Forum
u45647
u45647
Heej!
Mam en problemček in bi bla ful vesela če bi povedal svoje mnenje pa tko ...
No, jst sm stara 13 let in bom dobila zobni aparat (zvezdice). Problem je pa u tem da bom dobila HEADGEAR (to je tak da je na zvezdice pritrjena žica, ki je speljana okoli glave)...
In men je to ful bedno. Nisem še prepričana če ga bom dobila ampak po vsej verjetnosti ga bom. Seveda se morm pa še prej s starši glede tega pomenit (ka je dost drago), pa še sama morm povedat če bi ga rada nosila. Jst bi zlo rada de bi se mi poravnal zobje, ker potem ko bom starejša ne bom mela težav. Ampak problem je ker nočem nost tega aparata (HEADGEAR), ker se bojim de bi me zafrkaval pa tko. Je pa snemljiv, tko de mam srečo ke mi ga za u šolo večinoma ne bi blo treba met, ampak sam ponoč pa popoldne.. (popldne grem pa s prjatlcam vn, pa treninge mam...)
In zdej bi vs prosila de mi poveste kaj si mislete o tem, da vem kako nej se odločm.. Res mi je ful bedno ker ne vem niti kolk časa bi mogla to nost, pa velik dnarja je treba za to dat... In nočm de bi zdej dobila aparat pa de bi starši plačal,pol pa ga pa ne bi nosila. A se splača?? Pa res se bojim kaj si bojo drugi mislni ... Help
01. junij 2011
u45647
u45647
Aja, pa le mate tud vi kkšne take probleme al pa tud u zvezi z drugimi stvarmi, kr tuku napište.
01. junij 2011
u45647
u45647
če*
01. junij 2011
u45647
u45647
tuki*
01. junij 2011
tudi js bom vrjetn mela aparat sam da bom mela navadnega.tvoj je vsaj snemljiv.mogoče bi lahko prepričala starše da bi ga mela sam za ponoči.vrjetn bi ga potem mela več časa ampak bolše kot podnevi.čeprou te nebi noben zafrkavau.edino mogoče kšn idiot k se smeje še očalam.ti rečem da nebi dosti zmotlo tvojega videza.
03. junij 2011
u45647
u45647
Ja to pa res... Huala
No, sej zdej sm se že skor dokončno odločila da ga bom mela... mal bo treba potrpet pa tko, ampak use za LEPE ZOBKE. < 3
03. junij 2011
jst sm mela tut ta headgear pa sej ni tok grozn, sam kdr greš vn si ga snem dol drgač ga mej pa skoz gor.jst si ga enkrat nism... ups...hahahahaha...
drgač pa se probi še kej s starši dogovort
05. junij 2011
u45647
u45647
Ej, a lohka uprašam kolk časa si ga pa mela? Pa nej bi blo določeno število ur na dan za nost? A kej veš kolk?
05. junij 2011
ja tist headgear sm mela leto pa pol (nosila sem ga poplodne pa ponoč) pol sm dobla tračnce za leto pa dva mesca in zdej mam un snemljiv aparat. najprej sm ga mela cel dan zdej pa sam še ponoč
11. junij 2011
u45647
u45647
Aha, ok... No huala de si puvedala!
11. junij 2011
u50844
u50844
Jaas sm mela pou leta headgear in sn ga mela sam za ponoč pa ko sm bla homee.Zdej mam pa če 10mescu(skor 1leto)tračnce(z 1swarowskim pa ostale modri srčki(blo 200€)in mam vs čaas.In ga bom mela še 2leti :///////
11. junij 2011
sori mal kasno sam useen jst bi ga mogla tud met če bi bla pr kašnm drugm ortodontu tako pa mi ga ni rablo kr mi je ortodontinja dala nek drugačn aparat podobno kukr fiksni sam da je pritrjen na zgornji dve 4. in 6. in pol še na nebo, sej meni se je zdel prou ''fajn'' zdei pa mam fiksnega na zvezdice
20. julij 2011
u43544
u43544
js sm neki časa(kkšno leto pa pou) nosla unga kt nežek pa sm ga mela sam za ponoč. čez dan ga pa nism hotla nost.
zdej enkrt jesen nej bi pa fiksnga(zvezdice) dubla. sej drgač ča mislš da te bojo zafrkaval obstajajo pa tut uni k se skor nč ne vidjo sam da fuul velik stanejo ane.
23. julij 2011
u36669
u36669
Jst mam fiksni aparat in je res učinkovit v 1,5 mesecu se že vidi njegov učinek in res hitro spravi zobe v red
30. julij 2011
ej maash pa tud drugi jst sm mela un aparat fiksn, sam vem da obstajajo še taki podobni sam snemni, tega si najbrž mela ti, kr jst nism mela glih izbire kdaj ga nost xD
pr fiksnm se je men tud ful hitro (in se še) popraula sam pol ko gre že proti koncu se to "ne konča" in ponavadi traja dve kukr 2 leti oz.toliko kot ti na začetku obljubjo :/
02. avgust 2011
zobje se nikoli ne poravnajo POPOLNO malo se že poboljšajo ampak POPOLNOMA nikoli :/ jaz ga bom tut dobla, samo pisane zvezdice.. HEADGEAR-a neb nosla, pa če bi se mi zobje popravili nevem kuku !!..
29. marec 2012
AIA, PA KAJ VI NISTE ZAVAROVANII !!? sej pa to zavarovalnica plača al kaaj !?
29. marec 2012
jst mam tud aparat že pol leta in sem prva v razredu, ki ga ima. to za okoli glave nimam, je pa aperat res učinkovit!!!!!!

mam pa prjatlco, ki to nosi samo ponoči.... posvetuj se še z tvojim ortodontom
LP
13. april 2012
*aparat
13. april 2012
lej jst mam tut aparat (sam ne tazga kukr ga dobiš ti) mam tistga za vn pa not- na vrh in odcpodi. sej tut mene so najprej zafrkaval, zrd izgovorjave (s srpentinškom -_-) apak itak se navadiš, sploh če ga ne boš mela u šoli bo to super. važn da se ti zobje poglihajo,ponoč pa pomojem sploh ne boš čutila... tko da jst ti priporočam
30. april 2012
ojla! jaz sem pa predvcerajsnim dobila snemljiv aparat za zgoraj. grozno je! zobje me tak bolijo, da komi jem pa se aparat me tak praska da imam same po ustih. da o izgovorjavi sploh ne govorim... pet minut ko ga imam gor je ok, potem pa se mi zdi, da imam v ustih en kos plastike, pa se slina se gor nabere, pa jo morm skos srkat ven fuj!!!!! imate kako idejo, da mi aparat ne bi padel ven, ker do zdaj mi je vedno!
28. junij 2012
ojla anjonca !

Jst sem ga imela( snemljivi) pa sem ga nosila samo ponoči.
Tudi meni je skus padal ven, zato sem za to vprašala ortodonta, ki je ugotovil, da imam pretesno zavitega....

veliko sreče
02. julij 2012
hvala!
02. julij 2012
ni za kaj.. =)
02. julij 2012
u64135
u64135
hey everybody!!!!

meni je moja ortodontka prvo dala snemljiv pa ni nič motu al kej tazga nosla sem ga dobre 3 leta in septembra bom dobila spodi zezdice pol pa še zgoraj zvezdice čez en teden. malo me je strah ampak za lepe zobke se da splačat!!! zdej, bom mela neke fuuuuuuul majhne zvezdice k nevem kak se kličejo.

HEADGERJA PA NEBI NOSILA PA ČE SE MI ZOBJE POSTAVIJO KAK JS VEM KAKO!!!!
24. avgust 2012
js mAM aparat zvezdice 2 leti pa pol pa sm se čis navad,a....
28. avgust 2012
mene pa zanima ce je kera/ker od vas mel snemni aparat in ga je potem zamenjal za fiksnega... ? a je zlo bolelo? ker jaz ga imam in bom v kratkem dobila zvezdice pa me je ful strah... pa a ste bols govoril kot s snemnim? a so vas zvezdice ful bl motle? hvala! aja, pa a kdo hodi k ortodontki Metoda Rejc Novak...? hvala za odgovore!
26. december 2012
Moj brat ima tega za okoli glave... BOLI FUUUL! Ponoči ga nosi in ga ful boli to... Ne priporočam!
14. januar 2013
Hei.
Jst sm pr ortodontu ze 7 let. Stara sm 14 in cez dobr tedn dobim zobni aparat zvezdice.
Mi lahka katera prosim seenkat use pove ...
Berm kai pisete pa pravte d boli pol kake 3 dni pa to.. In me zj zanima? A te to zacne bolet pol ku ga ze mas na seb par ur al te boli tut med tem ku ti ga gor dajejo?
A tu ste ble dougu notr?
Pa to prvijanje ful boli?
Pac men so mogl 4 stalne zobe spult. Sm mela tut ene problee tk d sm mogla it h kirurgu.
Aparat boli hujs od tega ne?
27. marec 2015
u75587
u75587
How it looks:

How it feels:

29. marec 2015
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg