Mnenja? waw ful fajn
res popouno
totalno sn brez besed
Kritike? resno? to si uprašala? omg no
to nikakor ni vprašane kr pr tej zgodbici kritik pa jih tut ne bo
♡ (srček) za vse ki berete < 3 hvala enako <3
NEEEEEEEEEEEEEEEEEXT
27. junij 2014
Mnenja? Waw tole je prfektno
Kritike? Ni jih in jih nikol ne bo!
♡ (srček) za vse ki berete < 3 Hvala, tu pa še dva zate
28. junij 2014
Neext
29. junij 2014
neeeeeeeeeeeeeeeexttt! ;D
29. junij 2014
u170602
u170602
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!
29. junij 2014
Mnenja? p-e-r-f-e-k-c-i-j-a, samo to bom rekla
Kritike? Don't. Just don't ask that.
Srček je pa zate ker pišeš
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!
30. junij 2014
Neeeeeext!!!!! Naiibolša <333
30. junij 2014
Ta teden najbrž ne bo nexta, ker sem animator na oratoriju in domov hodim šele ob petih, potem pa si morem pripraviti še za naslednji dan. Hvala za vse nexte, se vam oddolžim z enim vlkim dolgim nadaljevanjem.
01. julij 2014
u122384
u122384
Lepo da pomagaš!
Ampak vseeno upam, da se kmalu neha.
01. julij 2014
u160233
u160233
Pa ka teb ni. Kritike? Resno? -.-
Popolno je!
Upam, da nisi pozabla name. Bolje, da nisi!
Neext!
P.S. Sorry, ker se mi ne da razpisovat, sam sem mal utrujena, ker sem pršla z morja.
01. julij 2014
bomo že počakal
js sn tut bla lani animatorka tak da vem kak je to
01. julij 2014
♡ KYLE ♡
V razredu ni bilo slišati niti najmanjšega šuma, ki bi spominjal na prisotnost ljudi. Različni pari oči so strmeli vame in si me ogledovali, da sem se počutil kot na stojnici. Nenadno tišino, ki mi je lica obarvala v nenavaden odtenek rdeče je prekinilo učiteljičino šelestenje listov in nato raskavo mrmranje, ki je prihajalo iz njenih ust. »Kyle, Kyle,« mrmranje se je sprevrglo v momljanje in očala si je potisnila bližnje očem, saj so se ji postavila na konico nosu,« kako se že pišeš?« Kalne oči je obrnila proti meni in se mi spodbudno nasmehnila. »Torres.« Pogoltnil sem cmok in z očmi oplazil dekle z temnimi očali, ki je strmelo skozi okno. Globoko sem vdihnil in se nerodno prestopal na nogah. »Drek,« iz ust svetlolasega dekleta je kot raketa priletela kletvica in še v istem trenutku si je usta pokrila z rokama, ko jo je oplazil jezen pogled izza katedra,« si ti res Kyle Torres?« Nasmehnil sem se in prikimal. Dekle je zacvililo in se ozrlo po razredu:« On,« z prstom je pokazala name,« je najboljši- in sploh ne pretiravam- v skakanju z smučmi v državi. Pred dvema letoma je hodil na našo šolo in postavil rekord. Do zdaj ga ni še nihče premagal.« Zopet sem se skromno nasmehnil:« Pretiravaš. V Kanadi je še mnogo talentov, ki utegnejo biti boljši od mene.« Zamahnila je z roko in se mi prikupno nasmejala. »Kako sploh to veš, Lucy?« črnolasi fant iz ozadja mi je namenil grob pogled. »Imam prijateljico, ki je prijateljica z neko prijateljico, ki ima prijatelja v klubu.« Vsi v razredu so zavili z očmi, z izjemo tistega dekleta z temnimi očali, ki je še naprej strmelo v daljavo. Opazil sem, da je luštna. Nasmehnil sem se, a je tanke ustnice stisnila v ravno linijo. »Sedeš lahko k Dominicu.« učiteljica mi je nakazala prosto mesto zraven črnolasega fanta. Zavzdihnil sem in se z dolgimi koraki prebil do zadnje klopi. »Dobro,« učiteljica je pričela miriti razred, ki se je začel na ves glas pogovarjati,« danes bomo prisluhnili še Ally, ki nam bo predstavila…« Gospa Grey se je obrnila k dekletu z očali, ki je po tiho izdavila:« Slovenijo. Predstavila vam bom Slovenijo.« Vsi so se obrnili proti njej in zopet začeli momljati vsak po svoje. »Je to tista majhna državica v obliki kure v Evropi?« sem na glas bleknil še preden sem se zavedal. »Po svoje je velika.« je rekla in vstala. Bil sem razočaran, ker me še pogledala ni. Naslonil sem se na stol in prekrižal roke. Dekle, ki je sedelo zraven nje je prav tako vstalo. Svojo roko je dala na njeno, da se je dekle z temnimi očali oprijelo njene podlahtnice. Skupaj sta odšli skozi klopi. »Dobro, si pripravljena Ally?« jo je vprašala učiteljica in sedla na stol. Opazil sem rahel premik glave v znak odobravanja. Malce je zakašljala, kot bi si hotela okrepiti glasilke. »Slovenija je velika komaj 20. 273 km na kvadrat,« pogoltnila je slino in njene roke so se pričele nekontrolirano tresti,« a po dobrosrčnih, delavnih in predvsem talentiranih ljudeh, ki jo sestavljajo se lahko kosa z največjimi državami na svetu.« Tisto dekle, ki jo je pospremilo ji je sedaj nekaj zašepetalo na uho in Ally je zopet pokimala. » Leži na skrajnem jugu srednje Evrope in na zahodu meji na Italijo, na severu na Avstrijo, severovzhodu na Madžarsko, na vzhodu in na jugu pa na Hrvaško,« za trenutek je razred zajela tišina,« glavno mesto je Ljubljana, ki je geografsko, kulturno, ekonomsko in politično središče Slovenije. Na Ljubljano je skozi zgodovino vplivalo več različnih kultur, saj je bila v križišču romanskih, germanskih in slovanskih narodov, njihov jezikov, šeg, običajev ter navad.« »Argonavti so bili v grški mitologiji skupina junakov, ki so v času pred trojansko vojno na ladji Argo spremljali Jazona na otok Kolhido po zlato runo.« »Gospodična Holles, oprostite, ampak imate referat pri geografiji in ne,« učiteljica je odločno zmajala z glavo,« pri zgodovini.« »Ja,« Carrie je zmajala z glavo,« kaj je sploh zlata runa?« Ally se je rahlo nasmehnila:« To je bilo v grški mitologiji poosebljeno krzno krilatega ovna. Pojavlja se v zgodbah o Jazonu in Argonavtih, ki so se odpravili na Kolhido, da ga ukradejo kralju Eutu. Jazon je moral to nalogo opraviti sam, da je lahko postal tesalski kralj.« Učiteljica je glasno zakašljala in si za trenutek odpočila oči, tako da je odložila očala:« Ally. Geografija.« »Oprostite gospa Grey. Vedno pravite, da naj za lažjo učenje predmete snovno povezujemo med seboj in morala sem razložiti, kdo so bili sploh Argonavti in zlata runa…« Ally si je pomela roke. »Ja, ja,« učiteljica se je vdala in pokimala,« res je. Vedno pravim to.« »Torej, prvo naselbino na kraju, kjer danes stoji upravno središče Slovenije, naj bi, kot pravi legenda ustanovili Argonavti, oziroma Jazon, ki naj bi ukradel zlato runo in z tovariši zbežal pred zasledovalci na ladjo Argo. Potovali so čez Črno morje ter nato po Donavi in Savi prišli vse do Ljubljanice. Ljubljanica je reka, ki teče skozi Ljubljano.« zajela je sapo in se nato vrnila k pripovedovanju. » Tam naj bi Argonavti razstavili ladjo in jo prenesli po kopnem med dvema potema in na ta način prispeli do Jadranskega morja. A na poti k morju, tik ob izviru Ljubljanice so se ustavili ob velikem jezeru na barju in tam,« ustavila se je in nekaj minut smo poslušali le njeno dihanje,« tam je živela pošast. Jazon se je spoprijel z njo, jo premagal in ubil. In ta pošast naj bi bila Ljubljanski zmaj, ki je danes prepoznavni simbol mesta in se pojavlja v tudi v Ljubljanskem grbu.« Pogledal sem po razredu in opazil kako so vsi napeto poslušali zgodbo. Nasmehnil sem se. » Ampak vrnimo se na geografijo, gospa Grey,« je rekla in nato nadaljevala,« Geografsko leži Slovenija v jugovzhodni Evropi na stičišču Alp, Dinarskega gorstva, Panonske nižine in Sredozemlja. Podnebje je mešanica vplivov alpskega, sredozemskega in celinskega podnebja. Polovico njene površine pokrivajo gozdovi. V severozahodnem delu države prevladujejo Alpe z najvišjim vrhom Triglavom V smeri proti morju se razprostira pokrajina Kras. Njen podzemeljski svet skriva najveličastnejše podzemne galerije v Evropi. Postojnska jama in Škocjanske jame, ki so jih izklesale podzemeljske vode, skrivajo lepoto kapnikov. Slednje so tudi na UNESCOvem seznamu kulturne in naravne dediščine.« Učiteljica je zadovoljno pokimala. » V Sloveniji pa se je dogajalo tudi marsikaj zanimivega na področju književnosti. Najstarejši in še danes ohranjeni zapis v Slovenščini in katerem koli Slovanskem jeziku so brižinski spomeniki, nastali okoli leta tisoč. Zapisala naj bi jih dva duhovnika v mestu Freising, ki ga po slovensko imenujejo Brižinje. 550 let kasneje pa je Primož Trubar napisal prvi dve Slovenski tiskani knjigi: Abecednik in Katekizem. Slovenski jezik je bil tako tudi prvič zapisan v knjigi.« »Slovenija 25 junija praznuje dan državnosti, saj so se šele leta 1991 osamosvojili. Naj pojasnim,« rahlo se je zasmejala,« Slovanski predniki današnjih Slovencev so se na ozemlju Slovenije naselili v 6. stoletju. V 7. stoletju se je oblikovala Karantanija, prva država alpskih Slovanov. V 14. stoletju je spadala večina današnjega slovenskega ozemlja v posest Habsburžanov, kar je pozneje postala Habsburška monarhija. Slovensko ozemlje je bilo razdeljeno na dežele: Kranjsko, Trst, Istro, Goriško, Koroško in Štajersko. V letu 1848 so v Pomladi narodov med številnimi narodi tudi Slovenci s političnim programom zahtevali združeno Slovenijo. Z razpadom Avstro-Ogrske leta 1918 so južnoslovanski narodi nekdanje dvojne države 29. oktobra 1918 razglasili narodno osvoboditev in ustanovitev samostojne države Slovencev, Hrvatov in Srbov s središčem v Zagrebu. Nevarnost s strani Italije, ki je zasedla Primorsko in Istro ter dele Dalmacije, in pritisk Srbov po združitvi v skupno državo sta botrovali 1. decembra 1918 k združitvi Države SHS s Kraljevino Srbijo v Kraljevino Srbov, Hrvatov in Slovencev, ki se je 1929 preimenovala v Kraljevino Jugoslavijo. Kraljevina Jugoslavija je med drugo vojno razpadla in tako se je današnja Slovenija na podlagi plebiscita odločila z neodvisnost 25 junija 1991.« Ally je nato načela temo o lepotah Slovenija, dokler ni prišla do konca:« Slovenija je čudovita država in najbolj od vsega bi me osrečilo, da bi jo lahko znova videla.« In tako je razred zajel ogromen aplavz.
In tako kot sem obljubila en gromozanski next. In oprostite, ker je tako dolgočasen, ampak resnično sem hotela predstaviti Slovenijo v različnih točkah. In šele proti koncu sem ugotovila kako dolgočasno vam utegne biti.

Nadaljujem?
Mnenja?
07. julij 2014
men je kul
če po pravici povem je blo velik bol zanimiv ko nwm kak dougo predavanje pr zgodovini
mislim tuki sn vsaj kej zastopla
Nadaljujem? ja itak in ne sprašuj več tega
Mnenja? popouno je
pa men sploh ni nezanimiv
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT
07. julij 2014
Men je bloo ful ušeč čeprou sm to že 100x slišala drgač pa neeeeeeeext ) <33
07. julij 2014
neeeeeeeeeext
08. julij 2014
men ni nikol dolgočasno dejstva o Sloveniji poslušat....
neeeeeeext!
08. julij 2014
Ja
Super je
Next
08. julij 2014
u122384
u122384
Meni je super, sploh, ker bi kaka druga pisateljica napisala:
---del ko Ally ga. Grey pokliče pred tablo---
Nato je predstavila to majhno državo Slovenijo.

Next!!!
08. julij 2014
vau,to je tuk supr,sdj sm ponovila vse o zgodovin in hkrt geografij.No stimo to.
To je tuk megantastično nepisan next,rs lpo je.
drgč pa next
08. julij 2014
neext !!
08. julij 2014
u170602
u170602
Neeeeeeeeeext!!
09. julij 2014
u160233
u160233
OMG, kolk informacij. Meša se mi. Hehheee. Hecam se. Saj je ful dobr, čeprav govori ta next sam o Sloveniji.
Neeeex!
10. julij 2014
men je ušeč
neeeeeeeext!
10. julij 2014
♡ ALLY ♡
»Živijo,« hitro sem pogoltnila žlico polnomastnega jogurta in pladenj z malico porinila stran od sebe,« tisti referat je bil izjemen.« Prepoznala sem Kylov glas in se trudila nasmehniti. »Am,« nerodno se je zasmejal,« jogurt imaš na ustnici.« »Oh,« sem vzdihnila in se nasmehnila,« oprosti. Nisem opazila.« » Kakorkoli, imaš minuto?« je nato vprašal in slišala sem kako je stol pograbil k sebi. »Mhm.« sem zamrmrala in se trudila skriti, da sem živčna. »Samo nekaj me je zanimalo… imaš naglas.« »Naglas?« sem bleknila in se nato prisiljeno zasmejala. »Ja, ne pravim, da ne govoriš super angleško, ampak imaš,« za trenutek je utihnil, kot bi se hotel spomniti najboljšega izraza,« naglas.« Zasmejala sem se:« Ja, preselila sem se sem. Pravzaprav sem iz Slovenije.« »Res? Iz Slovenije? Zato si tako dobro izgovarjala vsa tista imena« presenečeno je momljal. »Ja, preselila sem se, ko sem bila stara dve leti.« sem rekla. »Sem?,« presenečeno je obstal,« mislim, sem? V Regino?« Odkimala sem. »Najprej smo z mamo živeli v Londonu, kasneje pa sem šla na počitnice k babici v Regino in se odločila, da bom ostala malo dlje. Mislim, všeč mi je. Podnebje, morje,« zasmejala sem se,« mislim celo šola je super.« Tudi sam se je zasmejal. »Torej,« obstal je sredi besede,« zanima me etimologija Lju- eh, pozabi. Glavnega mesta Slovenije.« »Kaj? Etimologija? Kaj, za vraga, je to?« Res nisem imela pojma o čem govori. » Am, etimologija je veda o zgodovini besed, posebno njihovega izvora in pomena. In zanima me etimologija glavnega mesta Slovenije.« je počasi pojasnil. Še preden, bi mi ga uspelo vprašati, zakaj ga to sploh zanima, me je prekinil vrvež v jedilnici. »Kaj se dogaja?« je zaklical, saj so ga uspešno preglasili. Nasmehnila sem se in nekaj časa tipala po mizi, da bi našla pladenj. Ko sem ga, sem ga odločno prijela in vstala:« Prihajajo volitve. In Dominic si pridobiva ljudstvo.« Pladenj sem prestavila v eno roko in potipala za palico. Raztegnila sem jo in se poslovila. Med potjo me je ustavila Vanessa:« Hej, ugani kdo je predstavnik Dominicove volilne kampanje?« »Kaj?« presenečeno sem obstala. » Volilna kampanja so vse politične oglaševalske vsebine in druge oblike politične propagande, katerih namen je vplivati…« »Ja, Vanessa, saj vem, kaj je volilna kampanja, ampak ti?« Pladenj je prijela v roke in ga oddala na mizo. »Ally, mislila sem, da boš vesela zame,« zvenela je žalostno,« saj veš, kako dolgo mi je že všeč.« Prijela sem jo za nadlaket. »Ja, Van, ampak, da se podajaš v takšno veliko zadevo? Volilna kampanja? Poleg tega, upam, da se zavedaš, da mu mogoče nisi všeč na takšen način, kot je on tebi?« »Saj ni takšna 'velika' zadeva. Kako težko je vplivati na odločanje volivcev pri glasovanju na volitvah?« me je vprašala in ignorirala, kar sem nazadnje rekla. »Meni se zdi kar precej velika.« sem zamomljala. »Ja, ampak, to niso običajne volitve. Samo dijak kandidira za predsednika šolske skupnosti.« je odvrnila. Prikimala sem, da bi se izognila nesoglasjem:« Torej, kako se nameravaš stvari sploh lotiti?« »V tem je problem,« skesano je zavzdihnila,« nimam pojma o politiki.« »Kaj? Pravkar si mi skoraj zdrdrala kaj je volilna kampanja?« »Ja, ampak to sem se zadnjih petnajst minut učila na pamet. Moram dajati vtis, da sploh vem kaj je… vraga, Ally, kaj sploh je politika?« Zasmejala sem se, a sem se kmalu zresnila:« Politika je,« iskala sem primerne besede,« politika.« Vanessa me je rahlo udarila po roki:« Ally, zresni se! Prosim, spomni se kaj, ker se nama približuje Jaime in pred njo res nimam namena, da izpadem...« »Hej, punci!« Jaimein navdušen glas je zapolnil prostor. Obupano sem zavzdihnila. » Hej, Jaime.« sem počasi odvrnila. » Vanessa,« Jaime se je zasmejala,« slišala sem, da si Dominicova predstavnica za volilno kampanjo. Si prepričana, da sploh veš kaj je politika?« Vanessa je vdihnila zrak, kot da bi svojo jezo želela zapreti v svoj goltanec:« Seveda vem.« »Politika je vrsta procesov,« Vanessa je znova iskala besede, ki bi pravilno opredelile ta pojem, zato sem vskočila,« s katerimi ljudje spreminjajo in obenem urejajo družbene razmere, ter z tem ustvarjajo nove možnosti za drugačne oblike kolektivne pravičnosti.« Lahko sem čutila njuna pogleda na sebi. »Kakorkoli,« Jaime je jezno vdihnila zrak,« če tole zafrkneta, sta v riti, ker vama Dominic ne bo nikoli odpustil!« Vanessa se je tiho zasmejala. »Tole je bilo neverjetno, Ally! Ampak nisem prepričana, da sem sploh kaj razumela.« »Marx.« sem zavzdihnila. »Kaj?« »Karl Marx. Filozof, politični teoretik, pisatelj, ekonomist, vodilni protagonist delavskega gibanja in politični časnikar. On bi to rekel.« sem počasi pojasnila. »Okej, Ally, ustavi konje, ker res nimam niti najmanjšega pojma, o čem ti pravkar govoriš.« »Saj je vseeno. Pozabi.« Zamahnila sem z roko. »Torej, kaj je moj naslednji korak?« je znova skeptično vprašala. »Am, predvolilni shodi?« sem pomislila. »Okej, razloži?« se je zasmejala. Prikimala sem:« Kanada je razdeljena na deset provinc in je država z demokratičnim zveznim sistemom. Ampak po obliki vladavine je ustavna monarhija. Britanci pa so si že v preteklih stoletjih prisvojili Kanado, zato je jasno, da je kraljica Kanade- britanska kraljica. A nima ravno vseh pogojev, da bi vodila tako oddaljeno državo, zato ima namestnika- to je general.« Vanessa še vedno ni bilo jasno:« Okej, sem te mogoče jaz narobe razumela, ali sva se pogovarjale o predvolilnih shodih?« Prikimala sem in pogoltnila slino:« Točno tako. Ti si sedaj namestnik oziroma general, kralja te šole – Dominica. Organizirati moraš dogodek, pri katerem, bo dobil pike.« »Kakšne pike? Ally, zakaj moraš vedno tako zakomplicirati?« je obupano vprašala. Zasmejala sem se:« Dobro veva, da bi predstavnik kampanje organiziral shode, pri katerih bi skušal ljudi prepričati, da volijo, v najinem primeru kralja. In, ker smo v srednji šoli, je edino kar moraš storiti organizirati zabavo!«

-----------------------------------------------------------------------
Evo, nov del. Hvala za vse nexte.
Mnenja?
Eno vprašanje?
Pišem prezakomplicirano? Mislim, res je ogromno podatkov.... ampaak, hočem ustvariti, da je Ally fuul pametna...
10. julij 2014
Mnenja? wow perfektno res
Pišem prezakomplicirano? Mislim, res je ogromno podatkov.... ampaak, hočem ustvariti, da je Ally fuul pametna... ne men je čist fajn
no mislim res je velik podatkov sam men je glih zato fajn
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT
10. julij 2014
Evo, nov del. Hvala za vse nexte.
Mnenja?Supr je
Eno vprašanje?
Pišem prezakomplicirano? Mislim, res je ogromno podatkov.... ampaak, hočem ustvariti, da je Ally fuul pametna...

Sploh ne pišeš prezakomplicirano. Piši tako kot je tebi všeč in next
10. julij 2014
mnenja? perfekcija, to je vse kar lahk rečem..
Pišem prezakomplicirano? ubistvu mi je všeč, ko kdo piše na inteligenten način... tko da tale zgodba oz. slog v katerem jo pišeš je men najljubši & super je, da skušaš gradit na karakterju tvojih likov
neeeeeeeeeeeeeext!
10. julij 2014
next
10. julij 2014
u170602
u170602
Amazing!
Neeeeeeeeeext!!
11. julij 2014
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani