojih ustnic, potem sem se mu odmaknila.
"Oprosti.", je rekel.
"Ne, sej je uredu. Ampak, res nočem kej več ko pa prjatlstvo.Okej?"
"Okej."
Potem sva odšla v mesto, ki je bilo polno lučk, bilo je grozno lepo. Spila sva svoje koktejle, šla densat, nato pa me je pospremil domov.
"No, če se med nama nebo nič razvilo, ti lahk s teškim srcem povem, da ju3 odidem nazaj u London."
"KAJ? Ampak..."
"Lily (mačeha) je zbolela, oče hoče it takoj nazaj v Slovenijo, jzt pa nočem tja, tko da je reku,da lahk grem u London."
Močno sem ga objela.
"Pogrešala te bom. Pa čeprav te poznam komi en dan."
"Jzt tud tebe. Pa hej, sej mava še božič, ko boš prišla u London. Ane?
"Ja."
"Pa ne se mi zaljubit, kr se boš v decembru sigurn vame. Okej?"
Podarila sem mu nežn nasmeh.
"Hh. Okej."
Potem me je poljubil na čelo in odšel v toplo poletno noč. V hiški so vsi že spali. Zato sem se še sama odvlekla v posteljo. Tiha solzica mi je spolzela po licu ob spoznanju, da sem sama na tem polotoku.

Že zgdodaj zju3 sem se zbudila ,si oblekla kratke hlače, majčko z naramnicami, obula teniske, si v ušesa vtaknila slušalke in šle teč ob obali. Hladen zrak in šumenje morja so me pomirili. Ko sem prišla domov, so drugi že zajtrkovali in sem se jim pridružila.
Moj pogled se je ustavil na Ashovih rokah.
"AAAAAAAASH.! KDO TI JE DOVOLIL VSTOPITI V MOJO SOBO.????????"
Potegnila sem školko, ki sem jo včeraj našla iz Ashovih rok, ta pa je nemudoma začel jokati.
"Tamari! Daj mu jo nazaj. Saj se samo igra." Je bila Suzy spet vsepametna in že pestovala Asha, ki ni hotel nehati hlipati.
"Moja je. In naj ve, da moja soba ni njegova igralnica."
"Pa kaj ti je.? Saj je še otrok, ne ve kaj sme in kaj ne. Poleg tega pa je v morju še tisoč školjk in bi mu lahko to dala." je oče strogo rekel.
"No sedaj bo vedel kaj sme in kaj ne. Prav imaš v morju je še tisoč školjk, pa si jo naj gre iskat."
"Pa zakaj si taka do njega? Tvoj brat je in ni on kriv da sta se tvoja starša razšla."
Suzy sem namenila najbol hladen pogled kar sem jih premogla.
"Prav imaš, ni on kriv. TII SII KRIVA. TI si kriva za...."
" DOOOOVOOOOLJ.! TAMARI U SVOJO SOBO TAKOJ!" Oče me je srdito gledal in z kazalcem kazal na se poberem iz te sobe, če ne lahko pride še do umora.
Ash je še kar jokal v Suzyinem naročju, meni pa so solze uhajale na postelji. Sovražim ju, grozno ju sovražim. Čez nekaj časa so se usi pobrali na plažo in jaz sem poklicala mamo.
"Ja prosim.?"
"Mami?"
"Tamari? A je kaj narobe."
"Domov hočem mami. Skregal smo se in jaz ju sovražim. Niti minute nočem biti več tukaj z njimi. Ne presem ju. Ta izlet je bila največja napaka v mojem življenju."
"Oh, Tamari. Res ne moreš zdržati še nekaj dni, do konca tedna?"
"NE.! PROSIM MAMI."
"Prav, poklicala bom tvojega očeta in bova videli kaj se da storiti. Okej? "
"Hvala, mami."
Obrisala sem si solze in odšla iz svoje sobe, ko me je naenkrat pred vrati presenetil oče. Rame je povesil, kot da bi na njih nosil breme celega sveta. Najbrž je use slišal
"Lahko greš domov če hočeš." je tiho dejal.
......
13. december 2011
Neeext!
13. december 2011
u57082
u57082
Next.
13. december 2011
next
13. december 2011
neeeext.!!!
13. december 2011
u37905
u37905
next!!!
13. december 2011
Nič mu nisem odgovorila. Odšla sem nazaj v svojo sobo in spakirala stvari. Na letalu sem bila še isti dan. Suzy in Ash sta hotela ostati, zato so ostali. Sovražila sem kako se je oče spremenil, včasih me je poslušal, za mano bi šel na konec sveta, včasih. Sedaj izgleda kot da ga imata v pesti, sovražim to.
Mama me je pričakala odprtih rok. Še isti večer sva imele limonade večer, mama je jokala, jaz sem jokala, gledali sva nadeljevanke in se nažirale s sladoledom.
Moje počitnice so minile dolgočasno. Zjutrah sem tekla, dopoldne ležala, popoldne ležala in zvečer spala, nikogar nisem imela, veliko sem mislila na Erica, Anjo. Enkrat sem jo v mestu srečala. Ko me je pogledala sem začutila, upanje. Vendar je odmaknila pogled in odšla mimo mene kot da sem duh. Sovraži me in prav je tako. Moram ostati močna, prva, da me nihče ne bo mogel prizadeti.

Kar hitro je avgust minil. Prišel je september. Z njim prvi dan šole. Bilo je še toplo, zato sem si oblekla miniko, grozno oprijeto majčko in srajco povrh. V lase sem si zavezala trak in obula nove balerinke. Mama me je veselo objela.
"Vso srečo." mi je tiho zašepetala.
"Hvala."
Potem sem stekla na vlak. Za srednjo šolo sem izbrala gimnazijo. Hočem postati veterinarka. Živali se ne morejo braniti, vsaj nekatire ne. Jaz jim hočem pri tem pomagati. Seveda z peticami nisem imela težav pri sprejemu.

Ko sem hodila po šoli so se oči zazirale vame. Ljudje so šepetali in me pogledovali. Prfektno. Točno pravi vtis. Ko sem stopila v učilnico, je nastala tišina. Superca. Sploh se mi ne bo treba truditi.
"Zdravo, jaz sem Beatriz. Ampak usi moji prijatelji me kličejo Bety." piskajoča preglavica je priskakljala k meni in se smehljala do neba.
"Mislim, da te bom klicala Beatriz."
"No prav. Kako ti je ime?" Hladnokrvno sem jo pogledala in odšla mimo nje, še vedno se je smehljala. Mislim da ji mankajo koleščki.
Prišla sem zadnja v razred, zato so se že vsi posedli. Sprehodila sem se do zadnje mize ob oknu. Fantič ki je sedel ob tej mizi se je nemudoma vstal, uzel svojo torbo in se pobral v prvo klop. Samozavestno sem se usedla za mizo in čakala na prihod učiteljice. Nihče si ni upal pristopiti k meni, izžarevala sem popolnost. Odlično.

Na internetni strani sem prebrala da bo naša razredničarka ga.Flicer, toda ko je vstopila v razred je nisem pričakovala takšne, bila je mlada in vitka. Zelo prijazna in vredna spoštovanja. Takoj sem jo vzljubila. Na začetku je imela svoj govor, potem nam je razdelila učbenike (učila nas bo angleščino) in nas spustila v jedilnico.
To šolo sem si na internetu ogledovala že dlje časa, bila je zelo moderna, na višku tehnologije, jedilnica je imela menzo, v njej so bile mize okrogle in je za njo lahko sedelo največ pet ljudi. Na steni je bil velik televizor in je prikazoval slike, ki so se zgodile na ekskurzijah, ... dnevih ... V učilnicah so bile elektronske table, mize so bile skupinske in vsaka je imela računalnik... V učilnicah so bile stene pobarvane z živimi barvami... U glavnem šola mi je bila že prej grozno ušeč.

V jedlnici sem se usedla k Beatriz in še enim drugim.
"Ah, TAMARI. A boš tukaj sedela?" Kako za vraga je zvedla moje ime? In a bi se že enkrat prosim nehala hihitati.
"Ja." Sem hladnokrvno rekla. Zdolgočaseno sem sedela za mizo in žilila svojo solato in sok, ko sem ga zagledala.....
14. december 2011
p.s.: Šolo sem si izmislila in tud use v njej. Da ne bo kdo mislu kiro gimnazijo v Sloveniji sm opisala.
14. december 2011
beatriz

14. december 2011
u39401
u39401
nextii ;D
14. december 2011
u20311
u20311
next!
14. december 2011
u37905