Neeeeeeexxxxxtttt
08. junij 2015
Evo novi next, nič o pokru : )
Violetta hvala : ) nisi mi nič uničla načrte : )
Nika bo v redu poker : D
Nives nene saj pa veš da ne smem pa niti ne bi : )
Positive & live life hvala : )

________________________________________________________________________________
19. DEL
Naslednjo jutro sem zgodaj vstala, čeprav sem malo spala se mi ni dalo poležavat in razmišljat o vsem kar se dogaja. V kuhinji kjer smo vedno delale sem si skuhala kavico, nalila tekočino v veliko skodelico in odšla na vrt. Sedla sem na prosto klopco in se ozrla okoli sebe. Spokojno tišino je motilo le ptičje petje. »Dobro jutro Rosie« me nasmejano pozdravi Brin s sošolko torbo na ramih. »Dobro jutro, čas je da greš v šolo« rečem nasmejano. »Morala sem priti vprašati če je res da boš zopet živela tukaj« radovedno vpraša. Malo presenečeno ga pogledam »kako pa to veš?« »Katarina in Marija sta mi povedali« odvrne in skomigne s rameni. Nasmehnem se »veš, imam malo problemov zato sem prišla nazaj« mu poskusim nekako razložiti situacijo. »Kaj pa se je zgodilo?« »Ah zgubila sem službo in…« Utihnem, ko se spomnim na Andreasa. »Zakaj pa ti ne pomaga tisti fant?« »Odšel je« odvrnem in si popravim lase. »Kam je šel?« »V Švico« odvrnem in se kislo nasmehnem. »Vav tako daleč« njegov glas je zvenel navdušeno, sama pa sem skoraj zajokala. »Brin, takoj sem. Zamudil boš avtobus« najin pogovor zmoti kričanje Line. Nasmehnem se ji »samo malo sva poklepetala.« »Ah, ta otrok s njim še bo tisoč in en problem« odvrne, ko še vedno Brin sedi zraven mene in je nima namen ubogati. »Pojdi, boš potem za kosilo dobil dvojno sladico« ga poskušam podkupiti. Oči se mu zasvetijo »hvala Rosie« odvrne, mi pritisne poljubček na lice in steče proti Lini.

LINA

Ravno spijem kavo, ko se mi pridruži na klopci, vse otroke je spravila na avtobus in potem še more lotiti čiščenja vseh sob. »Sem slišala da si prišla nazaj.« Požrem slino in se zagledam v daljavo. »Sem« prikimam zadržano. »Vseeno je tukaj nekaj posebnega. Tudi sama se tega vedno bolj zavedam.« Zazrem se v njene oči, res je da se je spremenila odkar je prišla sem delati prostovoljno. No, bolj pod prisilo. Njena starša sta jo dobila pijano s neznanim fantom v postelji zato sta znorela, saj niti sama ni vedla kako mu je ime. Za kazen mora tukaj delati eno leto. »Tudi meni je všeč toda vseeno je najboljše na svojem« priznam. »Življenje se tako zakomplicira naenkrat« me poskuša potolažiti. »Ja, upam da dobim nazaj službo. Kaj pa ti? Malo stvari vem o tebi?« Nasmeji se »kaj te zanima?« »Imaš kakšnega fanta? Kakšno je tvoje življenje? Še študiraš« vprašanja so kar letela iz mene. »Nimam fanta. Eden mi je resnično všeč toda ni zainteresiran« odvrne. »Bo pa prišel drugi…« »Ah tega si trenutno ne želim. Ta mi je resnično všeč« trmasto vztraja »Kako pa mu je ime« vprašam in si s prsti sežem v lase. »Marcel« odvrne in pogled preusmeri proti Renati, ki nama je vedno bližje. »Iz kje pa je?« »Ne vem. Vem samo da je nepremečinski agent.« Od presenečenja mi skoraj skodelica pade na tla. Sem slišala prav? Je mogoče Andreasov brat? »Iti moram, se vidiva potem.« Še preden sem uspela kaj vprašati je že tekla proti samostanu. Renata mi namigne naj pridem bližje »lahko bi mi pomagala« reče nasmejano. »Seveda, kaj pa je?« Odšla sem z njo v njeno pisarno. »Ne vem kaj se je zgodilo. Elisa sploh noče v šolo in noče govoriti s mano. Zaskrbljena sem« mi razloži težavo. »Lahko govorim s njo« rečem previdno. Prikima »prosim Rosie. Vem da sta že vidve spletli lep odnos. Mogoče pa ti bo povedala kaj jo muči.« »Takoj bom govorila s njo« odvrnem. Odidem proti njeni sobici, potrkam na vrata. Nekaj sekund tišine nato pa slišim njen glas »Renata pusti me na miru.« »Jaz sem Rosie. Lahko vstopim?« Zopet tišina, postajam vse bolj nestrpna najraje bi vdrla v sobo toda nisem upala, nisem je hotela prestrašiti. Vrata se odprejo, najina pogleda se ujameta.

ELISA

Njen obraz je bil žalosten, solze so ji drsele po licu. »Zdravo, prišla sem samo pogledati če si v redu?« »Ne« odvrne jezno. »Lahko govorim s tabo« vprašam previdno. »Že Renata je tečnarila, nočem govoriti s tabo.« Hoče zapreti vrata toda podstavim nogo. »Elisa, vsi v tej samostanu imamo kdaj slabe dneve. Toda tako se ne moreš obnašati« se razjezim nanjo. Prestrašeno me pogleda, steče proti postelji in se vrže nanjo. Počasi odidem proti njej »Elisa« dotaknem se njene roke. »Moja mami« zašepeta po tihem, odejo še bolj stisne k sebi. »Kaj se ti je zgodilo« vprašam. Kar naenkrat se usede in me resno gleda naravnost v oči. Nobena od naju ne popusti, čakam na njen naslednji korak. »Včeraj, preden sem šla na avtobus mi je neki moški, ki sem ga videla prvič v roke potisnil sliko. Rekel mi je da je to moja mama« pove kaj se je zgodilo. Požrem slino »Elisa pokaži mi sliko« rečem in jo stisnem k sebi. »Imam jo pod blazino.« S roko sežem pod blazino izpod njej potegnem sliko. Požrem slino, na sliki je bila ženska srednjih let, lepe oči, kratki lasje. »O moj bog« zašepetam po tihem in Eliso stisnem še bolj k sebi. »Obljubi mi da mi boš pomagala najti mamico« reče. Prikimam »ampak še prej morava povedati Renati. Sploh ne veva če je ta ženska tvoja mamica.« »Upam, da ne bo huda name ker sem od neznanca vzela sliko.« »Je že v redu« odvrnem in ji pritisnem poljubček na lice. »Če je to moja mamica bom jo videla in objela« reče malce bolj veselo. »Res je« prikimam. Nisem ji hotela dati lažnega upanja. Toda upala sem da se bo to resnično zgodilo!

ŽENSKA NA SLIKI

se nadaljuje...
bom vesela nextov, komentarčkov, teorij, mnenj, kritik...
v naslednjem delu
Rosie se zopet sreča s Urošem : )
10. junij 2015
u178079
u178079
Neeeeext nujno!
10. junij 2015
neeeeext!
10. junij 2015
Neeeeeeeexxxxttttt
10. junij 2015
NEEEEEEEEEXT
no zdej pa da spet mal pokomentiram tvojo perfekcijo in use ker res usakič top next napišeš sploh nebi o te več ker upam da je jasno da si najboljša pisateljica zgodbic na igrah 123 saj zame
rosie se bo spet srečala z Urošem to bo še zanimivo
še naprej spremljam tvojo zgodbico
11. junij 2015
u193228
u193228
Neeeeeeext
11. junij 2015
Hey punce
hvala lepa za komentarčke & nexte : )
Violeta hvala za ful lep komentarček pišem tako kot mi pade sproti na misel : ) tisto kar sem mela na začetku načrtovano tak ni več v mislih tole je še bolše : )
evo naslednji del... sem končala tam nekje vmes moreš še mal prebrat POKER kak pa kaj : ) če katera ve kaj več kar na dan s besedo : )

________________________________________________________________________________
20. DEL

»Ti je Elisa povedal kaj več« me vpraša Renata, ko stopim v njeno pisarno. »Je« prikimam in ji nakažem na sliko, ki jo držim v roki. Zastrmi se vanjo »kdo je to« vpraša in me resno pogleda. »Neki moški ji je na avtobusni postaji potisnil to sliko in rekel da je njena mama nato pa je odšel« ji pojasnim vse kar mi je povedala. Presenečeno se zastrmi v moje oči »o Elisini mami ne vemo ničesar, našli smo jo na ulici« odvrne in se usede na udoben stol. »Ne vem. Ne razumem, neznanec …« besede kar niso hotele iz mene, tudi sama nisem razumela. »Mislim, da bom morala ukrepati. To sliko bom nesla na policijo, poiskali bodo vse prstne odtise.« Prikimam »Elisa si zelo želi spoznati mamo« dodam. »Vse bova uredili.« »Sedaj pa grem v kuhinjo« odvrnem in odidem proti vratom. »Rosie« reče, obrnem se proti njej »še enkrat hvala« doda in se poglobi v svoje delo. Počasi odidem proti kuhinji, ravno hočem stopiti vanjo, ko zaslišim Katarin glas na koncu hodnika »hvala bratec.« Takoj pogled preusmerim proti njima. »Zdravo« me prvi pozdravi Uroš s nasmeškom. »Zdravo« odvrnem in se rahlo nasmehnem. »Srečala sva se v mesto in me je pripeljal« reče Katarina in pride do mene. »Greva delat?« »Ja seveda…« prikima in stopi v kuhinjo. Nekaj sekund zadržim pogled na Urošu »ne greš« vpraša Uroš. Hotela sem vstopiti toda me noge niso ubogale. »Lahko govorim s tabo« rečem in požrem slino. O moj bog, sem zmešana? »Ja itak, imam še pol ure časa.« Odidem proti njemu, usedeva se na klopco pred samostanom. »Si si mogoče premislila« me takoj napade s vprašanjem. »Ja« prikimam. »Boš igrala poker?« »Bom« skoraj zavpijem nanj. »Prav, torej se vidiva ob šestih zvečer? Naučil te bom vseh trikov.« »Velja, lahko saj poskusim. Če mi ne bo všeč še si vedno lahko premislim….« »Ko ti poker zleze pod kožo ni več poti nazaj« me prekine. Požrem slino »pri meni bo drugače.« Zavije s očmi »boš videla da ne lažem. Se vidiva ob šestih pred samostanom« se poslovi od mene. Zrem za njim… Še vedno si lahko premislim si govorim v mislih, toda misel na denar je bil tako mamljiva in resnično sem ga nujno potrebovala! »O čem sta govorila s Urošem« me takoj napade Katarina s vprašanjem, ko stopim v kuhinjo. »Ah, še enkrat sem se mu zahvalila, ker mi je včeraj pomagal« se zlažem in iz predalov začnem vleči velike lonce. »Lepo, kako je tukaj?« »Vse po starem, trudim se misliti na lepe stvari in ne na Andreasa« odvrnem in globoko vdihnem. »Še vedno ti je mučno« »Ja« prikimam. »Malo še potrpi. Ko boš spoznala nekoga, ki bo pravi zate bo boljše.« »Kako je Peter« preobrnem temo. »Ah, kar v redu« zamrmra po tihem. »Kaj je narobe« poznala sem jo že tako dobro, da sem točno vedela kdaj je slabe volje. »Včeraj je prišel pozno domov in še pijan« pove tako tiho da jo komaj razumem. »Kaj si rekla« bila sem presenečena nad njenimi besedami. »Res ne vem zakaj je pil in kje je bil« odvrne razočarano. »Hočeš da govorim s njim…« »Ni treba, sem mu že povedala svoje. Če bo pil sigurno ne bom s njim« me prekine. Objamem jo »vse bo v redu.« »Jaz tudi upam« doda in si obriše solzo, ki ji je zdrsnila po licu.

Delo v kuhinji je zopet hitro minilo saj sem pomagala še Elisi matematiko. Težko se je skoncentrirala toda vseeno sem pritiskala na njo da je račune izračunala pravilno. Malo pred šesto sem živčno hodila po sobi in gledala okoli sebe. Čisto sem že pozabila na najin dogovor s Urošem toda sedaj nisem imela več veliko časa razmišljat. Na hitro se preoblečem, pograbim torbico in stečem proti izhodu. Takoj, ko stopim skozi vrata opazim Urošev avto, bil je naslonjen nanj. Opazoval me je, ko sem hodila proti njemu. Odpre vrata avta »kam greva« vprašam. »K meni domov, tam bova imela mir« odvrne. Brez besed se usedem na mehek sedež in za sabo zaprem vrata. Počasi odpelje proti hiši. »Tudi ta avto sem kupil s igranjem pokra« kar naenkrat spregovori. Ošinem ga s pogledom, v mislih si poskušam izračunati koliko približno je že zaslužil. »Lepo« odvrnem. »Tudi ti bi lahko kupila večjo luksuzno stanovanje če dobiš večjo vsoto« doda. »Nikoli nisem imela veliko denarja. Potrebujem samo nekaj za sproti« nasprotujem njegovim besedam. »Ah daj no« zavije s očmi in ustavi pred hišo. Za njim odidem do njej. »Zakaj pa nisi kupil večjo hišo, če si imel denar?« »Zato ker je s mano živela Katarina. Znorela bi če bi kupil kakšno veliko hišo in ne bi vedela kje sem dobil denar« pojasni. Vstopiva v hišo in odideva v kuhinjo. Na stol položim torbico »boš kaj močnega? Borovničke?« »Ne, hvala« odvrnem in se zazrem naravnost v njegove oči. V resnici je bil čisto drugačen, kot sem pričakovala. »Sok, vodo?« »Lahko sok« odvrnem in si s prsti popravim lase. V kozarce nama nalije sok in ju položi na mizo. »Hvala« rečem in ga opazujem kako zgine iz kuhinje. Čez nekaj časa se vrne s kartami in šopom papirjev. »Pravila« reče in mi jih pomoli pod nos. Zazrem se v njih in počasi začnem brati, poskušala sem razumeti vse kar piše. »Praktično je veliko bolj enostavno.« »Upam« odvrnem in potisnem stran papirja, imela sem dovolj dolgočasne teorije. Komaj sem čakala, da bom poskusila igrat! Še vedno nisem verjela Uroševim besedam… da ti poker zleze pod kožo… bile so preveč ne smiselne!

se nadaljuje...
bom vesela nextov, komentarčkov, teorij, mnenj, kritik : )
rada vas mam*
12. junij 2015
u193228
u193228
neeext <3 <3 <3
12. junij 2015
neeeext!
12. junij 2015
Neeeeext
no sedaj pa bo napeto, si že približno predstavljam kako bo Rosie služila denar in kupila stanovanje na novo zaživela potem pa se bo po možnosti pojavil Andreas
Čisto preveč fantaziram ampak rada naprej napovem oziroma predividem kaj se bo zgodilo tut če se to potem ne zgodi
Še zmeraj spremljam tvojo zgodbico
12. junij 2015
neeeeeeeeeeeeexxxxxxttt
12. junij 2015
u178079
u178079
Neeeeeext!
12. junij 2015
Neeexttt!!!
14. junij 2015
Neeeeext
Kako razburljivo
15. junij 2015
next .... to pa še bo zanimivo, mislim njuno druženje mislim da bo iskrica prej ko slej preskočila
16. junij 2015
Hey punce
hvala lepa za nexte in komentarčke se opravičujem ker je malo dlje trajalo : )
cupcake, smeškoo, live life, yolo, nika, kayice, violeta hvala***+
Violeta bo še o Andreasu ja : P
Kayice.... misliš da bo : )

Poda mi pet kart nato pa še sebi. Opazujem ga kako še mi potisne ploščice nato pa mi začne razlagati pravila. Zmedeno ga opazujem, govoril je prehitro. »Se lahko malo ustaviš« ga prekinem. »Česa ne razumeš, da še enkrat ponovim?« »Nič ne razumem« skomignem s rameni in se zazrem v karti pred sabo. »Si resna?« Prikimam »prav pač te bom učil drugače« odvrne in zavije s očmi. Namigne mi naj grem s njim, odšla sva po stopnicah v zgornjo nadstropje. Stopila sva v eno izmed sob, ozrem se po njej. Bila je razmetana, knjige in oblačila so ležale po tleh, omara je bila odprta, postelja razmetana, papirčki od čokolade vsepovsod. »To je tvoja soba« se ne morem upreti vprašanju. Namuzne se »ja, se opravičujem ker je malo razmetana…« »Malo razmetana, tole je svinjak« ga prekinem. »Nisem te sem pripeljal da boš tečnarila« odvrne in mi namigne na televizijo. »Kaj naj z njo?« Nisem dobila odgovora, pritisnil je na daljinec in pokazala se je slika. »Obseden sem s pokrom. Večkrat posnamem kakšne oddaje« končno pojasni. Zagledam se v poker odejo. Opazujem vsako potezo, vsak njihov premik. »Vav koliko denarja« rečem na glas in ga ošinem s pogledom. »Zato je poker tako zanimiv. Lahko dobiš ali zgubiš. Vse je odvisno od taktike in sreče« odvrne navdušeno. »Torej morem biti pripravljena tudi zgubiti. Mogoče bom izgubila več kot dobila« moja domišljija je začela delovati v negativno smer. »Glej Rosie, včasih je bil poker samo za milijonarje, sedaj več ni.« Požrem slino, imel je prav. »Ampak tveganje…« »Tudi jaz sem tvegal zato imam dober avto in malo več denarja« me prekine.

TAKŠNA JE BILA SOBA PROSIM PREDSTAVLJATE SI ŠE TELEVIZIJO V ENEM KOTU : )

Čez dve uri se vrnem v samostan, bila sem utrujena od vseh razlag in igranja. Vseeno sem bila prepričana, da more nekaj v tem biti drugače mi Uroš ne bi ponudil pokra. »Rosie« me presenečeno pozdravi Renata. Ozrem se k njej »zdravo« odvrnem in si s prsti popravim lase, ki mi padejo naprej. »Ura je že skoraj deset zvečer.« »Vem, bila sem zunaj. S Katarino sva šli se na kavo« se zlažem. »Prav, lahko noč se vidiva jutri« se poslovi in odide. Opazujem jo, nisem ji hotela lagati toda drugega se nisem spomnila. Odidem v sobo, pograbim pižamo odidem pod tuš, na hitro se oprham in umijem lase nato pa zlezem v posteljo. K sebi stisnem blazino nato pa se spomnim, počasi odidem v prostor kjer je bil samo en računalnik. Na srečo je bil prost, na youtube poiščem posnetke. Zvočnik dam na tiho in se zazrem v igro. Bila je zanimiva, napeta do konca, dlake so mi naježile. Ravno, ko je konec se odprejo vrata. »Kaj delaš Rosie« slišim Elisin glas. Na hitro pritisnem križec in pogled preusmerim proti njej. »Ah nič takšnega. Ne moreš spati« odvrnem in ji namignem naj pride bližje. »Razmišljam o mamici? Jo bom kmalu videla? Tako lepa ženska je« Objamem jo »oprosti, ker ti tega ne morem povedati natančno. Ampak verjamem da bo vse v redu.« »Kje je slika? Rada bi jo videla?« Požrem slino »v Renatini pisarni« odvrnem in se rahlo ugriznem v ustnico. »Greva po njo.« »Sigurno je zaklenjena, ne moreva kar vdreti v njeno pisarno…« »Tudi ona ima nekaj mojega« me prekine s resnim pogledom. »Prav, toda sliko morava vrniti« odvrnem in jo rahlo potegnem za roko. Počasi odideva proti njeni pisarni, na moje veliko presenečenje je bila odklenjena. »Pridi« ji namignem in prižgem luč. Odideva proti mizi, usedem se na stol in začnem brskati po mizi polno papirjev. Odprem prvi predal, v njej je ležala slika »tukaj je« rečem po tihem in ji podam sliko. Zagleda se vanjo »mamica« zašepeta po tihem in k sebi stisne sliko. Pogled se mi ustavi na testu nosečnosti. Nisem razumela zakaj ga je Renata hranila v predalu? Požrem slino in ga počasi potegnem iz predala. Zagledam se vanj, opazim lepo vidno rdečo črtico. Od presenečenja mi pade napravica iz rok. Je Renata noseča? In zakaj tega ne pove?

se nadaljuje...
rada vas mam*
16. junij 2015
neeeexttttt
16. junij 2015
o moj bog noseča je to pa bo še zanimivo
in da ni hotela povedati ampak zakaj, sigurno ne ve kdo je oče ali pa kaj podobnega
na koncu po možnosti pa test nosečnosti ne bo od Renate ampak od koga drugega
glede Rosie pa upam da se ne bo se bolj zadolžila z igrnajem pokra da ne bo izgubila ves denar
drugače pa cimprej neeext
16. junij 2015
Neeeeeext
16. junij 2015
Neeeext tote tvoje zgodbice so mi tak top ej*.*
16. junij 2015
neeeeeeext!
16. junij 2015
u178079
u178079
Neeeext nujno!
16. junij 2015
Hey punce
hvala lepa za nexte in komentarčke
prej ni šlo : )
live life, ★lเttlє✮ςคt✸, Nika, Nives, positive hhvalaa < 3333
Violeta hvala za komentarček : )
Yolo hvalaa******

Tri tedne kasneje

Dnevi so minevali s svetlobno hitrostjo čeprav še sedaj nisem našla službe. Renata še nam zmeraj ni povedala da je noseča. Nisem razumela zakaj je nekaj tako pomembnega prekrivala pred nami? Poker mi je resnično zlezel pod kožo in z Urošem sva ga vsaki dan igrala. V kuhinji sem se veselo vrtela med lonci, ko moje delo zmoti Katarin glas »zdravo, Uroš bi rad govoril s tabo« reče in me rahlo objame. Ošinem jo s pogledom »kje pa je?« »Pred samostanom, ne razumem zakaj te hoče videti? Mi boš povedala kaj se dogaja s njim?« »Seveda« prikimam in že v mislih razmišljam o novi laži, resnico o pokru ji sigurno nisem morala povedati. Čez par minut hodim proti njemu, sedel je na klopci in me opazoval. »Kaj je? Katarina že sprašuje zakaj me hočeš videti« sprašujem malce jezno. »Niti pozdraviti ne znaš« odvrne pikro in mi namigne naj se usedem zraven njega. »No povej« rečem in prekrižam roke pred sabo. »Danes lahko greš z mano v kazino, igrat« končno pove. Presenečeno ga pogledam »misliš resno?« »Seveda, odločitev je tvoja. Ampak naučil sem te vseh trikov. Nekaj možnosti imaš.« Prikimam »prav, se vidiva ob šestih tukaj.« »Ja, obleči nekaj lepega« doda in mi pomežikne. »Kaj naj rečem Katarini« spremenim temo, kot da nisem slišala zadnjih besed. »Karkoli, samo resnice ne« skomigne s rameni in odide brez pozdrava. Globoko vdihnem in izdihnem nato pa se vrnem v kuhinjo. »Kaj je narobe« me vpraša Katarina. »Ah nič, samo vprašal me je če sem v redu« odvrnem in se rahlo ugriznem v ustnico. Vav, res sem trapa, to je vse kar sem si izmislila! »Moj brat te zapeljuje?« Od presenečenja nad njenimi besedami se zazrem naravnost v njene oči. »Ne zapeljuje me« odvrnem v smehu. »Zakaj pa te sprašuje kako si?« »Ne vem, tudi sama sem ga nadrla da me moti.« »Uroša se pazi, veliko punc je že prizadel nočem da še tebe.« »Verjamem« zamrmram bolj sama sebi kot njej in se zopet posvetim delu. Čez čas se nama pridruži še Marija in ure zopet hitro minejo. Malo pred peto uro se spomnim Uroševih besed…. obleči nekaj lepega… Odprem majhno omaro in s pogledom hitro drsim po oblačilih. Pogled se mi ustavi na vpadljivi rdeči oblekici s čudovitim paščkom. »Popolno« rečem na glas in se postavim pred ogledalo, res se mi je odlično podala. Vzamem si čas za urejanje in šele ko imam občutek da sem popolna se ozrem proti ogledalu. Nasmehnem se sama sebi, in jaz trapa sem takrat izgubljala čas s Andreasom.

Takole nekako sem zgledala v oblekici, podoben make up in pričeska

»Vidim da si resno vzela moje besede« so prve besede Uroša, ko hodim proti njemu. »To sem naredila zase, da bom saj enkrat lepa« odvrnem in mu namenim resen pogled. Nasmehne se, na moje presenečenje pride do mene in se dotakne moje roke. Povleče me k sebi, božansko je dišal po parfumu bog ve katere blagovne znamke. Na lice mi pritisne poljubček »danes boš igrala mojo punco« mi šepne na uho. Od presenečenja skoraj pozabim dihat. Sem slišala prav? »Ampak…« »Prijateljem v igralnici sem povedal da pride s mano moja punca in bi rada poskusila igrati. Tako je možnost da ne boš izgubila preveč« mi razloži. »Prav« se strinjam saj mi druga ne ostane. Usedeva se v avto in se odpeljeva proti avtocesti. V tišini opazujem okolico »vozila se bova malo dlje« prvi prekine tišino. »Še bova vseeno ostala v Angliji« vprašam v šali. »Seveda« odvrne in mi nameni nasmešek. Pogovor bolj sproščeno steče in poda mi še nekaj nasvetov o pokru. Čez eno uro ustavi pred velikim kazinojem. »O moj bog, ta stvaba je ogromna« se ne morem upreti komentarju. »Ja, čeprav je veliko je tukaj vsak sam zase. Borijo se kot levi za denar. Imaš osebno izkaznico?« »Ja seveda« prikimam. Poiščem jo v denarnici in mu jo podam. »Super« odvrne in jo spravi v svojo denarnico. Poda mi roko »greva?« Prikimam, počasi hodim za njim in opazujem avte na parkiriščih. Same dobre znamke, bmw, audi, honda... in še našteto drugih. Prispeva pred velik vhod. »Zdravo Jon« veselo pozdravi Uroš varnostnika in mu poda roko. Občutek imam da mu je vse tu tako domače meni pa čisto tujo. »To je Rosie, moja punca« me predstavi. »Zdravo me veseli« odvrnem in se rokujem s njim. Čez par minut odideva v notranjost. Skoraj od presenečenja obstanem, ljudi se je trlo. »Je tukaj tako vsaki dan ali samo med vikendi« se ne morem upreti vprašanju. »Skoraj vsaki dan« odvrne. »Tako pa sva tukaj« nakaže mi na velike modre mize na kateri so bile karte in ploščice. Vse so bile zasedene, razen za eno še ni sedel nihče. »Sediva, sigurno bova kmalu dobila tekmece.« Vedela sem da se spozna na stvari zato sem se usedla na enega izmed stolov on pa nasproti mene. Ni minilo pet minut ko nas je bilo vedno več, stoli so bili polni. K nam je prišla ženska, ki nam je začela deliti karte. Požrem slino. Zazrem se v Uroševe oči. Sedaj sva bila prvič tekmeca v igri, ki sva jo skupaj igrala vsaki dan!

POKER MIZA

se nadaljuje...
rada vas mam*
19. junij 2015
next..... hm bi kar rekla da ga bo Rosi nalomila In sigurno se bosta slej ko prej sprla ker bo Uroš izgubil zaradi nje veliko denarja ali pa se bosta združila v eno in drugim pobirala denar
19. junij 2015
next ... plete se romanca med Urošem in Rosie
19. junij 2015
Neexxtt
19. junij 2015
NEEEXT
19. junij 2015
u178079
u178079
Neeeext!
19. junij 2015
Če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani