u202183
u202183
Hooojlaaaa punce!

Zelo veliko deklet me je že prosilo, če jim svetujem glede pisanja ali jim dam ideje. In tako mi je na pamet padel tale forum, kjer bi pisala ideje za vaše FanFictione, saj večina piše samo te.

Vse poznate tako imenovane 'klišeje', ki niso nikoli zaželeni pri branju in tudi nikoli ne beremo tega. Zato bom objavljala ideje, ki bodo poizkušale preprečevati nadaljno pisanje v obliki klišeja. Moje ideje so točno iz moje glave.

Seveda, pa tako kot drugod obstajajo določena pravila, ki se jih je treba držati.

1. SMETENJE
Za to temo si bom vedno vzela veliko časa in pripravila naslovnico in vam zapisala idejo. Zato nočem, da kdo uničuje moj trud s kakšnimi modrimi linkci, ki bi popolnoma uničili temo ali pa kakšnimi komentarji, ki bi mi zmanjšali samozavest in voljo do pisanja idej ali celo zgodb, ki jih objavljam. Tako da neprimerne komentarje zadržite. Vsem bo tako bolje.

2. IDEJE
Te so samo moje, točno iz moje glave. Dobivam jih ob razmišljanju o kakšne pojavu ali po prebrani knjigi, poslušani glasbi ali pa med nočnim sprehodom.
2.1 Kako kupiti temo?
Temo lahko 'kupiš' tako, da izpolniš obrazec, ki ga bom priložila. Vse mora biti izpoljeno in ne skoparite z besedami. Ko izpoljujete obrazec navedite NASLOV ideje. Ko 'kupiš' idejo lahko na njej spreminjaš:

- dogajanje (kraj in čas)
- dodaš lahko osebe
- uporabiš samo podatke, ki se ti zdijo pomembni

A obdržati moraš NIT ZGODBE, IMENA OSEB IN DOLOČENE OSEBE V IDEJI, NASLOVA, SPREMINJATI PAROV.

OBRAZEC:

UPORABNIŠKO IME:
NASLOV IDEJE:
ZAKAJ JO KUPUJEŠ?

2.2 Kraja idej
Če kdo slučajno ukrade idejo, ki jo objavim tukaj in ni ali že je kupljena in kdo to opazi, naj mi nemudoma sporoči. To je kršenje avtorskih pravic. Če spremeniš ime osebe, zgodbo pa obdržiš lahko veliko ljudi posumi, glede kraje idej. Tako da se me pazi, če si ukradel MOJO IDEJO!!

2.3 Naslovnice
Naslovnice, ki jih bom priložila ob ideji seveda LAHKO uporabite. Ni prepovedano. Ampak mi morate še prej sporočiti, da na naslovnico napišem vaše ime, da preprečimo kopiranje naslovnic. Tako da ob obrazec še zapiši ali boš obdržal mojo naslovnico ali boš izdelal svojo ali pa je sploh ne boš vključil.

3. OBJAVLJANJE
Objavljala bom ideje, ko bom našla čas, to pa ni vedno ob enakem času. Včasih bo takoj naslednji dan, včasih pa se lahko zavleče tudi do nekaj tednov ali mesecev, zato prosim za potrpežljivost!!

To je to glede pravil!
Upam, da jih boste upoštevali.

Marinette.
16. maj 2016
Hwala <33 super si <3
+ mogoče kok se spomniš kakšnega nadeljevanja?
16. maj 2016
Vprasanje: kaj pa če nekdo ne prebere tvoje teme in objavi podobno zgodbi ali idejo, kot jo podas tukaj? Pa oprosti, če smetim.
16. maj 2016
u212135
u212135
Next c:
16. maj 2016
u202183
u202183
Zarja's baby. natančneje, saj ne razumem

KatSomerhalder ah, saj je dobro, da si vprašala (: Tudi to se lahko zgodi. V tem primeru se bom z osebo pogovorila.
16. maj 2016
Kako dobiš idejo za nastanek?
16. maj 2016
u202183
u202183
Zarja's baby kot sem že zdoraj omenila idejo dobim ob sprehodih, a navadno ob glasbi, knjigi, filmih ali pa ob pisanju domače naloge :''D (ne vem kako mi to rata). Včasih pa si zamišljam kakšne scenarije in se mi takrat ideja porodi
16. maj 2016
u211706
u211706
Omg!
Jz bom 100% eno vzela!
16. maj 2016
u202183
u202183
(Pri pravilih sem pozabila navesti, da moraš, ko kupiš idejo na začetku prilimati link te strani in moje uporabniško ime!! Hvala za razumevanje!!)

Začela bom z idejami. Kakorkoli. V tej ideji je član svetovbno znanega benda. One Direction. Samo za začetek, da nekako vpeljem vse skupaj.

1. Polaris Aurora

NASLOVNICA:

IGRALSKA ZASEDBA:

Vanessa Hudgens as Cheryl Dawnson
Harry Styles as Himself

PROLOG:

Pravijo, da je polarni sij samo nekakšen naravni pojav. Da je za vse to kriva narava. A človeški um je preveč patetičen. Za vse možne pojave najde vzrok v naravi in v tri krasne našteje vse možne dejavnike pri tem. A to ni to. Še zdaleč ne. Je morda kdo pomislil, da je za to krivo nekaj nadnaravnega? Ah, kje. To ne obstaja. Zopet. Pomota.
Na svetu so bitja, sorodniki volkov. Pripovedke, ki govorijo o njih so resnične. Volkodlaki. Njihova legenda pravi, da se polarni sij pojavi točno takrat, ko se med njimi srečata duši dvojčici. Pa je to res? Nihče ne ve.

POTEK CELOTNE ZGODBE:

Cheryl je pripadnica Inuitskega plemena Ilakov, ki prebivajo na Aljaski. (Za tiste, ki ne veste, so Inuiti z drugo besedo ampak bolj poznano besedo ESKIMI). Vsi pripadniki plemena imajo volčjo kri, kar jim omogoča preobrazbo kadarkoli. A med tem obstaja prehodno obdobje, ko ne morajo nadzorovati spreminjenja. Čez to obdobje prehaja Cheryl. Odkar se je to obdobje začelo živi v strahu, da bo poškodovala družino, bližnje ali celo prijatelje.
Tisti čas pa se odpre tudi sezona lova. Sezona, ko zmanjšujejo število volkov, saj naj bi se po statistiki ljudi močno razmnožili na tistem območju. In tako se pojavi na tistem območju Harry Styles, zoolog, ki skupaj z lovci hodi po terenu in išče volkove ter jih označuje.
Cherly se ravno tisto noč potika v telesu volka v bližini njihovega tabora. To vzbudi pozornost Harrya in lovcev in tako se odpravijo ogledovat. Cheryl kot mlada volkulja, ki prehaja skozi obdobje odraščanja nima tako razvitega čuta za voh, sluh innevarnost kot ga imajo ostali odrasli člani plemena. In tako se ujame v nevarnost. Lovci jo zasledijo ter ustrelijo v desno sprednjo taco. Na njeno srečo. Harry prekine ta lov in si ogleda mlado volkuljo s belim kožuhom.
In tako sta se Cherly in Harry spoznala. V trenutku, ko je mlada volkulja odprla oči in zagledala Harrya, je po legendi zažarelo nebo in prikazal se je polarni sij.

LEGENDA:

'Pravijo, da ko pol človek pol volk spozna svojo dušo dvojčico se nebo zasveti v barvah. Duši dvojčici se dopolnjujeta v vsem, čeprav sta si popolnoma nasprotni. Ni to kar želi, ampak to kar potrebuje.'

To je to.
Torej, če želiš kupiti to idejo napiši NASLOV in ŠTEVILKO te ideje.
16. maj 2016
u211706
u211706
Omg!
Jz bim mogoče tile idejo vzela ker je awesome*0*
16. maj 2016
u202183
u202183
Zdaj pa ne vem, kakšne okuse imate in vse to, zato bi prosila, da rešite spodnji obrazec, da vidim, koga vse rade gledate ali poslušate.

1. ZNANA OSEBNOST:__________________

2. VRSTA ŽANRA:
a) znanstevno-fantastični
b) akcijski
c) srhljivka
d) zgodovinski
e) romantinčen
f) pisemski
g) depresivni
h) pustolovski
i) kriminalka
j) vampirski
k) volkodlaki
l) vaša izbira: ________________

To želim, da izpolnete, da vem kaj vam je všeč in kaj ne. Tako bom vedela kam ciljtai in za vas priskrbeti najboljše ideje, ki pa jih že imam, če boste hotele še eno danes objavim!!

XoXo
Marinette.
16. maj 2016
u211706
u211706
1. One direction (vse ), Ed Sheeran, 5SOS (vse)
2. a,f,j,k,d
16. maj 2016
u211706
u211706
Ja pa dons še en neext pliss *0*
16. maj 2016
u202183
u202183
Zmenjeno (: A bi te lahko prosila in bi še malo oglaševala?
16. maj 2016
u195898
u195898
Omg!
Neext!
Meni je tudi ta ta prva full cool *0*
1. Ed Sheeran
2. B, i, j
16. maj 2016
u202183
u202183
Okej (: tudi tebe bi prosila če oglašuješ (;
16. maj 2016
u210029
u210029
Neext!!!
1. 1D
2. B, f
Bom oglaševala
16. maj 2016
Omg ful hudo pa izvirno
1. Louis Tomlinson, Shawn Mendes...
2. j, k, g, f
16. maj 2016
u202183
u202183
Tukaj sem z novo idejo (:

2. Last Letter

NASLOVNICA:

IGRALSKA ZASEDBA:
Lily Collins as Phoenix Sage
Ed Sheeran as himself

PROLOG:

Se spomniš, ko sem stekla mimo tebe in te zbila na tla? Sploh se nisem ustavila. Se spomniš, ko sem prišla k tebi s porezanimi zapestji, objokanim obrazom in krvavimi oblačili? Takrat si me stisnil k sebi in mi nežno očistil rane. Se spomniš, ko sem imela pripravljeno vrv, da se obesim? Takrat si me poljubil in pomiril. Se spomniš, ko sem ti povedala za moje težave? Pomagal si mi.
Ti si bil moja luč sveta. Pomagal si mi skozi to. Z veseljem bi s teboj preživela preostanek mojega življenja, a žal me ni več. Zdaj sem že zagotovo nekje v onstranstvu. A vedi. Vedno te bom ljubila in te spoštovala.

Z ljubeznijo.
Phoenix Sage, tvoja izbranka

POTEK CELOTNE ZGODBE:

Phoenix piše pisma Edu, svojemu dragemu. Čas, ko piše pisma je nekaj mesecev pred njeno smrtjo, ki pa jo je povzročil rak, ki se je iz ledvic razširil na vse organe. Phoenix lajša svojo psihično bolečino, ki jo čuti ob samoti, tako da razlije vse svoje spomine, vse svoje misli in čustva na list papirja.
Vsak dan napiše pisma, v katerih obuja spomine.
Kako sta se spoznala, kako ga je nadrla na ulici, ko jo je prepoznal in jo pričel spraševati. Vse zliva na papir. V pismo zapiše svoje najglobje skrivnosti, ki mu jih ni nikoli povedala. In vedno je pred vsako zapisala 'ne misli, da ti nisem zaupala. Bala sem se, da bi me zavrgel tako kot vsi.'. Skrivnosti, ki jih je tajila svoje celotno življenje, kar ga je sploh lahko imela, so večinoma strašne. Drogiranje, nasilje in prostitucija. Vse, da bi preživela en sam dan in bi imela vsaj nekaj za pod zob.
Opisuje svoje občutke, ki jih je doživljala ob njem. Svoj pogled nanj. Opiše kako je vplival nanjo.
Vse svoje spomine zlije na papir.
V uvodu tudi vključi, kako se počuti tisti dan in kako ga pogreša, ko je na turneji. Kako pogreša njegov vonj in vse ostalo, kar je povezano z njim. Vedno pove, kako si lajša telesne bolečine zaradi raka, ki se tiho širi. Zapiše tudi, da ima v sebi 'tihega ubijalca'. Kar sploh ni tako napačno.
Zadnje pismo pa zajema eno samcato poved.
'Čakala te bom.'

OBLIKA PISANJA:
Obliko mora imeti pravega pisma!!
Datum, ime prejemnika in na koncu pozdrav in podpis.
Če si pozabila zgradbo pisma prebrskaj po starih zvezkih!!

To je to.
Se opravičujem, ker je ideja tako bedna
Ful spominja na eno knjigo, ki sem jo prebrala, ampak sploh ni ista.

Marinette.
16. maj 2016
u211706
u211706
OMG!!
Neeext!
Mene samo nekaj zanima. A ta pisma, dejansko pošlje, ali jih zase obdrži
16. maj 2016
Sj je dobra
neeeext
16. maj 2016
u202183
u202183
black soul. pisma naslovi na Eda in mu kot dediščino zapusti (:
16. maj 2016
u195898
u195898
OMG!!
Neext<333
17. maj 2016
u210029
u210029
Neext
Ta ideja jemen dejansko še bolj všeč kot prva, zato jo bom 70% vzela
17. maj 2016
u202183
u202183
Kmalu dobite naslednjo idejo. A izbirajte med dvema, za kateri ne boste vedele kakšne so. Sama se ne moram odločiti pa če oglašujete ker čene je popolnoma brez veze objavljati ideje
17. maj 2016
Neeext
17. maj 2016
u202183
u202183
Katero naj najprej objavim?
1 ali 2
17. maj 2016
u211706
u211706
2
17. maj 2016