Forum
Artemida- boginja lova, meseca, živali, narave in rasti, zaščitnica slabotnih in otrok (grška mitologija), hči Lete in Zevsa, sestra dvojčica Apolona. Upodoabljali so jo z lokom in košuto.
Zakaj ne živeti kot ona?
Zakaj ne prestopiti meja?
No, Artemida jih gotovo je, slej ko prej, saj je bila preveč prepričana...
Hejla, spet jaz! Kako je vznemirljivo... Pišem 6 zgodb in še to... Uau... Res... Lahko pogledaš, eno pišem z AloneTM, eno sem s prejšnega profila. Hvala vsem mojim bralkam, res, ampak tokrat sem se odločila pisati z drugačnim stilom. Boste videle, ampak to šele, ko dobim 6 nextov... Pa dajmo začet in se prepustit svetu bogov!

boš sodeloval/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

31. januar 2017
u216558
u216558
Next
01. februar 2017
hvala ti
01. februar 2017
u220784
u220784
Next
01. februar 2017
hvala ti
01. februar 2017
še 4 nexti
01. februar 2017
u221334
u221334
dejte, no! samo še štirje nexti!
01. februar 2017
Next
01. februar 2017
še 3 nexti!
01. februar 2017
u215282
u215282
Next
komi čakam, da nextaš
04. februar 2017
še 2 nexta!
05. februar 2017
u221212
u221212
Next!
05. februar 2017
ŠE EN NEXTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
05. februar 2017
Next
05. februar 2017
Jeeeeej!!!!! Sedaj lahko začnemo!! Hvala vam za nexte!!!! IIII, komaj čakam!

Obleka

Artemida
„ Ime mi je Artemida. Stara sem 29 let in sem samska. Saj veš, ne želim narediti spet kakšne butaste napake. V bistvu mi je tako življenje všeč, pa tudi moj stil, ki ti mogoče ne ustreza,“ sem se nasmehnila Zoe, ki je izgledala kot, da bi videla boga. Ali boginjo. Bila je presunjena. Ne vem, kaj je z vsemi, mislili boste, da sem nora, ampak res: živim življenje boginje. Izbrana sem. Verjamem. Jaz in moj prijatelj Apolon, ki je enak kot jaz. Pogledala sem po moji obleki. Imela sem belo obleko z eno ramo razkrito, druga je bila popolnoma pokrita z nekako nežnim napol svilnatim blagom. Segala mi je do tal. Vedno imam vijolično, roza, ali pa rdečo šminko ter krono iz kite.
„ Kaj pa ta tatu, ful je hud,“ me je šokirala z besedo hud. Rama, ki sem jo razkrivala je bila potetovirana z lokom in košuto. Spodaj so bile prekrižane puščice. Namenila sem ji moj najbolj hladen pogled, ki ga znam narediti.
„ Nikoli mi ne reci te besede. To ni za to, da bi bila kulska. To je moj zaščini znak, oprosti, ker te zmedem,“ sem se ji opravičevala.
„ Je že v redu. A si ti v redu,“ jo je skrbelo.
„ Zakaj,“ me je zanimalo.
„ Včeraj. Videla sem, kako si se prestrašila tiste kače a nisi priznala. Res bi morala reči, da se jih bojiš, videla sem iz recepcije,“ mi je obudila spomin. Otrpnila sem na poti do dvigala in se obrnila proti njej.
„ Kač se bojim, ampak so terapevtske in pomagajo starejšim čez sklerozo,“sem iskala izgovor. Iztopili sva iz dvigala ter šli v zbornico.
„ Kje imaš ti omarico?“
„ Mislim, da je št. 14,“ mi je odgovorila.
„ Zraven moje,“ sem zaklicala.
„To bo še zabavno,“ je kot pet letni otrok zaklicala. Nadela si je mačja ušesa. Bila je noč čarovnic. V Ameriki jo radi praznujejo, zato, hej, zakaj ne še mi, smo priredili zabavo za ostarele. Delam v domu za ostarele. Saj je OK, ampak jaz sem se učila za vzgojiteljico, a sem pristala tu. Boginja Artemida je bila zavetnica slabotnih in otrok. Hmmm. Zato tudi jaz ne smem presojevati ljudi.
„ A si prepričana,“ sem jo vprašala.
„ Kaj pa je?“
„ Odločila si se za življenje, kjer te sprašujejo, katero leto je, kjer ti pripovedujejo zgodbe o vojni... A si prepričana, da želiš to narediti,“ sem bila pazljiva.
„ Seveda,“ sem dobila odgovor. Spustila sem si lase, čeprav je to kar trajalo. Padali so mi čez ramena do reber. Zoe me je gledala.
„ Ko si spustiš lase... A si vedela, da izgledajo zlati,“ je bila šokirana in prijela en pramen. Odmaknila sem se stran.
„ Ne nisem vedela,“ sem bila sarkastična.
„ Oprosti,“ je bilo sram Zoe.
„ Ali me lahko nehaš občudovati, prosim, ker sem le navaden smrtnik?“
„ Bom nehala. Če si pa popolna.“
Srepo sem jo pogledala in si nadela rožičke ter vzela rdečo oprijeto obleko s čipkastimi rokavi in dolgo do kolen. Nasprotje tistega, kar sem nosila. Šla sem se preobleči. Pogledala sem se v ogledalo. Ojoj. Šminka. Imela sem vijolično. Tepe se z rdečo.
„ Zoe, a maš kakšno šminko?“
Skomignila je z rameni in mi dala črno.
„ To imam,“ je zastokala. Prijela sem jo za roko. Peljala sem jo v tajništvo do tajnice Marry Anne.
„ Marry Anne, imaš kakšne bleščice?“
„ Črne, samo te,“ je odgovorila. Dala mi jih je.
„ Zlata si,“ sem se ji zahvalila in stekla do ogledala. Iz torbice za ličila sem vzela čopič za oči in vzela Zoeino šminko. Nanesla sem si jo na ustnice in si čez nanesla sijaj. Na sijaj sem s čopičem nanesla bleščice. Enako sem naredila Zoe ter ji narisala nosek ter brčice.
„ Mačka in hudiček,“ sem se zasmejala. Iz kovčka sem vzela violino.
„ Marička, a igraš violino,“ se je čudila Zoe.
Prikimala sem ji.
„ Ne le to. Še harfo in prečno flavto,“ sem ji odvrnila. Njena reakcija je bila neverjetna.
3 nexti.
05. februar 2017
Next
06. februar 2017
u221212
u221212
Next!!!
06. februar 2017
u220784
u220784
Next!!!!!
06. februar 2017
u216558
u216558
Next
06. februar 2017
Hvala vam vsem za nexte

Objela me je in začela cvilit.
„ A si resna,“ je bila čisto šokirana.
„ Seveda.“
„ Jaz igram violino, harfo in prečno flavto.“
„ Ne me j...“ in me je prekinil telefon. Oglasila sem se.
„ Kaj je, Mojca,“ sem se oglasila na Mojcin klic.
„ Ej, zdej sem v bolnici.“
„ Kaj pa je?“
„ Mica...“
„ Kap,“ sem jo dopolnila. Mico sem vedno pazila.
„ Pridem,“ sem rekla in prekinila. Nisem si zbrisala bleščic. Oblekla sem si žabe in si obula škornje, saj je bilo zunaj mraz.
„ Kaj je,“ je bila živčna Zoe.
„ Mojo pacientko je kap,“ sem ji odsotno odgovorila med oblačenjem. Tresla sem se.
„ Se je že dogajalo... Samo to je drugače. Ona je bila moja prva pacientka in mi pripovedovala zgodbe,“ se mi je lomil glas. Oblekla sem se v črno jakno.
„ Greš, ali ne?“
„ Ja, grem.“
Stekla sem v avto in se odpeljala do bolnišnice. Zoe sem nadlegovala z vprašanji kaj pa če, zakaj in kako, ona pa me ni dohitevala.
„ Artemida, pomiri se. Vse bo OK,“ me je mirila. Šla sem notri in vprašala kje je Mica. Stekla sem po hodniku in desno. Za mano je šla Zoe. Videla sem Mojco, ki se je pogovarjala z mladim zdravnikom. Ko sem mislila, da je konec, sem videla, kako jo je poljubil. Na usta. Gledala ga je. Zgledalo kot da je bilo prvič. Stekla sem do nje.
„ To je moj fant. Artemida, Mici ni uspelo. Se dogaja, to je del tvoje službe,“ je rekla. Pogledala sem v tla in zakopala roke v obraz.
„ Ne bom jokala,“ sem tiho rekla.
„ Veš, kako sem se zlomila, ko je meni pacientka umrla? Lahko se zjokaš,“ me je tolažila. Nisem je poslušala. Klicala sem Apolona.
„ Halo,“ se je odsotno javil.
„ Ojla, Apolon,“ sem mu rekla.
„ Kaj je, srček,“ je uporabil ves svoj sarkazem, ki ga je imel.
„ Klofnila bi te, osel. Pacientko je kap. Ni ji uspelo,“ se mi je tresel glas.
„ Kaj? Žal mi je,“ se je opravičeval.
„ Poglej prosim, kako je Manca,“ sem ga vprašala po moji posvojeni hčeri.
„ Pri njej sem. Spi,“ mi je olajšal skrbi. On je moj pravi prijatelj. Z njim sem bila poročena za cel mesec, da sem dobila Manco. Potem sva se ločila. Nisem želela tega. Pač kao, da sva se skregala in sem jaz dobila skrbništvo.
„ Pridem domov čez... Kar daj mi jo, zbudi jo,“ sem vztrajala. Kmalu mi jo je dal na telefon.
„ Mamica,“ se je živahno javila. Stara je 6 let in hodi v prvi razred.
„ Manči, kako si?“
„ U redu!“
„ Manca, mamica pride čez 4 ure, ob polnoči, oprosti, ampak imamo zabavo,“ sem se ji opravičevala.
„ Me bo Api pazil,“ me je spravila v smeh. Dejansko ga kliče Api.
„ Pa naj te Api pazi,“ sem poudarila besedo Api.
„ Prav.“
Nasmehnila sem se sama sebi, ji poslala poljubčke in prekinila. Obrnila sem se. Vsi so gledali vame. Mojca se je režala na ves glas, jaz pa sem jo srepo pogledala.
„ A sedaj ga kličeš Api,“ se mi je posmehovala Mojca.
„ Mojca, pacientka nam je umrla in ti se nam posmehuješ? Zresni se,“ sem rekla in v trenutku se je zresnila. Zdravnik jo je poljubil in šel. Mislila sem, da mi bo uspelo, ampak sem se nepričakovano zlomila...
4 nexti.

ŽELI KATERA POSVEČEN Next?
VAM JE VŠEČ?
MNENJA?
KRITIKE?
TEORIJE?
NEXTI?
06. februar 2017
Next
Ja
06. februar 2017
u221212
u221212
Next!!!!
Jaz bi posvečenega
Seveda
Fulll mi je všeč. Še bolj pa zato, ker pišeš z premim govorom. Res se da lažje brat, pa tudi ti več poveš s tem.
Pr. „A sedaj ga kličeš Api,“ se mi je posmehovala Mojca.
Lahko pa bi samo napisala: A: A sedaj ga kličeš Api.
Vidiš, s premim govorom poveš več občutkov... Sori, ker težim
/
/
06. februar 2017
Blažka11 hvala za Next
*folly_bear*
Dobiš posvečenega, seveda, hvala za pohvalo
06. februar 2017
Next
07. februar 2017
u216558
u216558
Next
07. februar 2017
u220784
u220784
neeeeeeeeeeeeexxxxxxxtttttttt!!!!!!!!!
07. februar 2017
Next
07. februar 2017
hvala vam! Ta Next je seveda posvečen moji predragi Sari, oziroma *folly_bear*
Solze so mi začele teči po licih in glavo sem zakopala v obraz.
„ Kaj naj naredimo,“ sem zamomljala. Zoe me je potrepljala po hrbtu.
„ Pokličimo Marry Anne. Ona bo sporočila naprej,“ je predlagala Mojca in upoštevale smo njen nasvet.
----------------------------
Kakorkoli, nismo še povedali ljudem; naj se zabavajo! Dali smo jim bazenček plastičnih žogic, ki smo ga dobili od vrtca. Sem povedala: naj se zabavajo! Obmetavali so se z njimi, mlajši so se včasih vrgli v bazenček, invalidnim pa smo priskrbeli ravno tako zabavo tako, da smo helijeve balone spustili do stropa, vrvice pa so visele navzdol, da jih je vsak lahko dosegel in se igral z baloni. Zaposleni pa smo priskrbeli glasbo in prispevali svoje točke. Bilo je neverjetno. Le alkohola nismo stregli, razen na koncu šampanjca ( tistim, ki ne smejo alkohola, smo dali brezalkoholnega). Ob polnoči smo jih „napodili“ spat in pospravili žogice. Med vožnjo domov sem si zbrisala bleščice z ustnic. Razmišljala sem o Mici in kmalu bi nekoga zbila, a ni bilo nič hudega. Prišla sem domov in vrata so bila zaklenjena. Preden bi klicala Apolona, mi je prišel odpreti.
„ Prekleto, kaj ti je, da zaklepaš,“ sem ga „napadla“.
„ Manca spi,“ me še vedno ni spustil noter.
„ Ja vem, da spi, saj mora, ali me lahko spustiš noter,“ sem bila tečna.
„ Povedal sem ji o tem, da je posvojena. Razložil sem ji, ker zadnjič ni razumela, pa povedal sem ji vse o grških bajkah, kjer nastopata Artemida in Apolon. In povedal sem ji, da otrok ne prinese štorklja,“ se je zlobno nasmehnil, a spustil me še vedno ni noter.
„ Kaj si ji rekel?“ sem bila zgrožena in ga potisnila, da bi me spustil noter, a me ni.
„ Pomiri se,“ mi je zašepetal.
„ Pomirim naj se,“ sem zašepetala.
„Pomirim naj se? Stara je 6 let!!!! Kaj si ji govoril, Apolon,“ sem bila že na robu z živci. Kar naenkrat sem opazila, kako blizu sva si...
5 nextov.

UUU, ali se bo poljubila z najboljšim prijateljem?
ŽELI KATERA POSVEČEN Next?
Kako se bo naprej odvijalo?
Mnenja/kritike/ pohvale/nexti?
07. februar 2017
u220784
u220784
neextt
jaa, potem se bo zgodila ljubezen
jaz prosim
nimam pojma
super pišeš in res je boljše če pišeš s premim govorom
07. februar 2017