mene zanimajo beli dihurji
in rada bi zvedla čim več o njih
kaj jedo???
kje so npr. če si v šoli??
kje se jih dobi???
pa podobne stvari o dihurjih
hvala maja

08. maj 2011
fuuuuuuujjj
08. maj 2011
hejla
jst o njih nevem nič, samo to vem da so dihurji
če te kaj zanima si preberi tle
http://dogs-rulz.just-forum.net/t527-beli-dihur
08. maj 2011
čist lepi so
08. maj 2011
pam da sm ti pomagala
08. maj 2011
am so žužkojedci..nevem lih če se jih da dubit v trgovini...to ne vem kje so k tebe ni..sam vrjetn v kkšnem kotu spijo al pa raziskujejo naokol
08. maj 2011
Tjaška_77 - pom pogledala
evcika_love - žužkojedci nisem vedla
08. maj 2011
opa sori mesojedci uglavnm xD
08. maj 2011
aja ja pol pa to no sej je podobno no ni hvala
08. maj 2011
u35208
u35208
najbolš jih je hrnit z mčjo hrano
jst mam enga doma D
08. maj 2011
u43872
u43872
Dihurji so mesojede živali v pravem pomenu besede. Naravna prehrana dihurjev vključuje številne majhne živali (glodalce, ptice, žabe, žuželke itd.), ki jih pojedo v celoti s kostmi in drobovino vred.
Dihurje se lahko dobi v trgovini z živalmi.
Ko te ni doma pa ga lahko preprosto zapreš v kletko kjer ima vodo in hrano saj bo zaspal.
08. maj 2011
cannibal:Đ -kje si ga pa kupu u kateri trgovini in kako mu je ime??
MAŠA LANA KIM -hvala a si od kje prekopirala a si sama napisala???
08. maj 2011
Beli dihurje uvrščamo med zveri in sicer v družino kun in nikakor ne med glodavce kot bi marsikdo lahko zmotno sodil na prvi pogled. Telo belega dihurja je dolgo in valjasto, noge so kratke a močne, glava je podolgovata z zašiljenim gobcem in majhnimi okroglimi ušesi. Dolžina telesa se giblje med 40 in 70 cm, od tega pa tretjina odpade na rep.
Zelo je izrazita razlika med samci in samicami (spolni dimorfizem), saj so samci lahko tudi do dvakrat večji in težji od samic. Teža odraslih samic se giblje med 500 in 1200 g, teža samcev pa lahko preseže 2 kg. Barva kožuha je najpogosteje podobna divjemu evropskemu dihurju z značilno obrazno masko. Poznamo tudi druge barve in vzorce kot so bela, srebrno siva, rdečkasto rjava, t.i. panda vzorec, … Pogost pojav pri belih dihurjih je albinizem.
Dlaka takih živali je belkasto rumena, oči pa so rdeče. Tako kot ostale živali, imajo tudi dihurji svoj značilen telesni vonj, ki je posledica izločkov kožnih žlez. Ta vonj je precej izrazitejši pri nekastriranih živalih, predvsem v obdobju gonitve. Intenzivnost telesnega vonja je v določeni meri odvisna tudi od prehrane, higienskih razmer bivališča in pogostosti kopanja (prepogosto kopanje povzroči prekomerno izločanje telesnih žlez in s tem intenzivnejši vonj!). Vonj omilimo s kvalitetno hrano, rednim čiščenjem bivališča, ne prepogostim kopanjem in kastracijo. Dihur ima ob anusu tudi smradne žleze iz katerih lahko spusti »dihurski izpuh«. To se običajno zgodi med pretepom, v obdobju gonitve (markiranje), če se žival prestraši, pa tudi od ugodja, ob božanju. Odstranjevanje smradnih žlez je v Sloveniji z Zakonom o zaščiti živali, razen iz zdravstvenih razlogov, prepovedano.
08. maj 2011
Panda2000 - tole je pa od nekje prekopirano hehe sej je cool hvala
08. maj 2011
sam vse to in še več najdeš na tej strani:

http://www.zoosloncek.si/dihur.html
08. maj 2011
u35208
u35208
kupla sm ga pri enem rejcu u bližini rogle
Ime mu je lisek
08. maj 2011
cannibal:Đ - o sori sej si punca aja lepo lepo ime kolk je pa stal
Panda2000 - bom raje pogledala stran se mi ne da brat hvala
08. maj 2011
u35208
u35208
nwm točn kok je stal
08. maj 2011
u44459
u44459
Jas mam dihurja,sicer ni beel.
Nega belih in rjavih dihurjev je ista.
Jedo brikete za dihurje oz. mlade mačke,nekatere pridolške za mlade mačke pospravjo v trenutku nekati pa jim pač niso všeč.Še posebej jim je všeč hrana za mlade mačke z okusom tune v kateri je tudi zelenjavnji žele.
naš dihur je stal 210,99€.
Aja,ne strinjam se z MAŠA LANA KIM da jedo glodalce, ptice, žabe, žuželke.To NI RES!Beli dihurji se prehranjuje izključno z mladiči miši ki so stri do 2meseca,pa še to le če niso v vjetništvu!Če so v ujetništvu jedo kupljeno hrano.
Nikakor in nikdar nesmejo jesti ZELENJAVE!!
Res pa je da ko te ni doma lahko dihur preživi sam v hladnem prostoru v kletki z vodo in hrano.
spi 2o ur na dan vendar v ostalih štirih vse nadoknadi.
Kupiš ga lahko v trgovinah z malimi živalmi.
Mi smo našega dihurja,ki se kliče Žuža kupili v gorici v trgovini Fenix.
in niso ŽUŽKOJEDCI ker ne jedo žužkov dihurji so MESOJEDCI lool.
Upam da sem pomagala(sama napisala(cel spis ja)
08. maj 2011
ツKlarchoSkunk - hvala so pa kr dragi ja velik si napisala nisi sam prkopirala
08. maj 2011
u35208
u35208
sm uprašala moje tastare kok je stal
rekel so da okol 100€
08. maj 2011
aja lpo
ni bil drag
10. maj 2011
Sm še neki ugotovila: ne smrdijo, čene so pa ku navadni dihurji.
In so res fulllllll lušni.
11. maj 2011
joj sem napisala celi roman, (sem se 1 uro matrala) pol pa me je ven vrglo. GRRR sem jezna! https://www.zverinice.com/forum/index.php ne da se mi še enkrat pisat.. Tu imate vse in še več o dihurjih. Se je potrebno prijavit, drugače vidite le eno osmino foruma...

Pa še nekaj. Za vse bodoče lastnike dihurčkov,ki znate angleško: preberite si knjigo Ferrets for Dummies! Res vredna pohvale. Na tej strani je celotna knjiga: https://https://docs.google.com/fileview?id=0BzzCWlo33-AyYjMwNjAyNTEtYTI0Ni00ZjZkLWJkODUtYjEzZTNmZWJmMjU1&hl=en

Če pa ne znate English, pa zna google tudi prevajat... Sicer na trenutke malo smešno, ampak zna.

Pa da ne bo pomote.. ena je prej napisala, da ima doma rjavega dihurčka... Vbistvu to ne obstaja . Beli dihur je izraz za to vrsto, ki je križana med divjim dihurjem in kuno. ime BELI dihur pa ni vezan na barvo. Po barvi jih ločimo albino (bel z rdečimi učkami), 3color (tribarvni z temno maskico okrog oči), pastell in cimet pa ne znam opisat. Malo pogooglajte. Ker sem zdaj res jezna. sem se tako namatrala, potem pa me ven vrže . Si bom zela malo več časa naslednji teden če koga zanima...
24. junij 2011
A je kdo sploh še povohal to temo?

ker nebom zastonj pisala. če koga zanima naj napiše
25. junij 2011
js dobim dihurko čez en tedn :** Cookie < 3 komi čaakaaam : DD
03. julij 2011
kuul . od kod pa jo dobiš? a iz trgovine? od rejca (katerega)? me zanima... k mislimo mi še enga smrdota nabavit
07. julij 2011
od rejca iz domžal : ) iz trgovine ti res ne priporočam kupovat ker je večina takih živali ponavad preplašenih ker jim po kletkah u trgovini trkajo neuzgojeni mulci in so pol precej plašni in jih težko tko vzgojiš k take k so ustrezno socializirani pri rejcih...na fb-ju poglej pod vzreja dihurjev...od njih dobim : )
08. julij 2011
Ja ja sej jaz to vem za trgovine... (zoo ara pa to. - oni preprodajajo živali )

In ja, poznam jih... Pa ti nočem nič slabega, ampak samo povem: Mladičke je potrebno pri 1 tednu starosti (ko jim pač začnejo poganjat zobki) začet hranit s različno hrano in mesom, da se pač na tako hrano navadijo, ker so dihurji pač zveri in od briketov ne morejo živet. Ti od katerih pa ti dobiš dihurčka, pa jim do 6. tedna še niso dali mesa (za naprej nevem).
To govorim iz lastnih izkušenj. Eni naši frendi so tam kupli smrdo pa je imela grozne težave potem, ker ni jedla čisto nič razen ene vrste briketov (nekvalitetnih).

Je pa drugače res, da se ti od katerih dobiš ti, ukvarjajo z mladički, da potem ko pridejo v nov dom niso čisto nesocializirani.

okeej. Good luck z novo smrdo/ smrdotom ! (dobiš punčko al fantka? )
Pa ko ga dobiš, čimprej začnite z mesom! haha.. resno mislim. Če pa ne bo hotel mesa jest, pa lahko narediš ''račjo župco'' . (meso skuhaš v vreli vodi, dodaš žličko mačje konzerve (a/d ali pa Hill's), žličko bučnega olja. Potem pa to vse skupaj zmiksaš in daš dihurčku. če tega noče, mu moraš pač to vsilit v usta z brizgo (tisto za zdravila). Na začetku in na koncu v brizgi pa daš malo Malt paste, da je boljši okus in da misli da bo dobil pasto. Potem pa pač stopnjuješkoličino mesa, in ko bo to juhico jedel, lahko začneš samo z mesom.

Sej pravim, nočm nič slabga, pač povem.

Pa še 1x : good luck : D
08. julij 2011
ok spet sm preveč napisala

aja pa še to... Prijavi se na forum Zverinice (če še nisi).
08. julij 2011
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani