Forum
Sicr mam že eno tako zgodbo sam bom še eno nardila.
===========================================================================================
glavne osebe:
zoey deutch as Lily Marie Hall
scarlett johansson as April Luine
jake t austin as Alexander Glamming
-flashback-
Bila je tiha mrzla januarska noč. Veter je prinašal listje z dreves. Po ulici sta se sprehajala dva nadve nenavadna človeka, oba oblečena v čuden plašč. Ustavila sta se pred hišo, ki je izgledala prav zanemarjena. Potrkala sta in vrata jima je odprla lepa ženska milega obraza. Predala jima je en zavoj.
" Si prepričana, da hočeš svojo hčerko dati v bunkeljski svet? Ne bi bilo bolje, da bi odrasla v čarovniškem svetu? Tukaj bo slavna. Ona je edina...edina, ki bo vajina potomka in s tem tudi edina s temi darovi."
" Oba z možem se strinjava, da bo zanjo to najbolje. Midva pa sva zdaj, ko se je rodila, izgubila svoje darove in odšla bova daleč stran..če bova preživela.." Glas se ji je zatresel.
" Kakor želita. Odnesli jo bomo k njenim sorodnikom."
In odšla sta tiho, kakor sta prišla. Ustavila sta se še pri hiši v drugem mestu, kjer sta zavoj pustila pred vrati. V zavoju je ležala deklica, ki je imela na čelu znak v obliki zvezde, ki je predstavljal vso njeno moč, zaradi katere je bila slavna.
-flashback-
28. julij 2015
nexxxxxxxxxt
28. julij 2015

Bilo je običajno jutro na Zimski ulici 12. Zbudila sem se prav zaradi sonca, ki je sijal v mojo sobo.
" Lily vstani! Zajtrk je na mizi!" sem zaslišala glas moje tete.
"Prihajam!" sem zaklicala. Pospravila sem svojo posteljo, nato pa sem odšla na zajtrk. Teta, stric in sestrična so že zajtrkovali, medtem ko sem jaz šele prišla tja. Na krožnik sem si naložila hrano. Nekaj časa smo mirno jedli, dokler se ni oglasila teta:
" Lily, danes gremo v živalski vrt in kosilo bomo jedli zunaj, zato se lahko kar lotiš pospravljanja." Zavzdihnila sem. Pri teti je življenje prav lepo in me imajo kolikor toliko radi. Edino, kar ni dobro tukaj je to, da moram skoraj vsak dan pospraviti celotno hišo in vrt, teta pa me nadzoruje. Tako sem začela s pomivanjem posode, nato pa nadaljevala. V celem dopoldnevu sem pomila tla v celi hiši, pomila okna, pokosila travo, obrezala živo mejo, pometla podstrešje in posadila rože. Ko sem se umila smo končno odšli v živalski vrt. Moja sestrična je najprej hotela, da gremo k plazilcem. Ne samo, da so tam bili ogromni pitoni, ampak so v to kategorijo uvrstili tudi aligatorje in krokodile. Sestrična je odšla h kačam, jaz pa h krokodilu. Gledal me je s svojimi velikimi očmi. Ne vem zakaj, ampak začela sem mu govoriti.
" Najbrž ti mora biti izjemno dolgčas tukaj v kletki biti noč in dan....tudi meni ni lepo na Zimski ulici 12, ampak tam vsaj nisem zaprta. Ti pa si bil odstranjen iz svoje domovine in zdaj tukaj gledaš ljudi, kako trkajo na tvojo kletko..." Od začudenja sem nehala govoriti, ker je krokodil naenkrat dvignil glavo.
" Prav imaššš. Grozzno jee. Ampak zdaj sse lahko vssaj s tabo pogovarjam." je zasikal.
" Razumeš me?" sem ga začudeno vprašala. kaj takega. Krokodil je pokimal. Pokimal? Mislila sem, da sanjam.
" Kako to, da me razumeš?"
" Imašš pač dar, da razumešš govorico živali.." je odgovoril. Se pravi, da sem jaz razlog za to, da govori z mano? Prosila sem teto, da gremo še druge živali pogledat. Odšli smo do delfinov.
" Me tudi vi razumete," sem jih tiho vprašala. Delfini so pokimali.
" Krokodil nam je sporočil, da se po živalskem vrtu potika človek, ki nas razume." je povedal eden izmed delfinov. Takrat pa je do nas prišla sestrična in me zbila na tla.
" Mami, poglej delfini se pogovarjajo!" je zavpila. Teta je prihitela do nje, prav tako stric. Delfini so se spet posvetili drug drugemu in mi rekli:" Ne bomo zapravljali časa s temi izmečki, ki nas gledajo." Izmečki? Zahihitala sem se. Teta me je hitro pogledala in umolknila sem.
Ko smo se zvečer vrnili domov, se je sestrična zvrnila pred TV, jaz pa sem odšla spat.
Naslednje jutro je bilo še bolj nenavadno. Odšla sem po pošto. Gospa Rayn nam je poslala razglednico iz morja, dobili smo pismo od nje...to sem dala teti. V rokah mi je ostalo posebno pismo. Pisalo je: Za gospodično Lily Marie Hall, najbolj severna soba, Zimska ulica 12. Pismo........zame?
" Lily, daj mi tisto pismo," je s svarilnim glasom dejala teta.
" Zame je," sem se branila.
" Kdo bi pisal tebi, saj nimaš prijateljev!" Pokazala sem ji pismo. Namrdnila se je. Aha. No pa ga odpri,če hočeš.
Draga gospodična Lily Hall!
Z veseljem vam sporočamo, da ste sprejeti na Bradavičarko, šolo za čarovnike. Upam, da že veste, da ste čarovnica. Temu prilagajam seznam šolskih potrebščin za prvi letnik.
1. septembra ne pozabi, da vlak za bradavičarko odpelje ob enajstih dopoldne, peron 9 in 3/4.
Pomočnica ravnatelja, prof. McHudurra.
Kaj? Čarovnica? Bradavičarka? Nič mi ni bilo jasno. Zmedeno sem pogledala teto.
" Misliš, da ti bom pomagala?" je revsknila. Kje lahko sploh dobim te stvari za šolo? Odločila sem se, da je to samo nesramna šala, ki si jo je nekdo privoščil. Delala sem se, kot da ni nič in živela svoje dolgočasno življenje še naprej.
Vsaj tri dni. Čez vikend pa spet. Nekdo je potrkal na vrata. Teta je odšla pogledat, kdo je, jaz pa sem se medtem zvlekla v svojo sobo, saj niso hoteli, da sem kje drugje, ko so obiski. Slišala sem govorjenje, jaz pa nisem mislila na to, ampak sem se raje pogovarjala s snežno belo sovo, ki je pristala na mojem oknu. Nekdo je potrkal na moja vrata, najbrž moja teta. Odprla sem jih. Pred mano je stal polvelikan. Resno! Ogromen je bil!
" Živjo Lily! Jest sm Hagrid, oskrbnik bradavičarke."
" Spet ta šala." sem zamrmrala.
" Drgač ta šola res obstaja in ti si res čarovnica. Zakaj ne vrjameš?"
" Ker čarovniki ne obstajajo!"
" Aja?" Dvignil je svoj rožnati dežnik in nekaj zamrmral. Karnaenkrat se je svinčnik na moji mizi dvignil v zrak.
" No prav, verjamem ti. Sam v šolo ne bom mogla k ne vem, kje kupiti vse tiste zadeve."
" No, potem pa kar z mano. Aja sovo lahko obdržiš, jo boš vsaj za pošto mela." Začudena sem odšla z njim. Šla sva po Londonu in se ustavila pri zanemarjeni stavbi z napisom Počen kotel. Vstopila sva. Notranjost ni bila videti tako opustošena, saj je bilo tam kar nekaj ljudi, predvidevam da so bili čarovniki.
" Kot običajno, Hagrid," je polvelikana vprašal en človek, najbrž kakšen natakar.
" Ne morm, Tom, Lily morm pelat na prečno ulco, k gre u pru letnik." Zdelo se mi je, da je po tem stavku zavladala tišina.
" Nemogoče. Lily? Lily Hall?" Hagrid je pokimal, jaz pa sem jih začudeno gledala. Naenkrat so svi prišli do mene.
" V čast mi je, da sem vas spoznala, res. Matilda Dorming sem. Zagotovo bom še kdaj slišala kaj o vas."
" Lily Hall, osupljivo, da sem vas spoznal." In tako naprej. Od kje me poznajo? To sem tudi vprašala Hagrida, ko so ljudje odšli stran. Hagrid pa je samo rekel: " Nisem ravno pravi, d ti to puvem, Lily. P sej ti bo edn prej al slej puvedal. Morš sam vedt, d si ful slavna." Nato sva prišla na Prečno ulico. Glavo sem obračala na vse strani, saj česa takega svoj živ dan nism še vidla. Po ulici so se sprehajali čarovniki mladi in stari. Trgovine so prodajale čudne stvari, ena čarovnica je spraševala, če sem prav slišala, koliko zmajevih nohtov moraš dati v napoj spanca. Menda je bil odgovor tri. Nad mojo glavo so letale sove, netopirji, pod mojimi nogami pa se je sprehajala krastača, ki jo je lovil en star čarovnik.
Najprej sem mogla dobiti denar. Hagrid me je peljal v Gringott, čarovniško banko. Ko sva prišla do mojega sefa, sem strmela. Notri je bilo ogromno zlata, gore srebrnih kovancev in malo morje bakrenih. Odšla sem še po palico.
" A, Lily Hall....končno si prišla po palico," je rekel Olchenbat, medtem, ko mi je iskal palico. Poskusila sem jih kakšne tri, četrta pa je bila vredu. Bila mi je zelo všeč. Nato sva s Hagridom odšla v Lepopis in Pivnik, Apoteko, Madam Malkin... Nato pa sem vse spakirala.
Končno je prišel dan, ko naj bi odšla v šolo. Hagrid je že zdavnaj odšel, jaz pa nisem vedela, kako priti na peron. 9 in 3/4? Kako naj bi to našla? Ko sem bila že na tem, da obupam, sem zaslišala nekoga reči nekaj čarovniškega. Opazila sem družino, ki je bila kar velika. Dva starejša fanta, ena punca moje starosti in ena mlajša. Odšla sem do njih.
" Oprostite, mi lahko poveste, kako se pride na peron?" Gospa se mi je nasmehnila.
" Seveda. Samo steči proti tisti steni, pa boš prišla tja." Naredila sem, kakor mi je rekla in uspelo mi je. Pred mano je stal vlak za na bradavičarko.
Peljali smo se proti šoli in usedla sem se v prost vagon. Gledala sem skozi okno in takrat je do mene prišla tista deklica.
" Lahko prisedem? Drugje je vse polno." Pokimala sem.
" Drugače pa sem jaz April Luine." Njeni dolgi blond lasje so se zasvetili v soju svetlobe.
" Lepo ime. Jaz pa sem Lily Hall, imam pa tudi sredno ime Marie." Naenkrat me je začudenno pogledala.
" Ti si..Lily Marie Hall! Uau, spoznala sem te!" Zavzdihnila sem.
" Dobro, vem da sem slavna, ampak mi lahko poveš, zakaj?"
" Si edina s tistimi močmi! Tvoji starši so imeli zadnji to moč, dokler se nisi rodila ti. Menda lahko tudi govoriš z živalmi!"
" No, to je pa res. V živalskem vrtu sem se pogovarjala s krokodilom in delfini." sem se ji nasmehnila. Gledala me je s spoštovanjem, jaz pa sem premlevala njene besede. Posebne moči imam? O tem bom morala izvedeti več. Moje razmišljanje je zmotil en fant, ki je skoraj padel v najin vagon.
" Oprostita," se je opravičil," iščem nekega netopirja, ki ga je izgubil moj prijatelj. Sta ga videle?" Odkimale sva.
" Mimogrede, a znata čarati? Jaz že znam nekaj." Usedel se je nasproti nama, vzel ven palico in rekel: " lumos!" Konica njegove palice je zasvetila.
" Ime mi je pa Alexander Glamming." Predstavili sva se mu in tudi on me je začel nekaj spraševati, le da je o meni vedel nekaj več. Zvezda, ki sem jo imela na čelu, je bila izvir moje moči in se je ne da uničiti. Prijelo me je, da bi mu pokazala, da znam čarati. Na plan sem potegnila svojo palico in rekla:" misliš, da bom znala začarati April tako, da ji bom popravila zlomljen prst?" April me je pogledala, ker ni vedela, da sem sploh opazila njen prst.
" Episkei!" sem rekla in njen prst je bil spet normalen. Alexander me je pogledal.
" Kje si slišala za ta urok?"
" Nikjer. Kar spomnila sem se ga. Mimogrede, te lahko kličem Alex?" Pokimal je in nato odšel. Z April sem se zaklepetala, nato pa smo prispeli.
29. julij 2015
u192373
u192373
Dobro pises, a skoda je, da si moras idejo od nekje sposoditi. Kaj ko bi si sama izmislila zgodbico? Saj je lahko o carovnikih, ni pa potrebno skoraj vse vzeti iz necesa kar ze obstaja in ni plod tvoje domisljije.
29. julij 2015
mene pa to nič ne moti da si idejo sposodiš
neeeeeext
29. julij 2015
u192373
u192373
Saj men je vseeno, sam skoda je...
29. julij 2015
next drgač ideja je dobra sam se strinjam s *Shadow One*
29. julij 2015
Next
29. julij 2015
ne morm pisat o čarovnikih k si pod tem pojmom predstavljam Harryja potterja. zgodbo o tem pa pišem k mi je všeč in k mam glih navdih za to
29. julij 2015
u192373
u192373
Ahhh..vsaj potrudi se...zbij si tega Harryja Potterja iz glave, enkrat bos mogla prebolet,
Gotta move on girl, it does you no good.
29. julij 2015
kaj zdej če nočš d pišm o tem pejt stran pa me pust pr mer k je men čist dobr s Harryjem potterjem in s tem, da pišem o tem. bom že dubla bralce k bodo znal to ceniti!
29. julij 2015
u192373
u192373
As you wish kiddo ...
29. julij 2015
boš ti men kiddo raj pejt stran d mi ne boš kvarla teme...
u kerem domu nej bojo k mi mal preseda že gryfondom pa me zanima če bi loh ble u drznvraanu
31. julij 2015
poglej tole je tvoja zgodbica napiš kukr je tep všeč ker jo ti pišeš in zgodba je v večini primerov slabša če pisatelj posluša bralce in ne piše kukr je njemu ušeč
31. julij 2015
no pol bojo u drznvraanu.
31. julij 2015
kasneje bo spet kakšen next k je ta mal krajši sam nimam zdej cajta
============================================================================

Ko smo iztopili iz vlaka, nas je pričakal Hagrid. Vsi 1. letniki smo morali k njemu.
» Živjo, Hagrid,« sem prijazno pozdravila oskrbnika bradavičarke, ki mi je že zdaj prirasel k srcu.
» Hejla, Lily. Kuko si? Vidm d si si že našla prjatlco.« je rekel in pokazal na April. Pokimala sem, April pa je zrla v polvelikana. » Si pa velik,« ji je ušlo. » No prvi letniki za mano! Pejmo, ajde!« Sledili smo mu in peljal nas je v čolne. Ko smo končno videli bradavičarko, mi je vzelo sapo. Bila je osupljiv grad, ogromen in kar predstavljala sem si lahko, kako se po enem skritem hodniku plazi duh, kako nagaja šestošolcem. Ob misli na to sem se nasmehnila in April me je z zanimanjem pogledala. Vstopili smo skozi ogromna vrata. Bilo je neverjetno. Na desni so bile same stopnice, ki so se spreminjale, na levi polhno portretov, ki so se med seboj pogovarjali, pred mano pa je bil vhod v ogromno dvorano. Pred nami je stala ženska s strogim pogledom, predvidevala sem, da je profesorica.
» Dobrodošli na bradavičarki. Čez nekaj trenutkov vas bomo razvrstili v domove. Domovi so: Pihpuff, Drznvraan, Gryfondom in Spolzgad.« Nato nam je rekla, naj gremo za njo. Vodila nas je prav v to ogromno dvorano. Notri so bile štiri dolge mize, polne študentov. Čisto na koncu je bila miza s profesorji in ravnateljem, pred njo pa je na stolu ležal zmahan klobuk.
» Ko vas pokličem, boste prišli naprej in se usedli na ta stol. Na glavo vam bom dala klobuk Izbiruh, ki vam bo povedal, v kateri dom boste prišli.«
» April Luine!« se je zaslišal glas profesorice. April je počasi šla do stola in se usedla nanj.
» Zate mam čist ta prav dom.....DRZNVRAAN!«
April se je usedla za drznvraansko omizje. Mislila pa sem, da bo ona prišla v gryfondom, rekla mi je, da so v njeni družini bili vsi v tistem domu.
» Alicia Shumneg!« Drobna deklica z dolgimi oranžnimi lasmi se je tiho usedla na stol in takoj se je preselila iz stola k pihpuffu.
» Alexander Glamming!« Fant s kratkimi rjavimi lasmi, ki naju je na vlaku obiskal, je šel do klobuka Izbiruha in si ga dal na glavo.
» No....ti greš direkt v....DRZNVRAAN!«
In se je pridružil April. Na vrsti jih je bilo kar nekaj, šele potem jaz. Medtem sem si ogledolala začaran strop, ki je imel nekaj oblakov prek jasnega neba....
» Lily Marie Hall!«
Mnogi so si začeli šepetati, jaz pa sem šla in se usedla na stol. Klobuk je spregovoril potiho, slišala sem ga samo jaz.
» Hmm.....zanimivo..veliko modrosti...in poguma, pa zvita si tudi in znaš to uporabiti v svoj prid...ampak kam naj te vtaknem...ah nič, pa naj bo....DRZNVRAAN!«
Vesela sem odšla do April in se usedla nasproti nje. Takrat je vstal ravnatelj.
» Za začetek vam moram povedati par besed. Prepovedani gozd se tako imenuje z razlogom. Vsem učencem je prepovedano hoditi tja. Poleg tega pa, vam moram povedati, da se tretji hodnik v petem nadstropju prepovedan za vse, tako kot prejšne leto. Zdaj naj se pojedina začne!«
Krožniki so se napolnili s hrano, kozarci z bučnim sokom....in začela sem jesti, bila sem namreč že grozno lačna.
============================================================================
aja pa še mnenje bi rada sam ne od shadow one
31. julij 2015
next
veš provzaprov bo po mojem zanimiv brat kuko bo glavn karakter v kšnmu drugmu domu kukr u gryfondomu ker je pač zlo prlublen tko da bo verjetn zlo zanimiv sam neki me še zanima če bo Lily pač kukr Harry pač da bo ubila saj veš koga,da bo najla drvorano skrivnosti pa to?k po moje bi blo zanimiv še kšno skrivnost bradavičarke izedt.upam da veš kaj mislm
31. julij 2015
zelo dobro pišeš. Pa všeč mi je da si dobila navdih pri Harry Potterju.
next
31. julij 2015
Valda ne bo isto dozivela sam bojo drgacne skrivnosti
31. julij 2015
Potem so do nas prisli predstavniki študentov.
"Jaz sem Gery Rebnis. Peljal vas bom v drznvraansko dnevno sobo. Pojdite za mano!" S temi besedami nas je peljal v 6 nadstropje. Prišli smo do kipa orla.
" To je vhod v našo dnevno sobo. Orel vas bo vprašal vprašanje in če odgovorite pravilno, boste lahko vstopili. Naš duh je siva dama, ki je pravzaprav prijazna in koristna, če se zgubiš. Svoje stvari boste našli v spalnicah." Nato se je obrnil k orlu, ki mu je rekel:" kaj je najpomembnejša sestavina za napoj breztelesnih blebajočih mrognov?" Malo je premišljeval, nato pa rekel:" plesoča mušica. No pridite," je še dodal in šli smo za njim. Dnevna soba je bila okrogla in bronasto rjava. Na sredini je stal kip Danielle Drznvraan. Bilo je super.
" Zdaj pa se odpravite spat. Mimogrede, iz tukaj se vidi vse. Jezero, gozd, igrišče quidditcha in rastlinjaki za biologijo. Tega vsega se ne vidi iz drugih dnevnih sob. Pa sproščujoče je poslušanje vetra, ki piha....pa lahko noč."
Z April sva se odpravili po stopnicah v dekliško spalnico. Zdelo se mi je, kot da zares slišim šepetanje vetra....kmalu pa sem zaprla oči in se prepustila sanjam.
04. avgust 2015
Sprehajala sem se po hodnikih in občudovala portrete skupaj z April.
"Lily! April! Kaj vendar mislita, ko se takole sami sprehajata po hodnikih? Lahko bi se izgubili ali pa....no pridružita se sošolcem," je dejala McHudurra. Pospremila naju je do ostalih.
"Veš, da ona uči že več kot pedeset let?" je zašepetala April.
"Kako pa veš?"
"Dobro poznam zgodovino. Starši so mi povedali vse. Mimogrede, včeraj sem srečala Alexa."
"In?"sem jo nepotrpežljivo vprašala.
"Rekel mi je, da je nekdo pred enim tednom vlomil v Lepopis in Pivnik in pobral vse knjige o nevidnosti."
"Res?"
"Res," sem zaslišala Alexa.
"Alex, kje si pa bil, videla sem te samo med poukom!"sem vzkliknila in ga objela. Zasmejal se je.
"Večino časa sem delal naloge, profesor Morny mi je dal dodatno nalogo...."
"Zakaj bi nekdo hotel vse knjige o nevidnosti?" To vprašanje smo še dolgo premlevali.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ko bo kaksen next bom pa nadaljevala.
05. avgust 2015
nuuuujnoooo neeeeext+ nova bralka sem
Hagrid ma ful dobr domač narek...pač govorico
05. avgust 2015

jake t austin kot otrok, slik za punci kot otroka nisem našla
zdej sm na hitr spacala en nexxt k pol spet ne bom mogla nextat
================================================================================
Na bradavičarko sem se kmalu navadila, bila mi je zelo všeč. Učitelji so bili še bolj prijazni...no, skoraj vsi. Profesor Morny, učitelj napojev je zelo zoprn. Drugače pa so prijazni...
" Lily mi lahko pokažeš svoj esej o vragolijah bratov Weasley? Manjka mi še deset centimetrov," je moje razmišljanje obupano prekinil Alex in zvil svoj pergament.
" Ne, ne moreš." sem ga ostro zavrnila. " Časa si imel dovolj....sploh pa je April v tem boljša, zakaj nisi nje vprašal?"
" Pa saj veš, da mi noče pomagat. Misli, da s tem goljufam! Si predstavljaš, da je spet šla v knjižnjico? Ne vem, zakaj, ampak tam tiči že celo dopoldne." je izdavil Alex in se namrdnil.
" S knjižnjico ni nič narobe," sem branila April. " Samo ti je ne maraš, ker si tako neumen!" sem dodala in z dvignjeno glavo odšla. V knjižnjico k April. Ta je v najbolj oddaljenem kotu tiho brala. Kmalu je knjigo jezno odložila in ko je opazila, da sem prišla je šla do mene.
" Je Alex tudi tebi težil glede eseja, kajne?" je zavzdihnila. " V nobeni knjigi ni omenjen," je pripomnila. Pogledala sem jo.
" Kdo ni omenjen?"
" Plašč nevidnosti, seveda! Kaj misliš, da vsi iščemo?" Zmedeno sem jo pogledala.
" Kakšen plašč?"
" PLAŠČ NEVIDNOSTI! Ko so pobrali vse nevidne knjige o nevidnosti sem bila prepričana, da je nekdo na lovu za plaščem nevidnosti! Vsa šola je preprićana v to! Obstaja samo en tak plašč, nekje skrit...pa kje si bila zadnje tedne, da se ti še sanja ne o Plašču?"
" Nobenega nisem slišala govoriti o tem." sem ji odločno rekla. Takrat se ji je nekaj posvetilo.
" Jasno! Pred tabo so vsi to skrivali!" Začudeno sem jo pogledala.
" Skrivali? Zakaj?"
" Ker te hočejo ubiti, Lily." se je oglasil glas od zadaj.
09. avgust 2015
next
09. avgust 2015
Obrnila sem se. Spet ta Alex.
" V vednost ti povem, da s tabo ne govorim, ker si me užalil glede knjižnice in April" sem mu rekla mimogrede. Ignoriral me je in se obrnil k April ter ji nekaj zašepetal. Videlo se mu je, da mu je nerodno to delati pred mano. April je pokimala in vzkliknila:" Madonca, toliko je že ura? Hitro moramo k spreminjanju oblike!" Hitro sta odšla, jaz pa za njima.
Čeprav sem že bila pri spreminjanju oblike, se mi je spet zdelo zelo zanimivo. Učilnica ni zgledala nič posebnega, prav tako McHudurra. Ta predmet mi je bil zdaleč najboljši in najbolj zanimiv, zato sem vmes pozabila na šepetanje med April in Alexom.
" Pozdravljeni. Danes se bomo učili, kako spremeniti zvezek v kelih." Nato se je zagnala v razlago, kako to storiti. Na žalost to ne moreš storiti drugače, kot da uroka ne izgovoriš.
" Stvar je zelo zahtevna," je nadaljevala profesorica," dokler ti ne uspe to, da uroka ne izgovoriš. To se boste učili šele kasneje, vendar se boste morali enkrat to potruditi tudi pri meni."
Vadili smo in vadili in po desetih minutah mi je ratalo. Profesorici se vse skupaj ni zdelo nič posebnega, saj sem pri tem predmetu bila zdaleč najboljša. Kasneje je tudi drugim uspelo, a ne popolnoma. Brianu Hargnuttu je uspelo to, da se je zvezek spremenil v papirnat kelih, April je pred sabo imela kelih, ki je imel na sebi napisano tisto, kar je prej pisalo v zvezku. Ure je bilo na mojo žalost kmalu konec in takrat je bila moja priložnost. Sprehodila sem se do April, ki se je o nečem z Alexom zavzeto pogovarjala. Ko sem prišla tja, sta prestrašeno utihnila in začela delati vsak svojo stvar.
" Kaj ti je prej Alex šepnil?" sem vprašala April.
" D-da moramo do učilnice, če ne bom-o zamudili." je hitro odžrebrala.
" Ne verjamem ti. Tudi zdaj sta se nekaj pogovarjala. Pa ne zanikaj, Alex, nisem slepa. Kaj skrivata pred mano?" Mimo je prišel ravnatelj, ki je, vsaj po mojem mnenju, zgledal, kot da se bo vsak čas zgrudil, in rekel:" Aha, gospodična Luine...profesor Speedy te želi videti. Pravi da se mora z tabo pogovoriti o uroku za lebdenje, ki ti dela težave." April je prikimala in odšla tako hitro, da se je za njo skoraj kadilo. Alex je zamrmral, da mora narediti nalogo in preden sem se zavedla, kaj se je zgodilo, sta oba izginila. Nista mi povedala, kaj sta se pogovarjala. Vsekakor moram v kratkem to izvedeti.
10. avgust 2015
next
10. avgust 2015
neeext
10. avgust 2015
1. leto bo krajše ker nimam velik za opisat pol po 4 letu pa bom več pisala o njih k bo zraven še kreganje pa ljubezen
14. avgust 2015
next
14. avgust 2015
u189803
u189803
to idejo si preplonkala od J.K. Rowling, ali pa od filma Harry Potter.
jaz sem vse knjige prebrala že 3 krat, filme sem pa vse 1 krat pogledala
23. avgust 2015
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg