Forum
govoril bom neko zgodbico o boxu

ali bos bral/a

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

23. april 2013
MOJA ZGODBA
1 poglavje 2 poglavje
- Nov kraj, nova šola
23. april 2013
26. januar 20:00
Moj oče je umrl v prometni nesreči, ko sem bil star 18. Vozil se je domov iz boksarskega dvoboja. Mojo mamo je to zelo prizadelo, vedno je govorila: Sovražila je dejstvo, da je bil boksar.
23. april 2013
28. januar 23:30
Morali smo se preseliti. West Lake City, Južna Stran, to je bila edina rešitev za nastalo finančno situacijo. Srhljiva soseska, čudni ljudje, kaj naj rečem.

2. februar 7:15
Nova šola, novo okolje. Bog, razlika je gromozanska. Kako me bodo sprejeli sošolci? Upam, da bo vse v redu.

10. februar 15:10
Ni trajalo dolgo in že sem bil v težavah. Že od prvega dne nisem maral treh pretepačev iz našega razreda. Nekega dne sem se vračal domov iz šole, ko sem zaslišal sumljive korake za mano. Nato se spomnim samo še njihovih obrazov pred mano, udarca in teme. Na tleh sem se zbudil oropan in brez čevljev. Ne bom jim dovolil, da se izmažejo!

10. februar 16:00
Ko sem mami povedal, kaj se je zgodilo, je bila razjarjena. Zaklenil sem se v sobo in ignoriral ves svet. Ko sem se pogledal v ogledalo, sem opazil kako zelo sem podoben svojemu očetu. Edina stvar, ki bi si jo želel, bi bila da bi bil dovolj močan, da bi se znal braniti. Vedel sem kaj mi je storiti. Moral sem začeti telovaditi.

21. februar 18:25
Kam sem dal kolebnico? Spomnim se, ko sem bil majhen, da mi je oče podaril kolebnico. Samo za primer, da bom nekega dne začel šport jemati resno. Moram popraviti svojo telesno pripravljenost, drugače sem brez možnosti.

1. marec 14:15
Kot kaže je izsiljevanje na šoli del vsakdanjika. Morda se zato vsi pretvarjajo, da je vse v redu. Po šoli sem imel možnost, da poravnam račune. Trije pretepači so maltretirali tri piflarje. Kaj naj storim?

1. marec 14:20
Eden izmed pretepačev je pretepal nekega fanta po obrazu in ko se je za hip ustavil, sva se srečala z očmi. Izpustil je fanta in začel tekati proti meni. Enega izmed njih sem slišal: "Kje je tvoj očka? Zdaj ti ne bo mogel pomagati, svetovni prvak ni znal voziti avta." Bilo je kot, da bi v meni zbudili medveda...Grrrr...Desna stran, leva stran in že so na tleh. To bo zadostovalo.

1. marec 15:01
Prerekanje z mojim očetom je bila velika napaka. Nisem si mislil, da imam toliko moči. Ti trije zdaj ne bodo več tako ošabni. Moji podvigi so pritegnili veliko pozornosti v šoli, saj je bilo veliko gledalcev. Nekatere dekleta so meni in ostalim celo ploskala, saj so se počutila maščevana potem, ko so jih redno izsiljevali. Nikoli ne veš kako lahko en dogodek spremeni tvoje celo življenje.

1. marec 15:20
Ta nepravičen dvoboj je zame pomenil preobrat. Visok možakar v denim jakni me je spremljal od blizu. "Hej fant! To je bilo impresivno. Kje si se naučil tako boriti? Če želiš, si pridi ogledat trening naše skupine v Dragon boksarskem klubu. Tukaj imaš vizitko. Ime mi je Vasilij in sem tam trener." Nisem dobil priložnosti, da bi odgovoril. Tam sem stal z vizitko v rokah. Moški je izginil.

15. april 16:30
Niti za trenutek nisem okleval. Trening je bil kot drug svet. Energija in samozavest sta sijala iz vsakega boksarja. Atmosfera je bila navdušujoča. Na koncu treninga se je oglasil Vasilij: "Šampion, a si pripravljen?". Odgovor ni bil potreben. Dogovorila sva se, da me bo individualno treniral in če se bom izkazal, bom postal reden član kluba.
23. april 2013
zgodbice od začetka ali ste za
10. januar 2014
fuullll dobr piš aprej kr me zanima
10. januar 2014
Nikoli nisem bil navdušen nad boksom. Tudi moj oče me ni sili v to. Morda je bil to eden izmed razlogov, zakaj je bil Vasilijev načrt treningov, milo rečeno, brca v mojo rit. Številka 12 na seznamu - pravilna prehrana? A se šališ?
11. januar 2014
next....
11. januar 2014
Ko so se pretepači nekaj dni kasneje vrnili, celi odrgnjeni in potolčeni, se je miza obrnila. Nisem bil več tisti, ki se je izmikal pogledom, ampak oni. Bilo je prav smešno. Njihove črne oči so govorile, da so sedaj oni tisti, ki se jim vsi smejijo. "Vidim, da si nase pritegnil veliko pozornosti. Na te uboge zgube si poslal ves pekel, kaj pa če se bi začel tako ukvarjati z odraslimi moškimi?" Te besede so prišle iz ust možakarja, ki so ga vsi klicali Joe.
11. januar 2014
Next
13. januar 2014
12. maj 20:30
Izvedel sem, da je Joe član lokalne tolpe in prav kul mož. Nekaj kilogramov težji od mene in trd kot skala. Rekel mi je, da me bodo nocoj sprejeli v svojo tolpo, če bom pokazal lojalnost in pogum. Vse naokrog je bilo temno, luči v soseski so bile redko prižgane. "Niče, a si pripravljen?" je rekel Joe. "Naj se začne!" Kar se je zgodilo potem je bila zame mešanica adrenalina, straha in poguma. Iz oči v oči smo stali s sovražno tolpo Severna Stran. Joe me je pogledal in šepnil: "Današnji izid je odvisen predvsem od tebe."
14. januar 2014
next
14. januar 2014
nexxt
14. januar 2014
12. maj 21:10
Boj med tolpama se je pričel z vso silo. Skočil sem v sredino pretepa. Vodja nasprotne tolpe se je nenadoma prikazal na moji desni. Ni me opazil in moj udarec je pristal na njegovem obrazu. Takoj je padel na tla in sovražnik se je razbežal.

6. junij 20:01
Odkar smo premagali tolpo, sem imel vsak dan zelo zapolnjen urnik. Vasilij je vztrajal , da vsak dan treniram vsaj 4 ure. Včasih sem sanjal vrečo za boks. Po drugi stran pa je postajalo druženje z Joe-m vedno zabavneje. Čez noč smo šli ven in pokazali hudiča barabam iz Severne Strani. Končno sem se počutil močnega.
18. januar 2014
next
18. januar 2014
neeeeeeeeeeeeext
18. januar 2014
next
18. januar 2014
12. julij 18:35
Vsi v moji tolpi so opazili, kako dober sem. "Joe, naš novinec ti diha za vrat, poglej ga." Nekega večera se je Joe naveličal teh govoric in me je izzval na dvoboj. Nisem imel izbire. Če bi zavrnil izziv, bi izpadel kot strahopetec. Bil je neverjetno težek dvoboj, najtežji kaj sem jih do takrat imel. Joe je bil izkušen veteran in mi je na začetku zadal nekaj težkih udarcev. Ko pa je že mislil, da sem premagan, je naredil napako. Za trenutek je spustil svojo obrambo in izkoristil sem priložnost ter ga položil na tla.
20. januar 2014
Nexxxxxxxxxxxttttttt
20. januar 2014
13. julij 14:40
Naslednji dan me je Vasilij čakal pred šolo. Izraz na njegovem obrazu je kazal na težave. "Torej želiš zapraviti edino priložnost, da postaneš boksar s tem, da se družiš s to sodrgo iz ulice?! Moral bi ti prisoliti klofuto ali dve, fantič!" Ni mi bilo povsem jasno kako je izvedel, dal pa mi je jasno vedeti, da imam samo dve možnosti. Če želim postati član kluba moram zapustiti tolpo ali pa ostanem v tolpi in nikoli se ne bova več videla.
27. januar 2014
Neeext
27. januar 2014
20. julij 13:45
Oče bi najverjetneje izbral ta klub. Kaj pa jaz? Ni bila težka odločitev. Vasiliji mi je pripravil nov načrt treninga in držal sem se ga tedne. Z ruskim naglasom mi je rekel: "Delaj na svojih šibkih točkah in to bo tvoja obramba." Trdo sem delal in pripravljen sem bil, da se pridružim klubu Dragon. Ko sem tolkel v vrečo, je zazvonil moj telefon. Bil je Joe. Hotel je, da se srečava prihodnji večer. Na istem mestu kot zmeraj. Ampak najprej me je čakal pomembnejši opravek - pridružiti se klubu!
30. januar 2014
next!
30. januar 2014
nexxt
31. januar 2014
next
31. januar 2014
3. avgust 18:00
Inavguracija v klub je prišla hitreje kot sem pričakoval. Izpolnil sem papirje, umestili so me v težnostno kategorijo, mi dali klubska oblačila in opremo. Od zdaj naprej se borim za Dragon! Kasneje na isti večer sem se ustavil pri Joe-u. Rekel mi je da ima velik problem s tolpo Severna Stran in da potrebuje dodatne pesti.

3. avgust 20:00
Tolpa Severna Stran nas je presenetila, saj so dobili okrepitve. To ni bilo dobro. Bilo jih je osem, nas pa samo šest. Nekdo se je venomer boril z dvema nasprotnikoma hkrati. Borili smo se za naša življenja. Moja prisotnost in boksarske izkušnje so tehtnico prevesile v našo korist. Na koncu smo jih uspeli zlomiti in zbežali so.

4. avgust 14:10
Še enkrat smo premagali Severno Stran, a težav zame še ni bilo konec. Naslednje jutro sem izvedel, da je Vasilij slišal za mojo nočno avanturo. Bil sem v nevarnosti, da me vržejo iz kluba. Odločili pa so se, da me bodo disciplinirali na drugačen način. Upam samo, da mi ne bo treba ribati tal v garderobi.
02. februar 2014
next
03. februar 2014
4. avgust 14:10
Še enkrat smo premagali Severno Stran, a težav zame še ni bilo konec. Naslednje jutro sem izvedel, da je Vasilij slišal za mojo nočno avanturo. Bil sem v nevarnosti, da me vržejo iz kluba. Odločili pa so se, da me bodo disciplinirali na drugačen način. Upam samo, da mi ne bo treba ribati tal v garderobi.

10. avgust 17:05
Na srečo nisem rabil ribati tal. Bolj moram delati. Vsak dan sparing dvoboji in dva treninga so bili zares utrujajoči, ampak bilo je bolje kot pa, da me vržejo ven pred mojim prvim uradnim dvobojem.

15. september 16:45
Šele zdaj sem uvidel, koliko denarja potrebuje boksar, da pokrije vse stroške. Najverjetneje sem najrevnejši član našega kluba. Na srečo mi je Vasilij priskrbel sponzorja, neko lokalno podjetje. Svoj prvi boj bom za klub odboksal jutri. Denar za opremo vedno prav pride. Ko bi le bil oče tu. Verjamem, da bi mi lahko dal kak koristen nasvet.

10. oktober 18:00
Prvi dvoboj za moj klub. To je bil moj veliki debi pred publiko. Boril sem se z veliko bolj izkušenim nasprotnikom, a se tega nisem ustrašil. Vso svojo moč sem prenašal v udarce in se večinoma posvečal obrambi. Na čase je izgledalo kot da izgubljam, a sem tekom rund mojega nasprotnika izčrpaval. Ko je sodnik vznak zmage vzdignil mojo roko, je bil občutek nepopisno dober.

22. oktober 20:20
Ker sem na prvem dvoboju zmagal, sem začet trenirat še bolj. Vasilij je že sestavljal nov načrt treningov zame. Hiter vpogled na načrt mi je dal vedeti, da bo težko. Številka 45: Izboljšaj hitrost udarcev.

15. december 18:05
Odkar sem povedal mami, da si bom denar služil z boksanjem, se z mano ne pogovarja. Morala bi biti vesela, da počnem vsaj nekaj, da se rešim te obupane soseske. Kakorkoli že, sedaj me ne sme nič spraviti iz tira. Spet je čas za trening.

10. januar 14:35, Sezona 1
Te dni se v klubu na veliko trenira. Vsi se pripravljajo na vsakoletni Challenge turnir. Razen mene, so v klubu izbrali še zastrašujočega Big Zeda in pa Rick Jonesa. Z njima bom vadil in treniral svoje napadalne gibe.

1. februar 11:00, Sezona 1
Danes se borim na Challenge turnirju. Danes za razliko od ostalih dni zjutraj nisem čutil metuljčkov v trebuhu. Boril sem se z majhnim tipom, ki na prvi pogled ni deloval nevaren. Bil pa je zelo poskočen in me je nekajkrat uspel poriniti v kot. Skoraj mu je uspelo, a v zadnji rundi sem ga nadvladal. Soglasna odločitev v moj prid.
22. februar 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg