Lichy Styles
Lichy Styles
KAKO SI HITRO ZAPOMNITI ŠOLSKO SNOV

Živjo! Jaz sem trenutno zasuta z delom za šolo, poleg tega pa se moram še učiti za vsa preverjanja in prihajajoče teste ter spraševanja. Zato bom danes tebi in meni  olajšala delo, saj verjamem, da nisem edina, ki ima takšne probleme.

1.
Jaz si szvari, ki se jih moram naučiti zabeležim v zvezčič, nato pa obljukavam kar res obvladam. Sistem pa js takšen:
Napišem kaj moram storiti, ter zraven dodam kvadratek oz. prostorček. V prostorček zarišem kljukico, ko se stvar naučim.

2.
Na internetu sem zasledila ogromnooooo "trikcov" za lažje učenje. Kar se mi je zdelo uporabno sem zbrala na enem mestu ( tukaj le ).

1. Na mizi pusti odprt zvezek in učbenik, ko odideš iz sobe ali se prenehaš učiti. To je težko ignurirati, ko si pri mizi oz. ko vidiš zvezek in učbenik, zato se boš lažje spravil-a do učenja.

2. Ko se učiš govori absulutno glasno ( spet pa ne tako, da te bo slišal še sosedov Piki) in ne beri hitro. Tako si več zapomneš.

3. Posnami se med RAZLOČNIM branjem in si potem večkrat predvajaj posnetek (tako se jaz učim italijanščino)

4. Riši. Če si moraš recimo zapomniti, kako je bil oblečen legionar (zgodovina, šesti razred), si ga nariši. Naj bo slika smešna, da si jo res zapomneš.

5. Ko se učiš ne delaj nič drugega! Imej izklopljene elektronske naprave ali pa jih odmakni v drugi oddaljen prostor.

6. Delaj si BARVNE zapiske.

7. Ko se naučiš neko poglavje, ga predstavi nekomu drugemu. Seveda osebi in ne hišnemu ljubljenčku ali bljižnji mravlji
22. marec 2021
dobri nasveti
sicer nimajo veze z naslovom
23. marec 2021
Hvala za nasvete!
23. marec 2021
Lichy Styles
Lichy Styles
@<3Bubica to je samo naslov blogca
23. marec 2021
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani