Forum
u167743
u167743
Mirt ni več poslušal učitelja, ki je z velikim zanosom razlagal pri tabli prostornino piramide. Mahal je z rokami, si z roko popravljal velika, črna očala, z drugo roko pa risal in spet brisal okostja številnih teles. Vudeti je bilo, ko da je mladi učitelj zagorel v lastnem geometriskem ognju, učenci pa stoje z boječimi očmi okrog tega ognja in ga zaverovano opazujejo. Svoje stvari je že pospravil, zvezek za zvezkom je previdno spravljal v aktovko. Kdaj pa kdaj je pogledal v četrto klop k Dušanu, nato pa še v zadnjo, kjer se je pretegoval Poldrugi Martin, kakor so klicali sošolca z velikimi rokami. Opazil je, da sta tudi onadva že pospravila svoje reči in da Dušan že drži za torbo, pripravljen, da skoči proti vratom, takoj ko se bo oglasil šolski zvonec in bo učitelj odhitel z dnevnikom v roki na hodnik.
To je Martina vznemirilo. Kaj neki hočeta od mene, se je vprašal. V odmoru sem jima povedal, da moram po pouku takoj domov. Kaj se prav danes obešata name? Nemorem z njima ven. Mogoče pa imata kaj drugega v mislih. Kdo ve. Vsekakor me hočeta po pouku zadržati. Jezilo ga je zmeram bolj, da je bil nepreviden pri pospravljanju svojih reči. Planima bosta pred mano k vratom, nebom se jima mogel izmuzniti, si je govoril.
Nenadoma pa ga je spet ohrabrilo naključje. Učitelj je poklical Dušana k tabli. Moral je ponavljati za njim, kar je pred tem razložil. Dušan je stkoval in zardeval, se odločil po pomoč k razredu. Poldrugi Martin je resda nekaj krilil z rokami, toda Dušan si ni znal pomagati s čudnimi indijanskimi znaki.
Takrat je zazvonila zvonec.
•••••••••••••• za začetek rabim 3 nexte
28. februar 2015
Hmmm.... lahk preberem knjigo pa si ne bom kvarila oči s sevanjem telefona.... hahah
zakaj ne napišeš sam obnove.... bi ti bli mnogi hvaležni ker se enim pač ne da pisat obnove za domače branje
05. marec 2015
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg