Zdravo, sončki!

❀ Odločila sem se, da bom pisala blog!
❀ Če imaš idejo za kakršnokoli temo, ki te zanima, komentiraj
❀ Prva tema bo 30 dejstev o meni, za začetek pa potrebujem 5 nextov
❀ xoxo
11. julij 2019
Next!
11. julij 2019
Local Blaire
Local Blaire
Next^^
11. julij 2019
Hej hoj!
••••••••••••••••••••
Danes imam enostavno preveč energije in motivacije, da bi čakala na 5 nextov, zato sem se odločila, da prvo objavo objavim kar zdaj. Najprej sem hotela napisati 50 dejstev o meni, a sem ugotovila, da v resnici nimam toliko stvari, ki bi jih povedala o sebi. Ali pa jih imam, vendar se jih ne morem spomniti. Upam, da sem jih resnično napisala 30. Preštela sem dvakrat, ampak ker sem se vedno izgubila, sem to prepustila sreči. Že vnaprej se opravičujem za vse slovnične napake, moj izgovor je prehitro tipkanje. Uživajte v branju.
••••••••••••••••••••

••••••••••••••••••••
30 DEJSTEV O MENI

❀ moje ime je Anja
❀ stara sem 14, kmalu bom 15
❀ imam modre oči in srednje dolge svetlo rjave lase
❀ sem Primorka, ampak ne živim čisto zraven morja
❀ visoka sem (samo) 160cm
❀ enostavno povedano sem knjižni molj
❀ imam dve najboljši prijateljici in enega najboljšega prijatelja
❀ filmi, filmi, filmi = to počnem celo poletje
❀ moja najljubša glasbena skupina je od vedno bila in za vedno bo Queen (in z njimi sem totalno obsedena)
❀ moj celebrity crush je Ben Hardy aka my husband
❀ najraje jem sushi, včasih mi zapaše tudi kitajska hrana
❀ v šoli sem povprečna
❀ igram klavir, kitaro in ukulele – nisem ravno multitalent za inštrumente, ampak sem vesela, da znam igrati, kar znam
❀ ljubim igranje v gledališču in sem članica mladinskega gledališča
❀ rada pojem, ampak samo pod tušem in pred ogledalom
❀ dokler te ne spoznam dobro, sem tiha in prijazna
❀ javno nastopanje je zame vse prej kot mačji kašelj
❀ nisem si sposobna narisati normalnega eyelinerja ali si nanesti maskare, brez da bi se popackala po nosu ali po licu
❀ nisem športni tip človeka
❀ najbolj štorasto bitje pod soncem
❀ moj največji strah so kače, višina in da bi izgubila osebo, ki mi veliko pomeni
❀ od nekdaj si želim francoskega buldoga
❀ nimam najljubše pesmi, ampak ena od ljubših mi je Keep yourself alive od Queenov
❀ večino časa sem neproduktivna, ko pa sem, naredim malo
❀ če se pogovarjaš z mano, moraš vedno imeti temo, ker sem zelo slaba z besedami
❀ obožujem prevelike hoodije, kratkih hlač se izogibam kolikor se da
❀ v svoji sobi nimam rastlin, ker nisem sposobna skrbeti zanje
❀ na youtube-u večinoma poslušam glasbo, ne spremljam nobenega youtuberja
❀ moj najljubši film je Bohemian Rhapsody, kar je v bistvu kar precej logično
❀ ne maram laži in prikrivanja stvari
••••••••••••••••••••
Upam, da vam je bila tale objava všeč, za naslednjo objavo pa izbiro teme prepustim vam. Na voljo imate te tri teme:
❀ moji najljubši filmi
❀ kako postati bolj samozavesten?
❀ nega telesa in las
••••••••••••••••••••
❀ xoxo
11. julij 2019
Local Blaire
Local Blaire
Next!

Piši kako postati bolj samozavesten, prosim!
11. julij 2019
Kako postati bolj samozavesten
11. julij 2019
Hej hoj!
••••••••••••••••••••
Kot je bilo izglasovano, tole je tema o samozavesti. To objavo mi je bilo malce težko napisati, saj nisem vedela, kje bi začela. Tudi moja samozavest je skoraj na nuli in čudno je pisati o tem. Ampak sem se potrudila. In mi je uspelo. Tako da, tukaj je ta objava o samozavesti. Uživajte v branju.
••••••••••••••••••••

••••••••••••••••••••
KAKO POSTATI BOLJ SAMOZAVESTEN?

ne primerjaj se z drugimi na način, ki bi ti škodoval
Nikoli, ampak res nikoli, se ne primerjaj z drugimi. Velikokrat se mi je zgodilo, da sem na internetu opazila kakšno postavno žensko ter si mislila, kako ima ona lepo postavo, kako lepo držo ima, kako lepa in sijoča je njena koža; na splošno kako lepa je. Pa kaj potem? Je pač lepa. Včasih sem si vedno rekla 'zakaj nisem tudi jaz tako lepa'. Danes si rečem le še 'verjetno mora za lepo postavo delati, za sijočo kožo se mora potruditi, to lahko naredim tudi jaz'. In namesto, da bi se z njo primerjala, si jo vzamem za vzor in motivacijo.

govori o sebi lepo
Nikoli ne govori, kako si grda, debela, neumna. NIKOLI! Ko greš mimo ogledala, ne zavzdihni ter nameni svojemu odsevu žalostnega pogleda, temveč se nasmehni, pomežikni in si daj komplimente. Morda se sliši egoistično, vendar ni. To je samospoštovanje.

bodi, kar si
Če želiš biti samozavestna, se v družbi ne smeš pretvarjati. Nikakor ne podlegaj drugim. Če rečejo, da radi poslušajo pop, medtem ko imaš ti raje rock, to povej in se ne delaj, da tudi ti zelo rada poslušaš pop glasbo. Obleci obleke, ki so všeč tebi in ne take, kot jih nosijo drugi. Počutila se boš bolj samozavestno, med drugim pa bodo tvojo samozavest začutili tudi drugi. Znanstveno naj bi bilo dokazano, da se ljudje najraje družijo s samozavestnimi ljudmi.

smej se
Ne glede na to, ali se pogovarjaš po telefonu ali v živo, se smej. Smej se preprosto, tako, kakor se smejiš ti. Ne poskusi se smejati na drugačen način, saj sogovorniki to prepoznajo po tonu glasu. Če bodo slišali, da se smejiš pristno in iskreno, bodo začutili samozavest.

verjemi vase
Odločnost, osredotočenost in predanost so tiste značilnosti, ki ti lahko pomagajo prebroditi kakršnokoli stisko. Toda takoj, ko začneš dvomiti o sebi, vse te značilnosti izpuhtijo. Negativna mnenja, ki jih imaš o sebi, niso nujno resnična dejstva, temveč zgolj nekaj, v kar si se sama prepričala. In tako kot si se uspela prepričati, da nisi vredna živeti, se lahko zdaj tudi prepričaš, da si samozavestna in nadarjena. Pravzaprav je vse le stvar odločitve.
••••••••••••••••••••
Hvala vam za branje. Upam, da ste v objavi uživali in vam je vsaj malo pomagala. Za naslednjo objavo lahko izbirate med temi temami:
❀ moji najljubši filmi
❀ nega telesa in las
❀ menstruacija od A do Ž
••••••••••••••••••••
❀ xoxo
12. julij 2019
filmi!
12. julij 2019
Local Blaire
Local Blaire
Oml, ful hvala, to je res bolano dobro napisan^^

Filmi, pwase ^-^*
12. julij 2019
Ƭємηα Lυč hvala cenim <3
12. julij 2019
Local Blaire
Local Blaire
Ni problema, pa kar Blaire me kliči :3
12. julij 2019
filmi
12. julij 2019
filmi
12. julij 2019
♪BlueMermaid♪
♪BlueMermaid♪
Filmi
12. julij 2019
Zdravo!
••••••••••••••••••••
Odločili ste se, da napišem objavo o mojih najljubših filmih so here u go. Odločila sem se, da jih bom v objavo dala le 5, sicer bi bilo predolgo in verjetno preveč dolgočasno za branje. Preden pa začnete z branjem, bi rekla samo še nekaj. Če filmov še niste pogledali in ne bi radi vedeli njihove vsebine, ne berite vsebine, ker sem filme dobesedno spoilala. Zdaj pa bom nehala dolgoveziti in bom prešla k bistvu. Uživajte v branju.
••••••••••••••••••••
••••••••••••••••••••
MOJI NAJLJUBŠI FILMI

Bohemian Rhapsody
Moj najljubši film je zagotovo Bohemian Rhapsody, saj obožujem skupino Queen. Film govori o življenju Freddieja Mercuryja po tem, ko so skupaj s kitaristom Brianom Mayjem, basistom Johnom Deaconom ter bobnarjem Rogerjem Taylorjem ustvarili skupino Queen. Konča se z njihovim nastopom na dobrodelnem koncertu za lačne v Afriki (Live Aid). Film bo zelo verjetno dobil tudi nadaljevanje, se pravi življenje po Live Aidu do Freddiejeve smrti, česar se zelo veselim. Film je vsekakor vreden ogleda! Jaz sem na koncu jokala, tako da priporočam robčke + zelo pomemben podatek: v filmu igra Ben Hardy aka my husband!

A Star Is Born
Zgodba govori o izkušenem glasbeniku Jacksonu Maineu, ki odkrije mlado umetnico Ally in se v njo zaljubi. Ally je tik pred tem, da obupa nad svojimi sanjami o pevski karieri, vendar jo Jackson prepriča v nasprotno. Ker pa se sam bori z lastnimi demoni, njun odnos ob njenem kariernem vzponu začne razpadati. Na koncu filma Jackson naredi samomor. Tudi ta film je vreden ogleda, ampak ob sebi imejte obvezno paket robčkov!

Five Feet Apart
Stella Grant oboleva za cistično fibrozo. Dobesedno živi v bolnišnici, kjer se trudi imeti kar se da normalno življenje, potem pa spozna Willa Newmana, ki ima enako bolezen. Sprva se ne ujameta, kmalu pa se zbližata in gresta na prvi zmenek. A drug drugemu se ne smeta približati, saj jima grozi bakterijska okužba, ki je zanju lahko usodna. Ko Stella ugotovi, da svoje življenje živi preveč resno, edino pravilo – ne sme se približati na malo manj kot dva metra – prilagodi in razdaljo med njima zmanjša. Willa na koncu premestijo v drugo bolnišnico, saj ugotovijo, da je zanju njuna ljubezen prenevarna. Tudi za ta film so robčki obvezni!

Juno
Juno je povsem običajna 17-letnica, ki po nepremišljeni noči s sošolcem Pauliem Bleekerjem ugotovi, da je noseča. Sprva se odloči za splav, a si v zadnjem trenutku premisli in s podporo najboljše prijateljice ter staršev najde prijazna Vanesso in Marka, ki si želita njenega otroka posvojiti. Poleg nerazčiščenih čustev do Bleekerja Juno vedno večje preglavice povzroča vsak dan bolj moteča nosečnost. Film je resnično izjemen, vsekakor vreden ogleda! Čista desetka.

Summer '03
Film govori o 16-letnici Jamie, ki se čez poletje strašno dolgočasi. Ko ji umre babica, si zaželi iti v cerkev in postati kristjanka, kot je bila ona, tam pa spozna mladega pripravnika za duhovnika, Luke-a. Zaljubi se vanj in se z njim druži celo poletje, misleč, da je tudi ona všeč njemu. Na koncu jo razočara in pove, da v Cerkvi to tako ne gre in da ne sme biti z dekletom, ker se bo zaobljubil Bogu. Film ni ravno primeren za mlajše, ampak je vseeno BOMBASTIČEN in vsekakor vreden ogleda.

••••••••••••••••••••
Hvala vam za branje. Naslednje teme so:
❀ nega telesa in las
❀ menstruacija od A do Ž
❀ kaj imam rada, česa ne maram?
••••••••••••••••••••
❀ xoxo
13. julij 2019
Local Blaire
Local Blaire
3 sredinjske filme moram nujno pogledati! Sicer pa, spet noro dobro napisan, imaš Next od mene

Imam pa en predlog, lahko bi pisala o stvareh, ki jih lahko delaš med počitnicami (oz. ko ti je dolgčas)^^
13. julij 2019
Hvala za predlog!
13. julij 2019
Se strinjam z Ƭємηα Lυč! Next!
13. julij 2019
♪BlueMermaid♪
♪BlueMermaid♪
Next in strinjam se z Ƭємηα Lυč!
13. julij 2019
Next in dva filma sem celo gledala in morem še ostale hvala za idejo
14. julij 2019
Hej hoj!
••••••••••••••••••••
Objavo sem hotela objaviti že dopoldne, vendar sem zaradi prehlada celo dopoldne prespala in se k pisanju objave spravila šele pred malo manj kot eno uro. Potrudila se bom, da bom objavljala vsak dan, pa prosim brez zamer, če bom kakšen dan objavo izpustila. Torej, moja najdražja Blaire mi je predlagala, da bi napisala objavo o stvareh, ki jih počnem, ko mi je dolgčas. Pa sem rekla, zakaj pa ne bi? Tako da je tukaj nova objava. Uživajte v branju.
••••••••••••••••••••
••••••••••••••••••••
20 STVARI, KI JIH POČNEM, KO MI JE DOLGČAS

❀ pogledam si film ali serijo, ki ima več delov
❀ berem
❀ se družim s prijatelji
❀ grem na sprehod
❀ pečem slaščice
❀ poslušam glasbo
❀ eksperimentiram z makeupom
❀ ustvarjam različne outfite
❀ telovadim
❀ karaoke
❀ meditiram
❀ pišem brezpomenske pesmi
❀ se učim novo pesem na klavir, kitaro ali ukulele
❀ rišem, čeprav nisem ravno kakšna umetnica
❀ na youtubu gledam videe (Lele Pons, Liza Koshy, Hannah Stocking…)
❀ pospravljam
❀ urejam malenkosti v sobi
❀ delam različne frizure (čeprav na koncu vedno ostanem razočarana, ker nimam talenta, da bi s svojimi lasmi naredila kaj lepega)
❀ grem v šoping (tudi če obleke samo pomerjam in nič ne kupim)
❀ najslabša verzija preživljanja dolgčasa – visim na telefonu
••••••••••••••••••••
To je za danes vse, upam, da sem vam pri preganjanju dolgčasa pomagala, četudi le z eno stvarjo. Objava je malo kratka, še to sem komaj spravila skupaj in porabila ogromno časa za razmišljanje, kaj v prostem času sploh počnem. Sorry bout that. Naslednje teme za objavo so sledeče:
❀ nega telesa in las
❀ menstruacija od A do Ž
••••••••••••••••••••
❀ xoxo
14. julij 2019
Local Blaire
Local Blaire
Tvoja najdražja Blaire ti da 1000× Next! Res si mi pomagala, kar grem naslednji teden na morje in zdaj imam kaj za delat (razen plavanja...)^^

Sicer pa bi bilo fino, če bi objavila kaj o negi telesa in las
14. julij 2019
Next
Mogoče napišeš kaj o tem kaj imaš rada oz. česa ne maraš?
15. julij 2019
♪BlueMermaid♪
♪BlueMermaid♪
Next!

Nega telesa in las
15. julij 2019
nega telesa in las! Next!
15. julij 2019
Sončki moji, dobro jutro, jaz sem ravnokar vstala. Naslednja objava pride popoldne ali zvečer. Verjetno ne bom več objavljala dopoldne, razen če se bo kdaj slučajno zgodilo, da bom vstala ob 8.00.
Imejte lep dan.
15. julij 2019
Next
nega telesa in las
15. julij 2019
Next
16. julij 2019
Hej hoj!
••••••••••••••••••••
Resnično se opravičujem za tako dolgo pavzo. Imela sem nepremestljive zadeve, ki sem jih morala rešiti. Verjamem, da ste že nestrpno čakale novo objavo in tukaj je. Končno sem jo spisala in zares se iskreno opravičujem za tole. Drugače sem med ljudmi kar precej znana po tem, da (pre)hitro obupam nad stvarmi, ki jih počnem. Upam, da ne obupam tudi nad tem blogom. Uživajte v branju.
••••••••••••••••••••
••••••••••••••••••••
NEGA TELESA IN LAS

Telo
❀ tuširaj se vsak dan
❀ ne uporabljaj šamponov čisto vsak dan
❀ včasih uporabi piling za telo (tega uporabljam jaz: http://www.kozmetika-afrodita.com/slo/beauty-care/izdelki/izdelek/100-spa-piling-za-telo/)
❀ poleti ne pozabi na sončno kremo!
❀ pomembna je tudi intimna nega, jaz uporabljam šampone Chilly, ki jih dobiš skoraj v vsakem marketu
❀ raje kot antiperspirantov (ki mašijo pore) se poslužuj deodorantov

Obraz
❀ obraz operi zjutraj in zvečer (razen tega se obraza čim manj dotikaj z rokami)
❀ na obraz nanašaj čim manj makeupa (in če ga, ga pred spanjem NUJNO speri z obraza, tvoja koža ti bo hvaležna)!
❀ uporabljaj piling za obraz,vendar ne prepogosto, ker to lahko privede do neželenih učinkov
❀ če imaš mozolje, jih NE stiskaj!
❀ posteljnino (predvsem prevleko za blazino) menjaj na 1-2 tedna

Lasje
❀ lase peri največ 3x na teden
❀ če uporabljaš balzam, ga nanesi samo na konice
❀ uporabljaj otroške šampone – so nežnejši do las ter lasišča in ne povzročajo prhljaja (če ti ta opcija ne ustreza, so najboljši naravni šamponi, jaz uporabljam te: https://www.ilirija.si/sl/samponi-ilirija)
❀ če lase likaš ali kodraš, jih prej obvezno zaščiti s sredstvi za zaščito pred toploto
❀ konice morajo biti zdrave, zato jih ostriži vsaka dva meseca
❀ lahko uporabljaš maske za lase, a zelo redko
••••••••••••••••••••
Upam, da sem z današnjo objavo kaj pomagala. Pisala sem predvsem na podlagi lastnih izkušenj, zato prosim, brez napadanja, če sem se pri čemu zmotila.
Teme za naslednjo objavo so:
❀ menstruacija od A do Ž
❀ moj stil oblačenja
••••••••••••••••••••
❀ xoxo
17. julij 2019
neeext <33
17. julij 2019
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: https://www.spletna-stran.com/slika.jpg