Forum
Pisala bom nekako v obliki dnevnika. In ne, to ne bo tisto 14.7.: bla bla bla 15.7.: spet neki...

Predstavljajte si, da je bil to nekoč dnevnik, ki sem ga preoblikovala v življenjsko zgodbo in izvzela vse tisto sranje: Dragi dnevnik! Danes sem se zjutraj oblekla in....

Ime in priimek: Sanja Trednik

Starost: 23 let

Za lažje sledenje zgodbe naj najprej povem, kaj se je dogajalo...

Pred tednom dni sem se poročila z Dejanom, 4 leta starejšim tipom, ki me iz neznanega razloga privlači. Na pogled je nevaren, kar še bolj povdarja njegova temna zagorela polt in široka mišičasta ramena, da spominja na ogromnega orangutana. Njegovo telo je lepo skladno in nikjer ni opaziti niti trohice maščobe.

Do 25. leta je bil uspešen košarkar, čemur se ne čudim saj se verjetno njegovih 210cm prestraši še tako pogumen moški in mu brez slabe vesti prepusti žogo.

Trenutno "medene tedne" preživljava na njegovi posesti na podeželju, okrog srednje velikega jezerca in vrste majhnih pravljičnih hišk, ki jih oddaja parom.

Za začetek naj vam bo jasno, da sva tukaj zaradi mene.Odkar sem zemljišče prvič zagledala sem zaljubljena vanj do ušes. Edini resničen problem je...da misli vse skupaj že naslednji dan prodati.

In to staremu košarkarskemu prijatelju, z izredno malo pameti.

Za razlago naj navedem nekaj edinih stavkov, ki sem jih slišala v zadnjih 2 dneh, ko je tukaj.

"Ej stari, a ni to huda bejba?!"

"Ej stari! A mogoče veš kje se dobi še kej piva?"

"Hahahah stari to pa morš vidt! Model je legenda..."

V tem trenutku previdno pogledujem k vratom in čakam, da skoznje privihra moj mož. Ni treba dolgo čakati.

Z pestjo udari po vratih, da se zaloputnejo in svoje besne oči zapiči naravnost vame.

"Sanjaaa!" zarenči skozi stisnjene zobe in roke prekriža na prsih, kot bi si hotel preprečiti, da mi zavije vrat.

Nedolžno ga pogledam. "Pojasni," sikne. Za blefiranje mi primankuje časa saj njegov bes iz sekunde v sekundo narašča. "Zakaj za vraga je preklical ponudbo?!" zarjovi.

"Hja mogoče sem jaz malo pripomogla k temu," se poskušam izmazati. Ko zagledam njegovo napeto telo, ki se samo pripravlja na napad nadaljujem. Vseeno poskušam čim bolj omiliti svojo pripoved.

"Ni se mi zdelo prav, da bi odkupil posestvo. Zato...hmm sem ga poskušala odvrniti od tega." glas mi zamre. "Zakaj na bregu mojega jezera ležijo mrtve tunee?!" povzdigne glas, toda zdaj ni več tako jezen, kot le nejevoljno zmeden.

Prekleto pozabila sem jih zmetati stran. Zdaj mi ne preostane drugega, kot da razložim vso zmedo.

"Zvečer sem jih kupila v trgovini in jih razprostrla po nabrežju. Tvojega zabitega športnika sem nato, ko se je stemnilo zvlekla tja."

"In kako si mu to razložila?" vprašujoče me prestreli z nejevernim pogledom.

"Khm rekla sem mu, da mu sicer tega nisi želel povedati ampak, da zaradi kemikalij od tovarne v bližini, ribe ena za drugo umirajo. Hja in ker je želel vse skupaj kupiti predvsem zaradi ribolova, mu je zanimanje upadlo."

"Kako, prekleto, si je razlagal, da iz jezera lezejo mrtve ribe, ki sploh niso SLADKOVODNE?! Jebenti kupila si tune!" spet postane razdražen. "In resnično mi povej, kje v teh rovtah kjer premorejo le majhno trgovinico z mlekom in ostalimi osnovnimi sestavinami, vidiš TOVARNE?!"

Poskušam se delati čim ponižnejšo in gledam nekam v tla.

"Čakaj zakaj praviš, da sem želel prodati posest in jezero z mrtvimi ribami??"

Živčno začnem pogledovati okrog sebe, kot bi iskala zatočišče.

"Razložila sem mu, da si izredno čustveno navezan na edino dediščino in si neupaš priznati neizogibnega, ker upaš, da bo tako izginilo." zamomljam. Zaslišim škrtanje zob, ko komaj še premaguje bes. Jap, to je izreden poraz za njegov ego, si priznam.

"In je nasedel?" nekoliko pomolči. "Ugani kaj mi je rekel preden je odpeljal!"

"Ej stari?" previdno ugibam.

"Utihni! Pohitel je stran od mene in zakričal: "Ej stari hitro si najdi pomoč!""

"Pa saj pravim, da je zabit!" zavpijem. Nato pa nekoliko tišje nadaljujem, "Hmmm potem pa sem še rekla, da imaš duševne težave in, da te bom ob prvi priliki odpeljala k psihiatru."

Zadrži sapo nato pa zavzdihne, kot bi se sprijazil z norostjo svoje nove žene in zapusti prostor.

Oddahnem si.

NADALJUJEM?
30. december 2011
Dejjj nextii ker je carskoooooo...............
02. januar 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg